Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 04. 07. 08:38

VÁLASZTÁS 2006 - Te kire szavazol?  

ebbe a topikba csak annyit írjatok, hogy melyik pártra (pártokra) fogtok szavazni és pár mondtaban indokolhatjátok, ha akarjátok.

Mindenki véleményét köszönöm!



A topik mottója: a politikusok a hatalomért küzdenek, nem a Ti érdekeiteket nézik (tsztelet a kisszámú kivételnek) - fanatizáltan egymásnak esni miattuk őrültség! Csak nyugodtan, békésen...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 04. 21. 13:58
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#280
Nem lep meg!!!
Törölt felhasználó 2006. 04. 21. 13:56
Előzmény: #278  Törölt felhasználó
#279
Te kommunista!!!
Törölt felhasználó 2006. 04. 21. 13:12
#278
Nem a fideszre.És nem szdsz,de nem is mdf.
Törölt felhasználó 2006. 04. 21. 11:57
Előzmény: #271  Törölt felhasználó
#277
A Klubrádió tudott valamit!
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 15:26
Előzmény: #274  Törölt felhasználó
#276
Több dologban igazad van, de a 100 napos program elég egyértelmű volt a közalkalmazotti béremelés időpontját illetően.
Ha nem csinálják meg, elbukják az önkormányzati választásokat. Ez volt a fő ok, a többinek nemigen van köze hozzá - szerintem.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 15:25
Előzmény: #274  Törölt felhasználó
#275
A 100 napos húzás zseniális volt, már ami és kizárólag a marketinget illeti.

A FIDESZ akár mellett van, akár ellen van támadható, s ha tartózkodik, akkor ráhúzható, hogy ellne van, még akkor is, ha mindenki tudja, hogy az ellenzéki szavazatok nem kellenek többségi kormányzás idején a legtöbb, így ebben a kérdésben sem!!!

Be is jött ez a vitában!
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 14:37
Előzmény: #273  Törölt felhasználó
#274
GDP---->GDP növekedés természetesen

Külső ok igaz , de a 2002 Q1 rekord is annak volt köszönhető. Indirrekt módon bizonyítódik a " kihúzzuk magunkat a hajunknál fogva " elmélet helytelensége.

A 100 napos ámokfutás valóban a kegyelemdöfés volt, de én nem kisebbíteném a Fidesz támogató magatartásának jelentőségét sem ez ügyben. Ha másért nem az utólagos kritika alaptalanságának szempontjából.
+ még egy szubjektív meglátás, bizonyítani nem tudom. Ha a bukta után nem tesznek kisérletet Megyo megbuktatására ( újraszámolási mizéria + D 209 ügy ), valószínűleg Megyo sem veszti el a fejét. Ha csak annyi történik hogy a közalkalmazotti béremelést is lépcsőzetesen vezetik be mint a 13. havi nyugdíjjat és mondjuk egyből meglépik a lakástámogatás szűkítését már nem itt tartanánk szvsz.
Ez egy tipikus eset amikor a politikailag hasznos lépés nem éri el a várt eredményt, viszont kishíjján beledöglik az ország.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 14:10
Előzmény: #272  Törölt felhasználó
#273
Szerintem a GDP növekedés volt a fele, a GDP azért aligha. Ennek persze más oldala is volt, pl. a világban is recesszió volt. Persze kétségtelen, egy kicsit túlköltekeztek, de ez bakfitty volt a dicsőséges 100 nap ámokfutásához képest...
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 13:59
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#272
" Ez azért így túlzás, épp hogy csak elindult az a szekér. "

Azért szvsz ennél többről volt szó. Az összes makro mutatónk délnek tartott a kormányváltás idejére. A GDP alig fele volt a 2000-es csúcsnak, beruházások erősen lecsökkentek, a költségvetési deficit robbanásszerűen nőtt, és javában pörgött a " költsél magyar minél többet akár hitelbe is, mert az Amerikában is segített " mottójú gazdaságpolitika. Mellesleg nekem gazdasági téren ez az egyik fő bajom a Fidessel. OV nem képes elszakadni Matolcsy bűvköréből ( valószínűleg kedves a fülének amit hall) pedig már kétszer bizonyította hogy mennyire "ért " a gazdasághoz. Antall alatt még csak államtitkár volt , OV viszont már minisztert csinált belőle. Bele sem merek gondolni mi lenne, ha most már gazdasági csúcsminiszter lenne , pénzügyminisztériumi ellensúly nélkül ahogy tervezik.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 13:34
#271
A Klubrádó szerint eldőlt: MSZP-SZDSZ kormány lesz újból, mert az MDF segíti az MSZP jelölteket azza, hogy nem lépnek vissza egyetlen esetben sem.
Azaz Dávid marad ellenzékben és hallatja hangját, ahogyan eddig is tette, s nem él a lehetőséggel, amit a szavazók bizalmából megkapott, hogy a mérleg valódi nyelve lehessen.

Hamarosan megalakul a 2. Gyurcsány-kormány.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 13:25
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#270
Én nem láttam korrekciós elképzelést a kormányprogramokban (talán pont az MDF kivétel), de az elmúlt másfél évben sem.
Ezért gondolom, hogy egy külső (nyugodt :-) )erő tudná csak vezényelni az eseményeket, megfelelően.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 13:18
Előzmény: #268  Törölt felhasználó
#269
"A lejtőn már szépen gurult lefelé a szekér amikor 2002-ben Medgyessy került a bakra."

Ez azért így túlzás, épp hogy csak elindult az a szekér. Megyó meg tett rá egy Ferrari motort is...
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 13:06
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#268
" A stabil meglesz, de cselekvőképes??? "

Én a stabilitás miatt aggódom jobban.
Tekintsünk el Gyurcsány személyétől. Az ország szekerét Járai pénzügyminiszteri székből való távozása után OV fordította rossz irányba. A lejtőn már szépen gurult lefelé a szekér amikor 2002-ben Medgyessy került a bakra. Ő ( fideszes asszisztenciával ) lendített még egy jókorát rajta. Az utóbbi másfél évben próbáltak korrigálni , de választások előtt semmi esély komoly megszorításra vagy érdemi reformra (és nem csak nálunk ).
Az önkormányzati választásokat szvsz nem szabad megvárni , bele kell csapni a lecsóba akárki is fog kormányozni. Ehhez kéne a stabil többség.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 12:17
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#267
"Pont fordítva gondolom, amire most a leginkább szükség lenne az egy stabil többségű cselekvőképes kormány. "

Szerintem is. A stabil meglesz, de a cselekvőképes??? Ha cselekvőképesek lennének, már cselekedhettek volna...

Egyébként jönnek az önkormányzati választások, aztán Európa parlamenti választások, aztán a csőd...
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 11:42
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#266
" Ne felejtsük azt sem, hogy most a gazdasági , államháztartási helyzet is olyan , amit csak egy kisebbségi kormány és helyzet képes kezelni eredményesen!!! "

Pont fordítva gondolom, amire most a leginkább szükség lenne az egy stabil többségű cselekvőképes kormány.
Milyen reformokat lehet úgy megvalósítani ha az államigazgatás legjelentéktelenebb állásait is politikai alkuk árán lehet csak megszüntetni.Ott is valakinek az emberei ülnek, akiért a saját tábor kűzdeni fog.
saru 2006. 04. 10. 11:36
#265
A szavazás alapján MSZP-SZDSZ kormány lesz 70 % szerint !
Tbarna 2006. 04. 10. 11:13
Előzmény: #262  Törölt felhasználó
#264
Nyuszi,

Már hogyne lehetne ez a véleményed?
Én is csak leírtam az enyémet.

Ami meg a "lefekvést" :))illeti meg felejtsük egész egyszerüen el. OK?! Én nem szeretem az ilyen nem túl objetív megjegyzéseket, de legyen ez az én bajom.
Egyébként nem olvasok el minden beírást, mit tudom én ki írt még ilyent.
Csak úgy gondoltam, olyan jó kis objetív "elemzői" beszélgetés kezd itt kialakulni., jó lenne ezen a vonalon és hangulatban továbbhaladni. Pártállástól független.
Na mindegy. Elnézést kérek és természetesen azt és úgy írsz, ahogy akarsz

Üdv

Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 11:10
Előzmény: #261  werkaz
#263
Ne feledjük azt sem, hogy most a gazdasági, államaháztartási helyzet is olyan, amit csak egy kisebbségi kormány és helyzet képes kezelni eredményesen!!!
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 11:03
Előzmény: #260  Tbarna
#262
bocs Tbarna, de én az szdsz-t már nem tartom mérleg nyelvének, az elmúlt 12 év alapján. miért nem lehet nekem ez a véleményem? mérleg nyelve az nem billenhet másik irányba, miért csak mindig az egyik irányba?
lefekvésről nem csak én írtam, nem értem, hogy miért csak az én hozzászólásom váltott ki belőled írást.
werkaz 2006. 04. 10. 10:49
Előzmény: #260  Tbarna
#261
MIndannyiunk érdeke lenne végre egy kisebbségi kormány. Mert ez európa fejlettebb felében szokott működni. Mert olyankor a kompromisszumkészség kényszer.

Topik gazda

Laurion
Laurion
1 1 1

aktív fórumozók