Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 09:11

brutál prémium az Apehnél!!!!!!!!!  

azért kaptak 17 milliárdot, mert behajtottak 41-et!

Ezek nem normálisak!!!!!!!!!!!!!!!!!

Az emberek gyávasága a vesztük, ezeket fel kellene................!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 21:11
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#74
Ezt modom én is, ha normális adókulcsok lennének, akkor azoknak a fele akiknek most kitaposták a belét, hogy befizesse az adóját, az magától becsengette volna..., ráadásul még nem is érezné, hogy kifosztották... most meg azt látod, hogy azért, hogy gyakorlatilag kiraboltak, nekik busás jutalom jár...
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 18:25
Előzmény: #72  watson
#73
!!!!!!!!!!!
watson
watson 2009. 02. 09. 10:53
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#72
Munkahelyteremtés van. Bonyolítják az adórendszert hogy ne kelljen kirúgni senkit, és lehessen több büntit beszedni.
Törölt felhasználó 2009. 02. 09. 10:36
Előzmény: #69  matgab
#71
Tehették volna a tervet alacsonyabbra és akkor mégjobban túlteljesítették volna és akkor több a jutalom.
Normális gazdasági helyzet kellene ebben az országban és akkor az APEH dolgozóknak nem jutalmat kellene adni hanem a felét azonnal elzavarni.
maxwax
maxwax 2009. 02. 09. 10:31
#70
Fogalmam sincs, miért kapták fel a fejüket az újságírók, mikor minden évben elolvashatják - internetes hírportálok rendszerint le is hozzák -, hogy mekkora összeget kell behajtaniuk/beszedniük a fenti szerveknek, s annak arányában kaphatnak jutalmat. Még a rendszerváltás előttre datálódik ez a törvény, s azóta senki sem változtatott rajta!!!
Tudom, senki sem szereti őket, de valakiknek ezt is a munkát is el kell végezniük, ráadásul korrupció és pártszimpátia nélkül.
(Az a baj, hogy mindenki a másik zsebében szeret matani, de a sajátját érintetlenül hagyja...)
matgab 2009. 02. 09. 10:23
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#69
Az erőszakszervezetek tisztjeit és közkatonáit egy diktatúrának mindig liemelten meg kell fizetnie...

Most a munkásőrség szerepét a rendőrség vette át, a III/III-as ügyosztály szerepét az APEH...

Ez van, isten hozott a bürokratúrában!
Törölt felhasználó 2009. 02. 08. 19:48
Előzmény: #67  oxylant
#68
Ha az apehosok minden levágott fejért kapnának 100k prémiumot akkor kinyírnának minket?
oxylant
oxylant 2009. 02. 08. 19:43
Előzmény: #66  Knight Tyris
#67
Tessék megkérdezni egy közalkalmazottat, egy "közhülyét", talán majd többet tudna mondani, hozzáfűzni ehhez a gondolatokhoz....
Knight Tyris 2009. 02. 08. 19:37
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#66
Jó, tehát a válaszodból úgy ítélem azonos állásponton vagyunk, hogy nincs rendben ez a pénzosztás.
A félreértés elkerülése végett pedig nem az APEH-hel volt a problémám (mindenki kiosztaná magának, ha lehetővé teszik számára), hanem a törvénnyel, ami lehetővé teszi az ilyen jellegű prémiumosztást.

Az utolsó mondatoddal kapcsolatban egyrészt azt gondolom, hogy itt semmi értelme a sarkítani, másrészt visszautalnék arra, mait már írtam, mikor elvállalták a munkát, pontosan tisztában voltak vele mennyi pénz marad a kezükben.

Ui:
A rendőrség "megerősítésére" most össz-vissz 2 mrd-t fordítanak, juttatnak nekik, erre meg elment 17 mrd. Komoly problémák vannak a nagyságrendekkel, ez alapján összehasonlítva is rendkívül túlméretezett a prémium nagysága.
Törölt felhasználó 2009. 02. 08. 11:17
Előzmény: #64  Törölt felhasználó
#65
majd megkapja kesobb a lovet, valakitol!
Ez is apeh kategoria!
Valaki mondja meg nekem aki nem szoci, hogy miert nem zavarjak el ezeket izombol!
Ez szegeny!
Törölt felhasználó 2009. 02. 08. 10:33
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#64
Igazad van, én pl kíváncsi lennék, hogy mennyire életszerű, hogy Molnár Csaba miniszter úrnak 1,3M Ft-os fizetés mellett hogyhogy csak egy 65 nm-es győri társasházi lakást, és egy 1.4-es VW Polot-t sikerült összehoznia, meg mindemellé 10M Ft hitelt???
Kéte lehetőség van:
1) Vagy tényleg ilyen bénán gazdálkodik, akkor tűnnie kénne a miniszteri posztról, mert hogyan tudná másnak a pénzügyeit kezelni, mikor a sajátját sem tudja.
2) Valami nem stimmel a vagyoni helyzetével, ilyenkor egyértelmű, hogy mi van.
Törölt felhasználó 2009. 02. 08. 10:19
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
Ilyen helyzetben meg pláne miért osztogatnak prémiumot. Fizessék meg őket és kész.
Törölt felhasználó 2009. 02. 08. 08:06
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#62
Hát igen, azért van jónéhány olyan "demindenfillértleadózok" tipusú, egyébként ténylegesen az adófizetők pénzéből fenntartott állami állás, ahol ez a fizetés csupán valamiféle létbiztonságot teremt (eü bizt, nyugdíj, stb.), de valójában nem ebből, hanem az egyéb hálapénzekből, haknikból, csúszópénzekből, különórákból, és egyebekből élnek meg, amely jövedelmekből viszont alig-alig adóznak...

Az állami pozíció nyújtotta korrumpálási lehetőségekről már nem is beszélve...

De ilyen Apeh-es dolgozó nincs és soha nem is volt.... :)

Azt pedig tényleg nem értem, hogy az a premium ugyan miért járt minden egyes dolgozónak, pl. a portás vajon milyen többletteljesítményt nyújtott ezért a prmiumért, amellyel hozzájárult a többletbevételhez?
Törölt felhasználó 2009. 02. 08. 07:04
Előzmény: #59  Törölt felhasználó
#61
Én jártam különórákra, mikor diák voltam, meg felvételi előkészítőre, bár nem most volt, de számlát sosem kaptam.:)
Hálapénz után nemigen fizetnek adót szerintem, ha van aki mégis, az meg vmi minimális után esetleg, de még ezt is kétlem.
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 23:49
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#60
szeretnem hallani ilyen helyzetben, hogy "nem eletszeru". azonnal a politikusaink vagyonnyilatkozatara hivatkoznek, es javasolnam, hogy azt tanulmanyozzak es annak fenyeben modositasak a kijelentestuket.
.
az okos gazda ugye igyekszik jol tartani a .......
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 23:12
Előzmény: #54  Törölt felhasználó
#59
"...Egy valamit nem szabad elfelejteni, minden fillér után adóznak!!!!"

Ezt felejtsük már el egyszer s mindenkorra. Adót egyedül akkor fizetnek, amikor vásárolnak valamit, és az ár tartalmazza a forgalmi adót. A személyi jövedelem adó, járulékok, stb. csak papírgyártás.

Nem is értem, miért kell ez a maszlag. Aki a közszférában dolgozik, kaphatna simán nettó bért, minden körítés nélkül, "tessék, ennyi jár neked az adófizetők pénzéből." címszóval. Nem kellene sz*rozni az adóbevallásukkal plussz az összes többi adminisztratív hülyeséggel.

Persze tudom, ha van más bevétele, akkor kell a bruttó, és itt talán aki bevallja az már adót is fizet! De annak pl. utána mennék, hány óraadó tanár ad számlát a gyerkőcöknek az 1-2-3ezer forintokról. Vagy van-e statisztika a hálapénz után fizetett adókról?

Szóval azért "adóznak" csak, és csak a abból a pénzből, amit fizetésnek hívünk, mert az a cash nem megy át a kezükön.

üdv, bicaj
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 20:28
Előzmény: #57  pampa
#58
Megdolgoztak érte a fiúk!
Kitaposták belőlünk a szrt is.
pampa 2009. 02. 07. 17:48
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
Volt még az átkosban egy temetkezési vállalat és év végén a vezérkar jelentős prémiumot kapott, mert 120%-ra hozták az éves tervet. :)

Nekem ez a plusz apeh-os árbevétel is valami hasonlónak tünik. Csak annyi adót lehet beszedni,amennyi jár az államnak.
Gondolom az adó revizoroknak az a munkája,hogy felderítsék az adó csalást.
Valószínű,hogy egy lakatos sem kap azért jutalmat mert megszerelt egy vaskaput.

Én nem értek egyet a jutalommal,mert csak a munkájukat végezték el. Semmi pluszt nem adtak hozzá. Ezért kapják a fizetésüket.
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 17:19
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
Akkor mit kell elsimítani???
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 17:17
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#55
Miért fogadnám el? Nincs semmi eltitkolni valóm.
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 16:59
Előzmény: #52  Knight Tyris
#54
A költségvetési törvény szerint járnak el:

Az elosztási rendszer ugyanolyan, mint bárhol máshol. Elöbb kapnak a csókosok, utána aki tényleg többet végez, mint az átlag, végül a maradékot szétosztják a többiek között. Egy valamit nem szabad elfelejteni, minden fillér után adóznak!!!! Ami nem mondható el a vállalkozókról, akik mindig támogatásért esedeznek.
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 16:53
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53
... feljelented őket?
Vagy elfogadod az ajánlatot?

Ha elfogadod, akkor mennyivel érzed külonbnek magad?
Knight Tyris 2009. 02. 07. 16:40
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#52
Na itt a probléma!

Azért mert elvégzi a feladatát, nyújtja az elvárt teljesítményt, azért mért járna prémium?????

Arra ott a fizetés! Amiért cserében a munkaszerződésében elvállalta, hogy beszedi, kezeli a beérkező pénzeket, legyen is az bármekkora összeg!!

A PRÉMIUM a PLUSZ BESZEDETT ÖSSZEGből járhatna, annak EGY RÉSZE LEHETNE (akár 5-10%) mert az elvártnál nagyobb, tehát többletteljesítményt nyújtottak.

A prémium a többletteljesítményért jár, az elvárt, normál teljesítményért nem....

Másrészt egy ilyen nehéz helyzetben, amikor minden fillérre szükség van, totálisan felháborító, hogy 17 MILLIÁRDOT ilyen célra költenek...

Ráadásul a karbantartótól kezdve mindenki kapott, még csak véletlenül sem célirányosan határozták meg, hogy ki kaphat és ki nem....
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 16:23
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#51
Elröhögöm magam, hogy ennyire gusztustalanul szarjanak mindenkinek a fejére... Ez az ország már tényleg egy vicc.

Az Apehosokat meg nem kell védeni, ennek többszörösét kapják kenőpénzként egy-egy vagyonosodási vizsgálatnál. Ezt véletlenül pontosan tudom.
Hihetetlen undorító egy munka folyik ott, már az se semmi, hogy megmondják, hogy "életszerűen" hány nadrágot vehetsz egy hónapban meg hányszor hívhatod a mosógépszerelőt, de az igazi hab a tortán az, amikor kilép az irodából már hív is, hogy el tudná simítani a dolgot... Pfui...
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 15:44
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#50
viszont a haláladó már nincs
az volt az egyik leggusztustalanabb
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 15:33
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#49
Értjük persze, van ahova nem ér el a válság no... :-)))
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 14:59
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
en olvastam a jogszabalyt es egy okorseg!
Egyebkent kertuk az apeh allaspontjat, de nem volt valasz eddig!
Mondom en emiatt a ............. miatt varhatom az utalast vagy jovo honapban hozza csapjuk a kovetkezo szampahoz ha nem haladja meg a 250-et!
Tehat: Cumi! De en a banknak nem mondhatom, hogy bocs kicseszett velem a kormany.
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 14:41
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#47
(...érthető a párhuzam
Az APEH költségvetése, -mely az állami költségvetés része- tartalmazza a prémiumot is,és nem az APEH költi el szabadon a beszedett összeget. Hidd el, az ott dolgozó emberek jövedelmük megszerzéséért keményen dolgoznak.
jancsika 2009. 02. 07. 14:37
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#46
Terméket nem lehet folyamatosan értékesíteni.

Vagy eladod vagy nem vagy teljesítesz vagy nem.

Az elszámolás módja lehet folyamatos (bár ez utóbbi ellentétes egy EK irányelvvel ,ami ugye kapásból alkotmányellenesnek kellene, hogy legyen), és erre a folyamatos elszámolásra gondolnak.

Mindenki téved aki azt gondolja, hogy pl 2009 januárjában a mol-nál tankoltam 15-ször összesen brutto 300.000 Ft-ért és ezért az APEH engem meg fog büntetni. Nem nem fog megbüntetni, hacsak nem havi elszámoláson vagy a Mollal és a gyűjtőszámláját kp-ben fizeted ki.

De akkor megvilágítom a példát másként:

2009 december 15-én brutto 200.000-ért veszel anyagot kp-ért, majd 2010.január 5-én 150.000 Ftért megint ugyanattól kp-ért. Ugyanúgy hónapon belül vagy, melyik évre vonatkozna a bírság? Ugye milyen abszurd?

Szerintem igazam van...
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 14:36
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#45
Nem azt irta, hogy ha a többletet szedi be, akkor kap prémiumot, hanem azt, hogy a jogszabály előírta összeget szedi be, így nem igaz a 40 % amit te számolsz.
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 14:36
Előzmény: #42  Törölt felhasználó
#44
ez kabare!
Hihetetlen!
Az Imf pedig koveteli majd a 200 milliard elokeriteset.
Az ucso par honapban 100 millardot osztottak ki linkre!
Varoshaza projekt? Kabare!
jancsika 2009. 02. 07. 14:29
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#43
kedves akira

Próbálom leírni másként:

A magyarország. hu nem más mint a kapu az ebev szolgáltatásokhoz.

Ha a kapu nem megy azért a kapu üzemeltetője felel, aki nem alvállakozója az APEHnek, hanem a kormányzat müködteti.

Ha már a példánál tartunk: Ha nincs TV műsor mer nincs áram, akkor nem az UPC-nél reklamálsz....
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 14:24
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#42
"Kiss Ferenc, a hivatal gazdaségi vezetője a napilapnak kifejtette, hogy a prémium akkor illeti meg az adott dolgozónak, ha az APEH beszedte azt az összeget, amelyet a jogszabály előír. 2008-ban az adóhatóság 41 milliárd forinttal többet szedett a tervezettnél - jegyzi meg a cikk. "

Ja, vagy úgy. Ha alultervezik az adóbeszedést, vagy a gazdaság jobban teljesít (tehát adótöbbletet generál), akkor azért az Apeh dolgozói prémiumot kapnak? Ráadásul azt a 17 milliárdot nem is az ezermilliárdhoz, hanem csak a többlethez kell viszonyítani, és úgy már 17:41= közel 40%-os prémium?
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 14:14
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#41
Én meg azt írtam, hogy saját árbevetelként kezeli - ha premiumot fizet belőle.

Az Apeh dolga azonban nem a kezelés, csupán a beszedés és annak továbbítása az államkincstárba. És nem azt, hogy szabadon dönthet annak felhasználásról, mégha csak egy-két ezrelékéről van is szó...

Az adóbevételek elköltése nem az APEH feladata, az APEH feladata csupán a beszedés...

Tudod, az egyik cégem - ügynökein, tehát alvállakozóin kersztül - értékesít. Az ügynök pedig minden fillérrel elszámol felém, sem egy-két %-át, sem egy-két ezrelékét nem jogosult leszedni belőle. Az ügynökök az alkalmazottait a cégem által kifizetet jutalékból premizálhatja belátása szerint, nem a cégem árbevételéből. Ha a cégem árbevételét az ügynök sajátjaként "kezeli", abból költ, vagy csak kölcsönvesz, akkor azzal bűncselekményt követ el...

Remélem érthető a párhuzam... :)

Topik gazda

nagypalz
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek