Topiknyitó: Tibi0002 2015. 04. 29. 12:41

Value Investing  

Minden létező gondolatra van már fórum, erre a kb. 80 éves stratégiára pedig még nincs... a value investor a részvényt annak tekinti, ami valójában: üzletrésznek. Eszerint értékeli azt, és diszkontáron vásárol belőle.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
felcsorgok
felcsorgok 2020. 03. 27. 13:44
Előzmény: #4399  hellforceone
#4400
Nagyon jó ötletnek tartom. Lehet, hogy ez nem pont egy új technológia, de például érdekes lehet a Beyond Meat, és a húsnélküli hús jövője. 2 dolog miatt is érdekes lehet. Az egyik ,hogy az emberek egyre inkább tudatosak ami az egészségüket illeti, egyre jobban oda figyelnek arra, hogy milyen alapanyagokból készűlő termékeket vásárolnak. Másrészt nagyon felkapott topic és befektetési téma manapság a globális felmelegedés/környezetvédelem stb., amit jelentősen befolyásol az élelmiszer ipar kibocsátása is. Ebből a szempontból is érdekes lehet a Beyond Meat. Gondolkodok egy kis kezdő csomag vásárlán belőle. 
 https://99designs.com/blog/business/eco-friendly-brands/
hellforceone 2020. 03. 27. 12:33
Előzmény: #4398  hellforceone
#4399
Szerintem amúgy érdemes lenne egy olyan témát feldobni - ha ez a topic gazdának nem tetszik, akkor egy új topikot nyitni (bár szerintem Tibi is benne lenne) - ahol megvitatnánk, hogy ki miről hallott, mi az az új technológia, ami megjelenik a piacon és amire érdemes figyelni. Vagy egy új, de ígéretes cég valami meglévőben már stb stb... bármilyen ötlet jó lehet :)
hellforceone 2020. 03. 27. 12:30
Előzmény: #4395  rbbj11
#4398
Abszolút így gondolom én is, hogy a jövő a technológiáé és a tech cégek továbbra is jelentősen felül fognak teljesíteni. Folyamatosan azt kell szerintem kutatni, hogy mi lesz az az új dolog, új technológia, ami a következő nagy változást hozza majd az életünkben, mert ha valaki azt és azokat a cégeket a legelején el tudja csípni, akkor tuti, hogy nagyot szakít idővel. 
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2020. 03. 27. 06:42
Előzmény: #4387  hellforceone
#4397
Nem rád mondta a tagadást és a mohóságot, hanem a piacra.
Szerintem lesz még egy lejtmenet az átmeneti felpattanás után.
Maximum nem az alján veszel, nem kell mindig a feneket kergeti.
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 26. 23:34
#4396
Tudjátok mikor jön ebből friss érték? Michigan Index of Consumer Expectations
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 26. 23:26
Előzmény: #4388  Tibi0002
#4395
Valamit egy pillanatra sem szabad elfelejteni , amit WB is mondogatott jo ideje. A történelmi átlag feletti 30% os premium árazásból indult idei esés. Korona vagy nem korona, nasdaq elemeire 29es forward pe átlag nem igazán volt hosszú távra tartható. Vannak és a mélyponton voltak jó value részvények olcsón. De azt sem szabad elfelejteni , hogy a value cégek legalább 10 éve alulteljesitik a piaci átlagot. Nem hiszem, hogy ez meg fog változni a most felgyorsult digitalizációban: sőt,  ellenkezőleg esélyes. 
Összefoglalva semmit nem estünk, csak kiárazódott a premium. 
A value cégek többsége hiába egész olcsó, az is maradhat és az új bika nyertesei is a tech cégek lesznek.
Tibi0002 2020. 03. 26. 21:36
#4394
Nem tudom, ez a cég jól jön-e ki a mostani helyzetből, de lehet, hogy a szolgáltatásaira növekedni fog az igény:
Automatic Data Processing, Inc. provides cloud-based human capital management solutions worldwide. It operates through two segments, Employer Services and Professional Employer Organization (PEO) Services. The Employer Services segment offers strategic, cloud-based platforms, and human resources (HR) outsourcing solutions. Its offerings include payroll, benefits administration, talent management, HR management, workforce management, insurance, retirement, and compliance services. The PEO Services segment provides HR outsourcing solutions through a co-employment model. This segment offers protection and compliance, talent engagement, comprehensive outsourcing, and recruitment process outsourcing services. The company was founded in 1949 and is headquartered in Roseland, New Jersey.
Tibi0002 2020. 03. 26. 21:23
Előzmény: #4392  hellforceone
#4393
Nekem nincs. 
hellforceone 2020. 03. 26. 20:32
Előzmény: #4391  Tibi0002
#4392
Van bármilyen nemesfémmel kapcsolatos befektetésed egyébként? Mindegy mi, részvény, etf, fizikai, bármi, bármilyen formában?
Tibi0002 2020. 03. 26. 16:17
Előzmény: #4390  trochosa
#4391
A haszonnál fontosabb, hogy lelki nyugalmad legyen, és jól tudj aludni. Ha a kiszállással ezt elérted, akkor így cselekedtél helyesen. :) 
trochosa 2020. 03. 26. 15:52
Előzmény: #4389  hellforceone
#4390
Azt mondja az USA pü. miniszter, nem is érdekes a 3 milla munkanélküli egy hét alatt, oda sem kell figyelni rá. Majd visszaveszik a munkáltatók a dolgozókat a kormányzati csomag hatására. Erre kíváncsi leszek.
Én biza most szégyenszemre megfutamodtam. Semmim nincs, csak dollárom és forintom. Elúszott az elmúlt évek hozamának a harmada. Örülök, hogy ennyivel megúsztam. Ha zuhanna újra, majd beszállok. Ha be nem zárják a tőzsdéket. Tudom, ez nem egy value tempó, de nekem most ez megfelel. Az indexek még most is az egekben járnak...
hellforceone 2020. 03. 26. 15:29
Előzmény: #4388  Tibi0002
#4389
Ezzel maximálisan egyet is értek, jó cégeket akarok még venni, de szerintem még magasak az árak ehhez. A "világvége" topikban írtam éppen most, hogy lehet, hogy a piaci átsúlyozás miatt van most a felhúzás, más tippem nincs. Ha így van, akkor 1 hét múlva újra zuhanni fogunk. Lehet, hogy nem rögtön szerdán vagy csütörtökön, de szerintem a péntek már kemény lehet. Meglátjuk, csak tippelgetni tudok, mint most sokan mások is. :)
Tibi0002 2020. 03. 26. 15:08
Előzmény: #4387  hellforceone
#4388
Ott van a logika, hogy lezajlott pár hét alatt egy 30-35%-os leértékelődés, ami rendkívül jelentős. Azzal minden ismert adatot és várakozást beárazott a piac.
Azt meg kár találgatni, hogy innen még 30%-ot esünk, vagy esetleg már emelkedünk. Szerencsére nem kell előre tudnunk...kitűnő üzletrészekbe fektetünk, és érezhető mennyiségű puskaport szárazon tartunk a még jobb vételekhez. 
hellforceone 2020. 03. 26. 15:01
Előzmény: #4385  Fuleee_Bear
#4387
Nem, nincs bennem semmi ilyesmi, tévedsz. Nem mohóság vezérel, nem tagadok én semmit, csak szeretném érteni a folyamatokat, ugyanis az az érzésem, hogy a piacnak lassan semmi köze a realitáshoz. Ez már nem annak tűnik, amire kitalálták, egy kaszinó az egész, ami lassan félreáraz mindent. Hosszútávú befektetés??? Mégis hogy, amikor a piac a fundamentumok elvesztését is emelkedéssel értékeli... hol van itt a logika??
Tibi0002 2020. 03. 26. 14:58
Előzmény: #4384  hellforceone
#4386
A piac mindig is ilyen volt...és minden elemző mindig mást mond :) Ha nem árfolyamcsökkenéssel, akkor inflációval fizetünk meg az átmeneti leállásért...aztán minden megy tovább. Nem érdemes túlbonyolítani. 
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2020. 03. 26. 14:57
Előzmény: #4384  hellforceone
#4385
Pszichológia: tagadás fázisa és mohóság
hellforceone 2020. 03. 26. 14:50
Előzmény: #4383  Tibi0002
#4384
Megértek én (szinte) mindent, de ez a piac beteg már. Estünk a csúcsokról 30-35 %-ot, Grundlach pont, amikor 3000 körül volt csupán az S&P, már nagyon kritikus volt, hogy túlértékelt, felpumpálták, recesszió lesz stb stb. A nagy részvények most cca. 20-25 %-al vannak már "csak" a csúcshoz képest lentebb és akkor jönnek most hirtelen olyan nyilatkozatok, hogy minden fasza, már be kell szállni, mikor a munkanélküli kérelmek hirtelen 1 hét alatt a 12szeres értékre szaladtak. Én is optimista vagyok, venni akarok, hosszútávra, egyértelmű, de ha nekem erre valaki tud adni egy elfogadható magyarázatot, akkor én vagyok nagyon hülye. Valahogy nem áll össze a kép, vagy előzőleg hazudnak, vagy most, de baromira nagyot. 
Tibi0002 2020. 03. 26. 09:50
Előzmény: #4381  hellforceone
#4382
A fertőzésen nagyjából mindenkinek túl kell esnie idővel. Vagy természetes úton, vagy a leendő vakcinával. 
Ha teljesen leállna a gazdaság, az rosszabb lenne a társadalomra nézve, mint egy közepes szintű korlátozás. A jó megoldás valahol a kettő között (full  leállás/mindent hagyni a régiben) lesz talán. :) 
hellforceone 2020. 03. 26. 09:28
Előzmény: #4380  Tibi0002
#4381
Igen, ez egy pozitív jel, de Észak- és Dél-Amerikában még most várják majd a csúcsát, ami lehet, hogy még 2-3 hétig tarthat. Ráadásul a problémát én abban látom, hogy ez a stabilizáció a karanténok miatt van, ami persze jó, de meddig kellene fenntartani?? Hiszen az emberek ha ritkán is, de valahogy mégis kontaktusba kerülnek, bevásárlás, gyógyszertár, munkahely - még nincs mindenütt totális lock-down és homeoffice. Ez pedig újra és újra ahhoz vezethet, hogy valahol felüti a fejét újra a vírus. A hosszú lappangási idő nagyon megnehezíti a helyzetet. Az ellen a megoldás tényleg az lenne, hogy totális lezárás, senki se be, se ki, vásárolni sem és mondjuk a hadsereg gondoskodik az ellátásról. Nem azzal van a baj, hogy esetleg idővel ne lennének az emberek elég fegyelmezettek, hogy otthon maradjanak, ne bulizzanak stb., de vásárolni kell. Ha pedig elmész vásárolni, már az maga is egy rizikó. Éppen most olvastam egy cikket itt a portfolion, hogy szinte biztos, hogy lesz egy második hullám. Az elsőn valahogy még át is kecmergünk, rendben, de ha jön egy második és a gazdaság és a társadalom is már eléggé "padlón" van, akkor a második hullám bizony... hát, hogy is mondjam, nem akarok pesszimista lenni, tényleg nem, de nagyon szar lehet még... én is szárazon tartom a puskaport és a végén lehet, hogy lemaradok életem legnagyobb lehetőségéről, de szerintem inkább maradjon ki az ember valamiből, mint bukjon egy orbitálisat. Meglátjuk, szinte naponta változnak bennem is az érzelmek :o))
Tibi0002 2020. 03. 26. 08:26
#4380
A globális esetszám napi növekedése (%) már 7-8 napja stagnál. Ha így marad, és lassan csökkenni kezd, az a tőzsdére nézve is jó üzenet lehet.
https://kepkuldes.com/image/3agdoB
hellforceone 2020. 03. 25. 21:34
Előzmény: #4378  Tibi0002
#4379
éppen most irtam a masik topicban, hogy fel vagyok keszulve a vetelekre, de ki tudja, mi jön, beesik e még ujra a piac ugy igazan. Bar szerintem igen, nem hiszem, hogy ebbol ennyivel kijön es ujra megyunk fel. Mondjuk azert olyan vilagvege hangulatban sem vagyok, hogy a DOW lemegy 5000 pontig. Sok videot megneztem a youtube-on is, olvastam kulonbozo cikkeket es sokan borzalmas karokra szamitanak, ami persze lehetseges is, nem akarom en sem elbagatelizalni a dolgokat, de szerintem sem a tulsagosan pesszimista, sem a tulsagosan optimista varakozas nem biztos, hogy celravezeto. Mint altalaban, valahol a ket szelsoseg között van az igazsag. Raadasul, ha azt veszem, hogy beszakadt sok nagy papir is siman 50 %-ot, majd azota onnan felugrottak 30-40%-okat, ez a fajta oriasi volatilitas szerintem nem arra jellemzo, amikor a piac hamar megnyugodna es menne ujra fel. Valamilyen aljnak kepzodnie kellene, szerintem inkabb egy "W" forma lehet, mint egy "V". A masik verzio, hogy tenyleg nagy utest kap a gazdasag es akkor egy elhuzodo, kuszkodo csapkodas, majd oldalazas es 1-2 ev alatt kilabalas. Meglatjuk, itt most senki nem tud okos lenni. :o) Nagyon sok papirt figyelek en is.
Tibi0002 2020. 03. 25. 20:02
Előzmény: #4374  hellforceone
#4378
Igen, érdemes készen állni a gyors és lassú felépülésre is. Nagyon kéne a listámra a Tiffany, de azt felvásárlási ajánlat tartotta 130$ körül. Vagy megvehetném a felvásárlóját, a Vuittont. 
Ha a Facebook gyengül még a hirdetések zsugorodása miatt, abba is bele kéne lépni. :) Felvettem a Starbucksot is, valamint a Xylemet. Utóbbi tevékenységi köre esszenciális, de más cégek nyilván tudják helyettesíteni. Berkshiret nem hiszem, hogy veszek, de azt is figyelgetem. 
Simán lehetségesnek tartom azt is, hogy már túl vagyunk a mélyponton. Ilyen világvége hangulatban a piacok nincsenek felkészülve az esetleg hirtelen jövő jó hírekre. 
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 24. 12:04
Előzmény: #4376  JeGeMeLOV
#4377
kanadait, Barrick Gold
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 03. 24. 08:46
#4376
Melyik usa aranybányász cégeket tartjátok value célpontnak? 
felcsorgok
felcsorgok 2020. 03. 24. 08:28
Előzmény: #4373  mr_bob
#4375
Egyrészt próbálok óvatos lenni, márciusban igy is elég sok mindent vettem már, másrészt várom, hogy lejárjon az aktuális havi kincstárjegy, amit be tudok forgatni részvényekbe. 
hellforceone 2020. 03. 24. 00:45
Előzmény: #4371  Tibi0002
#4374
Igen, tudom, a Visat és Mastercardot írtad már korábban is. Visa ma csupán egy kis, belépő csomag, az igazán erős trendvonal cca. 115-nél húzódik szerintem, de úgy gondoltam, elkezdem gyűjteni. Ha lenne egy felpattanó, akkor először ki is szállnék belőle. Bár nem szeretek ki-be ugrálni, a mostani piaci helyzet még nem annyira a hosszútávú vételek ideje. Ugyanakkor ha "beragadok" sem aggódom, mert tényleg csak kis pakkokat veszek és további szakadás esetén újabb kis pakkokat fogok venni. Nem akarok aljra vadászni, lassan építem fel a pozikat, de valamikor, valamilyen árszinten el kell kezdeni :) minél több idő megy majd el, annál valószínűbb, hogy találhatnak esetleg egy vakcinát és akkor a piac azt hiszem totál meg fog bolondulni - először -, hiszen annyi likviditást pumpáltak már bele. Igaz, minél több idő megy el, annál nagyobb lesz a gazdasági kár is...
mr_bob
mr_bob 2020. 03. 23. 21:37
Előzmény: #4372  felcsorgok
#4373
Vársz esetleg még valamire? Vagy nincs konkrét célár, stratégia? :)
felcsorgok
felcsorgok 2020. 03. 23. 21:17
Előzmény: #4371  Tibi0002
#4372
Nálam már elérték a vételi szintet, csak meg kellene nyomni a Buy gombot. :)
Tibi0002 2020. 03. 23. 20:36
Előzmény: #4367  hellforceone
#4371
Visa, Mastercard és Paypal nekem is figyelőn van.
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 23. 20:12
Előzmény: #4368  pomperj
#4370
köszi
nagyon érdekes mennyivel felülértékeltebb volt legutóbbi válságban 
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 23. 20:09
Előzmény: #4366  Tibi0002
#4369
köszi azt ismerem. Arra gondoltam én is hogy ott visszanézem
pomperj
pomperj 2020. 03. 23. 18:27
Előzmény: #4365  rbbj11
#4368
hellforceone 2020. 03. 23. 18:17
#4367
ma vettem egy kis Visa-t és Qorvot. meglatjuk mi lesz belölük, de most egyelöre ugy tunik, hogy lehet egy felfele mozgas, eleg nagy fordulatot vett ma a piac - eddig... Ezek most csak rovid kotesek es kis osszegek, de egy felkörben tudnám csökkenteni az eddigi könyv szerinti / valós bukó mértékét. Meglatjuk mennyire lesz szerencses probalkozas. Utana viszont egy ujabb lefele körben es aljakon már lhet, hogy jó lenne egy tartósabb idöre szóló beszálló. Ezt persze majd akkor látja csak az ember...
Tibi0002 2020. 03. 23. 18:16
Előzmény: #4365  rbbj11
#4366
Ha értékeltséget nem is, de sok más adatát a macrotrends oldalon vissza tudod nézni. :) 
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 23. 18:11
Előzmény: #4364  Tibi0002
#4365
AT T ertekeltsege vajon 2009ben mennyivel volt alacsonyabb , mint most? Van erre valami adatbázis ?
Tibi0002 2020. 03. 23. 17:34
Előzmény: #4363  hellforceone
#4364
Bármelyiknél előfordulhat osztalék vágás, felfüggesztés. Az AT-T-től kevésbé várnám, de ott is, igen.
hellforceone 2020. 03. 23. 17:20
#4363
Mit gondoltok, lehetséges e, hogy olyan cégek, mint mondjuk egy AT&T, aki soha nem vagott meg osztalékot - amennyire én tudom -, a mostani helyzetben sem fogja ezt megtenni?? Szerintem érdemes elgondolkozni ezeken a dolgokon is, hiszen értem én, hogy eddig még soha és micsoda fiaskó lenne, ha mégis, de valahogy kezd olyan érzésem lenni, hogy pont egy olyan cég, mint mondjuk az OXY, amelyik a szétvert olajszektorban már hihetetlen osztalékot fizetne, bizony rendesen viszavágta - majdnem el is törölte - és ezzel számomra valahogy sokkal befektetöbarátabb módon viselkedik, mint a többiek. Mire jó a nagy osztalék, ha oda vezethet, hogy a cégek mindezt hitelböl finanszírozzák?? Szoval a lenyeg, szerintetek várható e vágás ilyen papíroknál??
Tibi0002 2020. 03. 23. 17:07
Előzmény: #4357  hellforceone
#4362
Mert szinte senkinek nem érdeke, hogy nagyot essen, és még súlyosabb bajok legyenek. Az államnak valahogy közbe kell lépnie. :) 
Tibi0002 2020. 03. 23. 16:59
#4361
Karantén idejére néhány tőzsdés film. Több közülük válságról szól, érdemes megnézni őket:
https://ertekalapu.blogspot.com/2015/02/mozidelutan-tozsdes-filmek.html
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 23. 15:26
Előzmény: #4352  Törölt felhasználó
#4360
elolvastam, nagyon jo tipp, köszi!
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 23. 15:18
Előzmény: #4352  Törölt felhasználó
#4359
tényleg ez gyärtja a wd40-et??
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 23. 15:12
Előzmény: #4356  Tibi0002
#4358
De ezzel párhuzamosan mi érdeke volt FED embernek vasárnap este olyanokat nyilatkozni, hogy 50% gdb beszakadás, 30%-os munkanélküliség stb?!
Akárhogy is, én ma vettem Raytheont és Berkshire-t. Hellofresht tartom.
hellforceone 2020. 03. 23. 15:06
Előzmény: #4356  Tibi0002
#4357

meglátjuk, bár szerintem ha tényleg beszakad a GDP, ahogy jósolják, akkor nem hiszem, hogy a piacokat megtartja hosszabb távon. A legnagyobb baj meg abszolút az lenne, ha ez a pénz is a piacokon kötne ki... Valamilyen elöírásnak lennie kellene szerintem, hogy a kötvényvásárlási program pénze valóban a gazdaságba menjen, ne a tözsdére, mert ez már nem normalis. Minek pumpálni a pénzt, ha azzal azt akadályozzák meg csupán, hogy a tözsde ne szakadjon be??? Ez az egész egy vicc!
felcsorgok
felcsorgok 2020. 03. 21. 20:07
Előzmény: #4354  hellforceone
#4355
A betárazás elég relatív fogalom. :) A portfólióm 5,5%-a van jelenleg olajhoz kapcsolódó cégekben, ebből 4 miatt nem is aggódom különösebben (Mol, Shell, Exxon, Gazprom), mert szerintem túl fogják élni. A maradék kettő: Transocean és Schlumberger viszont simán elvérezhet ha tartósan alacsony marad az olaj ára, viszont ebből a két utóbbiból csak nagyon keveset vettem, szinte nem is látszanak. :)
Régebben nekem is volt Total, párszor eladtam és visszavettem, de mióta nem elérhető a béta piacon, már nem foglalkozom vele. 
Most nincs szándékomban bővíteni az olaj cégek irányába a kitettségemet, de nem zárom ki, hogy a jelenlegi szintektől is sokkal mélyebben ne fontolnám meg Exxon és Shell vásárlását (sok jobb cég megelőzi őket a vásárlási listámon ;)). Ja igen, és pár éve volt Seadrill-em is, de a csőd esemény kapcsán 0-ra leírták azokat a részvényeimet, úgy hogy az már nem része a portfóliómnak. 
A 30% mínuszod szerintem nem kirívó, nagyjából a piacinak felel meg, vagy annál kicsivel még jobb is, szóval ezen szerintem nem érdemes aggódnod, ugyanakkor átérzem a csökkenés miatt benned keletkezett feszültséget. Nekem a részvény portfólióm ennél nagyobb mértékben csökkent, ami köszönhető leginkább egy részvényben(Enefi) vállalt nagy pozíciónak, amiatt viszont egyelőre nem aggódom, már anno a csőd kapcsán is kitartottam és most is bízom a pozitív fejleményekben. 
Szerintem is fontos a likviditás, én továbbra is vásárolgatok, ahogy eddig is tettem(de volt több eladásom is). Jelenleg a teljes tőkém 61%-a van részvényekben áll, és minden hónapban jár le kincstárjegy, amit be tudok forgatni részvényekbe, ha úgy látom jónak. 
hellforceone 2020. 03. 21. 14:45
Előzmény: #4350  felcsorgok
#4354
Úgy látom, olajosokból nagyon be vagy tárazva. Én ennyire nem szórtam szét a pozikat, két nagy olajosom van. A Shell-el eléggé rosszul állok és a totallal is ugyan, mégis a totalnal jobbnak láttam, ha az utóbbi napok alacsony árain még veszek hozzá. Most a nagy zuhé után az átlagom 34 EUR és ha még menne lentebb, akkor egy kicsit még vennék belőle, hogy az átlagáram cca. 30 legyen. Ha lenne egy felpattanás, akkor szerintem ez a szint elérhetőnek tűnik. Ott először kiszállnék, mert a felpattanás után egy újabb lefelé menettel számolok, na akkor már beszállnék hosszabb távra alacsonyabb árakon de kisebb összeggel, darabszámra talán ugyanazt kapnám, mint most van. Összességében a portfoliom a csúcsához képest cca. 30%-al van sajnos lentebb. Ami ebben fájó, hogy van benne azért olyan papírom - bár kisebb pozíció -, ahol bizony ahol hosszabb időbe telhet a helyreállás,  mint a piaci átlag. A pozik többsége azért olyan, ahol bizakodó vagyok, hogy 1-2 éven belül helyreállhatnak. Ami jó, hogy ha nagyon bevernék a piacokat, akkor likviditásban nem szenvedek még hiányt, tudok vásárolni és emiatt bizakodó vagyok, bármilyen irányba is menjen a piac a következő napokban, hetekben. :o)
Törölt felhasználó 2020. 03. 19. 23:15
Előzmény: #4351  Tibi0002
#4353
👍
Törölt felhasználó 2020. 03. 19. 23:03
#4352
WD-40... (még mindig) elképesztő ez a cég...:) 
 
https://bit.ly/33B1Nlt
Tibi0002 2020. 03. 19. 12:00
#4351
Value investing és tőzsdepánik összefoglaló, kizárólag KEZDŐKNEK:
http://ertekalapu.blogspot.com/2020/03/tozsdepanik-utmutato-kezdoknek.html
felcsorgok
felcsorgok 2020. 03. 19. 08:11
Előzmény: #4349  hellforceone
#4350
Ezzel nem vagy egyedül. Nagyon sok részvénnyel vagyok én is viz alatt, amit nem adtam el. 
Airbus, DB, Unicredit, Aareal bank, Kinder Morgan, Fortum, Mol, Schlumberger, Transocean, Exxon és még hosszan sorolhatnám. 
hellforceone 2020. 03. 18. 20:22
Előzmény: #4348  hellforceone
#4349
ja es persze azt is meg kell emlitsem, hogy sokat kidobtam, ami kisebb minuszba kerult vagy meg eppen plusz volt rajta... az elejen, aztan van olyan is sok, amiben azota is benne vagyok es a minusz mar jelentosen megnött... :o) Szoval en is szivom a fogam, de lesz ez majd meg sokkal jobb is ;o)
hellforceone 2020. 03. 18. 18:46
Előzmény: #4346  felcsorgok
#4348
köszönöm! én sok olyan pozit dobtam inkabb, ami kisebb minuszokba kerult, de egyelore ugy tunik, hogy jol is tettem. sok papir szemeltem ki en is magamnak, de a veteli szintek talan meg lentebb lehetnek. en sem gondoltam, hogy ennyire le fogunk esni...
Tibi0002 2020. 03. 18. 08:35
Előzmény: #4331  rbbj11
#4347
felcsorgok
felcsorgok 2020. 03. 18. 07:23
Előzmény: #4336  hellforceone
#4346
Elég sok cég van nálam figyelőlistán: Apple, GD, LMT, MSFT, V, MA, Alphabet, Nvidia, Diageo, ABBV, AWR, AWK, SO, BMY. 
Berkshire-t tegnap vettem. 
Illetve az utóbbi hetek során vettem Intelt, Qualcomm-ot, Msft-t. 
Tibi0002 2020. 03. 17. 22:39
Előzmény: #4339  rbbj11
#4345
Eddig lusta voltam utánanézni. :) 
Törölt felhasználó 2020. 03. 17. 21:44
Előzmény: #4318  rbbj11
#4344
Ez a kerdes rendszeresen felmerul pontosan mutatva, hogy mennyire kulonbozoek a fontossagi sorrendek es az utkeresesi modszerek. Szerintem  nincsen mindenkinek, minden esetre ervenyes egy es orok megoldas.
A nyomtatott penzrol a velemenyem nem nyomdefestekturo, de hasznalom en is termeszetesen.
Fizikai aranyat biztositasnak tartok, arra az esetre, amikor nincs mas es a biztosito sem tud fizetni, mert lebombaztak, meghaltak, csodbe mentek ... lehet sorolni. Ezt is manipulaljak sajnos ugyanugy, mint a paprikat, az epitoanyagot, a nyomtatott penzt magat, a festmenyeket, az oneletrajzokat stb. Nem hiszem azt, hogy ez egy tuti megoldas, de egynek jo. Divatok jonnek-mennek, az is lehet, hogy egyszercsak leparkol a Fold mellett egy szinarany hold es onnnatol kezdve a vizespalack is aranybol fog keszulni.
Az ut a fontos.
Amit azonban hatarozottan allitok: az egyetlen fontos, amibol minel tobbet birtokolni kell az a tudas. Amennyiben az elvesz ugyis mindegy, amig az megvan, addig mindig ujra lehet kezdeni.
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 17. 21:17
Előzmény: #4342  rbbj11
#4343
Kraftot elfelejtettem: azt tegnap bövítettem. 
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 17. 20:00
Előzmény: #4336  hellforceone
#4342
Nálam jelenleg csak néhány vétel van: Hellofresh, Barrick Gold, Raytheon, Lockheed. A többi majd hónapokkal késöbbre van tervezve.
Ati1900 2020. 03. 17. 18:58
Előzmény: #4337  Zartavszki
#4341
Hello
Apache ord? (Szoftveres cég) 
Két nap alatt - 45% ot eset. 
Zedisdead 2020. 03. 17. 18:56
Előzmény: #4338  Tibi0002
#4340
szerintem, ha már EU elkezd stabilizálódni, azt a piac kivetitheti Amerikára, mert amit az EUban meg tudnak csinálni a virus ellen, azt amerikában is. igazából azt várnám, hogy US kevésbé legyen balfasz, mint EU
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 17. 18:56
Előzmény: #4326  Tibi0002
#4339
Itt már érdemes lehet venni védelmi részlege miatt?
Mit gondoltok HugoBoss-ról és Tapestry-röl?
Tibi0002 2020. 03. 17. 18:31
Előzmény: #4336  hellforceone
#4338
Honvédelmi cégek bővítése, néhány dividend king bővítése. Figyelem a FAANG-ot, ezekből majd vennék idén (MSFT, Gugli, Epül van). Visa, Mastercard, Digital Realty is figyelőn van. 
Szerintem még megyünk lejjebb, ki tudja, mennyit. Én azt nézem nagyon, hogy a globális napi esetszám növekedés %-ban mikor kezd csökkenni. Az utóbbi 4 nap biztató, ha erre jön még 4-5 megerősítő nap, akkor már kifelé jövünk. 
Zartavszki 2020. 03. 17. 18:12
Előzmény: #4336  hellforceone
#4337
En Exxont veszegetek és még Eaton Vancet akarok. Így válogatok: http://kaszaelliott-tal.blogspot.com/2020/03/mit-erdemes-venni.html
hellforceone 2020. 03. 17. 18:08
#4336
Veszegettetek e valamilyen papírokat az utóbbi napokban? Mi a véleményetek a mai felpattanóról? Szerintem a jövő hét keddig, lehet, hogy lesz egy dinamikusabb emelkedés, de aztán április, új hónap, újabb negyedév, szerintem indul majd a következő borítás. A Sell in may go away igaz lehet idén, csak már februárban kellett volna meglépni... milyen papírok vannak a vételi listátokon? Nekem Visa, McDonalds, Roku, Lufthansa, 1-2 chip papír, talán Coke. Köszi válaszotok!
Tibi0002 2020. 03. 17. 17:42
Előzmény: #4334  festina88
#4335
Nekem 5 éve azt telefonálták, hogy másik díjcsomagban díjmentes az osztalék jóváírási díj.  Rég volt, nem tudom, mi változott azóta.
festina88 2020. 03. 17. 17:40
Előzmény: #4333  Tibi0002
#4334
Erstenel van am egy eleg mocskos koltseg osztalek jovvairasi dij... en randomot mondanam
Tibi0002 2020. 03. 17. 17:35
Előzmény: #4325  Andreasbeck
#4333
Szerintem KBC-nél és Ersténél is jó a kínálat, és itt TBSZ-en is tudsz működni. Az adómentesség komoly tényező a hozamnál. :) 
Törölt felhasználó 2020. 03. 17. 17:32
Előzmény: #4325  Andreasbeck
#4332

Interactive Brokers, Tradestation, Tastyworks (akik nyitnak magyaroknak is számlát).
Hazai szolgáltatókat nem ismerem.
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 17. 17:30
Előzmény: #4329  Tibi0002
#4331
Szerintem nem csak lehet, hanem biztos
felcsorgok
felcsorgok 2020. 03. 17. 17:27
Előzmény: #4329  Tibi0002
#4330
Remélem nem. 
Tibi0002 2020. 03. 17. 15:37
Előzmény: #4328  rbbj11
#4329
Lehet, hogy a Chevron és az Exxon elveszíti osztalék-arisztokrata státuszát. 
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 17. 15:19
Előzmény: #4326  Tibi0002
#4328
exxon inkább! Ami 1998-as árán van!
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 17. 15:17
Előzmény: #4326  Tibi0002
#4327
Hadiipari részlege miatt biztos nem.
Tibi0002 2020. 03. 17. 15:14
Előzmény: #4324  rbbj11
#4326
Boeing 110$... vajon megvan a kövektező General Electric?
Andreasbeck 2020. 03. 17. 14:23
#4325
Sziasztok! Tudnátok nekem tanácsod adni, hogy melyik platformon lehet amerikai részvényeket elérni a legnagyobb számban?! Válaszotokat előre is köszönöm! :)
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 17. 14:18
Előzmény: #4321  Tibi0002
#4324
elég fura, hogy a két világháborúnál is rosszabbnak ítéli meg piac a koronavírust....
Túl voltak húzva a részvények, ez az egyetlen értelmes magyarázat. Mondjuk 30as átlag PE Nasdaq elemeire nem is volt épp szokványos...
rbbj11
rbbj11 2020. 03. 17. 14:15
Előzmény: #4322  Törölt felhasználó
#4323
a vix future nem akar mozdulni, pedig nagyon szeretnék put-ot nyitni legala´bb 70-en. 
Törölt felhasználó 2020. 03. 16. 21:45
#4322
75-80 közötti VIX-nél igazi Short-Put habzsi-dőzsi volt ma... de még csak a Part 1. Remélhetőleg holnap vagy holnapután ATH-ra megy a VIX, és indulhat a Part 2....;)
Tibi0002 2020. 03. 16. 21:02
#4321
Dow ma: -12.94% (13.2-ről visszahozva). A Dow történelmének 2. legrosszabb napja. Az 1929-es fekete napok hajszállal vannak lemaradva ettől.

Topik gazda

Tibi0002
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek