Topikgazda: Törölt felhasználó 2009. 03. 26. 21:20

Soros György áll az OTP megtámadása mögött - megdöbbentő részletek  

Ugrás a cikkhez
Soros György állt az OTP Bank 2008 október 9-én történt megtámadása mögött. A PSZÁF közel félmilliárdos bírságot rótt ki rá. Mint ismeretes ez volt az a nap, amikor az OTP napon belül 22%-ot esett egy a kereskedés végén érkezett order következtében....

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=112477
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 03. 27. 14:41
Előzmény: #98  BudFox
#100
Bud, mégegyszer kérdezem (mert nem válaszoltál rá): te sose shortoltál egyetlen magyar papírt sem? BUX-ot se?
Törölt felhasználó 2009. 03. 27. 14:41
Előzmény: #98  BudFox
#99
"A különbség csupán annyi hogy volt az a német milliárdos..aki a saját hazája legnagyobb cégét, a Volkswagen -t shortolta....nem jött be..kiderült a dolog...

és ezért a vonat elé vetette magát..
volt benne becsület...."
Ki kell, hogy ábrándítsalak. Nyilván nem azért vetette vonat alá magát, mert beshortolta a VW-t, mert akkor nem tette volna, ha úgy gondolkodik, mint te. Hanem azért lett öngyilkos, mert nagyon sokat bukott, ráadásul a cége / cégei is tönkrementek (gondolom, nem csak emiatt a nagy bukó miatt, hanem egyébként is szarul ment).
BudFox
BudFox 2009. 03. 27. 14:38
Előzmény: #90  zsomci
#98
A különbség csupán annyi hogy volt az a német milliárdos..aki a saját hazája legnagyobb cégét, a Volkswagen -t shortolta....nem jött be..kiderült a dolog...

és ezért a vonat elé vetette magát..
volt benne becsület....

Soros kíváncsi vagyok mit fog tenni.
Törölt felhasználó 2009. 03. 27. 14:25
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#97
Nincsenek szövegértési gondjaim, olvastam és értettem, hogy a többi szövegeddel mit akarsz mondani, azokra nem is reagáltam.
Törölt felhasználó 2009. 03. 27. 14:22
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#96
terence,

a short ugye kölcsönbe kapott részvény eladását jelenti. Nekem a kölcsön nem ugyanazt a fedezetet jelenti, mintha ténylegesen a tulajdonomban lenne amit eladok, ezért a kölcsön kvázi fedezetlen eladást jelent.

Sőt, tovább megyek, a short maga fedezetlenséget jelent, de nem csuán a short ilyen, hanem a tőkeáttétellel végrehajtott vásárlás is.

A promt ügyletek azok, amik tényleges fedezettek. Mert ha veszel, annak az árát ténylegesen kifizeted, ha eladsz, akkor valóban csak azt tudod eladni, amit korábban már megvettél... Ezzel nincs is semmi bajom.

A származékos piaccal van dilemmám... Nem az átláthatatlan származékos terémékek mérgezték meg a világ bankrendszerét? Nem a fedezetetlen hitelekből vásárolt ingatlanok és egyéb javak gerjesztették a túlfogyasztási lufit?

Persze a hitelből megvalósított különböző tranzakcióknak más és más a közvetlen és közvetett kockázata, a legsúlyosabb kockázatot a short pozíciók elharapózása jelenti. Nem csak az adott részvény vagy deviza-tranzakció másik oldalán állók számára, hanem akár egy egész ország számára is, vagy a nyugdíjalapok számára is...
exley 2009. 03. 27. 14:21
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#95
Sorosnak per/pill ragyogó short esély bomtakozik ki. Amennyiben újra lép: Király. A magas labdát megint feladták..
Denever 2009. 03. 27. 14:21
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#94
Nincs jó vagy rossz spekuláns, csak spekuláns.
Törölt felhasználó 2009. 03. 27. 14:17
#93
amíg a longot nem büntetik, addig miről beszélünk....az nem árfolyambefolyásolás????....vagy több embernek kedvez????
Törölt felhasználó 2009. 03. 27. 14:10
Előzmény: #89  Törölt felhasználó
#92
Pénznyelő,

fedeztelen short tdt-ben, kicsiben, napon belüli zárási kötelezettséggel azért nem az a kategória, mint amikor valaki 100ezres darabszámmal több napra nyit és az árf. esésről ugyanezen dbszám miatt saját maga gondoskodik is.

a tdt shortosok még medve piacon is hülyére szívják magukat néha, rendszerint fordítva ülnek a lovon tapasztalatom szerint.

a tőkeáttételi lehetőséget viszont megszüntetném tdt-ben (ill limitálnám a valós portfolió pénz értékben az összes nyitható tdt együttes összegét)
Törölt felhasználó 2009. 03. 27. 14:07
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#91
pénznyelő,

picit figyelmesebben olvass, aztán ítélkezz, én inkább védtem. ha szövegértési gondjaid vannak, olvasd el még1x.
PETI-t nem ismerem, üdvözlöm, nálunk max 2000 db-al lehet shortot nyitni.
a fedezet néküli nem uaz azzal, ha tőkeáttételesen nyitsz, nézz utána
zsomci 2009. 03. 27. 14:00
Előzmény: #88  BudFox
#90
Negev (sivatag Izraelben):

"Olyan erkölcsökről prédikálsz, amihez közöd sincs és nem is lesz soha."

erkölcs ? - milyen értelemben ?
Törölt felhasználó 2009. 03. 27. 13:58
Előzmény: #88  BudFox
#89
Ezt csak mondod, mert nincs ekkora tőkéd. Lenne, ugyanúgy nyerni akarnál vele. A kis tőke előnye a könnyebb mozgás, hátránya, hogy semmilyen hatással nem vagy a piacra. A nagy tőke hátránya, hogy nehezebb mozogsz, az előnye, hogy tudsz mozgatni. Te is kihasználnád. Ha nem, akkor nem vagy profi tőzsdés.

A magyarról meg: az OTP legalább 70%-a külföldi kezében van.
BudFox
BudFox 2009. 03. 27. 13:53
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#88
Félre ne érts..nekem nem azzal van bajom ha valaki shortol...

hanem ez az akció szokatlan...azelőtt még nem tapasztalt módon ment végbe..zárás előtt 15 perccel..és a záró szakaszban,..

ez egyértelműen szemét dolog az én szemeben..

Ha én lettem volna...Magyar részvények shortja szóba sem jöhetett volna. csak long.
Törölt felhasználó 2009. 03. 27. 13:50
Előzmény: #86  Törölt felhasználó
#87
"a fedezet nélküli short az, ami nagyon gáz"
De azért jó, ha a PETI-ben TDT-t nyithatsz 5-szörös áttéttel bármilyen irányba, ugye?

Szerintem pont ugyanezek a nevek háborodnának fel, ha megszünnének az ilyen lehetőségek... Megintcsak a jó magyar irigység és pitiség esete áll fenn: amit te csinálsz, sőt elvárod, hogy csinálhass, azt más ne tehesse meg, ha te szívsz vele. Kicsiben erény, ha én keresek vele, nagyban mocskosság, ha szívok.
Törölt felhasználó 2009. 03. 27. 13:46
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#86
a fedezet nélküli short az, ami nagyon gáz, és csak nemrég tiltották be. az otp már előtte is, és utána is nyeletlen baltaként zuhant, és inkább az eladások miatt, ami ilyenkor teljesen indokolt. az otp jelenleg is árazhatatlan, ez a gond, senki nem tudja megbecsülni sem a portfolióját ukrajna miatt, sem az idei eredményét, ugyanezen okból. talán valami határt lehetne szabni a shortnak, nem tudom, megkérdezem barátomat, philipet
Törölt felhasználó 2009. 03. 27. 13:42
Előzmény: #83  BudFox
#85
"én büntetés gyanánt előírnám Sorosnak, hogy akkor egyik nap +22 -ra kell felpofoznia az árfolyamot..ez lenne a méltó büntetés azthiszem."
Persze, piacbefolyásolást büntessünk úgy, hogy befolyásoljon piacot. Rendkívül bölcs gondolat...
Törölt felhasználó 2009. 03. 27. 13:41
Előzmény: #81  BudFox
#84
"A cégnek előtte ki kellett volna adni az ukázt..hogy magyar részvényt nem teszünk tonkre...csak longolunk..vagy valami hasonló."
Ugyan már Bud, miért, te csak longolsz magyar céget? Nyilván nem. Akkor miért várod el ugyanezt mástól?

"És a befolyt összeg vajon hova megy ?"
PSZÁF bírság megy az államkasszába

"Kissherceg például ezért vesztett nagyon sokat.. "
Nem, Kisseherceg azért vesztett, mert rossz irányban állt a tőzsdén. Ilyen van. Egyébként ha utána rögtön pattant volna az OTP és azóta is magasabban lenne, akkor lehetne őt szídni. De így? Ha akkor nem bukja el, akkor bukik 1-2-3-5 nap múlva.
A tőzsdén veszíteni is lehet.

"ezt a tranzakciót amikor lezártam..90.000 bukóm lett..."
Lásd előbbiek. Veszítettél, mert rossz irányba álltál. Ennyi. Ilyen a tőzsde.
Az OTP egyébként akkoriban nem esett egyedül a bankpapírok között, tehát Soros nélkül is esett volna. Ráadásul mivel most sokkal lejjebb van, jól tetted, hogy lezártad. Mindenképpen buktál volna. Nem Soros miatt, hanem mert rossz irányba álltál.

"ezt legalább visszafizethetné...ha lenne benne becsület."
Te amikor nyersz, visszafizeted a veszteseknek?

Hagyjuk ezt emberek. Ez a tőzsde. Ha nem tetszik, akkor ne csináld. Ilyen egyszerű.
BudFox
BudFox 2009. 03. 27. 13:40
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
én büntetés gyanánt előírnám Sorosnak, hogy akkor egyik nap +22 -ra kell felpofoznia az árfolyamot..ez lenne a méltó büntetés azthiszem.
Törölt felhasználó 2009. 03. 27. 13:24
Előzmény: #77  Törölt felhasználó
#82
terrence,

Ötven évvel ezelőtt még a dohánytermékeket is teljesen szabadon, mindenféle megkötés nélkül lehetett értékesíteni, reklámozni, a dohányzást sem tiltotta senki, sehol. Még az orvosok legnagyobb része is dohányzott, akár munka közben is... (talán a műtőben nem, de erre azért nem vennék mérget...)

Mindezt azért, mert ötven évvel ezelőtt még fingja nem volt az orvostudománynak arról, hogy milyen egészségügyi és társadalmi károkat tud okozni...

Mára azonban a világ fejlettebb részeiben tűzzel vassal irtják, reklámozni nem lehet, árulni is csak a szigorúan kijelölt helyeken, egyre több helyen a nyilvános dohányzás egyenértékű a nyilvános vizeléssel...

Amit a határidővel, tőkeáttéttel, hitelre történő rv vásárlással, a tulajdonodban nem lévő részvényekkel való kereskedéssel, de leginkább a shorttal kapcsolatban dilemmát okoz, az azok a jelek amelyeket ma már egyre többen látunk -, de a korábbi szabályozás még megengedett és a korábbi gyakorlat alapján természetesnek vélünk -, kételkedésre ad okot...

Remélem, Te is kezded érteni a sorost, mint shortost lehurrogó véleményeket...
BudFox
BudFox 2009. 03. 27. 13:22
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#81
Hát eddig büszke voltam hogy van a világon egy magyar származású milliárdos...komolyan mondom..de most elbizonytalanodtam...ha kiderül hogy tudott a dologról..akkor egy nagyon aljas húzás volt a részéről..

A cégnek előtte ki kellett volna adni az ukázt..hogy magyar részvényt nem teszünk tonkre...csak longolunk..vagy valami hasonló.

És a befolyt összeg vajon hova megy ?

Kissherceg például ezért vesztett nagyon sokat..
de még nagyon sokan..
én.is...

ezt a tranzakciót amikor lezártam..90.000 bukóm lett....ezt legalább visszafizethetné...ha lenne benne becsület.

de másnak biztos hogy sokkal több lett a bukója emiatt...1 -5 -10 milliók.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek