Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 01. 16. 11:26

RFV 2009  

Nem tudni miért adják és ki adja itt el, de nem hiszem hogy pluszban dobálják kifelé a pakkokat.



Az alját nem látom egyenlőre, de én vettem az elmúlt napokban.



2010 előtt és 10000 alatt nem áll szándékomban megvállni tőle.

Ha csak.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
treff
treff 2010. 10. 22. 22:27
Előzmény: #10319  Törölt felhasználó
#10320
OFF:

Ehh, tényleg ott van. :)) Sose néztem még.
De a freemail régebbi változatában ez rendszeres volt, akkor még nem volt automatikus mentésük.
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 22:23
Előzmény: #10317  treff
#10319
off:
Igen, ezt a hozzászólás felett ki is írták pirossal, hogy 20 perc után elveszik a begépelt szöveg.
treff
treff 2010. 10. 22. 22:06
Előzmény: #10316  Törölt felhasználó
#10318
Most ha valamelyik csodavirágszál shortolta a papírt, akkor azt valamikor zárnia is kellene vagy kellett (márha ma a felfelé körben nem az történt).

?!
treff
treff 2010. 10. 22. 22:04
Előzmény: #10311  Törölt felhasználó
#10317
Szia!

Egy párszor már én is szívtam meg így, beírtam a hosszú kommentet, aztán kiléptetett a rendszer vagy nem kapcsolt, stb.
Azóta ha megírok egy hosszabb emailt vagy bejegyzést, a Küldés/Mehet gombra való kattintás előtt az egész szöveg kijelölés + Ctrl-C kombinációt alkalmazok. :) Egy párszor már megmentett az újragépeléstől. Akkor elhatároztam, nem vagyok hajlandó újra írni esszéket. :)
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 21:57
Előzmény: #10311  Törölt felhasználó
#10316
Former, a shortos verzió az tipped vagy honnan tudod, meg lehet nézni vmilyen adatbázisban?
egyetleneim 2010. 10. 22. 21:55
Előzmény: #10309  Törölt felhasználó
#10315
Sajnos a közeljövőben nem a funda lesz meghatározó a cég árfolyamának a dolgában. Ha lesz alkalmi vétel én készen állok, de az így vásárolt pakktól hamar meg is próbálok majd szabadulni. Forró pénz egy forró papírhoz. Az a csomagom amit tavaly nyár óta építettem érintetlen maradt és nem is adom csak ha a cég funda alapon 20%-nál nagyobb mértékben lenne túlértékelve. Ettől most messze kerültünk.
Nincs mese, menne kell tovább a cégnek lépésről-lépésre, a piac idővel vissza fog térni a régi kerékvágásba.
guruk 2010. 10. 22. 21:54
Előzmény: #10311  Törölt felhasználó
#10314
azokon a szinteken leszünk páran... van köztünk aki szintén le akarja cserélni a porsche jét.. :)
Franky 2010. 10. 22. 21:53
Előzmény: #10312  Törölt felhasználó
#10313
Engem csak a 7500-as opciós lehívási szint zavar egy kicsit. Azt valami alapján a tulajdonosi kör határozta meg...
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 21:50
#10312
A cég jövedelemtermelő képességével nincs semmi gond, exponenciálisan fejlődik. Ha kiszállnak a pénztárak, akkor majd megveszi a papírokat a piac többi szereplője, mert látják, hogy olcsó. Erről szól a piac.
Amúgy a pénztárak sem hülyék és nem az RFV-ből fognak kiszállni, mert itt egyértelműen látszik a cég fejlődése ellentétben több BUX-tag céggel, ahol nem várható érdemi fejlődés.
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 21:43
Előzmény: #10307  Törölt felhasználó
#10311
Írtam egy rohadt hosszú kommentet, de ez a tetű rendszer valamiért törölte, s nincs kedvem újra begépelni: a lényeg, hogy nem volt nyp eladás a héten, egy nagy shortos naked pozíciója okozta-okozza a bajt, a kicsik pedig befejezték a sztorit, szinte mindenki eladott ma. még egyszer megtesztelheti a 7500-öt, de az kőkemény szint lesz. 7000 körül újra 20k-m lesz, ma csak 3000-et vettem 8100-es átlagon, de bevallom, nem erre és nem így számítottam.A céggel nincs baj, sőt, de ezt majd később részletezem, felk..t a majom rendszer, 40 perces pötyögésem ugrott....
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 21:41
Előzmény: #10174  Törölt felhasználó
#10310
Kubumaci!
Téged a falhoz vágtak gyerekkorodban egy párszor a haverjaiddal együtt! Keresem a logikát abban amit írsz de előröl is hátulról is baromságokat írsz. Buta vagy. Siccccc
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 21:09
Előzmény: #10307  Törölt felhasználó
#10309
Sziasztok!
A cég a legjobb. A fejlődés töretlen, azaz a funda teljesen rendben van.

A jegyzés előtt is "veletek" voltam (sőt, jegyeztem is, azaz kb. másfél évig voltam RFV-tulajdonos.
Az elmúlt két nap történéseit azonban bevallom, nem bírtam, ma kiszálltam. (Az RFV-ből teljesen, a rokon szektorban szárnyait bontogató Pannergyből 40%-kal.)

Az okaim:
- nagy kiszálló (avagy ügyes nagy "róka"?), akinek a "célárát" nem tudom;
- nem befektetőbarát (Kósa-Szíjjártó: HUF, Fellegi: MOL, kormány: MNYP, szektorális adók, Orbán: a tőzsde rulettasztallal való összevetése) kormányzati politika és kommunikáció;
- magas, nem realizált nyereség a papíron, aminek az ilyen mértékű olvadását már nem tudtam "tolerálni".

Köszönöm elsősorban Művezető iránymutatásait, tigus gyors és korrekt számításait, fp alkalmi "biztatását", továbbá a "kontraindikátorok" (legutóbb "besz") vételi/tartási szignáljait. :-)

Bármikor visszaszállok, ha kedvező lesz a makro- és mikroklíma, és lenyugodtak a kedélyek.

Aki tartja: Ne feledjétek, lesznek még hírek, nem csak kötvényfronton, jövőre pedig új országot megy a cég meghódítani. Ja, és idehaza narancsba borultak az önkormik...

Mindenkinek a legjobbakat!

Üdv,
Lolka
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 20:19
Előzmény: #10307  Törölt felhasználó
#10308
"A kényelem pedig elveszi az ember figyelmességét sok mindenről...."

bezony, egyetértek...
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 20:16
Előzmény: #10305  Törölt felhasználó
#10307
Nekem olyan érzésem van most így visszagondolva, hogy bejelentették a nyugdíjátalakításról szóló témákat, és semmi... Mintha mindenki figyelmen kívül hagyta volna a tényt, hogy ez a "kormányzat" nagyon is komolyan gondolja amit elmondott....És hirtelen kezdenek feléledni a befektetők, hogy itt valóban megvalósítják amit elmondtak, akkor nagy baj lehet a nyugdípénztáraknál és az általuk kezelt eszközökkel...
Azt a forgatókönyvet nem akarom elképzelni, de a tárgyilagosság miatt muszály megemlíteni, mivan ha a 9500 Ft feletti vevők is szórnak (szórtak) már, mert a stoppok elkezdtek működni...De nem tetszik ez Nekem, de hát ilyen a tőzsde, csak elkényeztetett minket ez a papír... A kényelem pedig elveszi az ember figyelmességét sok mindenről....
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 20:08
Előzmény: #10305  Törölt felhasználó
#10306
Mondjuk tuti akkor fordul a piac ha mindenki az ellenkezőjét várja. :))
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 20:03
Előzmény: #10303  Törölt felhasználó
#10305
Az a baj, hogy ha nem is a nyugdíjpénztárak dobják a papírokat, valami más nagy hal(ak) teheti(k) ugyanezt (legalábbis kezdetben), és így ahogy művezető mondta; a lényeg ugyanaz marad. Én ma dobtam majd minden papíromat (rvt, panny, rába), és persze nem a napi maxon :), csak mutatóban maradt valamennyi. (napok óta gondolkodtam már ezen, de gondoltam túllendül majd ezen is a piac) Nap végén sajnáltam hogy nem vettem vissza rfv-t, mivel szvsz tényleg nagyon jó a cég, de félek hogy ezzel nem lesz vége. Valamikor meg kell állnunk, de azt már rég nem mi fogjuk meghatározni, és sajnos tényleg az rfv-nél a legnagyobb tér ahol még pluszban eladhatja bármelyik régi versenyző. (Ennek ellenére ezt szerettem volna visszavenni, a többi papírt nem, mert fundásan tényleg ez a legstabilabb)
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 20:02
Előzmény: #10303  Törölt felhasználó
#10304
Összefoglalva a két napot: 1,5-2 éve nem tapasztalt bizonytalanság "szele" csapta meg a tőzsde életét....
Ráadásul a nemzetközi hangulat jónak mondható volt.....
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 19:57
Előzmény: #10302  Törölt felhasználó
#10303
Csak az a baj, hogy ezek a "nagy halak" egymst is szivatják .... Hiszen az örök igazság: ha valaki nyer, valaki veszít.... Nekem az a bajom, hogy lassan (vagy már meg is történt) letérünk a fundás alapokról....
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 19:43
Előzmény: #10301  Törölt felhasználó
#10302
Mellesleg néhány nap alatt több mint 100k rv cserélt gazdát.Az Aegon akár már a felét el is adhatta volna a pakkjának.Mindegy mi történik.A cég nem veszteséges,korrekt,kitűnő fundásan is,megéri a pénzét.Történt valami,amiért valaki hirtelen ki akar szállni.Akármeddig is önti,bizonyára árgus szemekkel figyelik újabb beszállni vágyó nagyhalak.Mennyi hasonlóan jó cég van ugyan? Mellesleg éppen ezelőtt 9k felett kötöttek át határidős pakkot cégen belül,plusz szintén 9k körül vettek saját részvényt.Bukni akarnának? Egész biztos tudtak már az eladásokról akkor is.
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 19:31
Előzmény: #10297  Törölt felhasználó
#10301
Üdv! Sajnos most szerintem nem beszélhetünk támaszokról.Valakik(k) rohamtempóban elkezdték adni a pakkjukat,még csak nem is lassan apránként,hogy minél jobb áron minél többet el tudjanak adni ahogy ezt szokás ilyenkor.És egyáltalán nem kisbüfik.Azok csak erősitik a pánikot.Ha valóban (és szerintem igen) alapkezelő száll ki,akkor biztosra lehet venni a nyugdijpénztárak államositását.Megvannak a kapcsolataik a politikában,pontosan tudják mi készül.Esetleg a múltkori former által meg nem nevezett "nagy eladó" folytatja rá jellemző gusztustalansággal az eladásait? Ki tudja....Intézményi kiszállás esetén viszont ugyebár megnő a közkézhányad és ugyanilyen szintű vásárlás hiányában az ár tartósan alacsonyabban fog maradni.De ezt mindenki tudja....Sajnos a grafikonozás,elemezgetés stb. mit sem ér sokszor.A tőzsde a nagyok és a bennfentesek játéka.Nekünk azt kell kitalálni,hogy ők mit akarnak

Topik gazda

kelvin
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek