Kiskaplar

Regisztráció: 2019-03-13 11:07:23

Hozzászólások száma: 30

Utolsó hozzászólás: 2023-11-30 09:59


Tapasztalat: 4
Aktivitás: 2
Népszerűség: 5


utolsó 20 hozzászólás

AutoWallis Nyrt+topic 2023. 11. 30. 09:59
Itt a lenti hozzászolásokban látok pár megállapítást, ami biztos, hogy nem igaz. Az EPS nem csökkent 30%-kal, hanem nőtt (tavaly Q1-Q3: 17 Ft, idén 22 Ft), így az ebből leszűrt következtetések biztos, hogy nem igazak.
Ormossy nem tudja meghatározni a társaság osztalékpolitikáját, azt a nagytulajdonosok határozzák meg alapvetően.
Nagyon jó lenne, ha csak ennyi kellene a forgalom fellendítéséhez, hogy egyet road-show-zzunk külföldön és akkor már minden csili-vili, ennél azért ez bonyolultabb. Ha ez lenne, akkor minden midcap cég ezt csinálná.
Az a frusztráció érthető mindenki részéről, hogy növekszik a társaság eredményessége és ez az árfolyamon nem látszódik ( és osztalékként sem részesülnek a befektetők ebből), de ennek az a legfőbb oka szerintem, hogy vannak olyan (lakossági) befektetők, akik eladják ilyen "olcsón", mert azt gondolják, hogy ennyit ér a papír. Én azt gondolom, hogy a türelmetlenek eladják, a türelmesek meg megvárják, míg lesz egy nagyobb átértékelés (nézd meg, hasonló helyzetek voltak az ALTEO-nál, Állami Nyomdánál, Duna House-nál). 
Alteo Nyrt. 2023. 05. 15. 15:24
Itt a következőkről van szó. Tegyük fel a társaság köt egy kamatfedezeti ügyletet, amelnyek keretében a hitelei mögötti kamatot a következő 10 évben 4%-on rögzíti. A rögzítés időpontjában ez megfelelt a piaci árnak. Azonban utána elmozognak a piaci árak és 3/6/12 hónap múlva, már 2%-os lehetne ugyanezt az ügyletet megkötni. Ekkor az IFRS szerint a 4% és a 2% közötti különbséget (átértékeli az aktuális piaci értékre az ügyletet) és a kettő diferenciáját ki kell mutatnia egyéb átfogó eredményben (ebben az esetben negatív eredményként) még akkor is, ha a társaság hosszú távon is fenn kívánja tartani a kamatfedezeti ügyletét, mert eredetileg kockázatcsökkentés miatt kötötte meg az ügyletét. Természetesen, ha a piaci ár 6%, akkor az egyéb átfogó eredmény pozitív lenne. Ugyanezt csinálja a cég a gáz-, deviza-, áramfedezeti ügyleteivel és ezeknek az eredője lett most negatív. De, ha megnézed, az előző években volt olyan, hogy nagyon pozitív lett és volt, hogy negatív. Tényleg nincsen jelentősége.
Alteo Nyrt. 2022. 10. 14. 11:34
Ez zártkörű, intézményeknek szóló kibocsátás, ebből nem tudsz jegyezni. Azok tudnak jegyezni, akik kaptak meghívót.
Alteo Nyrt. 2022. 07. 21. 12:58
Attól, hogy a cég idén alakult, az engedélyeztetés, a földtulajdonosokkal az egyezkedés, a hálózati csatlakozás megszerzése már sokszor évekkel korábban elkezdődik. Azért idén rakták be a tulajdonosok az engedélyeket és szerződéseket a cégbe, mert vélhetően most érte el azt a stádiumot a projekt, amely már a piacon értékesíthető is. 
Lehetett cikkeket olvasni, hogy jelenleg 0 MW pluszban kiosztható, szabad hálózati csatlakozás van az országban, így azok a projekttulajdonosok, akik ilyennel rendelkeznek, azok egy értékes és szűkös erőforrással rendelkeznek. ALTEO-nak vélhetően nincsen erőforrása/nem akarja arra, hogy vidéken a földtulajdonosokkal egyezkedjen és tárgyaljon, így inkább eggyel magasabb készültségi szinten veszi meg a projekteket, ami után majd ő építheti meg már ténylegesen az erőművet.
Alteo Nyrt. 2022. 03. 25. 18:12
Köszönöm mindenkinek, aki tippelt. Gabi_bácsi is eltalálta, de az időben előbb történő tippelés miatt Spanyi lett a nyertes.
Alteo Nyrt. 2022. 03. 25. 18:08
Gratulálok, a tippversenyt te nyerted!
Alteo Nyrt. 2022. 03. 24. 10:13
Természetesen a legközelebbi tippelő azt jelenti, hogy akinek a tippje legközelebb van a tényleges javaslathoz.
Alteo Nyrt. 2022. 03. 24. 10:12
Hölgyeim és Uraim!
Kérem tegyék meg pontos tétjeiket a holnapi osztalékjavaslattal kapcsolatban.
A legközelebbi tippelő nyereménye egy gratuláció tőlem.
 Az én tippem 51,5 Ft részvényenként. 
Indoklás: 1 Mrd Ft-ot elosztottam a részvénydarabszámmal, így jött ki ez a szép, kerek szám. :-)
NAP Nyrt. 2022. 02. 04. 16:04
Azért nem olyan egyszerű ingyen pénzt kapni és ha kap, akkor azt a naperőmű fejlesztője fogja kapni és nem a tőle akviráló új tulajdonos.
NAP Nyrt. 2022. 02. 04. 14:47
Vigyázz ezzel a kamatos kamattal, mert ha minden évben 7,2%-ot nyersz, akkor leszel 10 év múlva duplában. Lehet, hogy valakinek ennyi elég, de egy ekkora kockázatú, likviditású befektetéstől én biztos többet várnék el. CAPM modellbe ne menjünk bele, egy átlagos részvény esetében a részvénykockázati felár kb. 6% + a 10 éves állampapír hozam (ami kb. 5%) és erre jön rá, hogy kispapír, kislikviditással (mondjuk 2-3% pluszba) és akkor már ott vagyunk 13-14%-nál a saját tőkétől elvárt hozam esetében. És, ha csak 13,5%-os éves hozzammal számolsz, akkor 10 év alatt 3,5-szeresére kéne felmennie az árfolyamnak. Már, ha jó az üzleti modell, amit a cég követ és ebben nem vagyok biztos. Kész naperőműveket vásárolni egy nyugdíjalapnak talán jó lehet (alacsony, de viszonylag kiszámítható hozam), de egy gyors növekedésű cégnek szerintem nem igazán.
NAP Nyrt. 2022. 01. 26. 21:22
Szívesen számolgatnám 23 MW-tal, ha adnak adatot hozzá. Legalább egy hitelállományt. Meg azt is jó lenne tudni, hogy mennyiért vették/értékelték az egészet, hitelestül.
NAP Nyrt. 2022. 01. 26. 21:20
De igen, így számoltam, csak annyival, hogy nálam a net debt (nettó adósság)= Total debt - Cash
NAP Nyrt. 2022. 01. 26. 15:37
Röviden: Azért lehet majd venni 1000 alatt, mert nem ér annál többet. 
Hosszabban alább bemásolom még októberi véleményemet. A tőkeemelés ezen érdemben nem változtat, mert ugyanúgy vettek erőművet, mint eddig, viszont kész naperőműparkon az elérhető hozam nagyon alacsony (8% körüli) miközben még erre jön rá a Holding működési költségei (vezetőség, IG tagok, bérek, könyvvizsgálat, tőzsdei jelenlét költsége, átvilágítások, stb), azaz egy ilyen cég tud kb. 7%-os hozamot adni a tulajdonosoknak szerintem. Nekem ez nagyon kevés úgy, hogy mellette a transzparencia kb. 0, így nem is tudom igazán felmérni a cégben lévő kockázatokat. 
Itt az októberi megszólalásom:
 "nyilvános számai nagyon szerények, nincsenek se IFRS, se konszolidált számok, tavalyi évben alakult maga a cég, az akvizíciók is ideiek, a kiegészítő mellékletek kb. szobadísznek használhatóak. Olyan furcsaságok is vannak, hogy a tavalyi év végi számokhoz képest az idei féléves egyedi számokban többel nőtt a cash állomány mint az EBITDA és közben tőkeemelés nem volt, ugyanis nagyon megnőtt a rövid lejáratú kötelezettségek állománya és akkor még a hitelek után kamatot meg tőkét még nem is számoltam, amit kellene fizetni a hitelintézetnek. De, hogy az a rövid lej. állomány növekedés mit takar, az sajnos nem derül ki.   Ennek ellenére ami van, abból az alábbi kép rajzolódik ki. Jelenleg van 15 MW-nyi naperőműve. Ezek EBITDA kapacitása, kb. 600-650 M Ft-ra tehető (arányosítva a féléves számokkal és az általam tudott benchmarkokkal) és erre jön rá még a tőzsdei lét költsége (még ilyen kis méretben is legalább 30 M Ft, de mivel kapnak támogatás a BÉT-től a bevezetésre, ezért most nagyvonalúan eltekintek ettől). A rajtuk lévő nettó hitelt kb. 4 Mrd Ft-ra becsülöm a leányvállalatok hosszú lejáratú kötelezettségei alapján (hogy miért csak becslem, lásd többek között a rövid lej. kötelezettségek körüli bizonytalanságot). Innen már csak az mindenkinek a saját ízlése szerinti EV/EBITDA szorzót kell belőni. Amúgy, egy olyan cég, amely már csak kész erőművek akvizíciójával foglalkozik (ahol az elérhető hozam igen alacsony, hisz a kockázat is alacsony) és még erre jönnek rá a tőzsdei lét költségei, úgyhogy én nem tartom egy vonzó papírnak, de lehet, hogy az ESG hype miatt mégis lehet majd rajta keresni. Árazás: Az alapszcenárióban nekem 10-es az EV/EBITDA szorzója (Pannergy is 9-10 közötti értéken megy, a szintén nagy megújulós portfolióval rendelkező ALTEO még alacsonyabb értékéről ne is beszéljünk). Természetesen a mostani 6-7-8000 Ft-os árak semmilyen módszertannal nem igazolhatóak. A magas árak oka valószínűsíthetően az, hogy a közkézhányad 1,5% úgy, hogy még itt is vannak/lehetnek olyan tulajdonosok, akik nem biztos, hogy rögtön eladtak. A közkézhányad darabszáma: 40.000 db. A bevezetés óta eltelt kevesebb mint egy hétben 57.000 db részvény cserélt gazdát, azaz a közkézhányadnak kb. a másfélszerese fordult meg 4 nap alatt. Ez igen durva érték, ez azt mutatja a számomra, hogy a rövid távú befektetők haraptak rá a papírra. 


EBITDA kapacitás                         625M Ft
EBITDA szorzó                           10 
Cégérték (EV)                     6 250M Ft
nettó hitel                    (4 000)M Ft
kapitalizáció (EV- nettó hitel)                     2 250M Ft
részvények száma              2 650 000db
Fair érték                         850rv/db

Természetesen, ha változtatom az EBITDA szorzót, akkor nagyon más számok jönnek ki. Ha felemelem 13-ra (szerintem nagyon magasra és nem látom, hogy a jövőbeli növekedés ez indokolná), akkor 1558 Ft jön. Ha meg felemelem 30-ra, akkor 5.569 Ft jön ki. Ha leviszem 9-esre, akkor meg 614 Ft."
NAP Nyrt. 2022. 01. 10. 16:01
Innen már csak feleznie kell az árfolyamnak és talán megéri. :-)
Alteo Nyrt. 2021. 12. 23. 15:50
A cég folyamatosan azt kommunikálja, hogy a növekedés a fontosabb, nem az osztalék. Mindenesetre te hány Ft-os részvényenkénti osztalékkal lennél elégedett tavasszal (amikor kihirdetik) és szerinted mennyit fognak fizetni?
DUNAHOUSE részvény 2021. 12. 10. 23:09
NAP Nyrt. 2021. 10. 28. 17:23
Honnan veszed, hogy 0 a hitelállománya? A 3 projektcégében kb 4 Mrd Ft-nyi nettó hitelállomány van. Azaz a saját tőke ér eszerint kb 2 mrd-ot,ami elosztva 2,65 m db-bal kiad egy kemény 750 Ft-os részvényárat.  A két nappal ezelőtti kommentemben is nagyságrendileg ugyanezt az értékelést hoztam ki.
NAP Nyrt. 2021. 10. 27. 10:05
A BÉT a közkézhányadot az 5%-nál kisebb tulajdonosokra számolja (őket számítja bele). Van három nagytulajdonos, ők 98,5%-át birtokolják a cégnek, így a maradék 1,5% a közkézhányad. Persze, hogy belőlük ki adott el és mennyit, azt nem lehet tudni, viszont biztos, hogy valaki eladott, különben nem lenne kereskedés a részvénnyel.
NAP Nyrt. 2021. 10. 26. 16:29
Jó napot mindenkinek! Egy kicsit beleástam magam a cég számaiba és csináltam egy kis számítást.
A nyilvános számai nagyon szerények, nincsenek se IFRS, se konszolidált számok, tavalyi évben alakult maga a cég, az akvizíciók is ideiek, a kiegészítő mellékletek kb. szobadísznek használhatóak. Olyan furcsaságok is vannak, hogy a tavalyi év végi számokhoz képest az idei féléves egyedi számokban többel nőtt a cash állomány mint az EBITDA és közben tőkeemelés nem volt, ugyanis nagyon megnőtt a rövid lejáratú kötelezettségek állománya és akkor még kamatot meg tőkét nem fizetett a hitelintézetnek. De, hogy az a rövid lej. állomány növekedés mit takar, az sajnos nem derül ki.   Ennek ellenére ami van, abból az alábbi kép rajzolódik ki. Jelenleg van 15 MW-nyi naperőműve. Ezek EBITDA kapacitása, kb. 600-650 M Ft-ra tehető (arányosítva a féléves számokkal és az általam tudott benchmarkokkal) és erre jön rá még a tőzsdei lét költsége (még ilyen kis méretben is legalább 30 M Ft, de mivel kapnak támogatás a BÉT-től a bevezetésre, ezért most nagyvonalúan eltekintek ettől). A rajtuk lévő nettó hitelt kb. 4 Mrd Ft-ra becsülöm a leányvállalatok hosszú lejáratú kötelezettségei alapján (hogy miért csak becslem, lásd többek között a rövid lej. kötelezettségek körüli bizonytalanságot). Innen már csak az mindenkinek a saját ízlése szerinti EV/EBITDA szorzót kell belőni. Amúgy, egy olyan cég, amely már csak kész erőművek akvizíciójával foglalkozik (ahol az elérhető hozam igen alacsony, hisz a kockázat is alacsony) és még erre jönnek rá a tőzsdei lét költségei, úgyhogy én nem tartom egy vonzó papírnak, de lehet, hogy az ESG hype miatt mégis lehet majd rajta keresni. Árazás: Az alapszcenárióban nekem 10-es az EV/EBITDA szorzója (Pannergy is 9-10 közötti értéken megy, a szintén nagy megújulós portfolióval rendelkező ALTEO 5-6 közötti értékéről ne is beszéljünk). Természetesen a mostani 6-7-8000 Ft-os árak semmilyen módszertannal nem igazolhatóak. A magas árak oka valószínűsíthetően az, hogy a közkézhányad 1,5% úgy, hogy még itt is vannak/lehetnek olyan tulajdonosok, akik nem biztos, hogy rögtön eladtak. A közkézhányad darabszáma: 40.000 db. A bevezetés óta eltelt kevesebb mint egy hétben 57.000 db részvény cserélt gazdát, azaz a közkézhányadnak kb. a másfélszerese fordult meg 4 nap alatt. Ez igen durva érték, ez azt mutatja a számomra, hogy a rövid távú befektetők haraptak rá a papírra. 


EBITDA kapacitás                          625 M Ft
EBITDA szorzó                            10  
Cégérték (EV)                      6 250 M Ft
nettó hitel                     (4 000) M Ft
kapitalizáció (EV- nettó hitel)                      2 250 M Ft
részvények száma               2 650 000 db
Fair érték                          850 rv/db

Természetesen, ha változtatom az EBITDA szorzót, akkor nagyon más számok jönnek ki. Ha felemelem 13-ra (szerintem nagyon magasra és nem látom, hogy a jövőbeli növekedés ez indokolná), akkor 1558 Ft jön. Ha meg felemelem 30-ra, akkor 5.569 Ft jön ki. Ha leviszem 9-esre, akkor meg 614 Ft.

friss hírek További hírek