Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 03. 18. 11:26

FHB:Most vedd!  

FHB:Most vedd!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
jofej 2017. 05. 28. 17:01
Előzmény: #40618  detto71
#40620
Az Allianz nem tud felajánlani semmit, de a Takarékok igen. Ahogy Te is írod, magasabb ár esetén az Allianz ideges lesz, tehát kibaltáztak vele.
detto71
detto71 2017. 05. 28. 17:00
Előzmény: #40618  detto71
#40619
Persze barmi lehet.
detto71
detto71 2017. 05. 28. 16:37
Előzmény: #40617  jofej
#40618
Ez nem baratsag kerdese, szerintem. Sok elmeletet irtak mar ide az ajanlati arral kapcsoltosan, de ez szinte hihetetlen. Szoltak ML-nek, hogy at kene venni cirka 6 milla rv-t, buksz rajta par 100 millat, de tedd mar meg. Mit tud felajanlani az Allianz ML-nek cserebe? Szerintem semmit. Ketto az allianz mennyirt vette meg a rv-ket? Lehet, hogy ok igy is nyertek rajta es boldogok, majd ha meglatjak az ajanlatot, akkor lesznek majd idegesek.
jofej 2017. 05. 28. 16:24
Előzmény: #40616  detto71
#40617
Hacsak nincs valami baráti összefonódás.
detto71
detto71 2017. 05. 28. 16:19
Előzmény: #40614  jofej
#40616
Miert tenne ilyen szivesseget ML az allianznak? Ilyet meg csaladon belul sem teszunk, nem hogy az uzleti eletben. Ez abszolut nem eletszeru.
jofej 2017. 05. 28. 15:32
#40615
Bocs veszteség természetesen egy s-sel,
jofej 2017. 05. 28. 15:31
#40614
Én Mészáros Lőrinc vásárlásán gondolkodtam. 6,5 millió darabot vett 534 forintos árért az Allianz-tól néhány hete. Ha ennél magasabb lenne a vételi ajánlat, az kicseszés az Alliaz Biztosítóval. Az ugyanennyinek (534) nincs értelme, mert akkor felesleges volt Lőrinc beszállása, a Takarékok megvehették volna ennyiért az Allianz-tól is. De mi van, ha ez a felvásárlási szándék már ismert volt az Allianz-os traranzakciókor és mindenki tudta, hogy a felvásárlási árajánlat 534 alatt lesz. A Biztosító jól járt, Lőrinc pedig lehet, hogy odaadja olcsóbbért is, néhány 10 milliós pillanatnyi vesztesség neki nem számít, és később kárpótolják valahogy, például ingyen hitellel vagy akárhogy.
koati
koati 2017. 05. 28. 13:31
Előzmény: #40612  koati
#40613
Én még venni fogok hétfőn,ha még nem lesz ajánlati ár meghatározva és a fostalicska mtel-omat sikerülne 0-ban eladnom. :o)
koati
koati 2017. 05. 28. 13:28
#40612
A kicsinyhitűeknek azért még elmondanám,hogy a Q1-ben 11 Ft volt részvényenként az eredmény. Valószínűleg az éves eredmény is minimum lesz 45-50 Ft/részvényenként,tehát aki 560 Ft-on,vagy olcsóbban vette,az már év végén akkor sem bukik a vételén,ha a takarékok hülyét csinálnának magukból és 531 Ft-ot ajánlanának most a részvényeseknek.(Szerintem sokkal többet ígérnek.) :o)
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 05. 27. 06:55
Előzmény: #40610  Lastdeposit
#40611
Kiegészítés. Itt van a dörzsölt speka, evazeller, hát ő jó példája, amit leírtál, meg szénné röhögöm magam a posztjain. Na, neki aztán tanácsolhatja akárki, hogy kereskedj hosszabb távon, nagyobb szvingeken, meg csökkentsd így a költségeidet és egyebek... az nem ő lenne, az nem az ő személyisége, senki nem tud és nem is jó, ha kibújik a bőréből. Egyetértek a fundásokkal, meg Buffettel, meg Grahammal stb., meg aki ezt a vonalat követi, de az ember a személyiségét nem erőszakolhatja meg. Ezért jó út az, hogy mindenki gyűjti az igét, tanul sokat, de nem fogad el tanácsokat és nem hallgat senkire, hanem a saját vízióját valósítja meg.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 05. 27. 06:45
Előzmény: #40609  upgrayeddAKS
#40610
Persze, nincs mindenkinél a bölcsek köve, meg egyéb ordító közhelyek, csak arra céloztam, amikor azt mondtam, zseniális, hogy a kereskedés olyan mélységét és komplexitását ragadtad meg, amit nehéz lenne szebben megfogalmazni. Vannak huszadrangú tőzsdés könyvek, amiket olvasgattam a sok kiváló mellett és állítom, akinek már van egy kis fogalma, ebből a pár sorodból többet tanulhat, mint akár 3 könyvből, persze csak ha felismeri azt, hogy milyen szép gondolatok ezek. Az én példám is bizonyítja, hogy a kereskedésben minden mennyire egyén- és személyiség függő és sok okosságot el lehet csípni a tapasztaltaktól, de az mit sem ér, ha az ember nem formálja a saját képére. Azt gondoltam, hogy majd sógor kezeli a pénzemet, ő tradel helyettem, de mindezek függvényében és egy minimális tapasztalattal már elmondhatom, hogy életem legnagyobb hibája lett volna.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 27. 00:29
Előzmény: #40608  Lastdeposit
#40609
Kösz, de csak fél szemmel nézz, mert én nem lennék jó "guru". Ami nekem bevált, az másnak nem feltétlenül válik be. Nem szeretek konkrét tippeket adni, mert amikor nem jön be, akkor nehogy már én legyek a ge..i :) Pár konkrét trédemet leírtam a DB topikban, de ez csak egy a sok papper közül. (Persze ha valaki lekövette, nyerhetett rajta, mert elég jól swingeltem párat.) Ja, és tavaly kb. 10% volt a realizált hozamom, ami nem valami rózsás. (Nem trédeltem eleget, de ez sem mentség: ha a tőke 50%-ából OTP-t veszek, és ülök rajta, bőven több a hozam. A kockázat is sokkal több, de akkor is :) tavaly túlontúl a biztonság volt a fő szempont, az egyik jó kis trédem pl. pont a Matyi osztalékrallihoz kötődött, ami néha nagyon szép kis majdnem-biztos hozamot hoz, ezért is kedvelik sokan Mátyást, az igazságost :) aki minden kisbüfinek betesz a zsebébe egy kisebb-nagyobb összeget, és csak ritkán küldi maga helyett a krampuszt...) No de a legjobb tanulóhely amúgy egy régi, elfeledett topik: Bobolcsai bácsi szalonja, ARP jegyezte anno. Alapelveket tanított, tehát nem halat adott, hanem megtanított halat fogni.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 05. 26. 23:11
Előzmény: #40606  upgrayeddAKS
#40608
Zseniálisan írtad le, gratulálok! Rád is figyelnem kell mindig, akitől tanulni lehet, bár már rég rajta vagy a listán. :)
evazeller
evazeller 2017. 05. 26. 22:58
Előzmény: #40606  upgrayeddAKS
#40607
nézz be a blue-topikba, épp accepttel röhögünk egy "máguson" :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 22:47
Előzmény: #40605  evazeller
#40606
:) régi speka vagyok, aki túl van már ezen meg azon, így azt is tudom, hogy a jó trédhez kell néha egy kis zazen :) ráhangolódás nélkül ritkán van jó eredmény, ezért mindent meg kell tenni a ráhangolódás érdekében. ha kell, ki kell zárni a külvilágot :) vagy metalicskát hallgatni, vagy excel helyett papíron számolni, stb. no és néha vicceket kell olvasni, csak nem szabad túlzásba vinni, mert a túl jó kedv sem jó, sőt általában a hideg racionalitás a jó, vagy legalábbis meg kell tudni közelíteni. a füvet viszont még nem próbáltam, állítólag kreatívvá tesz... ja, és majdnem elfelejtettem: instrumentum kiválasztása: mindig 100%-osan kell fókuszálni, és hideg fejjel választani, racionálisan, de a trédben nem mindig segít a józan ész... nehéz egyensúlyozni az impulzív, teljesen irracionális (ami kerülendő) trédelés és a full józan ész között. a józan észben az a csapda, hogy olyan dolgokat nem vesz észre, amit az intuitív, kreatív ember igen. szóval néha a rációt is "korlátozni kell" :) ...hát ennyi a jó tréd titka, már annak, aki kihámozza ebből azt, ami nála bevált, mert mindenkinek más a stílusa, időtávja, stb.
evazeller
evazeller 2017. 05. 26. 22:30
Előzmény: #40603  upgrayeddAKS
#40605
up, tetszel nekem, tökös vagy és eszed is van hozzá:) tetszik a gondolatmeneted
Törölt felhasználó 2017. 05. 26. 22:17
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#40604
Az államnak is jó a nyereségadó miatt. Meg ha lesz egy narancs bank ami könnyen hitelez..
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 22:14
Előzmény: #40600  evazeller
#40603
Ez már tényleg aktív DT-elés :) Pár jenki papperben én is rácuppantam erre idén, csak nem napon belül nyitottam-zártam, hanem hosszabb távon trédeltem. Arra azért jó, hogy ne jöjjön ki az ember a gyakorlatból, de a profitot szerintem nem nagyon lehet erre alapozni. Főleg a random walk miatt. A jó profit tényleg abból jön, amikor az ember jó instrumentumot választ (bármilyen közhely is ez), és kifacsar belőle, amit csak lehet. Egy idő után az ember kezd "együtt élni" a papírral, mintha érezné a mozgásait, legalábbis nagy vonalakban. De ez amúgy szintén a random walk miatt van :) De a gyakori trédelés mindenképp élesíti az ember spekulációs "ösztöneit". Néha az eladói puffert tényleg "látom" már akkor, amikor csak elkezd gyűlni. Persze ez szintén a random walk miatt van :) (Vagy nem) :) Ja, igen, FHB téma... :) Pár nap, és többet tudunk. Szerintem ML nem 640-et vár el érte. Sőt, a Clearstream sem. Szóval őszintén szólva én a mostani eszemmel, információimmal oda nem adom 640-en. Meglepne, ha ML bedobná annyiért vagy alatta. Azért ritkán van olyan lehetőség, hogy ezeknek a g..iknek a gazdagodása jót tesz pár száz vagy ezer polgárnak is :) A tőzsde még erre is képes lehet :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 22:01
Előzmény: #40599  Lastdeposit
#40602
A vételi ajánlatra gondolsz? Azt pár nap múlva úgyis megtudjuk, sztem nincs nagy jelentősége. Olyan nagy szórás nincs is amúgy benne (527-640 Ft), bár úgy látom, most pont erre a szórásra megy a spekizés :) Hát nem tudom, mi a jó ebben, de a BTC-ben is nagy a vola, mégsem jó benne spekizni, mert nincsenek egyértelmű támaszok, stb. Vannak olyan instrumentumok, amikbe bele kell ülni, aztán várni egy "kicsit", aztán vagy lesz profit, vagy nem. :) Tudom én, hogy akkor elmarad a "sport", de a feeling a lényeg vagy a profit? :)
evazeller
evazeller 2017. 05. 26. 21:16
Előzmény: #40600  evazeller
#40601
azért a szögbelövő-készletem bent tartom:)

Topik gazda

Kiwin
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek