Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 15:09

Capital Partners baromságai  

Az előbb felhívott valami barom, teljesen bepörögve, hogy most azonnal "olajrészvényt" kell venni, mrt 30%-os emelkedés várható mivel Szaud-Arábia akár teljesen el is zárhatja az olajcsapokat...Kérdeztem mi a franc az az olajrészvény, aszongya olajat nem lehet csak úgy venni a tőzsdén, hanem olajrészvényt...mondom szerintem akkor búzarészvény is kéne legyen...

Úgy hadart, hogy még a nevét sem értettem, és olyan volt, mintha 10 pár akciós zoknit akart volna eladni, hogy most vagysoha, hujjuj, venni kell, el tudom-e képzelni mekkora nyerő, csak 10 misi az alapcsomag stb..mondtam a tagnak, hogy többet foglalkoztam a tőzsdével, mint ő egész életében. Válasz: Ok, viszhall.

Szal húzzon a retekbe az egész cég.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 17:05
Előzmény: #75  kata311
#80
azokon nem fognak.....

bennfentesek lettek :
link

a cikk végén ott a megoldás
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 16:49
Előzmény: #78  watson
#79
volt olyan befektető aki 110m ft-ot bukott 3 hét alatt, normális az ilyen minden fűnek fának odaad ennyi pénzt, hihetetlen!
watson
watson 2010. 02. 23. 16:43
Előzmény: #58  exmnbs1
#78
Remélem kellően elszégyelte magát az a retardált moderátor aki a 13milliós alaptőkéjű Capital Partnersről feltett nyilvános közhiteles információimat folyamatosan törölgette.

Most minimum 3mrd-os kár okozásával vádolják munkatársait, de lehet őt is :DD
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 16:27
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#77
Mert olyan ügyvédekkel dolgoztak akik mindent elsikáltak... de ha már az itteni leányvállalatot elkapták, érdemes lenne az Anyavállaltnál is szétnézni, mivel a vállalat a terheket(már ami a felelősséget illeti) úgy vette le a saját válláról hogy a cseh anyavállalat telefonközpontjából felhívta valaki-tört magyarsággal- az ügyfelet akinek vissza kellet mondania, hogy milyen tranzakciót kell végrehajtani(ezt előtte az állbroki szépena szájába rágta: ticker transakció típusa, összeg) mivel a szerencsétlen maga erősítette meg az utasítástaz anyavállaltnál, vállalt minden felelősséget.
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 15:13
Előzmény: #74  sly36
#76
brókerarcok...
kata311
kata311 2010. 02. 23. 15:09
Előzmény: #74  sly36
#75
phylaxián mikor ütnek rajta?????
sly36
sly36 2010. 02. 23. 15:04
Előzmény: #73  Törölt felhasználó
#74
Az eljárás eddigi adatai alapján megalapozott a gyanú, hogy a brókercég kereskedelmi tevékenység látszatát keltve tévesztett meg több magánszemélyt és gazdasági társaságot. A csalók azt ígérték a befektetőknek, hogy 150 ezer USA dollár befektetésével a világ tőzsdéin jegyzett cégekben szerezhetnek tulajdonrészt, ezen részvények adás-vételével extra profitra tehetnek szert.

Az álbrókerek valódi célja az volt, hogy a befektetők minél több tőzsdei tranzakcióra adjanak nekik megbízást, ők pedig tranzakciónként rendkívül magas jutalékot vontak le a már befizetett 150 ezer dolláros induló befektetésből. A sok-sok tranzakcióval járó jutalékok összege egy idő után felemésztette a befektetők befizetéseit, így nem hogy extra profitra tettek volna szert, még hatalmas anyagi kár is érte őket.

Az eljárás jelenlegi adatai szerint az álbróker tevékenységgel a cég több mint 3 milliárd forint kárt okozott.
link
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 13:49
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Csak tudnám miért kellett erre ennyit várni???? Tudom, jobb késöbb mint soha.....
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 13:28
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#72
LaFleur: rossz hírem van el kell dobd a nyugtatókat, mert nem lessz aki felqurja megint az agyad(mondjuk ez mindenkinek szól akit baszogatott ez a rühes banda).Nem tagadom, meló keresés közben én is benéztem hozzájuk, de azt a káoszt ami ott volt.....
Jah ez mindenkinek kötelező:
link
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 12:29
Előzmény: #67  kassziopeia
#71
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 12:22
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#70
pontosan!
majdnem egy évig zaklattak, gusztustalan módon, pont mint a fílmben.
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 12:20
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
ez a cég egy az egyben olyan volt mint ami a brókerarcok című fimben volt látható
Törölt felhasználó 2010. 02. 23. 12:12
Előzmény: #67  kassziopeia
#68
épp ideje volt!
))
kassziopeia 2010. 02. 23. 12:05
Előzmény: #66  kassziopeia
#67
Most mondták hírekben, hogy rendőrség megszállta a C.P. irodát és tulajokat elvezették.
PSZF feljelentés alapján.
kassziopeia 2010. 02. 23. 12:02
Előzmény: #65  sly36
#66
VÉGRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Én már tavaly letiltattam.
sly36
sly36 2010. 02. 23. 11:16
Előzmény: #40  Törölt felhasználó
#65


Azonnal törölte a felügyelet a Capital Partners a.s. függő ügynökeit
2010.02.23 11:09 Megosztás

A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete határozatában azonnali hatállyal törölte a felügyeleti nyilvántartásból a prágai székhelyű Capital Partners a.s. határon átnyúló befektetési szolgáltató valamennyi magyarországi függő ügynökét. A regiszterből törölt csaknem 70 cég, illetve magánszemély így a továbbiakban nem végezhet függő ügynöki tevékenységet Magyarországon a cég nevében. A Felügyelet egyúttal felszólította a Capital Partners a.s-t a függő ügynöki szolgáltatások igénybe vételével kapcsolatos jogszabályok maradéktalan betartására. A következőkben a PSZÁF közleményét közöljük változatlan formában.

A Felügyelet megállapította, hogy a Capital Partners a.s. függő ügynöki hálózatán keresztül kifejtett magyarországi tevékenysége súlyosan és alapjaiban sérti a befektetési vállalkozásokról és árutőzsdei szolgáltatók tevékenységéről szóló törvénynek az ügyfelek tájékoztatására meghatározott szabályait.

A Felügyelet saját vizsgálatával párhuzamosan csalás gyanújával feljelentést tett a Budapesti Rendőr-főkapitányságon (BRFK), amely megkezdte a történtek földerítését. Tavaly szeptemberben a Felügyelet két érintett függő ügynök, az AFIN HU Kft. és az Oceangate Securities Kft. esetében a Gazdasági Versenyhivatal eljárását is kezdeményezte.

A közvetítői tanácsadás nyomán az ügyfelek számos esetben nem tudták, hogy szerződéskötéskor ők a Capital Partners a.s. társasággal léptek kapcsolatba. Számos közvetítő alapvető képesítéssel és szakismeretekkel sem rendelkezett az általa ajánlott értékpapírokra vonatkozóan.

Ennek ellenére megkereséseik során gyakorta azt a valótlan látszatot keltették a potenciális ügyfélkörükben, hogy az ajánlott szolgáltatás azonnal vagy rövidesen kimagasló haszonnal járhat, illetve hogy a befektetések kapcsán a magyar, s nem a cseh jogrend lenne az irányadó.

Az ügynökhálózat magas, a piaci átlag többszörösére rúgó (ügyletenként 1,5-1,9 százalékos) forgalmi jutaléka miatt a közvetítők, egyéb közreműködő magánszemélyek alapvető érdeke volt minél több ügylet megköttetése az ügyfelekkel, akkor is, ha azokból a fogyasztónak nem volt esélye nyereség realizálására.

A Felügyelet 2009. július 27-i és 2009. szeptember 28-i közleményeiben már folyamatban lévő vizsgálata során felhívta a figyelmet arra: a Capital Partneres ügyökhálózata az ügyfelek számára átláthatatlan, illetve ennek tevékenysége felveti a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló törvény megsértését is.
Törölt felhasználó 2009. 08. 10. 09:14
#64
Ha valakinek tele a töke a Cp-brókereivel, akkor annyit tehet h felhívja a /30/ 528-79-79-et(keress rá a tékozló homáron is akár) és bediktálja a letiltandó számokat
exmnbs1 2009. 08. 02. 10:20
Előzmény: #62  gazmber
#63
lyenkor igen jól jöhet a pilótajáték indítás))))))))
gazmber 2009. 08. 02. 10:15
Előzmény: #60  exmnbs1
#62
Nyilvánosak az éves beszámolók is.
A saját tőke már minuszos (-5,4milla), a 2008-as veszteség ~33milla...ha jól látom...
link
...ahogy vmelyik humoros reklámban is mondják "nem találkoztunk már valahol?.... Hogy bízzam olyan jósnőre a pénzügyeim kezelését, amelyik a saját múltjával sincs tisztában?..."
Törölt felhasználó 2009. 07. 30. 13:46
Előzmény: #60  exmnbs1
#61
tesco gazdaságos , vagy avlami hasonló... habár az alapból 20-30 milliós kötelező befektetési összegekkel, ha összevetjük...
egy cég olyan ügyfelekre vadászik, akik farzsebből vásárolhatnák meg a céget. kicsit röhelyes :D

Topik gazda

havi041
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek