Topiknyitó: trendelek 2009. 01. 28. 09:08

Adóbevallás 2008  

A 2008-as 853-as elektronikus adóbevallás tanulmányozástam. Azt véltem felfedezni, -melyről eddig én még nem hallottam - hogy a korábbi években befizetett tőzsdei nyereséget vissza lehet igényelni a pl. tavaly realizált veszteségből - a

A 853-05-02-es lap 191-199 sorok u.n adókiegyenlítés címen.

Eddig abban a tudatban voltam, hogy csak a korábban elhatárolt veszteséget lehet a majdani nyereségből jóváirni. - Jól látom?



... viszont a már többször javított kitöltőprogram még mindig rosszul számolja ki a 199-es sort!... szvsz.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 02. 08. 14:35
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#160
GURIGA-K
A 0853 programból az 5. verziót hogyan tudom letölteni?
balta
balta 2009. 02. 07. 23:03
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#159
DAYTRADER: Aki jegyzett teszem azt Phylaxiát vagy AAA-t, majd eladta a tőzsdén, akkor az szerinted nem tőzsdei ügyletnek minősül? Ott a szerzés ugyanis nem tőzsdei vétellel történt.
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 21:07
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#158
A 0853 programból az 5. verziót is tölsd le, nem csak a keretprogramot kell frissíteni.
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 21:01
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#157
Ez a "kis" üzemzavar azért megérne egy misét!
Talán órákon keresztül lehetett hozzáférni mások adataihoz!!!
Nem szarakodni kellett volna, hanem azonnal leállítani a portált.
Egy bevallásnál nem figyeltem oda, miután saját nevemen bejelentkeztem, a második klikknél már más nevén voltam bent, el is küldte a bevallást, egy idegen névről, igaz a rendszer nem fogadta be, de ez bizonyíték arra, igenis létező felhasználó nevére tévedtem.
Ügyfélszolgálat elérhetetlen volt, e-mailre hasonló semmitmondó üzenet jött vissza.
Botrányos!
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 20:38
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#156
Biztos, hogy letöltődött az új verzió.
Nézd, meg a verziószámot.
Nekem is eljátszotta ezt, egy biztonsági figyelmeztetés miatt nem engedte felülírni a régi verziót, újra telepítettem a javat és letöltöttem a keretprogramot és a nyomtatványt is és jó lett.
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 18:16
Előzmény: #144  trendelek
#155
Nekem még most sem számol jól, pedig letöltöttem az 1.1.8-as verziót és az "Adatok"-"számított mezők újra számítása"-t megcsináltam.
A 199-es sorba még mindig "0"-át ír, nem írja át a 194-es sor értékét 199-be.
Így pedig a 65-ös sorba is "0"-át ír át.
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 14:03
Előzmény: #148  Rowan
#154
Rowan,

Nem az én rendszeremben van a hiba, de azóta már kijavíthatták... :)

Egy webes bejelentkező rendszeren, amikor automatikusan bejelentkezek tök ismeretlenek adatbázisába (jelszó ismerete nélkül), az a hiba hogyan is lehetne az én gépemen?

Válaszoltak is a hibaüzenetemre:

"Tisztelt Ügyfelünk!

Köszönjük, hogy kérdésével a Kormányzati Ügyféltájékoztató Központhoz fordult!
Az alábbi választ tudjuk Önnek adni:
Elnézését kérjük a technikai problémáért! Munkatársaink már dolgoznak a hiba elhárításán. Kérem, hogy kísérje figyelemmel honlapunkon a felhívásokat, üzemeltetési információkat.
Amennyiben további kérdése van vagy információra lenne szüksége, forduljon továbbra is bizalommal hozzánk!

Tisztelettel:

XY
Kormányzati Ügyféltájékoztató Központ"
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 13:55
#153

Igen, minden cég külön igazolást küld a kifizetett osztalékról!!!
lalitipp 2009. 02. 07. 13:35
#152
Az osztalékról minden cégnek kell igazolást kiállitania?
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 13:19
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#151
Igazad lehet, valószínűleg amiket említesz, nem számolhatók el.
Csak gondolkodtam, miért nem.
A logikus ugyanis az lenne, ha elgondolkodnának az APEH-nél ezen tételek közül némelyik elszámolhatóságán is, mivel ezek ténylegesen a nyereség eléréséhez szükséges költségek (mondjuk a visszautalt összeg nyilván nem tekinthető költségnek).
Ha pl. valaki egy cégben a tevékenységéhez autót használ, az is elszámolhatja annak bizonyos költségeit, pedig valószínűleg autót akkor is tartana, ha nem lenne arra szüksége a vállalkozásához.
Persze az APEH-nek nem az az érdeke, hogy minden kereskedéssel kapcsolatos költséget elszámolhassunk, hanem az, hogy a befizetett adó a lehető legtöbb legyen.
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 13:02
Előzmény: #148  Rowan
#150
Én is be tudok lépni. (Saját névvel jön be!)
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 12:56
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#149
Megmondom őszintém, én a számlavezetési díjat sosem számoltam fel, mert az nem köthető könkrétan semmilyen tranzakcióhoz. Transzfer díjat viszont elszámoltam. Saját nyilvántartást vezetek, és aszerint adózok, a banki összesített igazolás sajnos nem igazán alkalmas erre. A real time adatszolgáltatás, a day trade ügyleteknél a visszautalt összeg az eladás után, a számlavezetési díj, az internetköltség, a kereskedéshez használt számítógép, a szoftverek nem számolhatók el.
A számlavezetési díjról egy gondolat: akkora összegű pénz van a számládon, hogy a számlavezetési díj mondjuk 10 000 Ft. Ennek a pénznek egy kis részével csinálsz 10 000 Ft nyereséget. Ebben az esetben a nagyobb összegű pénz számlavezetési díja nyilván nem köthető az ügyletekhez, és nem elszámolható. Részletesebb APEH tájékoztatás kellene, amelyben nevesítve vannak az elszámolható költségek, és nem általános megfogalmazás.
Rowan 2009. 02. 07. 11:46
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#148
Akira,,
most próbáltam ki, minden gond nélkül be tudok lépni a felhasználónevemmel és a jelszavammal. Nem a Te rendszeredben van valami hiba?
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 11:40
Előzmény: #145  Törölt felhasználó
#147
Szia GURIGA-K !

Azt hiszem, általánosságban úgy kell értelmezni, hogy a részvények adás-vételével kapcsolatos költségek számolhatók el.
Van egy ún. számlavezetési díj (a brókercégemnél 6.000 Ft/év).
Az nem számolható el költségként? Ugyanis anélkül nem tudok részvényeket adni-venni, tehát elvileg az is ehhez kapcsolódó költség.
Törölt felhasználó 2009. 02. 07. 10:54
#146
Csak kíváncsiskodom, hogy tapasztalta-e már valaki, hogy az ügyfélkapun ma már egy jó ideje nem tudsz a saját nevedet bejelentkezni, viszont minden újabb kattintás a magyarorszag.hu-n egy újabb ismeretlen felhasználóként való bejelentkezéssel jár... :(

Nem vagyok informatikus, de szerintem ez elég súlyos hiba az oldal üzemeltetőjétől...

Ha a bejelentkezést nem tudják biztonsággal megoldani, akkor hyogyan bízhatnánk abban, hogy egyéb adataink (személyes és adótitkaink) illetéktelenek kezébe nem juthatnak?
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 22:35
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#145
A bank által adott tranzakciólisták alapján készíts excelben egy táblázatot, és aszerint számold az adót. A banki összesített igazolásban olyan tételek is szerepelhetnek költségként, amik nem számolhatók el. Csak a vételi és eladási költség számolható el, semmi más. De ha visszaolvasol, láthatod, hogy elég nagy a bizonytalanság, várjuk az APEH állásfoglalását is.
trendelek 2009. 02. 06. 21:33
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#144
Így igaz... hurrá!

Sajnos erről a mutyis lehetőségről nem sokan tudhattunk - sőt sokan még most sem hiszik el .
Én, ha tudok róla akkor jóval több veszteség realizálását követően a teljes korábban befizetett adóimat visszaigényelhettem volna...sebaj, majd jövőre... -:)
Persze inkább adót fizetnék, csak lenne profit ...
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 19:58
#143
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tõletek. Tavaly a CIB-nél voltam (eBroker) és olyan hülye igazolást adott ki, hogy a real time havi díját is figyelembe vette az adóalap meghatározásánál, azt meg ugye nem lehet szerintem.

Ugyanakkor náluk a módosítás, visszavonás 50 Ft-ba kerül, azt pedig nem.

Akkor most mi van?

Köszi
Törölt felhasználó 2009. 02. 06. 10:37
Előzmény: #113  Fenyo
#142
Kijavították a programot. Ha betöltitek a nyomtatványt, kell csinálni az Adatok menüpontban egy Számított mezők újraszámítása műveletet, hurrá. Visszaigénylést bejelölni, számlaszámot és bank nevét beírni!
Törölt felhasználó 2009. 02. 05. 13:37
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#141
de nyilvan kerek egy allasfoglalast elotte..van ido még boven.

Topik gazda

trendelek
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek