Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2017. 03. 10. 12:24
Előzmény: #1819  upgrayeddAKS
#1820
Nincs mit, örülök, ha hasznos. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2017. 03. 10. 11:55
Előzmény: #1818  Tibi0002
#1819
Én a magam részéről megköszönöm ezeket az elemzéseket (megragadtam az alkalmat). Nagyon érdekesek és lényegretörőek. THX.
Tibi0002 2017. 03. 10. 08:10
Előzmény: #1816  lukskypoker
#1818
köszi, kijavítottam :)
befektetobefekteto 2017. 03. 10. 07:49
Törölt hozzászólás
#1817
lukskypoker
lukskypoker 2017. 03. 09. 08:40
Előzmény: #1814  Tibi0002
#1816
Szia Tibi!

Olvastam a blogbejegyzést a 6 vállalat árazásáról. Karaj, sokan tanulhatnak belőle.

A Sanofi-nál sztem nem jó árat írtál be.
Talán egy nem kerekített P/E lesz az amit beraktál?

Ha tévednék (ami kizárt) akkor sorry:-))
kvantitativ
kvantitativ 2017. 02. 27. 20:05
Előzmény: #1814  Tibi0002
#1815
Minden menni fog még fel évekig, mert más eszközben nem lehet semmi hozamot elérni, csak a részvények maradnak.
Tibi0002 2017. 02. 27. 18:00
#1814
link

A cikk szerint Buffett arra számít, hogy innen még sokkal magasabbra mennek az indexek.
Egyrészt: miért ne lehetne igaza?
Másrészt: miért ne tévedhetne?

Bull piac uralkodik, és annak is megvan a maga lendülete, tehát még mehetünk sokkal feljebb. Remélem, nem lesz igaza.
McDee 2017. 02. 25. 17:59
Előzmény: #1812  McDee
#1813
Realty Income Corp (O) minden bizonnyal egy blue chip, de most nem alkalmas vásárolni.
McDee 2017. 02. 25. 17:53
Előzmény: #1811  carcassonne
#1812
Annaly egy mREIT, ezekkel nem foglalkozok.

Qualities to look for in blue-chip REITs are outstanding proven manage-ment, access to capital when necessary to fund growth opportunities, balance sheet strength, sector focus and strong regional or local manage-ment, substantial insider stock ownership, a low dividend-payout ratio, and absence of conflicts of interest.

Nálam avatottabb Brad Thomas. Seeking Alpha-n sokat publikál. Itt egy cikke máshonnan: link
carcassonne 2017. 02. 25. 17:33
Előzmény: #1809  McDee
#1811
Mik a reit teruleten a Blue chipek? Annaly Capital es társaik?
Tibi0002 2017. 02. 25. 15:37
Előzmény: #1809  McDee
#1810
Köszi az infókat. Sok, általad írt összefüggést nem tudok figyelni, inkább olyan alapszintű szabályokat mérlegelek, ami a tőke védelmével, az árak esésével/emelkedésével, eszközök népszerűségével, józan ésszel várható hozammal kapcsolatos.
Az ETF-ek esetében én is észleltem, hogy magas az expense ratio mellett az elmúlt 5-10 évben nem sokat mentek, és talán a jövőben sem fognak. Így maradhat az egyedi indiai, brazil vállalatok ADR, GDR-jeinek vásárlása.
Reit-ekkel külön nem foglalkozom, illetve azt sem tudom, hogy az általam nézett ingatlanhasznosítók reit-ek, vagy nem reitek, de azt hiszem, nem azok.
A tőkepiacoktól nem szándékozom távol maradni, de a részvények ilyen népszerűsége mellett inkább maradok egy minimum szintnél, 20-30% kitettségnél. Havi 1 tranzakció most is belefér.
McDee 2017. 02. 25. 13:48
#1809
@Tibi0002
1.) Olvasom blogodban, miszerint kötvényektől tartózkodás a konszenzus. Ezzel egyetértve javaslom Ray Dalio munkáját, adalék a big picture-höz. link
A rövid (5-7 éves ) és hosszútávú (75-100 éves) hitelciklust vizsgálva megállapítható,hogy a hosszútávú hitelciklus elérkezett a mélypontjához. A hullám csökkenő ágában a rövid ciklusok egymást követő lower high – lower low kamatszintjei elértek a mélypontra, hiszen a monetáris hatóság 0% alá nem kényszerítheti a hosszú kamatot. Ha ezt elfogadjuk és feltételezzük Dalio mechanizmusának működését, akkor a következő 35-50 évben várható 5-7 rövid ciklus során higher high – higher low várható. Ez nem zárja ki, hogy a rövid ciklusok során eredményesen lehessen befektetni hozamcsökkenésre számítva, de igazán hosszú távra vásárolt hosszú kötvényalap talán nem a legjobb ötlet. Most érkeztünk el a hosszú hozamok abszolút minimuma környékére, amikor már FED/ECB/stb. már nemigen tud hova hátrálni (azzal együtt is, ha tudjuk, hogy a jegybankok nem feltétlenül tudják közvetlenül befolyásolni a hosszú hozamokat). Így aztán nem feltétlenül jó ötlet mostanában (hosszú) kötvénybe fektetni, mert úgy hosszú, mint a rövid ciklus mélypontján tanyázunk. A hosszú ciklus mélypontja arra utal, hogy a hitelpiaci tőkeáttétel leépítése küszöbön áll (történelmi léptékben nézve). Ezt persze meg fogják sínyleni a tőkepiacok, de csak rövidtávon gondolom. A hosszú ciklust ugyanis a reál GDP 2-3%/év növekedési trendjére kell ráültetni, így aztán lehet pozitív olvasata is a fejleményeknek a tőkepiacok szempontjából közép és hosszútávon. Miután viszont nem tudható, hogy ténylegesen mikor indul meg a deleveraging, sok értelmét nem látom a tartós távolmaradást a tőkepiacoktól. Most, hogy többek egybehangzó véleménye szerint értékalapon befektetni igen problematikus, előtérbe kerülhet az eszközallokáció alapú, időnként átsúlyozással felturbózott befektetési stratégia.
2.) Ehhez kapcsolódik az Ázsia topic-ban írt gondolatod EWZ/INDY/FXI témában. Ezekben a 60 és 120 napos rolling correlation 2010 óta (korábbról nincs adat INDY-ben) trendszerűen 0,5 fölötti, ami igen magas. Ez nem igazán jó diverzifikációt predesztinál (már ha egyáltalán ez a cél). Feltételezem, hogy egyébként nem ezt szánod az eszköz-diverzifikációs stratégiád gerincének. Érdekességként megnéztem, hogy a rendelkezésre álló történelmi adatok szerint mi lenne az ideális portfólió-összetétel, ha csak ezt a három eszközt vesszük. Persze pusztán historikus adatokat nézve ezek az eszközök nem igazán alkalmasak hosszú távú portfólió képzésére, ugyanis nem tudnak költségek levonása után konzisztensen reálhozamot biztosítani. 2010 óta egy egyenlő súlyozású portfólió -0,43% évesített hozamot tudott, optimalizálva is csak 2,6%-t rendre 22% és 26% szórás mellett. Ne felejtsük el, hogy ez csak 1SD mintegy 66% valószínűséggel. Ha 95%-t akarsz, akkor már 2SD=44% és 52% szórás. Hát eléggé karcsú a hozampotenciál ehhez képest. Ha az előretekintő hozamot nézzük egyforma kitettséggel, akkor a határhatélonysági görbe északnyugati szektorában a legkisebb szóráshoz tartozó maximális várható hozam is csak 4-4,5% 20%-os szórás és 0,2 sharpe mellett. Ezek a kijelentések (több) évtizedes időtávra szólnak, rövidtávon (de természetesen hosszútávon is, hiszen mint tudjuk a múltbéli adatok…, de nincs jobb kiindulási pont) lehet ettől merőben eltérő is az eredmény.
3.) Ha már a diverzifikáció irányába sikerült navigálnom magamat, megfontolásra alkalmasnak tartom beválogatni blue chip REITs-ből (véletlenül sem mREIT). Ez az eszközosztály kiemelkedően jó túlélési arányt tud felmutatni. Az igaz, hogy EPS és közvetve az árfolyam növekedésük elmarad a hagyományos stock-okból képzett portfóliónál. Másrészről viszont kárpótláskén nagyobb osztalékot biztosít, az árbevétele, eredménye stabil, jól előre jelezhető (nem várható jelentős meglepetés a gyorsjelentésekben), több évre előre le van kötve a kiadandó felület. Persze lehetőleg olyat kell választani, amelyiknek magas a kihasználtsági rátája. Két-három ilyen REITs jó diverzifikáció, segít a portfólió stabilitásában. Nem szabad persze elfelejteni, hogy ezekbe fektetve nem ingatanba fektetünk, hanem ingatlan bérbeadással foglalkozó cégbe. Van egy könyvem 2004-ből, amiben még ökölszabályként max. 0,5 tőkeáttételt javasoltak REIT befektetéskor. Ma már ez leginkább csak álom. A blue chip REITs esetlenként még tudja, de ezért alacsonyabb osztalékkal kell beérni, másrészről viszont a növekedés talán nagyobb (nem ellenőriztem). Saját tapasztalatom, amit nem javaslok senkinek lemásolni van LXP-vel (nem blue chip) , amiben 2015 decemberben vállaltam egy kisebb pozíciót 8,08-n és rögtön utána megjárta 6,5-t is, most pedig 45% pluszban van (total return). Jelenlegi osztalékhozamom 8,7%. Van némi OHI-m is február elejéről 31 bekerülési áron 8% osztalékhozammal.

Lásd még: How the economic machine works in 30 minutes
link
McDee 2017. 02. 11. 17:50
#1808
Parrondo's Paradox, stock market, "Volatility Pumping"
link
kvantitativ
kvantitativ 2017. 02. 10. 21:05
Előzmény: #1806  kvantitativ
#1807
A kékek az ajánlottak, a pirosak nem ajánlottak a listán.
kvantitativ
kvantitativ 2017. 02. 10. 21:00
Előzmény: #1805  Tibi0002
#1806
Német elemzőház a magyar részvényeket vételre ajánlja a 6.helyen a ranglistáján.

link
Tibi0002 2017. 02. 10. 11:38
#1805
Nem vagyok gazdaságtörténész, de úgy tudom, hogy a válságokat gyakran előzi meg a felügyeleti szigor enyhítése:
link

Mert pont ez az enyhítés segít rá, hogy probléma alakulhasson ki. Már 50 éve is megírták, hogy az emberek 10 év alatt elfelejtik, mitől is alakultak ki válságok.
Tibi0002 2017. 02. 09. 10:42
Előzmény: #1802  Törölt felhasználó
#1804
Az olajos papírjaimból okulva direkt csak annyi a bankos kitettségem, hogy ha rossz lesz a szektor, akkor még tudjak venni belőle bőségesen.
Tibi0002 2017. 02. 09. 10:31
Előzmény: #1799  upgrayeddAKS
#1803
A house of cards alap. :)
Törölt felhasználó 2017. 02. 09. 09:58
#1802
Sziasztok,

Sracok szeretnem felhivni a tobbseg figyelmet arra hogy 1 gazdasagi ciklus vegehez kozeledunk...ebbol pedig csak az kovetkezik, hogy nem biztos hogy ez a legmegfelelobb ido bankokbol bevasarolni...
a tobbseg nagyabol tisztaban van vele, hogy az europai bankok milyen kihivasokkal neznek szembe...
azzal viszont nem, hogy az azsiai piacokon milyen extrem kockazatok vannak a cegeknel...
megemlitenek nehany orszagot:
Debt/EBITDA a nem penzugyi intezmenyeknel atlagosan:
Kina 14 folott
Hong Kong ~10
Singapoure ~10
India ~9
Korea ~8
Taiwan ~7
Indonesia ~6,5
Arra pedig sem az europai, amcsi bankok, cegek ill. orszagok nincsennek felkeszulve hogyha ezekben az orszagokban nem teljesen ugy alakulnak a dolgok ahogy a legtobben szeretnek ill. 1 kisebb credit valsag alakulna ki...

en szemely szerint turelmesen varok, lesznek ennel sokszorta jobb vasarlasi lehetosegek, mondom ezt ugy hogy a DBK-val kapcsolatban ugy nez ki egyelore tevedtem...

Sok sikert mindenkinek!
lukskypoker
lukskypoker 2017. 02. 09. 08:54
Előzmény: #1800  upgrayeddAKS
#1801
Várok a Daimler, AXA, CB, DB beszállókra:-)

CB részletek jöhetnének, ha csak a tavalyi eredmények megtartása a cél és oszti meg nem lesz jövőre sem, akkor 7 EUR alá néz pikk-pakk. Türelmesen megvárom a "kinti" hírek lecsapódását:-)

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek