Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 05. 03. 20:53

Virtualis kavehaz  

Arp ötlete nyomán beindítjuk az új csevegőhelyet....itt lehet pletyizni, infokat csöpögtetni és mulatni....


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 21. 20:38
Előzmény: #1899  Törölt felhasználó
#1900
na egy példa: hú de jó, olcsóbb lesz a benzin és a kocsikat is annyira fejlesztik, hogy kevesebbet fogyasztanak, mert így környezetbarátak. Pont ezért még több kocsi lesz.
Az egész világgazdaság valahogy így működik szerintem.
És ha a világon nem halnának annyian éhen, mert nincs kaja és nem halnának meg annyian mindenféle nyavajában, akkor (ez most csúnya lesz!) téged is kitúrnának a házadból és mindnyájan éhenhalnánk.
Ugyanez van a betegségekkel.
Ez ellen nem lehet mit tenni.
Fel kell ébredni a kis romantikus "a világ szép és az ember jó" álomból...én már sajnos felébredtem.
Törölt felhasználó 2006. 10. 21. 20:33
Előzmény: #1898  Törölt felhasználó
#1899
ide nagyon sok dolgot le lehetne írni, amelyek elolvasása után mindenkiről lekerülne a becsületes jelző, de nekem ehhez sem időm, sem kedvem nincs.

Törölt felhasználó 2006. 10. 21. 20:30
#1898
Én is leírom azért a véleményem ebben a témában...
Lehet beszélni erkölcsről meg hasonló szép dolgokról...és lehet szembesülni a valósággal.
Az élet verseny. Ha nem túrsz ki valakit, akkor nem lesz helyed. Ha hagyod magad kitúrni, akkor szintén csak elbuksz.
Az szerintem tévedés, hogy a tőzsde zéró összegű játék...ha az lenne, akkor a záróértéke nulla lenne. Na ezt hagyjuk.
A másik, hogy nagyon álszent dolog egy olyan gazdaságban beszélni a fenntartható fejlődésről, ahol a gazdaságot egyedül csak a fejlődés tartja életben. És mint látjuk, ennek a fejlődésnek nem lineáris, hanem exponenciális kell, hogy legyen a pályája. Ti is ezt várjátok el azzal, hogy a tőzsdén hosszú távra fektettek be. A másik lehetőség, hogy a konkurencia tönkrevágásával értek el növekedést. Na, itt az erkölcs, meg a szociális érzékenység teória megbukott. Ezt fenntartható fejlődés nevű dumákkal nem lehet generálni, mert még mindig olcsóbb tönkretenni a földet, minthogy átáljon a világgazdaság valami másra.
A gyógyszer-, olaj-, gép- stb ipar sem ezt teszi.
Amíg a más veszteségein és nyomorán valaki pénzt kereshet, addig itt nem lesz ilyen utópia, mint amiről álmodoztok.
Törölt felhasználó 2006. 10. 21. 19:00
Előzmény: #1896  Törölt felhasználó
#1897
A tőzsdénél tágabban vett üzleti életben nagyon szomorú lenne, ha nem lenne erkölcs,csak nyereség és veszteség. Az igazság az, hogy erkölcstelenül még a hülye is sikeres lehet üzletileg, ha lehetősége nyílik. A jó üzletember pont arról ismerszik meg a szememben, hogy erkölcsösen is tud sikert elérni. Az elegáns pedig elvi kérdést csinál belőle, hogy bebizonyítsa, elég jó ő ahhoz, hogy csak erkölcsösen üzleteljen.

A tőzsdén nehezen értelmezhető az erkölcs fogalma, hiszen nem konkrét személyek üzletelnek egymással, hanem mindenki mindenki ellen. A játék pedig zéró összegű, csak úgy nyerhetek, ha a másik veszít. Remélhetőleg evvel mindenki tisztában van, aki a tőzsde közelébe jön, ezért senki nem vethet a másik szemére semmit. Itt csak a piachoz képest jelentős tőkeerejű szereplőknek, és a bennfenteseknek van lehetőségük erkölcstelenül keresni, ők persze élnek is vele sokszor, de ez legyen az ő bajuk. Az én értékrendem szerint az ő szándékaikat nyilvános információk alapján kikövetkeztetve és őket követve nyereséget elérni nem számít erkölcstelennek, bár lehet, hogy másnál ez már kiveri a biztosítékot. Számomra pont ez teszi érdekessé, intellektuális kihívássá a dolgot.
Törölt felhasználó 2006. 10. 21. 17:38
Előzmény: #1895  Törölt felhasználó
#1896
Labbancz, bocsáss meg, talán nem olvastad figyelmesen vagy én írtam félreérthetően: nem azt kérdezem, hogy hol az erkölcs az üzleti és politikai kérdésekben, hanem hogy hol van az erkölcs az üzleti és politikai kérdések MELLETT? Ebben a topikban, okos emberek (pl. Te) hsz-ei(d)ben? A gondolataitok között?

Az üzletben, a pénzben nincs erkölcs, csak nyereség vayg veszteség, ebben egyetértünk. De a világ (legalábbis számomra) nemcsak üzlet és pénzkeresés, ahoyg az ember nemcsak farkas, hanem egyben néha majom, ember, olykor angyal is.

Egy hasonlattal: én lekereskedhetem a holokausztot vagy az 56-os eseményeket, ha ügyes üzeltember vagyok, nyerhetek rajta, de/ÉS ettől függetlenül lehet róla véleményem is, pro vagy kontra. Ezt a második síkot hiányolom továbbra is innen.


Törölt felhasználó 2006. 10. 21. 00:40
Előzmény: #1891  Törölt felhasználó
#1895
Utazo1,

tisztelettel... köszönöm a hozzászólásodat, elnézést kérek a késői reagálásért, de iszonyat kevés szabadidővel gazdálkodom...

Erkölcs??? Üzleti és politikai kérdésekben???
nem működnek együtt... próbáltam réges régen... egy messzi-messzi galaxisban... és az erkölcstelenek elszedték a jussom... ezek után csak a kedvenc mondásomat tudom idézni neked:
Farkasok között Farkasként kell üvölteni...

Ha nem Te, vagy Én vagy Greeny... akkor jön egy másik...

Idealista elképzelés, valóban... de hagyjuk meg a gondolkodást és az elmélkedést a pálya szélén állóknak... Én benne vagyok a játszmában... a pályán vagyok... és nyerni akarok... az erkölcs olyan, mintha a sportszerűséget követelnéd egy futball meccsen, holott a szerencsétlenekben csak a győzelem dolgozik... semmi más...

Így van ez a Szent Piacon, a Politikában, az Üzletben és nagybetűs Életben is...

Győzelem, győzelem, győzelem!
Törölt felhasználó 2006. 10. 20. 12:28
Előzmény: #1893  bpmcwap
#1894
Nem akarok pálcát törni senki felett. Csak szeretek okos emberekkel valódi kérdésekről is beszélgetni. Ezek természetszerűleg idealista kérdések:)
bpmcwap
bpmcwap 2006. 10. 20. 12:17
Előzmény: #1891  Törölt felhasználó
#1893
Sajnos tul idealista az alábbi hozzászólás-pedig teljes mértékben egyetértek vele, de nem törhetc felettük pálcát... Ők csak asszimilálodtak... mint az itt irogato sikeres trédelők nagyrésze... A fejétől bűzlik, sőt már rohad a hal... ha eddig nem is ezekben az elmult hetekben tudatosulhatott benned...
Törölt felhasználó 2006. 10. 20. 12:07
Előzmény: #1891  Törölt felhasználó
#1892
Elnézést a hibákért:
szenvtelenségével
et nil humani
intelligens

Törölt felhasználó 2006. 10. 20. 12:04
#1891
Jó napot, uraim!

Elgondolkoztatott, amiket az elmúlt oldalakon olvastam, főleg Labbancz és Greeny hsz-ei. Bölcs, letisztult, tárgyilagos vélemények, a kívülálló szenvtelensével. Az outsider eleganciája. Nem keveredni bele "érzelmi-erkölcsi" játszmákba az események kapcsán. Nem foglalni állást. Figyelni az esélyeket, és csinálni a pénzt, hiszen üzletemberek vagyunk. Ez az, ami számít: meglovagolni a hullámokat. Nem belemerülni. Csak utazni rajtuk és keresni a pénzt.
Elegáns. Annak tűnik.

Éppen ez ütött szíven. Mert akiknek sok dologról ilyen bölcs és okos véleményük van, azoknak azt is tudniuk kell, hogy az outsider luxusa: hazugság. A 20. sz.-nak (akár az örmény népirtásra, a holokausztra vagy a kommunista diktatúrákra gondolunk) ez a tanulsága. Nem maradhatsz kívül a világon, mert kívülmaradásod is állásfoglalás. (Vö. Írástudók árulása, az értelmiség felelőssége). Az igazán bölcseknek azt is tudniuk kell, hogy bölcsesség nem lehet teljes - erkölcs és állásfoglalás nélkül.

És itt most válasszuk külön: egy dolog a pénzkereset. Az okos ember meglovagolja a hullámokat és pénzt keres rajtuk. Ez rendben is van!
Amit én hiányolok: hogy az üzleti sík MELLETT van a világnak egy erkölcsi síkja is. Ennek nyomait nem találtam a fenti ilntelligens hsz-ekben. (Félve írom le az "erkölcs" szót, mert az utóbbi időkben mintha ez is a "jobboldali-nyilas" szókincs körébe lenne kiszorítva. Mégsem tudom jobban kifejezni, hogy a világról véleményt kell formálnunk, és a "mennyi pénzt hoz ez nekem?" mellett a "jó-e, helyes-e ez?" kérdést is fel kell tennünk, összekapcsolva a "mi a "jó", mi a "helyes" stb. kérdéskörével. És állást kell foglalni, a "homo sum ez nil humani alienum" bölcsességével, akkor is, ha egyik állás sem mentes árnyalatoktól, nem mentes jó és rossz lehetőségek keveredésétől.)

Ez utóbbi sík (vagy legalább a nyomai) hiányzott nekem a bölcs véleményekből. Pedig enélkül beszélgetni a világról okos emberekkel: kevés.

De ha figyelmetlenül olvastam, vagy félreértettem volna, akkor tegyetek helyre.

Egy feles Unicumot kérnék!

Törölt felhasználó 2006. 10. 19. 18:22
Előzmény: #1888  Knight Tyris
#1890
:o):o):o):o):o):o):o):o))))))))))
Knight Tyris 2006. 10. 18. 15:53
Előzmény: #1888  Knight Tyris
#1889
Knight Tyris 2006. 10. 18. 15:51
Előzmény: #1887  Knight Tyris
#1888
Egér. :o) :o)

link

----------

Strucc

Egy férfi betér egy étterembe egy struccal a nyomában, leül és rendel:
- Kérek egy hamburgert, sült krumplit és egy Coca-Colát. - Majd megkérdezi a struccot: - És te?
- Ugyanazt - így a strucc.

Néhány perc múlva a pincérnő visszatér a rendeléssel és a számlával.
- 6 dollár 40 - mondja. A férfi belenyúl a zsebébe és átadja a pontos összeget.
A következő nap újra bejönnek, ugyanazt rendelik és ugyanúgy kifizeti
a férfi a pontos összeget. A következ. napokban ugyanez megismétlődik
még négy-öt alkalommal. Egy péntek este ismét megjelennek.
- A szokásosat? - kérdezi a pincérnő.
- Nem, ma péntek van, kérnék egy steaket és tört krumplit -
közli a férfi és a strucchoz fordul:
- És te?
- Ugyanazt - hangzik a válasz.
Néhány perc múlva a pincérnő visszatér a rendeléssel és közli a számla
összegét: - 32 dollár 50.
A férfi belenyúl a zsebébe és ismét átadja a pontos összeget.
A pincérnő nem tudja visszatartani a kíváncsiságát és megkérdezi:
- Bocsásson meg, uram, hogy lehet az, hogy önnél mindig a
pontos összeg van?
- Évekkel ezelőtt kitakarítottam a padlást és találtam egy öreg lámpát.Megdörzsöltem, kijött belőle egy jó tündér és felajánlotta, hogy
teljesíti két kívánságomat. Az első kívánságom az volt, ha valaha is kell fizetnem valamiért, mindig legyen a zsebemben a pontos összeg.
- Briliáns, más emberek kértek volna egymillió dollárt, de így maga gazdag fog maradni egész életén át.
- Ez így igaz, mindegy, hogy egy liter tej vagy egy Rolls-Royce, az összeg mindig ott van, ha kell.
- Megkérdezhetem, hogy kerül ide a strucc?
- A második kívánságom egy feltűnően magas pipi volt, hosszú, izmos combokkal.
Knight Tyris 2006. 10. 17. 21:39
Előzmény: #1886  Törölt felhasználó
#1887
Ez nagyon jó volt, legutóbb a Jégkorszak 2-őn dőltem így a nevetéstől. :o) :o)
Törölt felhasználó 2006. 10. 15. 20:39
Előzmény: #1885  Törölt felhasználó
#1886
Ezt Knightnak
link

Ezt pedig a pártprogramoknak és kiagyalóiknak
link
Törölt felhasználó 2006. 10. 15. 17:40
Előzmény: #1884  Knight Tyris
#1885
valaki keresse már meg, hogy hol találhatóak a tavaszi pártprogramok és tegye ide fel legyenszives, hogy láthassuk, ki hazudott és hogy ki meri kitenni közszemlére mostanában az akkori állításait. Az mdf-é ott van a kezdőlapon...ja és ez az erkölcsi forradalom miatt szívok a tőzsdén, mert ha nem megy itt a balhé, akkor már rég jobban állnánk.
LOL az egész.
Ja és az én nevemben ne beszéljen senki, mert biztos nem értünk mindenben együtt. Például ha valakire szavaztam, azt nem azért tettem, mert egyetértek azzal, hogy mindent megtehet.
Knight Tyris 2006. 10. 15. 17:04
Előzmény: #1883  Törölt felhasználó
#1884
link

Kellemes szórakozást a kávéházi videóhoz. :o)
Törölt felhasználó 2006. 10. 12. 19:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#1883
halihó!
mit remekelt az az átok? :)
Törölt felhasználó 2006. 10. 12. 19:08
Előzmény: #1842  Törölt felhasználó
#1882
hehehe, a magoszos gazdák még mindig tüntetnek az állambától kapott többtízmillás traktorokkal, csak most "háttértámogatják" terménnyel a tüntetőket - igazi kis tepsi siget... kell egy hét együtt lé jelszóval és jeltettel :) -sokan amúgy csak "politbulizni" mennek, meghallgatják a prófétákat és a pro feta érveket (norbi update fetával) és jót kommunistáznak. aztán hazamennek ovis képet csókolgatni és/vagy fletósat köpködni...

mondjuk semjénnek abban igaza van, hogy balfax kormány támogatja agyon a multikat - abból a pénzből értelmesebb program is kitelik
az igazi reformok kellenének: EÜ, TB, agrártámogatások felülbírálása, stb.

majd ovi előrukkol vele :)

mond majd vmi okosat a nép bölcs vezére :)
kissherceg 2006. 10. 12. 18:41
Törölt hozzászólás
#1881

Topik gazda

Greenspam
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek