Topiknyitó: Portfolio 2017. 05. 26. 12:19

Zsiday rajong Orbán legújabb csomagjáért  

Ugrás a cikkhez
Sok dologban nem ért egyet a jelenlegi kormány gazdaságpolitikájával, azonban a kormány legújabb családtámogató intézkedései üdvözlendõk - írja legújabb posztjában Zsiday Viktor befektetési szakember. Szerinte még bátrabban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 06. 03. 19:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#128
"Remélem jól látom én csak egy lakatos vagyok érettségivel." Reménykedjünk.
Törölt felhasználó 2017. 06. 03. 19:07
Törölt hozzászólás
#127
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 06. 03. 19:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#126
Vagy mi lesz? Esetleg esélyed az érdemi beszélgetésre.
Törölt felhasználó 2017. 06. 03. 18:48
Törölt hozzászólás
#125
Törölt felhasználó 2017. 06. 03. 18:28
Törölt hozzászólás
#124
andare 2017. 06. 03. 17:37
Törölt hozzászólás
#123
Vazsmegyei 2017. 06. 03. 17:31
Előzmény: #119  sanka
#122
Ezt te meg honnan veszed? Te nem nevelheted az M1 neveltjeit!? Ha meg csak te tudod kik az M1 média neveltje, akkor te is az lehetsz, a jól informáltságoddal.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 06. 03. 17:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#121
Moderáld magad.
sanka 2017. 06. 03. 17:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#120
Pedig tanulhatnál tőle, lenne mit!
sanka 2017. 06. 03. 17:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#119
Látom az m1 híradó neveltje vagy!!
_Sigorszky
_Sigorszky 2017. 06. 03. 17:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#118
"Meg kell állítani az elvándorlást..." Hogyan lehetne megállítani? Szögesdróttal? Az látható, hogy belehalnának egy jelentősebb jövedelem növeléshez, ami a dolgozókat illetné. Már Szlovákiában is jobban megéri dolgozni a magyarnak, hát veszi a kalapját...
Törölt felhasználó 2017. 06. 03. 17:10
Törölt hozzászólás
#117
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 06. 03. 17:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#116
azt kezelek le akit akarok, inkább foglalkozz magaddal, van rá okod
Phylaxa 2017. 06. 03. 16:55
Előzmény: #113  Tibi0002
#115
Ha valóban azt szeretnék, hogy megálljon a fogyás, akkor a kétgyerekes családokat kellene az adófizetőknek támogatniuk. Nem bonyolult, hogy miért. Az még vállalható és a legtöbben abba még bele is ugranának. De tök mindegy, mert nyilván nem erről szól az egész. Majd egyszer talán valakik megértik.
Törölt felhasználó 2017. 06. 03. 16:44
Törölt hozzászólás
#114
Tibi0002 2017. 05. 27. 11:29
Előzmény: #111  elemes
#113
Micsoda keserűség. Nemhogy örülnétek, hogy az adótokból ennyi stadiont és távol keleti elnököt támogathattok.
elemes
elemes 2017. 05. 27. 09:46
Előzmény: #108  upgrayeddAKS
#112
ez elég komoly intézkedés, a porbléma inkább az, hogy a lényeg a gyenge pont: amit zsiday ír, hogy évtizedeken át stabil program hoz csak demográfiai javulást -- ez a csomag viszont így hosszú távon nem fenntartható. tehát szimpla választási osztogatás.
elemes
elemes 2017. 05. 27. 09:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#111
ez egy sima választási osztogatás.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 05. 27. 08:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#110
Jár a keksz.
Törölt felhasználó 2017. 05. 27. 08:20
Törölt hozzászólás
#109
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 20:39
#108
link Lefogadom, ez is egy olyan intézkedés, ami első blikkre jó, aztán közelebbről nézve legjobb esetben is pótcselekvés, netán egyensen figyelem-elterelés rosszabb esetben...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 20:33
Előzmény: #106  gambadoro
#107
Így van, sok modell van. A magyaroknak a svájci modell való: nem olyan központosító, mint a skandinávoké, nem olyan "depressziós", mint a japán (a magyarok nem bírnák azt, amit a japánok), stb. Van svájci modellben egy halom individualizmus (amilyenek a magyarok is, ha a jogaikról van szó, netán a szabályok áthágásáról) és mégsem olyan szigorú, mint a német (ők betartják a szabályokat meg ált. a kötelességeiket, mi meg nem), és mégis versenyképes. Ma nálunk az orosz modell megy, ha az alkoholizmusról van szó :) ...vagyis egyre inkább több mindenről, mert a putyinpincsi tényleg sok "innovációt" átvett mesterétől. Amúgy a braziloktól meg a jenkiktől az örök optimizmust kellene átvennünk, az északi népektől a racionális magatartást, ill. a jog- és normakövetést, a románoktól meg a politikusok megbuktatását :)
gambadoro 2017. 05. 26. 20:15
Előzmény: #104  upgrayeddAKS
#106
én azt mondom, hogy számos működő modell létezik: ezeket kell átvenni kellene de ezek itt évtizedek óta csak lopnak ez a helyzet közben morálisan megsemmisült az ország
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 20:14
Előzmény: #103  gambadoro
#105
Én szívesen eléldegélnék Párizsban, amíg meg nem unom :) Valószínűleg a Jura-hegyet vagy a Jungfraujoch-ot céloznám be P. után. Nyüzsgő nagyvárosból a hegyekbe - na az nagyon frankó. Persze Tokiót is kipróbálnám 1x. Vagy 2x... :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 20:09
Előzmény: #101  gambadoro
#104
OK, de Mo.-on vagyunk, ez egy magyar javaslat :) Ez sem volt annyira nagyon nem-OFF :) Mintha a mai magyar hajviselet lenne a téma, aztán elvitatkozgatunk szívszerelmed adottságairól (pl. nem áll jól neki, ahogy öltözik meg a haját hordja, stb.), majd kijelented, hogy beszőkítette a haját :) és az most jól áll neki. ON: sztem Mo.-on minden, amit a kúrmányok hoznak, eleve az elba...ott és a még túlélhető intervallumon mozog a gyakorlati megvalósításban. Vannak olyan esetek, amikor papíron tök jól mutat adott intézkedés, de a gyakorlatban egy torzszülött. Ezért nem várok SEMMI jót a kúrmányoktól, de tényleg semmit. Az lenne a legjobb, ha megszavaznák maguknak az OGY-ben, hogy 20 évig nem nyúlnak semmihez, de cserébe addig békén is hagyják őket: elvannak valami rezervátumban, hagyják, hogy fejlődjön az eddigi törvényekkel az ország úgy, ahogy akar. A népszavazási kezdeményezéseket megfelelő aláírás mellett (felőlem emelni is lehet a számokon) elfogadja a NVI, nincsenek kopaszok meg egyéb rogáni trükkök. Aztán hajrá, 20 évig magára lenne utalva a nép. 20 éve lenne rá, hogy megtanulják: ha akarsz valamit, akkor kezdj párbeszédet a honfitársaiddal, alapíts valamilyen egyesületet/alapítványt/anyámtyúkját a cél érdekében, aztán hadd szóljon. Megtanulná a sok kádári csökevény (meg mások is), hogy ne várjanak a sült galambra. A politikusainktól meg pláne ne.
gambadoro 2017. 05. 26. 19:59
Előzmény: #102  upgrayeddAKS
#103
én hazabeszélek:) ahol szívesen laknék az svájc, olasz vagy francia kanton, de leginkább Lugano ettől függetlenül nyilván a világ tele van jó helyekkel
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 19:56
Előzmény: #98  gambadoro
#102
Megint elbeszélünk egymás mellett. Én nem leszóltam az olaszokat, sőt. Kezdjük akkor a konkrétumokkal: "a luxusiparukról híresnek lenni" -ezt írtram, nem azt, hogy "luxusmárkák csak" ez ég és föld... A fő poén az, hogy elkezded dícsérni az olaszokat, és sorolod azokat az iparágakat, amikben erősek... és ezek ált. pont a luxusipar :) De amúgy totál egyetértünk abban, hogy milyen frankók (most nem jut eszembe erről jobb szó, de majd esetleg azt is megvitatjuk) az olaszok és Itália. Sztem jót tett nekik, hogy nem akarnak világbirodalmat, és amikor a másik minidúcse (az "eredeti", hehehehehehe) olasz tóvá akarta változtatni a Földközi-tengert, akkor csúfos vereségek sorát volt kénytelen elkönyvelni. De én nem azt mondtam, hogy megkopott az olaszok régi fénye, hanem pont azt, hogy más lett. Szerintem amúgy jobb, de ez nyilván szubjektív. Jó tanács továbbá: ne legyél beleszerelmesedve Itáliába és/vagy az olaszokba. Rontja az objektivitást, és az a helyzet, hogy a Földön még nagyon sok gyönyörű hely van. Nem csak a Garda-tó meg Toszkána. Nehéz "győztest" hirdetni, mert tényleg olyan sok van. (Amúgy mentél már át Milánónak azon a részén, ahol a szűk kis utcák közt kifeszített köteleken ruhák száradnak? Na, szóval ott is van olyan rész, amit el kell rejteni a "turisták" elől :) De valóban szép hely, mint ahogy pl. Párizs is gyönyörű. Mindenki kedvel valamit, talán még bele is "szeret", de azért jobb nem "fanboy"-nak lenni. Már csak azért sem, mert hülye/kretén emberek mindent képesek szétbarmolni, még a legszebb toszkán tájat is. Azt pl. tudtad, hogy Görögo. nagy része füves, ligetes, fás terület volt, és csak az intenzív mezőgazdaság miatt lett kopár sziklákkal és "oázisokkal" tarkított terület az ókorban? Az emberi fasság szinte mindent képes tönkretenni... az emberi kreativitás meg szinte mindent képes megalkotni ill. a fasságokat jóvátenni/kijavítani :)
gambadoro 2017. 05. 26. 19:45
Előzmény: #100  upgrayeddAKS
#101
hogy visszatérjünk a gyerekszülésre: ma az unióban az egyik legkevesebb gyerek éppen olaszországban születik mondjuk a legkevesebb támogatás is ott van délen, ahol 20 éve mindenkinek 5 gyereke volt, ma egy születik családonként - talán ez ott kizárólag anyagi kérdés, mert tényleg nem élnek meg egyetlen értelmes támogatás a családi pótlék, ami sávos, kis jövedelemnél elég magas, illetve kisebb helyen kapsz lakást de ennyi
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 19:40
Előzmény: #96  upgrayeddAKS
#100
Ehhez még 2 dolgot fűznék hozzá: 1. bocs mindenkitől az OFF-ért :) és 2. nem helyeslem, ahogy a (világ)birodalmak működnek és működtek. Embertelen ge..ik a nagyhatalmak kormányai, uralkodói mai szemmel mérve. A legfrankóbb talán az volna az egész emberiségnek, ha olyan kisebb területi egységekre bomlana az összes ország, mint mondjuk Svájc, és még az is tovább lenne bontható kantonokra, stb. Az egészséges verseny meglenne közöttük, és egyik sem lenne sokkal nagyobb vagy erősebb a másiknál. De ilyen úgysem lesz :) Addig is: tiszteletteljes távolságtartással szemlélem a nagyhatalmakat és a sz..rkavarásaikat. (Nota bene: mekkora ökörség már, hogy a caesar szóból származik a magyar császár ill. németül a Kaiser. Hát a caesar nem is uralkodó volt, hanem hadvezér! :) Bakker, az augustus volt a császár címe, nem a caesar... kretén utókor...)
gambadoro 2017. 05. 26. 19:39
Előzmény: #96  upgrayeddAKS
#99
az lehet de a rómaiak tudtak élni:) hedonisták voltak nekem olaszországban mindig az a kérdésem, h a bánatban nem omlott már össze az egész de egy biztos: kevés jobb hangulatú ország létezik, nyilván a klíma is sokat számít persze
gambadoro 2017. 05. 26. 19:37
Előzmény: #95  upgrayeddAKS
#98
te most elpufogtattál egy halom sztereotípiát az olaszokról akkor kezdjük azzal, hogy olasz, mint olyan nem létezik a rómaiakat hívhatjuk mondjuk latinoknak, de ott is több törzs volt a birodalom beolvasztott száz népet vagy többet elég nagy általánosítás a római birodalmat a mai olaszországgal párhuzamba állítani aztán a sacco di roma ugye az itáliai városok nem háborúztak: mert az olasz nem akar meghalni, van is erre egy mondásuk, egyszerűen utálnak harcolni krva gazdagok voltak sima kereskedelemmel és az invencióval luxusmárkák csak? ezért északon az eu egyik legerősebb ipara van, beleértve a nehézipart élelmiszeripar mindent lenyom az eu-n belül, talán a franciák olyan erősek, de sokkal népszerűbbek az olasz termékek ruhaipar, hiába kína fegyveripar innováció: nézd végig, minden világcégnél van olasz vezető beleértve ez eu-t is:)
gambadoro 2017. 05. 26. 19:30
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#97
pont azt írtam, hogy a lelkület ugyanaz volt, csak a keretek mások
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 19:27
Előzmény: #93  Tibi0002
#96
Ja. Amúgy szerintem a Brit Bir. még jobban is működött, mint a római. Ha úgy tetszik, annak továbbfejlesztett változata volt, főleg a stratégiai és taktikai gondolkodás terén. Azért is tudnak a mai napig olyan zseniálisan sz..rt kavarni a britek. Szerintem a zsidók még mindig nem tudják, hogy ki lett velük nagyon is b...va, pedig a zsidók nem buták, sőt. De a britek ezt is megcsinálták... :) Ha orbán lenne olyan ravasz, mint a Downing Str. 10, meg nem bírná állni, hogy mindenkinek elmondja az aktuális sz..rkavarását :) Szerintem ezek a Brexitből is jól fognak kijönni, no persze csak hosszú távon. Rövid távon biztosan szívás lesz...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 19:21
Előzmény: #92  gambadoro
#95
Bár totál OFF inentől (vagy nem csak innentől), de jól esik kicsit vitatkozni :) A rómaiak a görögöket utánozták a művészetükkel, ezt lényegében mindenki tudja. Ez inkább volt sznobizmus, mint az, hogy "jaj, mekkora művészlelkek vagyunk mi, rómaiak" :) Egy olyan kis lakosú birodalom, mint a római, nem is lehetett volna katonailag ennyire sikeres, ha nem racionálisak - a legapróbb részleteket is kielemezték, és igyekeztek az előnyükre fordítani. Kismillió példa van erre a rómaiak haditechnikájától kezdve magán a harcmodoron át a közigazgatásig. Mussolini az 1920-as évektől igyekezett ezt restaurálni, de 1941-ig sem tudott lényegében semmit felmutatni - mert kb. addigra teljesen megváltoztak az olaszok. De a középkori olasz városállamok is jó példa: hiába voltak gazdaságilag sikeresek, katonailag apró folt voltak csupán (néha volt egy-egy jelentős flottájuk, ami btw. megint csak gazdasági siker: megépíteni néhány száz jó minőségű hajót tisztes céhes mestermunka, de semmi köze ahhoz az indusztriális mentalitáshoz, amivel a rómaiak hadat viseltek ill. felkészültek a háborúra). Szóval az "ókori olaszok" okosan, jól felépített államszervezete, hadigépezete, stb. lassanként "elpárolgott". Átalakította őket a kereszténység, pontosabban a katolicizmus. Szóval egy dolog racionálisnak lenni és szeretni a művészeteket meg egy másik dolog a fejlett EU legkorruptabb országának lenni (ma is csak kb. a magyarok és a románok tudják "befogni" az olaszokat) és a luxusiparukról híresnek lenni, amihez nyilván kell kifinomult művészi érzék, amit btw. úgy en bloc én sokra értékelek Itáliában. Nem mondom amúgy, hogy baj ez a transzformáció, sőt. A britek is mennyire szerettek meghódítani minden talpalattnyi földet, aztán ma már semmilyen igazi világbirodalmi terveik nincsenek. Olyanok lettek, mint az USA-szuperhős mellett a "sidekick". Az ellenfeleiben félelmet keltő Batman mellett a színes madár-Robin. :)
Törölt felhasználó 2017. 05. 26. 18:51
Előzmény: #92  gambadoro
#94
Én nagyon nem értek egyet azzal, hogy a rómaiak és a mai mediterrán népek között hatalmas lenne a kontraszt. A római birodalom egyáltalan nem volt stabil, 1-2 rövid időszakot leszámítva, rengeteg politikai csatározás és polgárhaború volt. Ugyanúgy megvolt a temperamentum, valamint a laza életstílus is a gazdagok részéről. Az, hogy a gazdasági súly később északabbra költözött, az nem auért van, mert a dél lezüllött, inkább azért, mert az észak civilizálódott.
Tibi0002 2017. 05. 26. 18:47
Előzmény: #92  gambadoro
#93
Usa, Kína...ezek nem birodalmak? Az EU is egy épülő, formálódó birodalom.
gambadoro 2017. 05. 26. 18:43
Előzmény: #90  upgrayeddAKS
#92
hát pedig de az egész katolicizmus arról szól, hogy kérj és megadatok - ha fizetsz érte ez önmagában korrupció egyébként a rómaiak is érzelmesek voltak, a művészetek akkor bontakoztak ki, szobrászat, irodalom, orgiák:) viszont a hitviláguk racionális volt, ezért is említettem korábban a protestáns etikát=gazdaság példát a római egyébként szerintem az első és az utolsó tényleg működő birodalom volt, ami már csak az égöv miatt is csoda egyébként nekem az a bánatom, hogy élni mediterrán helyen lehet igazán, viszont pénzt keresni meg nem - mert egyszerűen ezek az emberek másképp működnek és akkor eszembe jut a római birodalom micsoda ellentét:)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 18:23
Előzmény: #83  kiegyezo
#91
Nagyon egyet tudok ezzel érteni, meg azzal is, amit utána írtál a pozitív energiákról. Amúgy valószínű, hogy a mai politikában az a formáció lehet csak sikeres, amelyik kegyetlenül kihasználja az ellenfele gyengeségeit. Aztán amikor sikerül legyőznie, akkor vagy "átvedlik" kíméletlen tigrisből "ország-ház védő ebbé", vagy marad tirgris, és felemészti önmagát. A fityisszel is ez történt, csak mára már nincsenek karmai - azért akarnak mindenbe beleharapni, mert fogak még vannak. Még...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 18:18
Előzmény: #86  gambadoro
#90
A Római Birodalmat nem arra hoztam példaként. Hanem arra, hogy mennyit változtak a gallok meg a "németek". De amúgy az olaszok is sokat változtak: a Római Bir. egy végletekig racionális és pragmatikus birodalom volt. Azért volt kiugróan sikeres... ezzel szemben a mai olaszok igen nagy része full érzelmes/érzelgős. Dalra fakadnak, szép költeményeket vagy zenét írnak, stb. Imádják a futballt, a nőket (a férfiak általában :) úgy kell érteni) meg a jó bort. Érzelmi alapon politizálnak vagy állnak a valláshoz (eleve eléggé vallásosak). No és persze bűn rossz szervezők a közigazgatásban, jogszolgáltatásban, stb. ...Olaszo. hemzseg a korrupt politikusoktól meg maffiózóktól. Nyilván olcsó poén volna azt mondani, hogy mindezt a kereszténység tette velük :) de van benne valami...
gyula1971
gyula1971 2017. 05. 26. 17:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#89
Hát Orbán csúfneve sok helyen Orsós Viktor. Olyan jövedelemből könnyű 5-gyereket vállalni.
kiegyezo 2017. 05. 26. 17:31
Előzmény: #87  gambadoro
#88
Tudja a fene. Talan meg sem mondtak neki, hogy szabad ilyet gondolnia.
gambadoro 2017. 05. 26. 17:25
Előzmény: #85  kiegyezo
#87
de, azért szeretne "odakerülni" igaz?
gambadoro 2017. 05. 26. 17:24
Előzmény: #80  upgrayeddAKS
#86
40 alatt senki sem becsüli a genetika szerepét mondom, az ikerfelmérések ezt mutatják a római rossz példa, tipikusan azért omlott össze, mert a kiterjesztett jogokat nem értették a kedvezményezett külsősök - hogy úgy mondjam nem volt rá "genetikai", mentális, szociális igényük, holott évszázadok óta abban a rendszerben éltek ezért gyengült meg a birodalom, ami amúgy is fenntarthatatlan volt már
kiegyezo 2017. 05. 26. 17:07
Előzmény: #77  gambadoro
#85
gyarmatok: azer' ha az ember fejet sokat utik, es kozben szolgasagban tartjak, ritkan veszi at a gondolkodasmodot. Szerintem ez a fo gond a ciganysagunkkal is: lenezett, alig-alig megturt, kirekesztett reteg. Ugy is viselkedik, altalaban. angolok nem valtoztak: melyik angolok? Az oslakosok? A keltak? Az angol-szaszok? A vikingek? A normannok? :-)
kiegyezo 2017. 05. 26. 16:58
Előzmény: #74  gambadoro
#84
Uj, modern. Az alapokban, amit mindenki akar, es arrafele elindulni egyutt. Arok betemet (lehetoleg nem hullakkal). Askalodast abbahagy, megtiszteli a masikat, a velemenyevel egyutt. Mar tiz eve is kisse idealistanak tuntunk ezzel ... de rengeteg pozitiv energia szabadult volna fel. Na, mindegy.
kiegyezo 2017. 05. 26. 16:54
Előzmény: #81  upgrayeddAKS
#83
Azt szoktam mondogatni, hogy a turelem fogyott el a tarsadalombol, illetve az egyénekbol. Mindenki mindent azonnal akar. Kapcsolatban, munkaban, anyagiakban. Nem megy. Es jon a frusztracio, a szakitas, a felmondas, ... (Ezzel némileg osszsfuggesben, a honi gazdasagi bajok gyokeret is a 3 gyerek - 3 szoba - negy kerek meghirdeteseben latom: elhitette, hogy ez kvazi jar. Nem jar. Sot nem is feltetlenul jut.)
Törölt felhasználó 2017. 05. 26. 16:38
#82
több zsiday féle ember kéne
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 05. 26. 16:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#81
Nem. Jó dolga volt azért orbánnénak is: csak ritkán kellett magára engednie a férjét, kihordani és szülni 5 gyereket, és más gondja nem is volt. Mondjuk sok nő van úgy, hogy orbántól (főleg a maitól) már egy gyerek is sok lenne... :) Sok nő inkább dolgozik, csak ne kelljen "sokat" szülnie. Amúgy ez nyilván az ő döntésük. Szerintem amúgy a Bayes-tétel lesz itt is a kulcs: azért van kevés gyerek, mert eleve kevesebb pár marad együtt, az meg arra vezethető vissza, hogy nem akarják nagyon megérteni egymást a ffiak és a nők, sőt még önmagukat sem ismerik eléggé, stb. A modern világban nem elég annyi, hogy "nekem kukim van, neki meg nunija", ez az ovis szerelmekhez elég. :) Ami a párok egymásra találásában túl van bonyolítva, az nem az önismeret, meg a másik megismerésének az igénye. Inkább a "rituálék" vannak túlbonyolítva: az egymással való "játszmák", a nemek harca, a sok adok-kapok, a gesztusok, a túldimenzionált státuszok és azok "szimbólumai", stb. Ha innen lenne megközelítve a probléma, akkor a társadalom tagjainak életminősége mindenképp javulna (függetlenül attól, hogy több boldog pár lenne-e és több gyerek), de nyilván a társadalom "urainak" ez nem érdeke: több frusztráció = több fogyasztás = több "konzumidiotizmus" = még több frusztráció, stb. Lefelé tartó spirál.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek