Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 04. 07. 08:38

VÁLASZTÁS 2006 - Te kire szavazol?  

ebbe a topikba csak annyit írjatok, hogy melyik pártra (pártokra) fogtok szavazni és pár mondtaban indokolhatjátok, ha akarjátok.

Mindenki véleményét köszönöm!



A topik mottója: a politikusok a hatalomért küzdenek, nem a Ti érdekeiteket nézik (tsztelet a kisszámú kivételnek) - fanatizáltan egymásnak esni miattuk őrültség! Csak nyugodtan, békésen...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
werkaz 2006. 04. 10. 10:13
Előzmény: #238  Törölt felhasználó
#240
Helyesen:

mszp-szdsz 49 %
Fidesz 42 %
Mdf 5 %

(Ez a tegnapi végeredmény)

a 2 % A miépnél van, 1 % meg a fel nem tüntetett törtrészekben.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:11
Előzmény: #233  Törölt felhasználó
#239
Szerintem előbb meg kellene nyerniük a mandátumok többségét, aztán valóban azt csinálhat Orbán tökével, amit csak akar ;-) !!!
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:10
Előzmény: #229  jancsika
#238
jancsika

MSZP-SZDSZ 48%
FIDESZ 43%
MDF 5%

itt hiányzik4% ! az kié?
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:09
Előzmény: #231  Törölt felhasználó
#237
ARP,
érdekes gondolatmenet.
Kíváncsi vagyok, hogy tényleg így lesz-e.
Na nem Orbánt illetően, mert ezzel kapcsolatban világos Dávid álláspontja, hanem a 2. fordulót illetően, hogy mit tesz, ugyanis azért rendszerváltó pártként nagy felelőssége van neki, hogy neki köszönhetően marad-e hatalmon a szoci vagy sem.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:08
Előzmény: #229  jancsika
#236
Nem kérkedés, csak tájékoztatás: 9:15, akkor vetettem fel ez először.

link

Bár én arra nem gondoltam, hogy 4%-nyi képviselő elszehet!

EGYÉBKÉNT EGYETÉRTÜNK!!!
bpmcwap
bpmcwap 2006. 04. 10. 10:07
#235
szerintetek milyen lenne???Persze ez cseppet sem fedi a jelenlegi felállást de szvsz valahogy igy nézne ki:
MSZP 35%
FIDESZ 35%
SZDSZ 6%
MDF 24%
SZDSZ - MSZP igyis ugyis összeáll, de ha az MDF nem állna össze a Fidesszel akkor maradhatna a kedvetekért az MSZP kormányon viszont lenne egy elég erőss ellenzék, plusz lehetne egy (reményeim szerint jozan) mérleg nyelv...
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:07
Előzmény: #228  Törölt felhasználó
#234
Télleg, hiszen visszajöttek a rendszerváltás előtti gengszterek :-)
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:06
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#233
LET

most még nem szabad semmit készpénznek venni.Dávidék most megszorongatják OVI tökét (miniszt.eln.poszt,visszaléptetések)
Képzelem mekkora lelki csapás még a lehetősége is Orbánnak ez.

Az mszpvel való kollaborálás öngyilkosság lenne az mdfnek,mert a szavazóik a fidesztől való függőségre szavaztak nem az mszphez való közeledésre.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:05
Előzmény: #226  Tbarna
#232
"A piacnak egyébként nyilván egy MSZP-SZDSZ-MDF kormány nagyon tetszene. "

Na ez nullázná le tökéletesen az MDF-et négy év múlva.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:05
Előzmény: #226  Tbarna
#231
A képlet egyszerű: Orbán politikai sorsa mostmár Dávid Ibolya kezében van.

Nincs kétségem, Ibolya be fogja rugni a gólt - elemi érdeke, hogy megszabaduljon Orbántól, aki kishíján szétverte az MDF-et.

Ibolya nem fog visszalépni Orbán javára sehol - formálisan kifelé ezzel megköszöni a szavazói hűségét - megerősit őket abban, hogy nem a fideszre szavaztak. Ezzel a lépéssel Orbánt odadobja a vesztes fejét követelő fidesz belső ellenzéknek.

Ezt játszanám Ibolya helyében - és közben a háttérben megegyeznék a fidesz belső ellenzékével 2010-re
werkaz 2006. 04. 10. 10:02
Előzmény: #227  werkaz
#230
Lehet nem voltam elég kifejező. Az MDF, akkor lesz a legerősebb ha nem lép koalícióra senkivel, és a bal sem tud többséget szerezni nélküle. Erről szólt szerintem Ibolya tegnap esti nyilatkozata.
jancsika 2006. 04. 10. 10:01
Előzmény: #226  Tbarna
#229
Az azért érdekes, hogy kisebbségi kormányzásban senki sem gondolkodik, pedig az lenne a legjobb.

MSZP-SZDSZ 48%
FIDESZ 43%
MDF 5%

Ez lehet csak kontroll az idióta osztogatás ellen.
Mert az SZDSZ már bebizonyította, hogy nem tudja megfogni a költekező bal testvért.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 10:01
Előzmény: #225  werkaz
#228
nem rendszerváltás volt,hanem gengszterváltás:)

na jó csak vicceltem:)
werkaz 2006. 04. 10. 10:00
Előzmény: #226  Tbarna
#227
Pedig nagyon egyszerű mire játszik az MDF, csak nem merült még fel. A legelőnyösebb helyzetben akkor lenne ha csak kisebbségi kormány alakulhatna nélküle. Ebben az esetben szinte vétó joga van, a tizenpár képviselőjével. És szvsz ez fog történni.
Ehhez az kell hogy sem a fidesznek sem az mszp - szdszne ne lehessen ugye többsége... nem is lesz :)))
Tbarna 2006. 04. 10. 09:56
Előzmény: #221  Törölt felhasználó
#226
Súlyos hiba lenne, ha az MDF most bárkivel lepaktálna. Ez gyakorlatilag a nehezen megszerzett 5% azonnali elvesztését jelentené,. Úgy értem borítékolni lehetne, hogy 4 év múlva nem lesz meg.

A piacnak egyébként nyilván egy MSZP-SZDSZ-MDF kormány nagyon tetszene.
Ha azonban az MDF-nek van egy kis esze, márpedig úgy tűnik van, a két forduló között nem fogja elkötelezni magát sehova se.
Gyanítom később se. Viszont ha állják a sarat négy múlva újra jelentős tényező lehet. Úgy értem számszerüen. Mert jelentőségük már most is meg van. Ez az 5% most minimum a dupláját éri.
werkaz 2006. 04. 10. 09:55
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#225
Minisztertanács :)))))) waw.. Ezek szerint az Önkormányzatok is maradtak Tanácsok ? :)) Nesze neked rendszerváltás.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 09:55
Előzmény: #223  Törölt felhasználó
#224
Annak az esélye, hogy Orbán Dávid javára mondjon le a m.elnöki székről annyi az esélye, minthogy én multimilliárdos legyek a pesti tőzsdén. ZÉÉÉÉÉÉRO! ORIGO!!!!!! Az az ő számára egy azonnal kapitális vereséget jelentene, de nemcsak neki, hanem a fidesznek is azonnal megásná a sírját rögtön.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 09:49
Előzmény: #220  Törölt felhasználó
#223
Szerintem le van. Nem kétséges, hogy balról újabb hadjárat jön az Orbán-fóbiások mozgósítására, mivel az átlagos szoci szavazó úgyis megy...
Tulajdonképpen egy esélyt látok, ha történetesen Viktor lemond a miniszterelnöki székről Ibolya javára. Ekkor ki lenne húzva a szocik egyik méregfoga. Erre viszont nem tenném fel a pénzemet, még azt a keveset sem, ami épp a zsebemben van...
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 09:49
Előzmény: #220  Törölt felhasználó
#222
Lényegében egyetértek Veled, de érdekes ugyanakkor Dávid álláspontja, miszerint akkor hajlandó tárgyalni a FIDESSZEL, ha ő lehet / ő adhatja a minisztertanács elnöke / elnökét ( :-) ).
Erre azonban csak akkor van tárgyalási esély, ha egyáltalán többségbe kerül az MDF és a FIDESZ.
Ehhez azonban vissza kell léptetni a FIDESZ javára.

Az is lehetséges, hogy nem léptet vissza, s akkor az MSZP-vel kezdhet alkudozni a győzelemre juttatásuk ellentételezéséről.
Törölt felhasználó 2006. 04. 10. 09:45
Előzmény: #219  saru
#221
Úgy legyen.

Topik gazda

Laurion
Laurion
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek