Topiknyitó: Portfolio 2012. 03. 29. 19:00

Visszavonják Schmitt Pál doktoriját  

Ugrás a cikkhez
Visszavonja Schmitt Pál államfő 1992-ben megszerzett kisdoktori címét a Semmelweis Egyetem szenátusa - jelentette be a testület ülését követő sajtótájékoztatón Tulassay Tivadar, az egyetem rektora csütörtökön. A szenátus 33 igen és 4 nem...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=165033
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Sigorszky 2013. 05. 31. 18:48
Előzmény: #275  loliense
#291
Tudom, múlt idő.
Sigorszky 2013. 05. 31. 18:46
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#290
Ennek a hozzászólásnak jó részével (és ami mögötte van) egyet tudok érteni. Jaj, Tux úr, azért a múltkori belém rugdosása nem volt szép...
A jóakaró mínuszoló kartácsamnak meg lóalkatrész a megfelelő testrészébe, ámen.
Törölt felhasználó 2013. 05. 31. 17:47
Előzmény: #288  Törölt felhasználó
#289
Ha ezt írtad volna, akkor nem kötözködtem volna.
(Egyébként véleményem szerint is valami ilyesmiről van szó.)

De arra, hogy a fekvő előtt jól meglendítjük a lábunkat, majd nem rúgunk bele, mert fekvőbe nem rúgunk elég abszúrd ötlet.

Vagy olyan mérvű bűnt követett el, hogy "bele kell rúgni" következetesen és jogkövetően (és indifferens a földön fekvés), vagy nem követett el semmit és akkor nem beszélhetünk belerúgásról sem.

Erre jegyeztem meg kvázi szarkasztikusan, hogy ha az eljárás után a bűnösbe nem rúgunk bele, akkor az ártatlanba kell? Vagy egyáltalán minek kell a földön fekvővel szemben eljárást indítani, ha úgysem fogunk belerúgni emberbaráti szeretetből ;).
Törölt felhasználó 2013. 05. 31. 17:33
Előzmény: #287  Törölt felhasználó
#288
Figyelj, engem ilyen szinten ez nem érdekel. Itthon lezajlott a vizsgálat, elvették a doktoriját, a jogorvoslati eljárásban megerősítették ezt. A NOB döntésének indoklását nem ismerem (te sem), de nyilván benne voltak az alábbiak (személyes vélemény, gondolat):
- Az ügy több, mint 20 évre nyúlik vissza, tehát nagyon régi, etikai ügyekben ez fontos körülmény.
- A NOB-ban a munkáját évtizedeken keresztül jól végezte.
- A NOB-beli munkájában nem szerzett előnyt a később jogtalannak minősült doktori címével.
- A NOB-beli munkáját nem befolyásolja érdemben az ügy, nem tölt be ott vezető szerepet.
- Figyelmeztették, tehát valamilyen szinten lereagálták, büntették, de nem zárták ki a tagok sorából.

Megjegyzés: elég kötekedő a stílusod mostanság.
Törölt felhasználó 2013. 05. 31. 17:21
Előzmény: #286  Törölt felhasználó
#287
Na, ne vetíts!
Te mondtad - ezek szerint a tények ismerete nélkül - , hogy nem akartak a "fekvőbe belerúgni"! Mégis akkor honnan veszed, hogy ezt csinálták?

Én pont erre a mondatodra reagáltam.
Ne akard úgy beállítani, mintha én írtam volna bármit is - hamisan - a "miértekről". Csak a lehetőségeket latoltam.

Ezek szerint lehetett az is az "ítélet", hogy a "bűne" nem olyan mérvű, hogy ne maradhasson tag és semmi köze a "belerúgáshoz", azaz hamis információt írtál.
Ha pedig "elég bűnösnek" ítélték meg és csak azért nem "rúgták ki", mert nem akartak a bűnösbe "belerúgni", akkor az valamiféle visszaélés, a felfüggesztés, meg színjáték, de minimum át nem gondolt felesleges dolog volt.

Törölt felhasználó 2013. 05. 31. 16:55
Előzmény: #285  Törölt felhasználó
#286
Én a döntés végeredményéről beszéltem, azt ismerjük. Te kifogásoltad a miérteket, miközben nem ismered az indoklást.
Törölt felhasználó 2013. 05. 31. 16:52
Előzmény: #284  Törölt felhasználó
#285
Ha nem ismered, akkor miért mondod, hogy nem akartak belerúgni?
A te mondatodból következik az, amit írtam.
Törölt felhasználó 2013. 05. 31. 16:38
Előzmény: #281  Törölt felhasználó
#284
Nem ismerem a NOB döntés indoklását, így nem tudok válaszolni. Te ismered?
Törölt felhasználó 2013. 05. 31. 16:33
Előzmény: #277  Törölt felhasználó
#283
Az utolsó mondathoz van egy észre vételem.
Pekingi olimpián női vizilabda mecs után amikor az orosz biró tevékenysége igen csak kifogásolható volt az mondta nem örülneki de az van nincs mit csinálni. Ezt mondhatja bárki te is én is de ő pont nem nekki ilyenkor szót kellet volna emelni a Nob-ban balhét csinálni és nem állami pénből rőhőgni vacsora kőzben a tőbbi kűldőttel legalábis szerintem és még sok ilyen esset volt. sport diplomáciábban érdek érvényesítő szempontból a leggyengébbek közöt vagyunk.
Törölt felhasználó 2013. 05. 31. 16:11
Előzmény: #279  loliense
#282
Nem tudhatod, hogy mi a felvételi követelmény a "bádibildereknek". :D
Törölt felhasználó 2013. 05. 31. 16:10
Előzmény: #280  Törölt felhasználó
#281
Azt mondtad, hogy a fekvőbe nem akarnak belerúgni, akkor abba rúgnak bele, akiről bebizonyosodott, hogy ártatlan?

Vagy, ha soha nem is akartak belerúgni, akkor minek volt a felfüggesztési cirkusz?

Szerinted a felfüggesztés az úgy működik, hogy addig van felfüggesztve valaki, ameddig be nem bizonyosodik, hogy bűnös, utána visszahelyezik?

Akkor vagy az a korrekt, hogy a) minket nem érdekel, hogy vette/lopta a doktoriját, mert nagyszerű sportoló, b) érdekel, de, ha egyszer vette/lopta, akkor bizony megvannak a következményei.
Amit csináltak (ha igaz ez a hír) teljesen inkorrekt és következetlen, ráadásul lehetőséget adtak egy "bűnösnek", hogy magyarázkodjon, jól kijöhessen belőle.
Persze a sport terén működő tömérdek dopping és bunda mellett mit is várhatunk a "sportszerűség" kifejezéstől.
Törölt felhasználó 2013. 05. 31. 14:17
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#280
Nem egészen érteni, mit akarsz ezzel mondani.
loliense 2013. 05. 31. 13:34
Előzmény: #276  Törölt felhasználó
#279
Hijába bádibilder,akkor is tisztában kel lennije az alapvetö hejesirási szabájokkalha ,álamfőtté akar vállni

álamfőtt
álamsütt
álampároltt stb
Törölt felhasználó 2013. 05. 31. 13:34
Előzmény: #277  Törölt felhasználó
#278
Miért, ha itt pozitívan jön ki, akkor ott "kirúgják"?
Akkor azt a kérdést is feltehetnénk, hogy mire volt jó a felfüggesztés?
Törölt felhasználó 2013. 05. 31. 13:25
Előzmény: #274  -bubu-
#277
"Nagy öröm számomra, hogy most már minden fórumon megnyugtatóan lezárult a doktori címem körüli vitasorozat"

Minden fórumon megnyugtatóan =
- ELVETTÉK a doktoriját
- Ezt a döntést JOGILAG is MEGERŐSÍTETTÉK.

A NOB nem akart a földön fekvőbe még egyet rúgni, kvázi megtartotta magyar belügynek az esetet, ez amúgy rendben is van, hiszen évtizedeken keresztül a sportdiplomáciai tevékenységét nyilván jól végezte.
Törölt felhasználó 2013. 05. 31. 13:20
Előzmény: #275  loliense
#276
Nem hagyod!
Közt. elnöki posztra gyúr. :D
loliense 2013. 05. 31. 13:12
Előzmény: #273  Sigorszky
#275
Az volt bizony tőled,de az "álamfőt" 2 t-vel kell írni
-bubu-
-bubu- 2013. 05. 31. 13:01
Előzmény: #273  Sigorszky
#274
"Nagy öröm számomra, hogy most már minden fórumon megnyugtatóan lezárult a doktori címem körüli vitasorozat, és így visszanyertem NOB-tagságomat" - írta az MTI-hez eljuttatott közleményében a Magyar Olimpiai Bizottság tiszteletbeli elnöke, Magyarország korábbi köztársasági elnöke, aki 1983 óta tagja a NOB-nak, de tavaly, plágiumügye lezárultáig felfüggesztette tagságát a szervezetben.

Schmitt Pál hozzátette: megtiszteltetés volt, hogy a végrehajtó bizottság hosszasan méltatta érdemeit és a mozgalomért tett erőfeszítéseit.

"Boldog vagyok, hogy a jövőben a NOB ülésein teljes jogú tagként vehetek részt, és szavazhatok a birkózás érdekében, illetve részt vehetek a NOB következő elnökének, illetve a 2020-as olimpiai játékok színhelyének megválasztásában is" - hangsúlyozta Schmitt Pál, s kiemelte azt is: jövőbeli célja, hogy a 30 éves NOB-tagsága alatt felhalmozott szaktudását és sportvezetői tapasztalatait megossza a fiatalokkal.
Sigorszky 2013. 05. 31. 12:31
#273
Sport Pál etikai vétséget nem követett el. (Legalábbis azt állítja, hogy nem montak neki a NOB-nál ilyesmiről egy szót se.)
Ezért ezennel meg is követem a volt álamfő urat, szemétség volt részemről őt ebben a topikban annyit bántani...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 05. 22. 14:00
Előzmény: #271  Sigorszky
#272
összefogás: nem is reménykedem én hosszú távúban, de a hídon akkor kell átmenni, amikor odaértünk... ha még a férgek elzavarása sem megy, akkor felesleges annál is többről beszélni.
az optimizmusról majd később :)
Sigorszky 2013. 05. 22. 08:19
Előzmény: #267  upgrayeddAKS
#271
Az, hogy ki ellen kell összefogni (arra az egy pillanatra), hogy eltűnjenek, világos. De hogy az összefogás további értelmes célokat követve fenn is maradjon, ez már a csoda kategóriája lenne. Értelmes célokban (rövid, közép, hosszú távra szólóak, hogy ki tudna jönni az ország a gödörből) ez a népség láthatóan nem tud megegyezni. Oviék rájöttek, hogy ostorral kell karámba terelni őket, másképp nem megy. Na meg működnek még egyéb, jól bevált technikák is, mint a mézesmadzag, oszd meg és uralkodj, kenyeret és cirkuszt, agyonbeszélni vagy agyonhallgatni, gumicsont, stb. Meglehetősen széles réteg beveszi, ezért beszélünk itt néha kicsit érdesen, mert sokan még az egészen nyilvánvalót sem hajlandók észrevenni.
Kétségtelenül jó szándékú, világos fejű, de javíthatatlan optimista vagy.
loliense 2013. 05. 21. 21:03
#270
Csak a magyarok nézhetik meg:

link
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 05. 20. 18:48
Előzmény: #243  Törölt felhasználó
#269
sztem itt mindannyian mellélőttetek, és nem csak azért, mert a patkányokra kellene lőni, nem egymásra...

mellélőttetek azért is, mert (mint minden ember) pontatlanul megfogalmazott reflexiókra reagáltatok (részletek majd később)

meg azért is, mert nem a közös nevezőt kerestétek (Ady lehetne egy ilyen, hiszen értelmes ember belátja: nem véletlen, hogy ez az ország el van k..va rendesen, és mindig csak röpke pillanatokra volt képes normálisan fejlődni, akkor is "idegen segédlettel" (osztrákok, zsidók, stb.), és túl sok az idióta, túl sok a szolgalelkű, ergo túl hülye a vezetés is)

ez csak egy vélemény: nem akarok döntőbíró lenni, csak békíteni, ha még van rá esély...
Törölt felhasználó 2013. 05. 20. 18:47
Előzmény: #250  loliense
#268
"Mi a fasz zavar téged,hogy van véleményem?"

"Nincs neked saját pöcsöd,amivel társaloghatnál?"

Teljesen igazad van, egy ilyen "kultúrlény" véleménye teljességgel lényegtelen. :DDD
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 05. 20. 18:41
#267
Sok, valóban értelmes ember jár ide, és kár, hogy a "magyar virtus", vagyis a széthúzás itt is felülkerekedik...
Nagy kár, hogy az együttműködési kényszer (amely más nemzeteket összekovácsolt), nálunk eddig nem működött. Pedig a közös ellenség adott, és gyenge, sőt egyre gyengébb, ergo legyőzhető.
Ha elvont akarok lenni, akkor a demagógia és az ostobaság (meg annak térnyerése) a közös ellenség, ha konkrétabb, akkor orbán viktor és patkánybandája. (folyt. köv.)
loliense 2013. 05. 20. 17:45
Előzmény: #264  ujonc
#266
Én kedvellek téged és azt szeretném,hogy nagyon jó legyen neked,ezért írtam azokat neked.(a szart,meg átléptem)

A videókat,meg nézegesd te,meg aki kiváncsi rá
loliense 2013. 05. 20. 17:41
Előzmény: #263  ts3
#265
És ez kibaszottúl idegesíti,mivel így az unió ellenőrzése mellett,nem tud észak-koreává válni,pedig minden vágya,törekvése erre irányúl

Az meg külön kibaszás a trafikossal,hogy a németek ezt nyíltan meg is fogalmazták,hogy tudja hány óra van

ujonc 2013. 05. 20. 17:34
Előzmény: #262  loliense
#264
Kérdeztél valamit, én válaszoltam.
Hozzászólásod indulati jellegű, ami a neked nem tetsző válaszomból fakad. Amit én írtam nem sértő szándékú, teljesen higgadt vélemény nyilvánítás volt. Ez van.
Ha az eredeti magyarságot pocskondiázó hozzászólásodra lett volna egy hasonló válaszom, gondolom egy faragatlan bunkónak tartottál volna kapásból, aki nem érti meg a te mélyről jövő elkeseredésedet. Na most gondold át még egyszer az egészet és nézegesd az ajánlott videókat (hátha változik valamicskét a lesújtó véleményed).
ts3 2013. 05. 20. 17:30
Előzmény: #257  loliense
#263
"Igen több "feltalálás" létezik "

Van egy hírős magor, aki feltalálta, hogyan lehet uniós tagként belesz@rni az összes uniós jogszabályba úgy, hogy ne tudják megfogni. Összegyűjtötték az egyes tagországokban fellehető legsz@rabb jogszabályokat, amire majd tud hivatkozni ha nagyon támadják.

Ez a hirős ember rájött arra is, hogy ha már benn van egy ország az unióban, akkor onnan már ki nem raknak senkit, bármennyire is megy szembe az uniós elvekkel.
loliense 2013. 05. 20. 17:23
Előzmény: #260  ujonc
#262
Bajnai Györggyel,Balónéval,Vonával, Feldmájerrel együtt bekaphatod a magyarság összes faszát,-hogy csak a jéghegy csúcsát említsem,és így szerintem még jobban járna mindenki, persze a hozzászólásod alapján,szerintem is
Törölt felhasználó 2013. 05. 20. 17:15
Előzmény: #243  Törölt felhasználó
#261
Bocsánat, hogy így csak bele, pár / nem új/ gondolat.
Aki sokat tett azért , hogy a Magyarnak lenni érzés hamis pátoszokkal keveredjen, és mint ilyen , becsületes és józan gondolkodású emberben időnként visszás érzéseket váltson ki, az egy ember. Aki 8 évig annak örült ,ha az országnak rosszul sikerült valami / hiszen akkor az ellenség pártot lehetett szidni/ az ugyanaz az ember. Aki miatt ma az ország jelentős része óhatatlanul azért izgul, hogy minél rosszabbul menjen minden, hiszen akkor ezt az embert el lehet zavarni, az ugyanaz a személy.
Történelmi bűnök terhelik.
ujonc 2013. 05. 20. 17:13
Előzmény: #257  loliense
#260
Teljes őszinteséggel az első hozzászólásod alapján, (amire reagáltam) egy Hazaáruló szarnak, akit kipenderítenék az országból, állampolgárságod elvétele mellett. Ahogy írtad európainak vallod magad, így lenne elég élettered ahol boldogulhatnál. Jártadban keltedben meg lenne az esély, hogy találkozz olyan kvalitású emberekkel, mint Schmitt Pál, Orbán Viktor, Bajnai György,Gyurcsány Ferenc, hogy csak a jéghegy csúcsát említsem.
Így szerintem mindenki jobban járna.
ujonc 2013. 05. 20. 17:06
Előzmény: #254  loliense
#259
Honnan tudnád? De hiszen te jössz azzal egy normális országban hogyan működne. A normális országot el tudod képzelni a normális társadalmi véleményt nem?
A felmenőiddel semmi bajom, nem én gyáváztam, hazugoztam le a magyarságot.
Gondolom az általad felsorolt jelzők nem derítenék jókedvre őket, ha hallanák az utóduk véleményét a népcsoportjáról.
Sigorszky 2013. 05. 20. 17:06
Előzmény: #243  Törölt felhasználó
#258
Ismerősöm meséli, aki kint dolgozik.
"Ha valamilyen munkahelyre 2 magyar bekerül, nemhogy összefognának,legtöbb esetben az egyik máris elkezdi fűrészelni, áztatni a másikat. Fokozottan igaz ez akkor, ha már valahol hárman vannak."
Nagyon szépen megkérlek, hogy miattam ne szégyenkezzél! Ki-ki vigye csak a saját sarát...
A mindenkori magyar uralkodó elit (általában, persze egy-egy kivételes személyiség többnyire akadt azért) gátlástalanul rabolta az országot (és nyúlja le ma is), s a magyar történelem tele van ennek az önző marakodásnak a példáival, országunk és nemzetünk pedig az uralkodó eliteknek köszönhetően jutott ide ebbe a sanyarú helyzetbe, ahol most van. Nagyok voltunk valaha, és most is azt kell álmodnunk? Lásd Trianon és ami utána jött!
Talán egy Széchenyit vagy Adyt (Köszvény-ország márciusa , A magyar ugaron, A magyar messiás, stb.)nem pocskondiázol azért, mert ostorozta saját hazáját és az abban uralkodó mentalitást. Vagy igen?
Akkor felesleges írnom ide...
loliense 2013. 05. 20. 17:02
Előzmény: #253  ujonc
#257
Igen több "feltalálás" létezik

Megpróbálom a semmit elmagyarázni:
A görögök feltalálták a demokráciát
A rómaiak a jog bizonyos részét
Az amerikaiak az alkotmány szellemét stb.

Milyen pénzről beszélsz?

Na tehát,te mint a társadalom egyetlen hangjának nickje,hogy neveznél?
ujonc 2013. 05. 20. 16:58
Előzmény: #240  loliense
#256
"a linkedet,meg küld másnak,mert a kutyát nem érdekel"

A "linkemet" nem csak neked ajánlom, hanem minden érdeklődőnek.
Hogyan alakíthat ki az ember határozott véleményt, ha bezárta maga előtt a fejlődés útját? Ezt felül kéne vizsgálnod. A linkelt videóban mindenek eszenciája rejlik, nem mindenki éri fel ésszel az ott elhangzottakat.
Küldök egy egyszerűbbet, itt kézzelfoghatóbb az anyagi érték:
link

loliense 2013. 05. 20. 16:54
Előzmény: #251  Sigorszky
#255
Majd más eldönti,mihez van jogod ez így működik ebben az országban és hordjál egyen cipőt,ruhát,egyél menüt még ha más is az ízlésed

Lassan itt az ideje kedves kolléga,hogy végleg kitíltassam magam innen,már nagyon unom a semmit mondást,okoskodást,kioktatást
loliense 2013. 05. 20. 16:48
Előzmény: #252  ujonc
#254
Hoonan tudnám,hogy a társadalom miként nevezne,miért te vagy a társadalom egyetlen nickje?

Szerinted az,szerintem meg realista,és hagyd már te is ezt a "minősítős"tuksz dumát,ez valami pótszó?!
A felmenőimmel meg mi a bajod?-magyarnak születtem,itt élek,még ha német vér is van bennem

De ha arra vagy kíváncsi,hogy büszke magyar vagyok-e,akkor azt mondom nem,európai vagyok elsősorban
ujonc 2013. 05. 20. 16:46
Előzmény: #241  loliense
#253
Mi az hogy "ingyen, mindenkinek"?
Szerinted a feltalálók két tábora létezik?
Egy akik pénzért csinálják és egy aki úgy ül le agyalni, hogy na ezt mindenkinek találom ki?
A magyar feltalálók a pénzéhesek (kivéve Semmelweis Ignácot) a világ feltalálói ezzel szemben önzetlen tudósok?

ujonc 2013. 05. 20. 16:40
Előzmény: #240  loliense
#252
A kérdésem arra iráyult a társadalom hogyan nevezné, nem arra Te hogyan gondolod!
A Te "saját véleményed" egy lenéző, megalázó eszmefuttatás. Amivel nem csak magadat minősíted, hanem a felmenőidet is. Már ha magyarnak vallod magad.
Sigorszky 2013. 05. 20. 16:37
Előzmény: #244  loliense
#251
Nem okoztál gondot, én ezentúl is azt várom, hogy ha írsz, az őszinte legyen.
Az "aránytalanság" szó értelmezése így már egyértelmű, köszönöm.
A gondot én magam okoztam magamnak, amennyiben egyet mertem érteni veled. Persze annak jogát azért fenntartom, hogy valakivel egyet is érthessek ezen a fórumon, ha már olyan sokakkal ez nem lehetséges.
loliense 2013. 05. 20. 16:31
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#250
Milyen hasonló személyekről vakerálsz és pofátlannnak is nevezel?

Mi a fasz zavar téged,hogy van véleményem?

És milyen tuti akar megmondani?

Nincs neked saját pöcsöd,amivel társaloghatnál?
ts3 2013. 05. 20. 16:30
Előzmény: #247  ujonc
#249
"Miért van az MNYP lenyúlóknak, trafik mutyisoknak, baltást kiadóknak, forint bedöntőknek(Szijjártó Péter kormányfői szóvivő mondta azt, hogy nem túlzás államcsődről beszélni Magyarország esetében) még mindig ennyi támogatója?"

És erre is van válaszod?
ujonc 2013. 05. 20. 16:28
Előzmény: #231  Sigorszky
#248
Sigorszky!

Nem vagyok Fideszes.
Nem tudom miből gondoltad ezt, de ez a példa is jól mutatja, hogy az ember semmi információval nagyon félrevezető következtetéseket tud levonni.
ujonc 2013. 05. 20. 16:24
Előzmény: #230  ts3
#247
"Akkor miért választ a magyarság ilyen uralkodói réteget magának, ha nincs kapcsolat az uralkodó réteg tettei és a magyarság erkölcsisége között?"

Azért, mert a pártrendszerből kifolyólag nincs jobb választása. A hazai palettán már mindegyik párt "bizonyított". Nem azért választanak négy évente másik pártot, mert kíváncsiak a másik hogyan csinálná. Hanem azért,,mert nincsenek megelégedve a "teljesítményükkel".
Tehát a rendszer rossz, nem a választók ügyetlenek.
loliense 2013. 05. 20. 16:23
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#246
Most komolyan a saját dumádat,próbálod enyémként beadagolni?

És ki kíváncsi a gratulációdra és miért írsz minden mondat végére nagy D-t ez is része a népibölcsességnek?

Törölt felhasználó 2013. 05. 20. 16:17
Előzmény: #241  loliense
#245
Azon kívül, hogy te megmondhatod én meg nem, ajánlom a figyelmedet, hogy én csak téged (ill. max. hasonló személyeket bíráltam) te viszont pofátlanul egy konkrét nemzetet (időben visszafelé)...
Akkor ki akarja megmondani a tutit?

És itt egy népi bölcsesség, mert szereted őket: más szemében a szálkát, miközben sajátban a gerendát sem.
loliense 2013. 05. 20. 16:16
Előzmény: #239  Sigorszky
#244
Kolléga, péladáúl a sok aránytalanság közül megemlítem,hogy a hatalom szerint a polgároknak 47 ezer Ft-ból meg lehet élni stb.
Ugye mi polgárok nem gondoljuk ezt komolyan,hogy tényleg lehetséges?

Elnézést ha gondot okoztam a faszfejjel szemben,ezentúl majd általános semmit írok,mint ahogy az a jó magyaroknak szokása szokás a pf-n is
Törölt felhasználó 2013. 05. 20. 16:14
Előzmény: #239  Sigorszky
#243
Jó, akkor csak én szégyelem magam helyettetek, pl. azon magyarok miatt, akik az országért és a világért tettek és most forognak a sírjukban, meg azok miatt is, akik most tesznek... még akkor is, ha sem akkor, sem ma nem olyan mindenki.

És pont a szellemiségével van a baj, hogy minden sz@r/értéktelen, ami magyar... ráadásul önellentmondás is, mert vélhetőleg ő is az, azaz, ha minden és mindenki sz@r, akkor ő is... és ebben az esetben az esetben a megállapítása is sz@r/értéktelen. (Ez nem pusztán túlzás... nem azt mondta, hogy sz@r az ország, sz@rul működik, mint amit el is lehetne fogadni. Én elhiszem, hogy az "antinarancsosság" miatt divat a "merjünk kicsik lenni", csak én nem akarok ehhez sem tartozni, sőt küzdeni is fogok ellene is.)

És, ha erről a fórumon lévő "narancsos színű" felhasználók jutnak automatikusan eszedbe (bármennyire is igaza van részben), akkor bizony már megfertőzött némi elvakultság.

Ha nem érted meg mi az alapvető különbség a "merjünk nagyok/kicsi lenni", meg "minden magyar nagy/sz@rt ér" és a valóság között, akkoe pont olyan menthetetlen vagy, mint azok a "narancsosok", akiket kritizálsz.

Ettől többet nem mondok, mert, ha igazi "antinarancsos" vagy, akkor úgysem fogod (tudod/akarod) megérteni, pont úgy, mint a "narancsosok".
Ha meg megértetted, akkor óvakodj! ;)

Törölt felhasználó 2013. 05. 20. 16:11
Előzmény: #241  loliense
#242
Tehát te megmondhatod, hogy mi a káros (meg is mondtad "kegyetlenül"), más meg nem. :D
Ezzel minősíted magad, gratulálok, egyetlen és igaz Mindenható! :D
loliense 2013. 05. 20. 16:03
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#241
Agymosott a muterod,gyereked

A dumádat valami népibölcsesség gyűjteményből másolod?

Káros mentalitás,-és kinek káros,majd te megmondod,mi a káros?
És hogy jönnek ide a találmányok,talán azt olvastad tőlem,hogy semmit sem talált fel magyar?-azt írtam a köz érdekében (ingyen,mindenkinek)

És tényleg a fasz kivan az okoskodásoddal,-vettem a fáradságot és leírtam mit gondolok az általam tapasztalt magyar mentalitásról,és ha nics gond az agyaddal észrevehetted, hogy semmilyen pártot,oldalt nem említettem és Szigorszkynak olvasol be miattam?!

loliense 2013. 05. 20. 15:48
Előzmény: #228  ujonc
#240
Állampolgárnak nevezem

Miért még mit adtunk a világnak a köz érdekében,-a hátra felé nyilazást,vagy a nyereg alatt puhított húst?

Én azon csodálkozom,hogy a sok hülye "magyar",mindent azzal magyaráz,hogy ez már csak így működik,ez a leegyszerűbb, mi a fasznak kéne gondolkozni

Amit pedig te pocskondiázásnak hívsz az nekem saját vélemény a linkedet,meg küld másnak,mert a kutyát nem érdekel
Sigorszky 2013. 05. 20. 15:38
Előzmény: #238  Törölt felhasználó
#239
Hát kedves tuksz, most elolvastam még egyszer a dr kolléga bejegyzését. Biztosan a szemüvegemmel van baj,(bár nem tudom, milyen színű is van rajtam éppen), de csak egy szót nem értek az adott szövegkörnyezetben, az "aránytalanság" esetében nem egészen tudom, mire gondolt. De a bejegyzés szellemiségével szerintem semmi baj sincsen, még ha túlzásokba is esik. Ezt az ellentét felfedeztetésének szándéka motiválta, és abszolút érthető a. A másik, hogy kicsit keményebben fogalmaz, mint általában mások, vagy akár én is tenném. De ettől még igaza van. Legalábbis szerintem.
Nem érzem magam úgy, mint akit lehülyézett volna, ellenben az, akinek most ezt írom, megtette. Sőt, még bólogató jános is lettem hirtelenjében.
Esetleg még néhány sértést van kedve a fejemhez vágni? Lelke rajta.
Törölt felhasználó 2013. 05. 20. 15:21
Előzmény: #234  Sigorszky
#238
Ja, értem, mellékszálként akármekkora ökörséget össze lehet hordani, amire a bólogató jánosok bólogatnak, de még fel is vannak háborodva.
Sigorszky 2013. 05. 20. 15:20
Előzmény: #236  Törölt felhasználó
#237
kioktatni? kicsit agyhalottnak tűnsz
Törölt felhasználó 2013. 05. 20. 15:18
Előzmény: #235  Sigorszky
#236
Ja, értem, az hogy narancsos komplementer szemüveggel vagy agymosva, az eleve önellentmondás.

Felhívnám a figyelmed arra, hogy a "dr" kollégád téged is, de magát is gyáva, gusztustalan, erkölcstelennek nevezte.

Ha és, amennyiben minden szava arany, akkor ne akarj itt senkit erkölcsileg, meg logikailag kioktatni!
Sigorszky 2013. 05. 20. 15:14
Előzmény: #234  Sigorszky
#235
"Csak részben van igaza... abban a részben, ami többek között téged is kellemetlenül érint, meg őt magát is, mert pontosan ugyanúgy agymossott elvakult hívők vagytok, ha nem is narancs, de egyéb színű szemüveggel a szemeteken."

Ekkora marhaságot (pardon: önellentmondást) meg a pf fórumon is ritkán olvas az ember.
Sigorszky 2013. 05. 20. 15:12
Előzmény: #233  Sigorszky
#234
Tuksz úr, maga is nagy csalódás nekem a kioktató stílusával.
Azért kösz, hogy felsorolta a magyar találmányokat, most majd jöjjön azzal, hogy mi védtük Európát a töröktől, meg az efféle sületlenségekkel.

Megdúgom: itt Spali doktorija, meg a fajtájának mentalitása a főtéma, az összes többi csak mellékszál, de nyugodtan rugózzon rajta...
Sigorszky 2013. 05. 20. 15:05
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#233
Nem pont a gyermekágyi láz kérdése itt a vitatéma. Miért ez a vehemencia?
Törölt felhasználó 2013. 05. 20. 14:59
Előzmény: #231  Sigorszky
#232
"Szóval ilyen ország ez kérem, Loliense dr kolléga minden szava színtiszta igazság."

Olvastad, amit "dr." kolléga írt?
Ha nem, akkor olvasd el még mielőtt valamit leírsz... és ne pusztán a "narancsos" nevek láttán írjál valami hülyeséget.

Csak részben van igaza... abban a részben, ami többek között téged is kellemetlenül érint, meg őt magát is, mert pontosan ugyanúgy agymossott elvakult hívők vagytok, ha nem is narancs, de egyéb színű szemüveggel a szemeteken.

A lónak bizony két oldala van! És aki olyanokat ír, meg helyesel is rá, az bizony a ló másik oldalán van és szintén nem jobb a Deákné ásznánál.

Ebben az esetben viszont vagy nem olvastad, vagy pont úgy átmosták az agyadat, mint annak az ellentábornak, akikről beszélsz.

Én speciel nem szoktam "magyarkodni", ez sem lesz az, sőt épp ellenkezőleg. A ti ilyen igen káros mentalitásotok pl. klasszikus "magyar" mentalitás. Azzal együtt mondom, hogy a "narancsosakat" sem kedvelem.

Persze pont ugyanúgy nem a te hibád, ugyanis itthon csak az ármányról, csalásról, - ahogy a múviban mondják - vesztes háborúkról tanítanak.
Ezért van az, hogy pl. a magyar találmányok nagy részéről Mo-on azt sem tudják, hogy magyar... legfeljebb külföldön, ahol ezt jegyzik, vagy épp egyik másik magyar feltalálójáról nevezik.
Vagy azért, mert itthon se pénz, se politikai akarat támogatni. A te kedvenceid éppúgy nem adtak rá pénzt, sőt megnehezítették őket, mint a másik kedvencei. No, persze vannak hozzájuk, vagy egyéb érdekekhez közeli emberek, akiket lehet nyomatni. Mert bizony az is magyar (bár egyéb országbeli) sajátság, hogy el kell menned, mert a "rokonok" közt nem boldogulsz. (És teljesen mindegy, hogy milyen "színű" rokonról van szó.)

És gondolom, az atomreaktor semmi, vagy a golyóstoll, amit egyes helyeken az egyik magyar feltalálójáról neveztek, de a rákos és átmanati szövetek elválasztása az épp szövetekről megint semmi, az aszkorbinsavval végzett kutatások, sokszögeszterga, gyufa, nem euklídeszi geometria alapjai, űrsugárzásmérő tökéletesítése.
Persze, ez csak a jéghegy csúcsa, száz oldalakon lehetne folytatni azokat, melyekben magyar részvétel van.

Tehát "valóban" a gyermekágyi láz kezelésén kívül "szinte" semmit nem lehet felmutatni.
Sigorszky 2013. 05. 20. 14:04
Előzmény: #230  ts3
#231
Jó kérdés! Megmondom a választ: mert ezek nem csak reggel, délben, meg este hazudnak, hanem délelőtt, délután, meg éjszaka, sőt még hajnalban is. A hiszékenységre kevésbé hajlamos birkáknak meg nyomatékosítják a hazugságaikat némi baksissal. Tudod, vannak ma is olyanok, kedves újonc nickű fideszhívő agitprop narancsets, akik nem 30, de 3 ezüstpénzért Jézust pereputtyostul, ráadásnak a saját anyjukat is eladnák.
Szóval ilyen ország ez kérem, Loliense dr kolléga minden szava színtiszta igazság.
ts3 2013. 05. 20. 13:21
Előzmény: #228  ujonc
#230
"A mai uralkodó réteg tettei nem azonosak a magyarság erkölcsiségével. A magyarság erkölcsiségét a kis emberek házaiban keresd. Ott ahol nyögik a "vezetők" tetteinek következményeit. "

Akkor miért választ a magyarság ilyen uralkodói réteget magának, ha nincs kapcsolat az uralkodó réteg tettei és a magyarság erkölcsisége között?

Miért van az MNYP lenyúlóknak, trafik mutyisoknak, baltást kiadóknak, forint bedöntőknek(Szijjártó Péter kormányfői szóvivő mondta azt, hogy nem túlzás államcsődről beszélni Magyarország esetében) még mindig ennyi támogatója?

Törölt felhasználó 2013. 05. 20. 12:36
Előzmény: #213  _pampa
#229
Pampa, még mindig nem válaszoltál arra, hogy szerinted, miért nem plagizált Schmitt. Érveket kértem. Egyet sem írtál. Nos?
ujonc 2013. 05. 20. 12:07
Előzmény: #208  loliense
#228
Loliense!

És szerinted egy "normális" társadalomban, hogyan neveznék a hazájáról, nemzetéről (ha ez a tiéd), így vélekedő embereket?

Sajnálom, hogy a magyarság hozadéka nálad kimerül a gyermekágyi lázban.
A mai uralkodó réteg tettei nem azonosak a magyarság erkölcsiségével. A magyarság erkölcsiségét a kis emberek házaiban keresd. Ott ahol nyögik a "vezetők" tetteinek következményeit.
Azon meg ne csodálkozz, hogy a történelem háborúk és ármánykodás sorozata. Ez az egész világtörténelem része, nem magyar specialitás.

Első hiánypótló történelem órának ajánlom ezt (aztán vagy folytatod ismereteid bővítését, vagy maradsz a pocskondiázásnál):
link
Törölt felhasználó 2013. 05. 19. 15:15
Előzmény: #226  upgrayeddAKS
#227
Ezért nem értem, hogy mit is állít, magának is ellentmond, totál zavaros amiket ír. Azt mondja, hogy Schmitt nem plagizált. Ugyanakkor mint te is észrevetted azt is írja (sugallja), hogy elintézte, elintéztette az egészet. Ha nem plagizált, akkor mit is kellett elintéztetnie? Ha meg azt mondja, hogy még el is intéztette az egészet (pl. hogy ne vegyék észre), azzal sokkal súlyosabbat állít, akkor miért tagadja a plagizálást? Nem értem pampát... Szerintem már ő se saját magát.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 05. 19. 13:30
Előzmény: #223  Törölt felhasználó
#226
"Ki volt az aki felemelte a telefont? Amennyiben volt hívás.... "

sztem itt arról ír (bár nem biztos), hogy nem viccpali telefonált, hanem odaszólhattak valakik viccpali érdekében, mint anno állítólag valamikor Mellárnak is szóltak, hogy Fletó vizsgázni megy...

persze Horn Gyuszi volt az, a nemzetére rárontó :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 05. 19. 13:27
Előzmény: #224  Törölt felhasználó
#225
a legundorítóbb mondata szerintem az, amikor kifejti, hogy a kurmány igenis tárgyalt a vállalkozókkal (ja, persze: hogy kinek mi jut és mit kap érte a párt), szóval semmiféle kézi vezérlés nincs itt :)

szerencsére az arroganciának és az alsóbbrendűségnek egy olyan veszélyes elegye van meg ezekben, amely lényegében MINDEN értelmes embert eltaszít maguktól, kivéve persze a szolgalelkű férgeket, de azok amúgy is kellenének a halálnak (meg a zombipártoknak)
Törölt felhasználó 2013. 05. 19. 07:53
Előzmény: #220  upgrayeddAKS
#224
"Először is vissza kell utasítsam, hogy a Miniszterelnökségen lobbisták működnének, és a kormány munkáját nem az Országgyűlésnek való politikai és a választók felé fennálló morális felelősség parancsai szerint végezné."

Illett volna nagy betűvel írni a "Morális Felelősség"-et, mert tulajdonnév. :D
Törölt felhasználó 2013. 05. 18. 23:11
Előzmény: #213  _pampa
#223
Te pampa, te magaddal is vitában állsz? Az, hogy Schmitt még a hatalmával is visszaélt azért, hogy könnyen átverhesse a bírálókon az összelopott szart, az felmenti az alól, hogy lopott szar a doktorija? Szerintem csak súlyosbítja a helyzetet... Mert nem csak számdékos csaló és hazudozó, hanem még mindemellett hatalmával visszaélő, fenyegető is.

Eddig önmagában Schmitt lopását is tagadtad, most meg azt mondod, hogy nem csak lopott, hanem ezt még hatalmi pozícióval zsarolva el is fogadtatta a bírálókkal? Akkor miről us beszéltél eddig?

Törölt felhasználó 2013. 05. 18. 23:02
Előzmény: #212  Törölt felhasználó
#222
Pampa, várom a válaszokat. Szerinted miért nem plagizált Schmitt, ezt írd le, érvekkel, mellébeszélést, másra mutogatást hagyjuk.
sanka 2013. 05. 18. 22:09
Előzmény: #220  upgrayeddAKS
#221
Hihetetlen korrupt, szemét banda!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2013. 05. 18. 21:36
Előzmény: #213  _pampa
#220
sztem a történetben az a lényeg, hogy viccpali úgy tett, mint a legorkabbak*, amikor tetten érik lopás közben: hárít, tagad, nem ő hibázott, mindenki hibás/hülye/korrupt, csak ő nem etc.

(*nem minden cigány ork, de az orkok közül is a leghülyébbek, legidegesítőbbek pont azok, amik folyton mindent letagadnak, mint pl. a trafikmutyit egyes fityiszesek, stb.)

itt van pl. tömjénzsóti, az alsóbbrendű kereszténység díszpintye:

link

Törölt felhasználó 2013. 05. 18. 17:50
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#219
Pampa úgy vitatkozik itt, hogy még a vizsgálati jelentés összefoglalóját se olvasta.
Törölt felhasználó 2013. 05. 18. 17:37
Előzmény: #216  Törölt felhasználó
#218
"Mert 2012-ben minden számítógépen van, van internet"

Ez sem feltétlen van így.
Ha így lenne, akkor vélhetőleg nem bámulna némán a sarokba szorítva, mint aki nem érti a kérdést, hanem büszkén beírná, hogy honnan is idéztem.
De tudja ő azt, hogy enélkül csak rossz válasz van, mert vagy megsérti az ártatlanságom védelmét (sic!), vagy pont abba a csapdába esne, mint a bírólók.
Törölt felhasználó 2013. 05. 18. 17:31
Előzmény: #214  _pampa
#217
Miért nem foglalsz állást olyan ismeretekkel, amit mástól elvársz?
Neked ugyan megvan a lehetőséged rá, hogy gyáva kukac legyél a bírálóknak nem. Az lett volna a tökös tőled, ha követve a saját kritikáidat állást foglalsz. Így viszont csak annyit bizonyítottál, hogy a saját elveidnek sem vagy képes megfelelni, de mástól elvárnád.

És bizony van olyan forrás, amihez nem mindenki jut hozzá, van aki meg (véletlenül) igen.
És nem, nem az a feladatuk, hogy a világot átkutassák s források után, feltételezve, hogy a hallgató csall. Én is bíráltam már dolgokat, de soha eszembe nem jutott volna ilyen pofátlan csalás... mondjuk az is igaz, hogy azok azért messziről komoly szakemberek voltak.
De itt Abszurdisztánban, ahol a mutyi, csalás követelmény lehet, hogy kívánatos lenne.
Törölt felhasználó 2013. 05. 18. 17:15
Előzmény: #214  _pampa
#216
A tényekkel vitatkozol, teljesen nevetségessé téve magadat.

"Ott szerepelt a forrás. Miért nem keresték meg a bolgár művét? Utólag az újságíró képes volt rá? Ők miért nem? Nem ez a feladatuk?"

1. Mert 2012-ben minden számítógépen van, van internet, '92-ben nem így volt.
2. A lopás akkor is lopás, ha nem azonnal, hanem később veszik észre.

Törölt felhasználó 2013. 05. 18. 17:13
Előzmény: #213  _pampa
#215
"Miért plagizálás az, ha feltünteti a forrást?"

Mert ha idézőjel nélkül, a sajátodként adsz be egy dolgozatot, aminek a 90%-a másé, az plagizálás. Definíciószerűen.

"Plágiumnak vagy plagizálásnak nevezik azt a cselekedetet, ha valaki egy másik ember (az eredeti szerző) munkáját saját publikált munkájában hivatkozás, forrás megjelölés és/vagy szerzői engedély nélkül felhasználja, azt sajátjaként tünteti fel, és ezzel az eredeti szerző jogait sérti."
Forrás: wikipedia
link

"szellemi alkotás részleges, vagy teljes lemásolása és saját néven való közlése"
Forrás: idegen szavak
link

Schmitt plagizált.
_pampa 2013. 05. 18. 16:58
Előzmény: #210  Törölt felhasználó
#214
Ott szerepelt a forrás. Miért nem keresték meg a bolgár művét? Utólag az újságíró képes volt rá? Ők miért nem? Nem ez a feladatuk?

részemről ennyi.
_pampa 2013. 05. 18. 16:56
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#213
Fejezzük már be,ennek semmi értelme!
Miért plagizálás az, ha feltünteti a forrást?
Amennyiben tényleg plagizálni akart miért tüntette fel? Oda írja a végére: Tőle loptam!Ennek semmi értelme.
Ez egy hitvány semminő összeollózott szemét dolgozat volt.Annyira nem érdekelt senki, hogy még arra sem vette a fáradságot, hogy rendesen alakilag helyesen írja meg. Minek? Így is megadják érte a címet hiszen megmondták neki. Írjál valamit add be és meglesz.
Ennyi.

Itt nem a dolgozat a lényeg csak ami az lenen arról folyamatosan elterelitek a szót....

Ki volt az aki felemelte a telefont? Amennyiben volt hívás....

Csak nem azért hanyagolják a bírálók felelősségét mert mondták:
Ha ők egyszer kinyitják a szájukat, ha ők egyszer elkezdenek beszélni....

Az opponense 7 oldalon bírálja, hogy miért rossz a dolgozat és ennek ellenére függetlenül a plagizálástól címet ért. Mert a bírálat szerint akkor sem ért volna azt ha a saját munkája....

szvsz
Törölt felhasználó 2013. 05. 18. 16:44
Előzmény: #201  _pampa
#212
Mellébeszélsz, görcsösen próbálod védeni a védhetetlent, szembemész a tényekkel.

Olvastad a vizsgálati jelentéseket? NEM.

"Nincsen idéző jel és amennyiben feltüntetsz forrást alaki hiba.
penznyelo szerint plagizálás."

A plagizálás = más szerzőtől annak hozzájárulása nélkül másolni, úgy hogy azt sajátjaként adja el az elkövető, vagy nem hívja fel rá a figyelmet, hogy az másé.

Schmitt mit tett?
- 225 oldalból 200-at több, főleg 2 műből másolt (szövegazonos fordítás), ez tény, megállapították;
- még a diagramok is másolatok (a vizsgálat megállapítja, hogy egyszerű fénymásolat), tény;
- idézőjel SEHOL nem volt, tehát sajátjaként kezelte, ez is tény;
- Schmitt nem is védekezett azzal, hogy a szerzők hozzájárultak a művük közléséhez;
- a bolgár esetében közös munkáról beszélt, de a halott szerző lánya ezt cáfolta, ráadásul Scmitt a plágiumügy elején nem rögtön erre hivatkozott;
- a német szerzőről még az előzővel való lebukás UTÁN sem beszélt Schmitt, a német pedig nyilatkozatban háborodott fel és közölte, hogy szó nincs közös munkáról;
- az az egyetemi határozat, ami alapján Schmitt doktoriját visszavonták, megfogalmazza az etika hibát is.

Scmitt csalása, plagizálása, lopása, jogtalan másolása, akárhogy is nevezzük TÉNY.

Jöhetnek az ellenérvek. Még egy se volt. Mellébeszélést, bírálók hibáztatását, Gyurcsányozást hagyjuk. Scmitt és az ő másolása a téma. Te jössz pampa.
Törölt felhasználó 2013. 05. 18. 16:42
Előzmény: #210  Törölt felhasználó
#211
helye = helyes
Törölt felhasználó 2013. 05. 18. 16:42
Előzmény: #207  _pampa
#210
De egy bírálat nem így működik, hogy ha így, meg ha úgy!
Foglalj állást, anélkül, hogy láttad volna a forrást!
Csak annyit kérek, amennyit te a Plagi bácsi bírálóitól! Semmi többet!
Alakilag helye a mondatom, vagy nem?
Törölt felhasználó 2013. 05. 18. 16:30
#209
Sok a mellébeszéd, miközben egyetlen érvet se írtál.

A kérdés: szerinted Schmitt miért nem plagizált? Várom a választ és az érveket.
loliense 2013. 05. 18. 15:21
#208
Hónapok óta olvasható itt a sok magyar vélemény egy tolvajról-,nagyjából arról megy a vita,hogy ki hibázott eljárásilag ,miért nem bűn a csalás,lopás,ha átsiklottak rajta a felek és rég volt,így ki menthető fel majd ebben a kérdésben,ami nem is kérdés,hanem skendallum.

Bassza már meg magát az, akinek felfoghatatlan!-hogy egy ilyen eset normális értékrendű társadalmakban egyszerűen nincs,mert ha ilyen megtörtént,kiderült,akkor később semmilyen apelláta,jogi csűrcsavar nem létezik és nem ad felmentést annak, aki ezt a csalást, lopást, tolvajlást, hazudozást elkövette. (de van olyan nép is ahol ez szinte példanélküli,japán)

Ha van hungarikum,akkor ez az,amit a gyáva magyar nemzet: „ügyeskedésnek,rafináltságnak, jéghátán is megélhetésnek” stb.nevez gusztustalan módon.
A mi országunk Semmelweis gyermekágyi láz felfedezésén,gyógyításán kívül szinte „semmit” nem adott a világnak a köz érdekében.

Amióta magyaroknak hívnak bennünket és letelepedtünk itt az egész történelmünk, csak a csalásról, árulásról, korrupcióról,visszaélésekről,besúgásról,ölésről szól,alig akad néhány év a történelmünkben, mikor más is volt itt,nem csak a szar és szemforgatás.

Ez a magyar hagyomány?-erre kéne büszkének lenni,ezért és ennek a szarháziságnak védelmében és intézményesítése érdekében magyarkodik a sok tetű nacionalista,ezt várják el a többi itt élőtől,vagy leárulózzák és ezt kéne a világgal elfogadtatni,hogy mi magyarok,már csak ilyenek vagyunk,így fogadjatok el,oszt jó napot?

És csodálkoznak a „magyarok”,hogy a 21.században erre, némely fél és egész diktatórikus országokon kívül senki sem kíváncsi,sőt nem tűrik meg soraikban és szólnak hangosan ellene,ha beférköztek közéjük?

Valamelyik európai, ázsiai, ausztrál, amerikai,eszkimó stb.embernek,aki nem elmeháborodott, vagy diktatúrában él s nőtt fel,esetleg bűnöző,-eszébe sem jutna egy szót sem kimondani,leírni egy ilyen mocsok ember mellett,mint spál sőt!-nincs olyan jog,erkölcs sehol, mely alapján ezt a jellemtelent büntetés nélkül felmentené,pláne hagyná, hogy fenyegetőzzön.

Itt minden bűn elévül,-a besúgók,csalók, tolvajok,gyilkosok tetteit,neveit titkosítják,kizárják a polgárokat abból a jogukból,hogy megismerhessék az ellenük tevőket és cselekményeiket.

Tessék már megérteni,hogy a csalás, lopás,korrupció bármilyen mértékű is, akkor is az,érdekből tették szándékosan és nem a nagysága szerint mentesít, egyszerűen elfogadhatatlan, tűrhetetlen,mint spál esete is!

A 21.század magyarországa egy olyan hely még mindig a parlamentben ülőkre más jogi és adószabályok vonatkoznak,mint a polgárokra,-ahol a rendőr azért lesz rendőr,mert majd swarzban büntethet,az orvos tudja hogy majd „hálapénzt”rak zsebre,az ügyvéd olyan perekbe rántja ügyfeleit,amin csak ő keres és ügyfele szarban lesz,a tanár elfogad a szülőktől pénzt,hogy a gyerek jó jegyet kapjon,a bíró valamit kér az ítéletért,az ügyész valamit kap a nyomozás leállításáért,a politikus meggazdagodásra használja a regnálásának idejét,a hatalom arra törekszik non-stop,hogy a polgárok jogait csorbítsa,történelmet hamisítson,a melós munkaidőben lehetőleg lóg,a vállalkozó annyi adót csal amennyit csak tud,az autók km óráját visszatekerik,a hentes szar minőségű húst ad kiválóként,az őstermelő banánt árul,és drágábban ad mindent mint bármilyen más kereskedő.

Na szóval,ha valaki 2013.-ban úgy gondolja,-amit valamelyik paragrafus nem tilt,azt tehát szabad tenni -és szerinte,már a jó erkölcsbe való ütközés és becsületesség,demokratikus elvek, szociális érzékenység ,szavahihetőség, aránytalanság,átláthatóság,alanyi és szerzett alap és egyéb jogok,már másodrangúak,elavult,tartalommentes üres kifejezések:

Az tényleg rohadjon meg pállal együtt!
_pampa 2013. 05. 18. 13:22
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#207
Nem, amennyiben ezt leírod és jelzed,hogy használtál forrást, de nem teszed " " jelbe akkor hiba.
Amennyiben leírod, de nem jelölsz forrást akkor ezt te fogalmaztad meg.
Ez egy olyan összegzés amit bárki leírhat hiszen olvasta az életét és nem tartalmaz olyat amit "saját" kútfőből nem lehetne megállapítani.

Így ez már "szőrszál hasogatás vagy kákán csomó keresés" semmi értelme.

A vita a bíráló felelősségének az elhallgatása körül robbant ki csak ügyesen átterelték a dolgozat tartalmi értékelésére...
Pedig se dolgozat se érték....se felelős...egyedül csak a Pali!!!!

szvsz
_pampa 2013. 05. 18. 13:03
Előzmény: #205  watson
#206
Nekem? Miért?
Az elsők között voltam aki azt írta, hogy le kell mondania még akkor is, ha végül nem bizonyítható egyértelműen a vád!
Akkor most ez védés?

Én azt hiányolom, hogy akik "asszisztáltak" ehhez a csaláshoz azok továbbra is a névtelenség homályába merülhetnek....

Schmitt esete egyszerű, amit beadott az nem munka az egy "tákolmány" nem ért címet....mégis kapott.

Ti mosdatjátok folyamatosan a bírálókat miszerint a gonosz csaló megvezette őket, nem tudhatták, azt feltételezték, jóhiszeműek voltak...stb...stb...

És még engem vádolsz "mosdatással"...

szvsz
watson
watson 2013. 05. 18. 12:54
Előzmény: #199  _pampa
#205
_pampa ezennel adományozok neked egy szerecsenmozsdató címet ;)

Szóval kedves Szm. _pampa! ;)

Egyáltalán nem mindegy hogy egy sort idéz Plagi bá' vagy az egész mű egy nagy idézet.

A bírálók nyilván tudták hogy van benne idézet, de nem sejthették hogy csak abból áll az egész, ezért is jegyezték meg az idézőjelek hiányát.

Hacsak 1-2 idézőjel maradt volna le, akkor mondjuk úgy az egy kisebb fokú jogszabálysértés ami idézőjelekkel és sűrű bocsánatkéréssel orvosolható.
Az azonban hogy 99,9999%-ban Copy Pál, érdemben helyrehozhatatlan bűn.
Törölt felhasználó 2013. 05. 18. 11:56
Előzmény: #201  _pampa
#204
Akkor azt állítod, hogy másoltam és nem én találtam ki? Jól értem?
Törölt felhasználó 2013. 05. 18. 11:55
Előzmény: #196  _pampa
#203
"nem teszi világossá, hogy az saját észrevétele, vagy esetleg a szakirodalomból idéz"

Pont erről beszélek.
Vagy "lopta" (vagy saját)... és mivel van az ártatlanság védelme (sic!), pusztán felhívta a figyelmet arra, hogy ha idéz, akkor formailag nem felel meg.
És mivel formailag nem változtatta meg a figyelmeztetés ellenére sem, ezért - bizonyíték hiányában - el kellett hinni, hogy saját munka és nem másolat.
Magyarán szólva elvből sem lehetett véletlen az idézőjelek lehagyása, mivel már figyelmeztették is! A bírálók azonban továbbra sem tudhatták, hogy saját/másolat, max. valószínűsítették, hogy nem az. (De ugye ott az ártatlanság védelme(sic!)).
bigyula 2013. 05. 18. 11:54
Előzmény: #197  _pampa
#202
"Hogyan hiányolhatott valamit amiről nem tudott?"

A bírálónak gyanús volt, hogy gyakorlatilag egyetlen egy idézetet sem talált formailag, mert nem voltak idézőjelek. Feltételezte, hogy azért valószínűleg vannak idézetek a szövegben, mert azért valljuk be, hogy nem túl gyakori az olyan diplomamunka, ahol minden eredeti, azaz saját kútfőből van.
_pampa 2013. 05. 18. 11:52
Előzmény: #198  Törölt felhasználó
#201
Egyértelmű.

Nincsen idéző jel és amennyiben feltüntetsz forrást alaki hiba.
penznyelo szerint plagizálás.

szvsz

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek