Topiknyitó: krebo 2009. 02. 17. 10:11

Millpengő helyett Millforint lesz egy év múlva   

Szerintetek lesz államcsõd??
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bpdc 2009. 02. 18. 16:20
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#43
Én úgy gondolom, az emberek végtelen vágyai és az őket elvek és feltételek nélkül kiszolgáló bankok, vagyis az ebből a kereslet-kínálatból felálló rendszernek a működésképtelensége az, ami elsősorban az okozója ennek a válságnak. Vagyis az emberi természet maga.
És amiért sztem hosszú távon tuti működésképtelen a bankmentő és gazdaságélénkítő csomagok hada, az az, hogy nem lehet egy alapvetően hibásan működő rendszert megjavítani a rendszer egyik elemének a kicserélésével, javítgatásával, miközben a rendszer működési szisztémája alapvetően változatlanul marad, hanem a hibás működési elveket kell megszüntetni és akkor nem fog tönkremenni a rendszer egyik eleme sem (fogyasztók, bankok, stb)

Itt nem a dollár és a yen árfolyama a lényeg, ezek csak tüneti dolgok sztem és túl gyorsan változnak egyébként is ezek a "mutatók" a haldoklás során....
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 15:46
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#42
Kezdem azt gondolni, hogy igaza van Sorosnak, amikor azt ecsetelte, hogy tavaj a dollár esésére spekulált, és erre év vége fele hihetetlenül erősödni kezdett. Aszondta, először nem értette a dolgot... aztán megértette, hogy ez a világ pénzügyi rendszerének a teljes szétcsúszása... de persze addigra tetemes veszteségeket könyvelt el... hajlamos vagyok azt gondolni, hogy igaza van, amikor azt látom, hogy mekkora kakában ülnek a japcsik meg a hambik, és amikor kiderül, hogy még nagyobban ülnek mint gondoltuk volna, akkor még erősödik egy kicsit a pénzük... amikor kiderül hogy még gyorsabban is csúsznak lefele, mint gondolta volna bárki is, akkor meg még egy kicsit erősebb lesz, amitől persze még nagyobb szarban lesznek, és így tovább... Igaza van a Jónás Józsinak... ez egy válságlufi, és egyszer ki kell pukkadnia... ekkor fog a dollár meg a yen oda kerülni, ahova valók. sztem...
Denever 2009. 02. 18. 14:11
Előzmény: #40  tojci
#41
Valamint Anglia!
tojci 2009. 02. 18. 14:10
#40
hamarosan úgyis soron kívül felveszik az Euro övezetbe Mo-t, Csehországot és Mo-t
csak előtte államcsőd lesz, amibe Ausztria Németország és Olaszország is összekakálja magát
Pedro_amigo 2009. 02. 18. 14:03
#39
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 13:57
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
irónikus

de akkor majd te is mész kapálni a mezőre
és éhezel még úgy is
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 09:34
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
Annak kell örülni, ami van. Az 500 Ft-os euro kicsit visszaszorítja majd a hulladékimportot, lélegzethez juthat a haldokló mezőgazdaság, a már meghótt ipart is talán fel lehet éleszteni. A tecsóban meg drábább lesz az amúgy semmire sem jó műanyagszemét. Majd vesznek a népek megint szarvasi lábost, ami húsz évig jó. (ha még gyártják)
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 09:24
Előzmény: #10  matgab
#36
"Az EU nem fogja hagyni a magyar állam csődjét, kb. akkora baromság, mint az, amikor azt mondták 56-ban, hogy az amerikaiak nem fogják magukra hagyni a magyarokat."

belépésünk jelzésértékű volt. Csődünk is az lesz, az Eunak jelenlegi formájában vége. Ahogy a magyar dolgozók sem tudják már finanszírozni a felszaporodott heremennyiséget, úgy a dolgozó Eu tagállamok sem lesznek képesek finanszírozni a belépett hereállamokat.
Törölt felhasználó 2009. 02. 18. 06:31
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
nem rv spekulánsok, hanem rv tulajdonosok. A gazdaságot nem ők mozgatják? A gyarmatokon nem, de odahaza sem?
Iszonyatos mértékű tőkéket (több 100 mrd$) vontak ki a különböző részvényalapokból, feltörekvő piaci alapokból, ázsiai befektetési alapokból, stb. az ami befektetők. Ezeknek az alapoknak el kellett adni eszközöket és a bevételt visszaváltani dollárba.
Más: olajár összeroppanás is dollár erősítő. Eddig olajországok adták drága olajukat dollárért főleg amiknak, majd beváltották euróra és ázsiai valutákra, mert importjuk nagyobb része onnan van. Ez most megszűnt.
De hasonló az összes többi exportfüggő ország. Ma kevesebb árut adnak el az usában tehát kevesebb dollárt kell visszaváltaniuk a költségeik fedezésére hazai valutába.
Törölt felhasználó 2009. 02. 17. 21:09
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#34
legfeljebb a rv spekulánsok, de a gazdaságot alapvetően nem ők mozgatják...
Törölt felhasználó 2009. 02. 17. 21:08
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
Igen, ez logikusan hangzik, de sztem nem igaz. A szuzuki pl nem számolta fel a Mo-i gyárát és nem adta el a berendezéseit, és menekítette haza a pénzét... persze ez csak egy példa, de mondhatnám a Coca-colát is példának, stb... ezek a tőkeexportáló multik nem számoltak fel semmit, nem vitték haza a pénzüket stb...
Törölt felhasználó 2009. 02. 17. 18:27
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#32
a világ 3 legnagyobb, leggazdagabb gazdasága, EU, USA, Japán
...ennél fogva ők eszközölték a legnagyobb külföldi befektetéseket is más országokban (akár részvény, akár kötvény, akár zöldmezős) .....namármost, ha egy befektető szarban van, vagy biztonságban akarja tudni a pénzét, akkor elkezdi felszámolni a befektetéseit....magyarán visszahívja a pénzét külföldről...ez meg nem megy máshogy, mint átváltással a saját devizájára...

...ha a magyarok kurva gazdagok lennének és a pénzükkel lenne tele a világ, akkor, ha felszámolják azokat, egyből erősödne a forintunk hónapokon keresztül...
bpdc 2009. 02. 17. 18:19
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#31
Nyilván sokkal kevesebbet, de a mi szemszögünkből tökéletesen mindegy. Majd kevesebbet adnak el és kész. Aztán hidd el, helyrejönnek és visszaáll a kereslet is.
Viszont mi...? Mi magyarok ugyan mit adunk el most? Miből adunk el kevesebbet...??? Hát ez a kérdés. És a válasz gondolom elég triviális... Én azt gondolom, kb az vár ránk, mint a délamerikai országok némelyikére, vagy Izlandra. Fájni fog nagyon.
Törölt felhasználó 2009. 02. 17. 16:17
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
sztem két lehetőség van, vagy leértékelődik a Yen, és lassan felépül a gazdaságuk (ugyanez a hambikra), vagy nem értékelődik le és összeszakad a gazdasságuk, és ezután értékelődik le a pénzük...
Törölt felhasználó 2009. 02. 17. 16:14
Előzmény: #28  bpdc
#29
Ok, én ezt értem, de: ha általában 30%-kal kevesebb autót tudnak eladni a világon, akkor vajon mennyivel kevesebbet tudnak eldani azokból az autókból, amiknek a Yen erősödése miatt 40-50-80%-kal többe kerülnek... vajon hogyan változik a japán elektroniikai kütyük iránti kereslet egy olyan helyzetben, amikor ezekből világszerte 30-40%-kal kevesebbet adnak el..., ugy, hogy ezeknek a dollárban, euroban, forintban számolt áraik 30-40-80%-kal emelkedik....
bpdc 2009. 02. 17. 14:29
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
pl. azért, mert míg a motorkerékpár kereskedésekben viszonylag kevés pannóniát lehet látni világszerte, azonban suzukiból, yamahából, stb. valamiképpen egy gondolattal többet ugye....

És így tovább, ha érted mire gondolok.....

(de persze az is lehet, hogy nagyon nincs igazam)
Törölt felhasználó 2009. 02. 17. 14:21
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#27
Nekem azt mesélje már el valaki mert ezt komolyan nem értem, hogy azoknak a gazdaságoknak a pénze miért erősödik, akik a legnagyobb szarban vannak, és a legnagyobbat zakóznak... Pl USA, Japán... és most hagyjuk ezt a kockázatkerülősdi dumát, mert sztem abszolut nem kockázatkerülés egy elsüllyedőfélben lévő gazdaság valutájában tartani az embernek a vagyonát... lásd japán, amely gazdasága 12-13%-ot csökken, miközben a Yen 40-50%-kal értékelődik fel a többi devizával...
Törölt felhasználó 2009. 02. 17. 12:16
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
Ezzel arra próbáltam célozni, hogy ez milyen gyerekes kérdés már ? Vagy provokatív? Vagy mi ?
Törölt felhasználó 2009. 02. 17. 12:11
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Na,hát ezzel valóban kivágtad a rezet,azaz remek érvelés volt.

Ilyeneket én is tudok ám belinkelni:)
Törölt felhasználó 2009. 02. 17. 12:07
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
link

"Mert ha nem arra gondolok,akkor büntetsz?"
Törölt felhasználó 2009. 02. 17. 11:59
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Azt próbálsz kitekerni irásomon amit csak akarsz,semmi jelentősége.A tények azok tények.
Semmilyen iszlámról nem irtam,nem gondoltam.

Először is nézz utánna a kiválasztott szó értelmezésének,ebben a szóhasználatban.

Nézz utána kik azok az érdekcsoportok,akik rövidesen közös pénzt fognak bevezetni az Amerikai kontinensen is.
Amerikai Uniot létrehozva.
Nézz utána kinek van 10 éves tervbe vételezve,ugyanezt Ázsiában is eljátszani.
Ázsiai Uniot létrehozni.
Divatos szóval élni nyelvezetükön,globalizálni.
Milyen por elverésről beszélsz?
Tények azok tények.
Mi az hogy reméled?
Mert ha nem arra gondolok,akkor büntetsz?
Törölt felhasználó 2009. 02. 17. 11:38
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
"Köze nincs az EU-nak a kereszténységhez,már csak azért sem,mert megálmodói és kivitelezői is igen kiválasztott emberek."

Remélem itt az iszlám felzúdúlásra célzol! Lehet az uniot, és annak megalkotóit kritizálni, csak az unio működött és működik is, akkor magyarországtól függetlenül is. A flusztráltságot kár olyanon leverni akinek kevés köze van hozzá!
Törölt felhasználó 2009. 02. 17. 11:31
Előzmény: #10  matgab
#21
Az EU nem keresztény,már bocsánat.
Évek óta próbálják lefektetni,papirra vetni,hogy keresztény alapokon nyugvó formula legyen.
De ez különböző kiválasztott érdekeket sértene hiúságból....
Köze nincs az EU-nak a kereszténységhez,már csak azért sem,mert megálmodói és kivitelezői is igen kiválasztott emberek.

Topik gazda

krebo
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek