Topikgazda: Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 10:52

Hol a helye a forintnak? (Vélemény)  

Ugrás a cikkhez
Az októberi válság elmúlásával és az IMF-hitel tető alá hozásával úgy tűnt, a stabilitási problémák helyett újra egyéb fundamentális tényezők felé fordulhat a gazdaságpolitika. Januárban azonban lejtmenetbe kapcsolt a forint, jelezve, még mindig igen sérülékenyek vagyunk. A nominális árfolyam történelmi mélypontra érésével felmerül a kérdés: az inflációs célkövetés és a pénzügyi stabilitási szempontok alapján hol van "jó" helye a forintnak?

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=109362
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 12:14
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
Ne veszekedjetek már.
Legalább mi ott fórumozók tartsunk össze .

Ezt GaborGabor-nak is írtam.

Elég feszült a helyzet, legalább egymást támogassuk, ne b@szogassuk.

Bocs az erős megfogalmazásért.

Én is ideges vagyok. Zavaróan gyenge a Ft.
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 12:10
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#39
csak :o)
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 12:10
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#38
Ez azért jó, mert egy tegnapi pf-es hírben megpróbálták feldumálni a gyógyszer papírokat.

Vedd őket ezerrel, vmi ilyesmi volt a címe.
Elég átlátszó volt már akkor is
konknapott 2009. 01. 30. 12:07
#37
Csak egyszer látnám már, hogy azt a megátalkodott hitelt arra fordítjuk amire kéne!!! TERMELÉSRE!!! Olyan ország lettünk aki nem is tudom mibõl akar létezni. A "rendszerváltás" után kijelentették, hogy a termelést el kell felejteni, kereskedni és szolgáltatni kell... de mibõl vesszük az árut és mibõl és kinek szolgáltatunk ha tõlünk nem vesz senki semmit? Ha a hitelbõl 1x végre valahára értéket teremtenénk (tõlem lehet ez gyógytúrizmus, mezõgazdaság, gyógyszeripar, félvezetõgyár akármi, csak tegyük le a voksot valami mellett és csináljuk) Mert a sebezhetõségünk ennek a végtelen kiszolgáltatottságnak köszönhetõ. Persze ezt mindenki tudta eddig is... mindegy most már leírtam :)
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 12:06
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#36
Nem fogok anyázni sem gombot nyomni.
Magadról írtál véleményt.
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 12:05
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
Mért?-:))
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 12:02
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#34
seggfej.
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 11:54
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#33
Nem, nincs , valóban ...
Az OTP-t mennyire várod most (pénteken délben) hétfői nyitásra ?
Gondolom ezt tudod és le is írod ...
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 11:52
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
300-400 % os thm el én is kölcsön adok akárkinek.... kell pénz? :) jobb mint a tözsde sokkal....
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 11:51
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31
már régen undorral figyeltem mindig a provident reklámait végre egy riportal piszkálták öket kicsit.. de nem sok eredményel :S
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 11:50
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#30
az biztos nagyon találo!

a szolás szabadságába láttátok a müsort? belinkelem... Hát a provident mindennek a teteje legális uzsorás társaság" be is linkelem látnotok kell a riportot... link

De a PSZÁF megvédte öket....
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 11:48
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#29
A FT-nak fundával rendelkező termelő cégben van a helye. Ezt mindenki kiválaszthatja izlése szerint. Ha a FT bedől az egy dolog persze nem jó, de az a lényeg, hogy az a cég ne dőljön be amelyiknek a részvényét megvetted.
A termelő cég mindig értéket fog képviselni, ha nem FT-ot lehet más pénznemet de értéket.
Szerintem.
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 11:47
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#28
Olyan mint a "provident" házhoz jön
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 11:46
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
Bedőlt az Egis egyik orosz partnere
Molnár Gergely 2009. 01. 30. 11:19:53

A rubel gyengülése szedi áldozatait az orosz gyógyszerkereskedelemben. A Genezis csődje az Egis gyógyszergyárnál 160 milliós veszteséget okoz.
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 11:46
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#26
lehetett volna kicsit másképp is csinálni mint a szlovákok vagy a szlovének..... de még a csehek és a lengyelek is jobban csinálták söt a románok is.... igaz lehet utobbi lesz a következő láncszem... sz ..ar ügy hogy mi kullogunk a szakadék szélén :-(
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 11:45
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#25
ebből is látni gábor, hogy fogalmad sincs az egészről.
mit gondolsz miért tartja szándékosan gyengén kína a jüant ?!
supply chain ...
ki a legnagyobb exportőr ?!
hova hat vissza a supply chain ?!
többet nem segíthetek :o)
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 11:43
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#24
Az IMF nem jotevö.... hanem hitelező és az adosnak az a dolga hogy fizessen... mondta tegnap a hirtv ben Bodpéter Ákos....
azt is megmondta (ezt csak azért irom nem én vagyok egyedül ezen a véleményen) hogy IMF hiteltől ovakodni kell mint macska a forro kásátol...... (nem ezekkel a szavakkal de ez volt a jelentése) mármint elég baj ha egy országnak ehez kell nyulni... mint utolso mencsvár
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 11:42
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#23
Világpénz? Lesz. A kínai jüan ...
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 11:38
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#22
IMF bácsival semmit sem értünk.... ellenkezőleg...... (én tudtam .... na de nagy képüen hangzik ugye? volt egy álca vissza erösödés de mint halottnak a csok)
Intő jel ha egy ország IMF hitelt kap akkor rövidesen összeomlás.... a szegény embert az ág is huzza ha mégtöbb a hitele mégjobban mig csöd jön.... IMF hitelre szorult argentina is meg több más ország is... szép sorsa is lett .... el lett k...urva de nagyon nagyon mi vagyunk az elsők közt a leggyengébb láncszemek ....
Törölt felhasználó 2009. 01. 30. 11:38
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#21
ja, és még valami: a világpénz ... ami nem az arany, hanem valami új - egy idő után persze, mert most van még - legyen mondjuk fabatka :o) de stílusosan worldy :o)))

Topik gazda

discovery
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek