Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
hellforceone 2020. 04. 13. 22:31
Előzmény: #4479  hellforceone
#4480
A videó, amit feltettél már rögtön az elején megválaszolt pár kérdésem, de minden infót szívesen olvasok. Köszi :)
hellforceone 2020. 04. 13. 22:19
#4479
Mindkettőtöknek (McDee és Tazso) köszi a leírást, segítségeket! Én is éppen most olvasok egy könyvet, végül magamnak találatam egyet, habár azt hiszem McDee is ajánlott itt már egy könyvet. Nekem is lesznek majd még kérdéseim, bár eddig a könyvben nagyon jól érthetően leírta a szerző, hogy mi micsoda, hogyan működik. Ti melyik platformon kereskedtek egyébként? A Financial Forecast fórumon írta Boole, hogy opciókkal hozzá tud jutni az ember még az Európában tiltott amerikai ETF-ekhez is. Ti csináltatok már esetleg ilyen üzletet? Azt írta, hogy arra ügyelni kell, hogy az opció mögött 100 alaptermék van, tehát arra figyelni kell, hogy elegendő tőke legyen a számlán, ami persze érthető. Az mitől függ, hogy az opció mögött hány darab alaptermék van, lehet e módosítani rajta? Bocs, ha hülye kérdés, de még csak ismerkedem én is a témával :) köszönöm válaszotok!
McDee 2020. 04. 13. 18:24
Előzmény: #4477  felcsorgok
#4478
Eléggé nehéz ezen szűkös keretek között véleményezni és lehet, hogy kimaradnak lényeges pontok. Talán ezt a (letölthető) könyvet olvastam először az opciókról. Az Internet egyébként tele van anyaggal, amiből lényegében minden megtanulható. Most lássuk a konkrétumokat! Olyan opciót én nem írnék ki amely prémiuma alig több, mint a kereskedés költsége , legyen bármilyen kicsi is az ITM-mé válás valószínűsége (TEVA 6%, T 5% stb.). A múltbéli adatokból matematikai modellből származtatott valószínűség a Delta mutatóval követhető. Opciót kiírni lehetőleg úgy kell, hogy az adott opció specifikus  Implied Volatility (IV az opció árába ágyazott feltételezett jövőbeli volatilitás) nagyobb legyen, mint a történelmi, ténylegesen megvalósult volatilitás (HV) Irodalom szerint opciót kiírni 3(-6) hónapnál hosszabb időre nem ildomos, mert 3 hónapnál rövidebb maradék futamidő alatt szakad össze az opció ára,azaz értéktelenedik el. A PUT opciókba ágyazottan megtaláljuk az un. Implied Dividend-t (függetlenül attól, hogy a stock fizet-e osztalékot, vagy sem). Az ID értéke biztosítja a put-call paritás megvalósulását. Masszív osztalékfizető részvényeknél az osztalék is bezavar. Az nagyon jó, hogy a stock esését tompítja a vaskos osztalék. Ezeknél az ID sokszor jóval kevesebb (tételesen érdemes megvizsgálni), mint a tényleges osztalékhozam. Ilyen esetben ésszerűbb egy buy-write-tal indítani, ami elméletileg azonos kifizetést biztosít a short PUT-tal. Az opciós prémium egyik meghatározó tényezője a stock ára. Alacsony (mondjuk 10 alatti) ár esetén nehéz értelmezhető prémiumot elérni. akkor már jobb megvenni a stock-t, vagy long DITM (deep in the money) LEAPS call opcióval operálni. Én igyekszek olyan stock-t találni, ami fundamentálisan alulértékelt és arra írok ki emelkedett IV-ú PUT opciót hosszabb futamidőre. Ha eléggé bullish vagyok, akkor 1-2 strike-kal magasabbra a prompt árnál, ami az eredménypotenciált növeli. Ez biztosítja a megfelelő prémiumot. A prémiumhozamot mindig kiszámolom BEP-re (fedezeti pontra). Azt is szoktam figyelni, hogy a lejáratig kifizetésre kerülő osztalék+ CALL prémium hogyan viszonyul PUT prémiumhoz. 
 ATT-t (T) kifejezetten jónak tartom most kiírásra. Az osztalékhozama mindenkori maximuma körül tanyázik és az osztalékfizetés fedezettnek látszik. Ezért nem számolok további jelentős eséssel. Ha pl. 35 strike-ra kiírok 2022 januári lejáratú opciót, akkor van benne 5 pénz potenciális ITM, ha lejáratkor magasabban lesz az ár a jelenleginél. Az opció ára 8.6 körül van, melyből az időérték (amiért nem kell megdolgozni) 3.7 . Ebben az esetben BEP=26.3, az extrinsic hozam 3.7/26.3=14% kb. 1.7 évre. Ha az árfolyam 35 fölött lesz lejáratkor, akkor a hozam 8.6/26.3=33% . Másik kérdés, hogy az évesített hozam (ha csak az időértéket számolok) nem több, mint 7%. Az ID 3.1%, míg a stock 6.9%-t fizet. Ilyenkor megérheti a buy-write. Ha veszek 100 db részvényt 30-n és kiírok 35 strike-on kb. 1.96-ért, akkor 7 osztalékfizetéssel számolva lejáratig, 0.52x7=3.64 +1.96 = 5.6-ra rúg a kifizetés. 5.6 vs. 3.7 értékelendő. Abban az esetben, ha az árfolyam 35 fölött zár, akkor a maximális kifizetés 5.6 + 5 =11.6 lesz. Ekkor a short PUT 8.6-tal kell összevetni. Érdemes még mérlegelni, hogy az osztalékot kifizetéskor 15% adó terheli, míg a prémium csak az éves adóbevalláskor játszik és az összevonható az esetleges veszteséggel.
Azt egyébként teljesen helyesen állapítottad meg, hogy csupasz PUT opciót csak olyan eszközre szabad kiírni, amelyet szívesen látsz a portfólióban lehívás esetén.
felcsorgok
felcsorgok 2020. 04. 13. 16:12
Előzmény: #4474  McDee
#4477
Kiírtam pár put opciót, kíváncsi lennék a véleményedre/véleményetekre:
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200413v01sr8si.jpeg
Valós pénzzel valós számlán valószínűleg a Macy's-t nem írtam volna ki, de a többi olyan, amit szívesen tartanék, ha esetleg lehívnák az opciókat. 
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 04. 13. 15:34
Előzmény: #4475  felcsorgok
#4476
TOS-ban van egy thinkBack nevű eszköz. Nekem sokat segített. Csináltam egy kis puskát hozzá. Ezen vissza lehet nézni az alaptermék és a P/L változását.
https://www.screencast.com/t/Bnl7TIXnCY
felcsorgok
felcsorgok 2020. 04. 13. 13:29
Előzmény: #4474  McDee
#4475
Köszi! Regisztráltam, letöltöttem a desktop-ra, és most ismerkedem vele, egyelőre tetszik a felület. :) A héten, amikor már nyitva lesznek a piacok, akkor ki is próbálom néhány cash covered put opció kiirását. 
McDee 2020. 04. 13. 11:04
Előzmény: #4473  felcsorgok
#4474
Talán jobban jársz, ha TOS demóval próbálkozol. Opciógurunak van erről egy leírása.
Késleltetett, de valós adatokat látsz és ezek az adatok áttranszferálhatók Excelbe automatizáltan, online frissülve.
felcsorgok
felcsorgok 2020. 04. 13. 08:29
Előzmény: #4472  BNH
#4473
Köszii! Az IB trader workstation platformját már letöltöttem, és ki akarom majd próbálni a demo számlát rajta. Ugyanakkor opcióguru többször is felhívta már rá a figyelmet, hogy a demo-n nem feltétlenül valós adatok/információk állnak rendelkezésre, szóval nem biztos, hogy a legjobb módja a változás követésének. 
BNH 2020. 04. 12. 20:58
Előzmény: #4468  felcsorgok
#4472
Én a helyedben azt csinálnám, hogy megnézném és felírnám néhány részvény esetében különböző lejáratokra és strike-okra mennyiért lehet kiírni az opciót, majd mondjuk egy hét múlva (vagy ha nagyobb mozgás történt az árfolyamban előbb is) érdemes megnézni hogyan változott. Ebből tudsz következtetést levonni. Persze demo számát is lehet használni, de érdemes külön összegyűjteni eleinte. 
McDee 2020. 04. 11. 21:34
Előzmény: #4469  McDee
#4471
 időérték+(BEP-prompt)+brókerkltsg
McDee 2020. 04. 11. 21:14
Előzmény: #4468  felcsorgok
#4470
Igen, kereskedésnapi MNB árfolyamon kell elszámolni.
IB nyilvántartása minden szükséges adatot tartalmaz (nyilvánvalóan az MNB érfolyam kivételével)
McDee 2020. 04. 11. 20:56
Előzmény: #4468  felcsorgok
#4469
Ezt a maradványértéket érdemes tisztázni. A táblázatban az  időérték maradványértékéről van szó. Az opció kizárási költsége az időérték+(strike-prompt)+brókerkltsg (ha strike>prompt).Az opció időértéke az opció futamideje alatt lejárathoz közeledve gyorsulva csökken lejáratra 0-ra (ceteris paribus).     https://www.rosencapital.com/option-time-decay/
felcsorgok
felcsorgok 2020. 04. 11. 20:42
Előzmény: #4467  McDee
#4468
Igen, köszi! Sokkal jobban meg lehet érteni konkrét példákon keresztül, és nagyon hasznosak a megjegyzések is! Maradványérték mikor és milyen esetben "keletkezik"? 
Illetve adott napi MNB árfolyamon kell átváltani a nyereséget/veszteséget az adóbevalláshoz?
A brókercég nyilvántartása (vegyük az IB-t) alapján mennyire könnyű kitölteni az adóbevallást? Van annyira részletes mint az általad készített excel?
McDee 2020. 04. 11. 20:13
Előzmény: #4466  felcsorgok
#4467
Feltöltöttem egy szimulációt. Erre gondoltál?
https://files.fm/u/5vegd4yk
felcsorgok
felcsorgok 2020. 04. 11. 17:58
Előzmény: #4465  McDee
#4466
Nagyon nagy kérés lenne, ha esetleg egy két példát felraknál az exceles kalkulációra? 
Olyanra gondolok, hogy kiírtam pl. egy put-ot AT&T-re 25-ös strike árral májusi lejáratra. Lejáratig megtartottam az opciót.
1)a spot ár nem is érte el a 25-öt
2)25$ alá ment, és rám hívták az opciót, és 100 AT&T részvény birtokosa lettem 25-ön.
Kiírtam Altriára 32,5$-os strike árral egy put-ot szintén májusi lejárattal. 
Tegyük fel, hogy menet közben az Altria ára megindult felfele, 45$ felé emelkedett, és én úgy döntöttem, hogy nem várom meg az opció lejárat végét, hanem kizárom a pozit, és zsebre teszem a prémium egy részét. 
McDee 2020. 04. 11. 16:21
Előzmény: #4464  felcsorgok
#4465
Nem különösebben gáz az adóbevallás. Kell vele foglalkozni, de IB nagyon jó kimutatásokat csinál (és lehet perszonalizálni is, ha nem elég a standard). Excelben elég jól automatizálható a számolás. Az igazsághoz persze hozzá tartozik, hogy könyvelői támogatást is kapok.
felcsorgok
felcsorgok 2020. 04. 11. 14:18
Előzmény: #4463  McDee
#4464
Pont most néztem én is, és egyébként nagyon egyszerűen, már már szájbarágósan magyarázza el a dolgot, szóval szerintem nagyon hasznos. Ami engem leginkább visszatart, az az adózás. Jelenleg csak itthoni szolgáltatónál, és csak TBSZ számlán van befektetésem, így adózási kérdésekkel, annak vezetésével, bevallásával stb. egyáltalán nem kell foglalkoznom, ami azért szerintem elég jó dolog. 
Neked mennyire okozott/okoz problémát az opciós prémiumokból adódó nyereség/veszteség adózási kérdése?
Köszi !
McDee 2020. 04. 11. 07:22
#4463
Opcióguru a naked PUT kiírásról.
Tibi0002 2020. 04. 09. 16:44
#4462
Más topicokban most különösen megfigyelhető az egyik leginkább amatőr viselkedés: A piac nem arra megy, amerre a spekuláns elgondolja, és elkezdi hibáztatni a piacot. Az eszébe sem jut, hogy ő gondolkodik tévesen. Az eszébe sem jut, hogy nem fogja eltalálni sem most, sem később, merre fog menni az árfolyam.
Az egyik legelső lecke: alázatot mutatni a piac felé, mert a piacnak mindig igaza van. Ha emelkedik, akkor is, ha süllyed, akkor is. Ha most emelkedik, de 10 perc múlva zuhanni kezd, akkor is! :) 
Wally_Karue
Wally_Karue 2020. 04. 09. 16:14
Előzmény: #4457  DadanKarambolo
#4461
hali én 200 db-ot vettem 4,5$-ért, speka célból, vagy kilő vagy megy a pink kategóriába - bízom benne, hogy esetleg a Starbucks felvásárolja, esetleg kínai befektetők megmentik - de az is lehet, hogy 0-ra megy
Tibi0002 2020. 04. 09. 14:43
#4460
Tibi0002 2020. 04. 08. 22:38
Előzmény: #4458  hellforceone
#4459
Egyetértek, amiket írtál, de pár dolgot kiemelnék, amivel nem: A piac közvetve a Föld teljes népességének viselkedését reprezentálja. Nem tudjuk, ki mire készül, hogy a ciklus mikor és hogyan viselkedik, mikor vagyunk az elején, mikor a végén. Szóval e pillanatban nem tudhatjuk, hogy túl vagyunk már a mélyponton, vagy esünk még - hasraütés - 50%-ot. Mert nem tudhatjuk, hogy mit alkotott a pénznyomda, és hogyan reagált rá az összes szereplő. :) De logikailag nem is tudhatjuk, mert akkor azt is látnunk kellene előre, hogy mely alapok és stratégiák verik a piacokat, és melyek nem...márpedig azt nem láthatjuk. Csak feltételezhetünk, és valószínűsíthetünk. :) 
hellforceone 2020. 04. 08. 21:01
Előzmény: #4456  Tibi0002
#4458

maximalisan egyetertek azzal, amit irtal, marmint, hogy a reszveny / cash hanyad akkor megfelelo, ha viszonylag kozombosse tesz a kilengesekkel szemben. En most nagyjabol mar itt tartok. a mostani emelkedesben meg sikerult kiszallnom par pozibol kis pluszban vagy cca. nulla korul, de meg midnig van boven minuszos pozim is. Persze ez nem jeletni, hogy a "jo" papirokat adtam el, a rosszakat meg tartogatom, ez hiba lenne, csupan a beszallasi szintjeim voltak masok es masok es volt, ami mar kijott nullara, jobbnak tartottam eladni. Ebben a hirtelen emelkedesben meg nem igazan bizom, hiszen a valos gazdasagi kovetkezmenyeket meg egyaltalan nem lattuk. Az elso negyedev meg nem annyira lesz erintett, a masodik viszont mar brutalis esesrol tanuskodhat. Alapjaban abszolut pozitiv vagyok, hogy ki fogunk ebbol jonni, de szerintem barmennyire is mondjak sokan, hogy mar lattuk az aljat, en egyaltalan nem vagyok ebben biztos. A beszerzesi indexek a kovetkezo honapokban nagyon sokat fognak elarulni es abszolut megbizhato indikatorai lesznek a varhato eredmenyeknek. A piac amugy is ezekre figyel, de szerintem a kovetkezo beszerzesi mutatok nyilvanossagra hozatalakor jelentos mozgasok lehetnek.
Mostanra boven van cash, amit be tudok majd vetni, szoval most mar csak a vart esesnek kellene jonnie :o)) Egyebkent meg az elmeleteddel kapcsolatban, reszveny / cash hanyad... Ahogy irtam is, egyetertek veled, viszont ez szerintem a gazdasagi ciklustol is fuggo dolog. Ha ugyanis egy ciklus elejen vagyunk, egy valsag utani felepules szakszaban, akkor szerintem a 100 % reszveny (persze a megfelelo papirokban) abszolut vallalhato dolog, hiszen valoszinuleg ha nem is minden papirod, de a tobbseg emelkedni fog es a rosszabbul teljesitoket is "kiegyenlitik". Minel kesobbi, "erett" egy gazdasagi ciklus, annal inkabb ervenyes, hogy a reszveny arany csokkentendo es a cash vagy kotveny arany novelendo. Amugy ebben a mostani zuheban es az elszenvedett bukoban az bant, hogy mar egy ideje valahogy ereztem, hogy csokkenteni kellene a kitettsegem es meg is léptem ezt, csak sajnos nem elegendo mertekben es ez bizony meg is bosszulta magat...
DadanKarambolo
DadanKarambolo 2020. 04. 08. 20:18
#4457
Szép Estét,
Van itt aki Luckint benyalta? Van esetleg ötlet, hogy mi jöhet?
Tibi0002 2020. 04. 08. 11:52
Előzmény: #4455  mr_bob
#4456
Nemrég arra következtettem, hogy az egyén által meghatározott részvény/cash (cash alatt rövid kötvény is érthető) arány akkor megfelelő számára, ha az viszonylag közömbössé teszi a részvénypiaci csökkenésre és emelkedésre is. Lehetővé teszi a hangolást is, hiszen jelentősebb index csökkenéskor erősebb lesz a késztetés a részvényvásárlásra, míg emelkedéskor igény jelentkezik a tartalék növelésére, részvény eladással. Csak arra kell ügyelni, hogy a 10 évente jelentkező nagyobb visszaesésekre legyen igazítva a skála. :) 
mr_bob
mr_bob 2020. 04. 07. 15:03
#4455
Köszönöm a választ Tibi0002 és felcsorgok. Kemény, ami ma is megy pre-marketben. Bevallom, hogy elcsábultam a múlt héten 1-2 spekulatív vétellel, de ezeket ma, vagy holnap kiszórom (+15-20%) körül, hogy még több cash-el várjam az esést (ha lesz). Legalább a szórakozás faktor is megvolt :)
felcsorgok
felcsorgok 2020. 04. 07. 13:56
Előzmény: #4450  mr_bob
#4454
Nekem jelenleg 60% a részvényarányom. A mostani piaci emelkedést látva nem akarom tovább növelni az arányt, inkább a csökkentés irányába hajlok, kényelmesnek magam számára az 50% környékét érzem jelenleg. 
Ha a piac megfordulna, és ismét csökkenés következne, akkor a már kinézett részvényekből tervezek vásárolni apránként. Ez lényegében azt jelenti, hogy nagyon nem változtattam az eddigi stratégiámon, talán csak annyit finomitottam, hogy emelkedés alatt kevesebbet fogok vásárolni. :)
Tibi0002 2020. 04. 07. 09:52
Előzmény: #4450  mr_bob
#4453
A value elvek szerint az óvatosság határozottan támogatandó. Kell elég puskapor vásárlásra, de érezhető részvényarány is ajánlott (25-75% között, de a lezajlott 35% indexcsökkenés után inkább 50-75%). Alapvetően én is várok még csökkenést, és 2500 alatt vásárolnék, de ha nem jön már össze, úgy is jó nekem.
Tibi0002 2020. 04. 07. 09:17
#4452
Tibi0002 2020. 04. 07. 09:16
#4451
A globális esetszám napi növekedésének %-os értékét vezetem egy grafikonon hetek óta, mert feltételeztem, hogy a tőzsdeindexek alakulásával összefüggésbe lehet majd hozni. Az elmúlt hetek így alakultak, ahogy a képen látható. Mindez nem tükrözi a jövőre vonatkozó elképzelésem, de érdemes gondolkodni rajta:
https://kepkuldes.com/image/K0GjSj
mr_bob
mr_bob 2020. 04. 07. 08:13
#4450
A tegnapi nap alapján úgy tűnik, hogy baromi gyorsan vissza tudják pumpálni az emberek a pénzt a tőzsdére a legkisebb jó hír hallatára. Sok fórumban olvastam olyat, hogy vannak akik az 50% esésre várnak és utána kezdenek majd el vásárolni... na ilyen még nem volt, és szerintem hacsak nem csinál Trump valami hülyeséget, vagy jönnek nagyon rossz hírek Kínából, már nem is lesz. Ráadásul állandóan belebegtetik a FED részvényvásárlást is. Szerintem a múltkori volt az alja, esetleg még 2400 alá bemegyünk, de erre se vennék mérget. Szerintetek?
rbbj11
rbbj11 2020. 04. 05. 21:38
Előzmény: #4443  festina88
#4449
Ez az egész csak akkor játszana , ha kölcsönösen előnyös lenne, nyilván Kína is kapna cserébe valamit. Sok Mindenki államadóssága le llehetne törölve 
rbbj11
rbbj11 2020. 04. 05. 21:29
Előzmény: #4442  Törölt felhasználó
#4448
ez fel sem merült bennem, hogy megérhetné akár teljes államadósságot fed-nek megvenni. Úgy mehet csődbe , hogy szerintem ez a cél. Mi értelme lenne dollárt teljesen tönkre tenni és hiperinflációt elérni ha sokkal olcsóbb egy csőd ?
Törölt felhasználó 2020. 04. 05. 21:28
Előzmény: #4442  Törölt felhasználó
#4447
Az államcsőd veszélye valóban nem realitás USÁ-ban (jelenleg még).
A FED mozgástere viszont nem végtelen. Kétségtelen tény, hogy USD világpénz, és ez hallatlan nagy előny most.
A mozgástér három oldalról van behatárolva:
1. Ugyan megveheti a FED a bondok egy részét, de ezzel azt üzeni a piacnak, hogy monetizálom az államadósságot, aminek következtében nem fogják a befektetők megvenni az új bondokat (költségvetési csomag arra épül)
2. Ahogy a FED egyre több jegybanképnzt pumpál be, úgy növekszik az infláció
3. Részben az infláció, részben a tőke esetleges menekülése révén az USD elkezdhet esni.
Valójában a FED addig mehet el, amíg a befektetők fejében az a kép él, hogy amerika sérthetetlen. Ha ez a mítosz megdől, vége a dalnak. És onnantól felgyorsulnak az események.
rbbj11
rbbj11 2020. 04. 05. 21:25
Előzmény: #4444  Tibi0002
#4446
1 hét alatt 10%os cds növekedés nem kevés , de szerintem lesz ez sokkal tobb is , ahogy haladunk előre a válságban 
Törölt felhasználó 2020. 04. 05. 21:22
Előzmény: #4443  festina88
#4445
Lehet, h én nem értem, de ha kivágná a piacra az egészet, akkor az mitől lenne USA csőd? A kötvényeknek van lejárata, amikor a kibocsátó fizet. Attól, h vki a másodpiacon akarja eladni, miért lenne csőd? Ha a kibocsátó fizeti a kamatokat, meg lejáratkor a tőkét, akkor ő nem mehet csődbe. Ha Kína meg ki a szúrni magával, és borít, akkor csak nyomott áron tudja eladni, tehát bukik rajta. Jelen helyzetben nem gondolom, h piacképtelen egy csődbiztos kötvény.A piac felszívja egy részét, a maradékot meg a FED/kormány. Így gondolom, de nem vagyok nagy kötvényguru, lehet h hülyeséget írtam:)
Tibi0002 2020. 04. 05. 21:14
Előzmény: #4441  rbbj11
#4444
festina88 2020. 04. 05. 21:08
Előzmény: #4442  Törölt felhasználó
#4443
Ha kivagna a piacra az egeszet kapufa lenne de akkor nekik is meg az egesz gazdasagi rendszernek ugyhogy nem hinnem h megtennek...
Törölt felhasználó 2020. 04. 05. 21:05
Előzmény: #4441  rbbj11
#4442
Miért menne csődbe az USA? Államcsőd = állam fizetésképtelensége. Kínánál USA államkötvények vannak. Hogy tudja csődbe vinni ezzel Amerikát? Ha jól értelmezem, a FED jelenleg korlátlan mennyiségben vehet kötvényeket. Lejár a Kínánál lévő kötvény? Ok.1, FED megveszi 2, Kormány új kötvényt bocsát ki, FED megveszi, kormány kifizeti Kínát..Ennyike. Legfeljebb az usd fog egyre kevesebbet érni.Szerintem.
rbbj11
rbbj11 2020. 04. 05. 20:53
Előzmény: #4422  felcsorgok
#4441
Egy amerikai államcsőd esélye szerintem sose volt még olyan nagy, mint most. Nem csak a fenntarthatatlan hiánypálya miatt, hanem azért is, mert ahogy látom nagyhatalmak többsége  örülne a fenntarthatatlan adósságok leírásának, és ezen a pénz nyomtatásokkal keményen dolgoznak is. Kína uralja az amerikai államadósság döntő részét , és szerintem elképzelhető az az egyezség a jelenlegi politikai gazdasági környezetben , ahol Kína saját maga alatt elvágja a fát és bedönti Usa-t. Nem fogadnék nagy tételben rá , de a lottó ötösnél biztosan nagyobb az esély rá.
A börtön Reit megy, más kezelő cég jön helyette , szerintem ez egyáltalán nem nagy kihívás. Ennél sokkal nagyobb probléma most a Boeing , és azzal sem tudnak vagy akarnak kellőképpen foglalkozni. 
rbbj11
rbbj11 2020. 04. 05. 20:43
Előzmény: #4436  Tibi0002
#4440
nem tudom mennyire tud(ott) nyeroben kiszállni ezekből?
De ha elad bennük ilyen pánikban  , akkor nagy a gond. Kb csőd fele kell haladjanak vagy Buffett szerint min egy évtizedig nem állnak talpra.
Tibi0002 2020. 04. 05. 12:07
Előzmény: #4438  zodiac
#4439
Pár nappal ezelőttig volt a Delta Airlines, de inkább kivettem. Amilyen nagy a légitársaságok kockázata, megfelelő kutatással és belépéssel olyan nagyot is lehet majd rajta szakítani, nem tagadom. 
A Boeinget tartom, megvárom, hogy tisztuljon a kép. Ha enyhülni kezd a járvány, és a General Electric útjára lép, kiszórom. Ha erősödik, tartom tovább, esetleg kicsit még bővítek is. 
zodiac 2020. 04. 05. 11:46
Előzmény: #4436  Tibi0002
#4438
Valamelyik légitársaság van a figyelőlistádon?
mr_bob
mr_bob 2020. 04. 05. 10:52
Előzmény: #4436  Tibi0002
#4437
február végi gondolatok: https://youtu.be/JvEas_zZ4fM?t=1100
Tibi0002 2020. 04. 05. 09:26
Előzmény: #4433  carcassonne
#4436
Eddig annyit tudunk, hogy 10% alá ment bennük. Ami maradhat 9.9% vagy 0% is. :) Ez a tevékenységi kör túl bizonytalan nekem, maradok a vasúttársaságoknál: Canadian Railway és Union Pacific. 
https://finance.yahoo.com/news/berkshire-hathaway-reduces-position-delta-201230980.html
Törölt felhasználó 2020. 04. 04. 16:48
Előzmény: #4432  carcassonne
#4435
Én ezt fordítva mondanám: a magyar vagyonok értéke kisebb lesz külföldi devizában. Azaz a komplett magyar vagyon leértékelődik.
Amit Te mondasz formálisan igaznak tűnik, de inkább csak optikai csalódás. Ugyanis valóban több forintot kapsz egy Apple részvényért, de hiába van több forintod, pl. ugyanannyi külföldi terméket tudsz rajta venni. Pár hónap múlva meg kevesebb magyar terméket fogsz kapni a több forintodért, mert az infláció felpörög.
Sajnos az MNB nem igazán tudja már befolyásolni, mint ahogy a hét közepi "kamatemelésből" látszik. Itt már sodródnak a árral.
festina88 2020. 04. 04. 15:20
Előzmény: #4433  carcassonne
#4434
Ha a berkshire szorta az nem ok nelkul van,altalaban van emberuk az igazgatosagban es  +osztijuk is szokott lenni..
carcassonne 2020. 04. 04. 15:12
Előzmény: #4432  carcassonne
#4433
Mit gondoltok a legitarsasag reszveyekrol?? A Berkshire kitarazott a Delta Airlines pakkjabol. Erdekes lehet a korabbi ar harmadaert? Koszonom elore is, ha valakit meg erdekel ez a tema.
carcassonne 2020. 04. 04. 15:04
Előzmény: #4430  Tibi0002
#4432
Az MNB tudna ezt befolyasolni ha volna ilyen szandeka.....azert a kulfoldi reszvenyek erteke tobb lesz forintban kifejezve, es a hozama is.....ezert nem neveznem ezt remalomnak....
WAWE 2020. 04. 04. 09:14
Törölt hozzászólás
#4431
Tibi0002 2020. 04. 03. 20:44
Előzmény: #4429  felcsorgok
#4430
2014-ben 245-nél én is komolyabb forint gyengülés után váltottam, de úgy voltam vele, hogy hosszútávú befektetésnél több százaléknyi hátrány a devizaváltásnál nem annyira számít. Még most is így gondolom a váltásnál, pedig simán történhet jelentős erősödés. :) 
felcsorgok
felcsorgok 2020. 04. 03. 19:27
Előzmény: #4428  felcsorgok
#4429
Egyébként pár hete még mérgelődve váltottam usd-t 311-en (akkor az volt a mélypont), most már az is olcsónak tűnik, kész agyrém ami történik. 
felcsorgok
felcsorgok 2020. 04. 03. 14:15
Előzmény: #4426  Tibi0002
#4428
Fején találtad a szöget, és engem ez zavar a legjobban, mert a fizetésemet egyre értéktelenebb wc papirban kapom, és ha be akarom fektetni, akkor egyre kevesebb usd-t tudok rajta venni. :(
Azért remélem, hogy miután ezt leirtam, nem fognak hamarosan az ajtómon kopogtatni a sötét szemüveges öltönyösök, hogy ugyan legyek már kedves befejezni a nemzetrontó tevékenységemet, és vegyek némi MÁP+-ot. 
festina88 2020. 04. 03. 12:40
Előzmény: #4426  Tibi0002
#4427
Ezert talaltak ki a map+-t
Tibi0002 2020. 04. 03. 12:31
#4426
Usdhuf mélypontja 2008-ban: 144.
Usdhuf ma: 339.
Mindez úgy, hogy ömlik az EU pénz az országba, és a világgazdaság is felfelé húzza a hazait.
Régi recept:
1. Tereljük be a lakosságot minél nagyobb arányban hazai fizetőeszközben való megtakarításra.
2. Infláljuk szét az egészet.
Ez nem jelenti azt, hogy a trend így marad, de vélhetően tovább folytatják a gyengítést, amíg a lakosság nem veszi észre. A szavazó még nem jött rá arra, hogy a szuperállampapírja és a nyaralásból maradt euro bankjegyei közül az utóbbival járt jobban.
carcassonne 2020. 04. 03. 10:00
Előzmény: #4424  felcsorgok
#4425
Köszönöm a  válaszodat :-)
Én igazából abból indultam ki, hogy az IVZ-t 1935-ben alapították, tehát olyan cég ami egy emberöltőnyi idő óta létezik. Nyilván ilyen helyzetben mint a mostani erősen csökken a kezelt vagyontömeg (AUM) ezáltal elnehezülhet a működés. 
Tudom, hogy a BlackRock a világ legnagyobb alapkezelője, de amikor legutóbb néztem még 500 usd körül volt az ára. Tehát nem feltétlenül mindenkinek könnyen elérhető árkategóriában volt. Nem tudom most milyen árban jegyzik, de rá fogok keresni...
Megjegyzem az IVZ most 8 usd körül van. 
felcsorgok
felcsorgok 2020. 04. 03. 09:31
Előzmény: #4423  carcassonne
#4424
Én nem igazán tervezek ilyenekbe befektetni, de az a véleményem, ami szigorúan saját vélemény, ha már alapkezelő/befektetési társaság vásárlásában gondolkozol, akkor lehet érdemes a legnagyobbakból kiindulni. Én ha vennék, akkor maximum Blackrock, Charles Schwab, Allianz, T Rowe Price-ból veszegetnék.
A pláza REIT-ekről nem tudok nyilatkozni, nem ismerem őket, és nincs szándékomban megismerni. :)
carcassonne 2020. 04. 02. 16:17
Előzmény: #4422  felcsorgok
#4423
Igazad van! Ami van azt most nem érdemes szerintem eladni, de nem is bővítenék ezen a nyomott áron sem. Szóval "Hold" kategória. 
Hogy látjátok a pláza REIT ek sorsát, és mit gondoltok pl. az INVESCO-ról ezen a nyomott áron? Ugyebár "A pénz alkímiája" c. könyvben kifejtésre került, hogy a részvény az mindig a mögöttes termék árát követi le, ami jelen esetben egy befektetési részvény portfolió, de sok kockázatosabb papír is van benne. Nekem eddig az volt a benyomásom, hogy az IVZ egy kiváló papír, jó osztalékkal...  érdemes bővíteni ezen a nyomott árszinten szerintetek? 
felcsorgok
felcsorgok 2020. 04. 02. 13:24
Előzmény: #4419  rbbj11
#4422
Erősnek érezném ezt a gondolatot. Szerintem nincs reális esélye egy amerikai államcsődnek ahol a CXW és a GEO group legnagyobb kitettsége van. Másrészt nem hiszem, hogy két ilyen REIT csakúgy csődbe mehetne, mégis mit kezdenének akkor a börtönök lakóival? De ha mégis, akkor az államnak valamilyen módon be kell avatkoznia. Nem lehet, hogy egyre inkább Trump bukását és egy demokrata jelölt győzelmét kezdik el árazni, ami nem tenne jót a börtön REIT-eknek? Bár akkor sem hiszem, hogy csak úgy megszűnnének, ha demokratát választanak meg elnöknek.  
salander 2020. 04. 02. 12:18
Előzmény: #4420  Tibi0002
#4421
Tibi0002 2020. 04. 02. 11:55
Előzmény: #4417  Pedro_amigo
#4420
Az Ebgold02-t használtam pár éve, azóta nem tudom, mi a dörgés. :) 
rbbj11
rbbj11 2020. 04. 02. 10:09
Előzmény: #4408  felcsorgok
#4419
Azt figyeltem meg, h. ahol kormányzati kiadásoktól nagyon függnek a bevételek, pl hadiipar is, szinte átlagnál is nagyobbat esnek. Szerintem az húzódik mögötte, hogy állam minden forrását a vírus ellen fordítja + növekszik az államcsöd esélye, ezért árazzák, hogy nem jár jól az állammal üzletelö, ha nem vírus a téma. És szerintem ez valóban valós kockázat. Ilyen szempontból börtön REIT se nyerö?
Beerman
Beerman 2020. 04. 02. 09:59
Előzmény: #4415  Tibi0002
#4418

#4413 Értem, köszi! :)
Pedig potom 500milláé akár Buffett bá is a puttonyába tehetné :)
Ami érdekes, Tanger család se vásárol, annak ellenére, hogy tavaly augusztusban 14ért még vett, most 5 alatt se vásárol...
Pedro_amigo 2020. 04. 02. 09:59
Előzmény: #4319  Tibi0002
#4417
 Esetleg egy konkrétot tudnál ajánlani?
carcassonne 2020. 04. 02. 09:58
Előzmény: #4414  mr_bob
#4416
a pláza reit -ek közül esetleg érdekes lehet még a Macerich (MAC). lecsökkentették a következő osztalékot 0.75-ről, talán 0.5-re, és annak is a 80%-át részvényben fizetik ki, és 20 %-át pénzben. szerintem ez azt jelzi, hogy hisznek a cég jövőjében. bár lehet, hogy ha nagyon sokáig zárva maradnak az ingatlanjaik és a magas eladósodottság mellett ennek is kellemetlen vége lehet...mindenesetre 25-27 $ körüli árfekvésből most talán  5 usd körül van az árfolyam.
Tibi0002 2020. 04. 02. 09:52
Előzmény: #4414  mr_bob
#4415
Az lehetséges, de valószínű olyan áron lenne, amit mi nem köszönnénk meg. :) 
mr_bob
mr_bob 2020. 04. 02. 08:36
Előzmény: #4413  Tibi0002
#4414
Egy esetleges SKT felvásárlás nincs benne a pakliban?
Tibi0002 2020. 04. 02. 01:04
Előzmény: #4411  Beerman
#4413
Szerencsére elhanyagolható benne a kitettségem, így nem lényeges, mikor és mit teszek vele. Valószínű 4$ alatt kiszórom (nagyobb kitettségnél lehet, hogy tartanám). Utána teljesen mindegy, hogy hányszorosára emelkedik vissza esetleg.
Nem csak a mostani helyzetével van problémám, hanem azzal, hogy már a járvány előtt is rosszul állt a szénája.
Beerman
Beerman 2020. 04. 01. 21:10
Előzmény: #4410  carcassonne
#4412

Inkább osztalékot csökkentsenek, vagy ne is fizessen egy két évig, mint a cég menjen csődbe :)
Beerman
Beerman 2020. 04. 01. 21:02
Előzmény: #4407  Tibi0002
#4411
Tangerrel miként tervezed? Kivárod a végét, vagy bedobod a lapokat? Elég necces év elé néz, alig van tartalékuk. Ha nem fizetnek osztalékot, akkor is kétséges, hogy életbe maradnak.
carcassonne 2020. 04. 01. 20:42
Előzmény: #4409  carcassonne
#4410
...és persze OXY 0.79-ről 0.11-re ami elég komoly csökkentés, kb. 89 %.
mindegy, most nem ez ami fontos.
carcassonne 2020. 04. 01. 20:38
#4409
jó kérdés. ahol az osztalék már biztosan ugrott az a Macy's. 
 kiváncsi leszek BKE, KSS, TGT mit lép. vagy NLY, GEO, CXW..
arra nem számítok, hogy egy KO, MO vagy T szintű cég csökkentené az osztalékot ..
sajánlom, hogy reit eket vettem, van közte amelyik egy tizedére esett.
mit gondoltok? 
felcsorgok
felcsorgok 2020. 04. 01. 16:53
Előzmény: #4407  Tibi0002
#4408
Én is nagyon kíváncsi leszek, hogy a nagyon speciális irányultságú  börtön REIT-eknek(GEO és CXW) mi lesz a sorsa. Egyelőre nem túl rózsás az árfolyamuk, viszont a GEO például 5 éves szerződést kötött nem olyan régen a Bevándorlási és Vámhivatallal. Elvileg Áprilisben esedékes a következő negyedévi osztalékuk, nagyon kíváncsi leszek, hogy fogják e tartani vagy sem. 
Tibi0002 2020. 04. 01. 16:35
#4407
Hát, lehet, hogy a Tanger és más retail REIT-ek végül a hitelezőknél kötnek ki. Szerencsére volt annyi eszem, hogy vettem másféléket is, pl. Public Storage-t. :) 
Tibi0002 2020. 03. 31. 09:24
Előzmény: #4404  mage
#4406
A hétfői adat még kedvezőbb, már csak +8.6%. 
WAWE 2020. 03. 31. 05:57
Törölt hozzászólás
#4405
mage 2020. 03. 30. 20:06
Előzmény: #4403  Tibi0002
#4404
Reméljük a tesztelők nem kaptak vasárnapra szabadnapot.
Tibi0002 2020. 03. 30. 08:40
#4403
Az esetszám napi, százalékos növekedése így néz ki. Az utóbbi napok biztatóak:
https://kepkuldes.com/image/3p5Kqe
McDee 2020. 03. 27. 19:28
Előzmény: #4399  hellforceone
#4402
Én Chewy-t (CHWY) még mindig nem tartom elvetendőnek. Fenntartom szeptember 14-n írtakat. Mára ugyan már elérhető a 2022 januári lejárat, de még mindig kedvezőbb a 2021 január. 

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek