Topiknyitó: Mifi104 2018. 03. 14. 10:58

(UP)PENINN  

Up
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
polkiop 2018. 03. 17. 21:26
Előzmény: #176  1378
#180
A magánrendelésekkel, és azok díjazásával nincs gondom.
Ha egy beteg a gyógyulása után megköszöni az orvosának (nevezhetjük hálapénznek)((a postásnál borravalónak)) ezzel sincs gondom.
Ha az orvos kéri, ne adj isten követeli, börtön.
polkiop 2018. 03. 17. 21:17
Előzmény: #172  MetalHeart
#179
A mai világra felkészíteni egy gyereket, szinte lehetetlen.
Azt amit leírsz a sok éves tapasztalatod és a tudásodból következik.
Egy gyereknek (mondjuk 18 éves korig) semmi szükségük jogi szerződéseket értelmezni, főleg azért mert bármit is tanítanak, a bíróságon majd bebizonyítják, hogy rosszul járt el (volt benne részem).
Mire végigolvasok egy 36 oldalas kölcsönszerződést, én is sokkot kapok. Ja, hogy mindezek ellenére nem tudtak 10 éve egy sváci frank alapú hitelre rábeszélni? Igen, tudod miért? Mert emlékeztem rá hogy a német márka volt 20 forint, meg pár év múlva 120 forint is. És NEM mertem megkockáztatni, inkább vállaltam fix 135 ezer forint alapú, mint egy 90 ezer forintos CHF alapú hitelt változó kamatra. Nekem ennyi elég volt a döntéshez.
A legtöbb embernek BÁRMIT mondhattak volna, akkor is vett volna föl hitelt (most meg reklamálnak).
Multik? Van tapasztalatunk! Ha értelmes a gyerek és látják is rajta, felveszik és mindent megtesznek érte (ösztöndíjat adnak, meg tanulmányi szerződést ajánlanak). De ugyanakkor a sok pöcs jelenkezik a nagy cégekhez minimális nyelvismerettel, a szakmai alapok teljes hiányával (átbukdácsolták az egyetemet), ja a magas fizetés igényével. Na azokat a nagypofájúak szépen elhajtják.
A tanárokon sok múlik. DE a sok kiégett, elavult (tisztelet a kivételnek) tanárral mit kezdjenek, hova tegyék őket? De legalább a gyerekek közeléből kellene eltávolítani őket. De ki meri ezt felvállalni?
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 17. 21:16
Előzmény: #169  polkiop
#178
Az agysebész fiának már nem muszáj kimenni, ha a papitól az orvosi szakmai tudás mellett befektetési tudást is elleshet, vagy éppen ő maga járatos ezen terepen és csak egy kis pénzmagra van szüksége a papitól... itt jön képbe  value Investing Tibi0002 2 kötetes nagy fehér könyve, amelynek filozófiája lehetővé teszi, az itthoni életet, munkát ! Innentől kezdve lényegében már szinte mindegy, hogy mennyit keres, mert a befektetéseinek hozama megadja a növekedést és biztonságot... természetesen ez megint más mindenkinél az összeget tekintve, de a szent Grál ebben van !
1378 2018. 03. 17. 21:03
Előzmény: #176  1378
#177
Valamit elszoroztam heti csak 240 ezer havi 960 ezer magánrendelésből.
1378 2018. 03. 17. 20:57
Előzmény: #169  polkiop
#176
Nőgyógyász példa az 1990-es évekből.
El megy terhes feleség nőgyógyászatra, az orvost akihez jut megkéri legyen az "orvosa".  Attól kezdve a magánrendelésére kell járni. Hetente a dokinak 3 nap 4 óra magánrendelése van. Egy ember negyedóra, ami 5000FT volt. Ha vizsgálatra van szükség azt kiírja az állami kórházban állami pénzre. 1 nap bevétel 80.000Ft. Heti 320.000- , havi 1 280 000 ft magánrendelésen.
A kórházban szüléseket 50 ezer Ft ért vállalt akkor, ez napi szintű volt. Ha egy hónapban csak 20 szülése volt, az újabb 1 000 000Ft.
Emellett egyéb nőgyógyászati műtéteknél kapott hálapénz.
Szóval már akkor egy közepesen menő nőgyógyász min. 2 500 000 Ft szedett össze nálunk. Fizetése nem tudom mennyi volt.
Sebész ismerőst nem írom most le mennyit szed össze egy hónap alatt.
Akkor miért mennek ki külföldre?
1. Megszabott munkaidő
2. Nincs állandó ügyelet, nincs állandó éjszakázás
3. Tökéletes műszaki felszereltség
4. Hivatalosan megkapja azt a pénzt, amit itthon összeszed
Lényeg a sok szabadidő!!
polkiop 2018. 03. 17. 20:49
Előzmény: #171  1378
#175
Nagyon köszönöm a hozzászólásodat! Különösen az utolsó mondatod.
A kicsikkel semmi gond, az egyetemen is minden rendben, viszont való igaz, hogy tanulás nélkül szétfingatják őket.
Sajnos ha egyetlen tantárgyból sikertelenül vizsgázik akár 1 egész évet is ki kell hagynia az egymásra épülő tárgyak miatt. De ez tényleg az oktatás hibája volna nem a tanulóké?
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 17. 20:41
Előzmény: #171  1378
#174
Yeah... kszi a gyakorlatias áttekintést !
Want_to_win
Want_to_win 2018. 03. 17. 20:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#173
Na épp azért gondoltam, mert az exeden már túl vagy. Pénzed is van az APP-ból, szabad is vagy, kinn meg sz@r az idő.😁
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 17. 20:38
Előzmény: #161  polkiop
#172
A problémák sokfélék és nagyon összetettek, amit leginkább abban lehet talán leginkább észlelni, hogy a jövő generációja 
    
Alap: Nem tud helyesen írni, az olvasott szöveg értelmezési nehézsége, egyéni kompetenciák kifejlesztésének hiánya
Közép: Tömény magolás megértés, értelmezés nélkül, elavult tantárgyak, általános és szakmai tantárgyak túl(zott) elméleti síkon való futtatása a gyakorlatias megközelítés hanyagolása, nélkülözése mellett. Érettségi után "kilépve az életbe" egy egyszerű hitelszerződésben a kölcsöntörlesztést képtelen átlátni, illetve felmérni a súlyát saját anyagi helyzetére kivetítve... munkáltatónál nem tudja elmondani idegen nyelven, hogy mit akar, milyen tudást szeretne "eladni, felkínálni", egy egyszerű jogi szerződést, illetve az un. apróbetűs részt képtelen értelmezni... stb.
Felső: Elavult tananyag és eszközrendszer, kevés vagy éppen semmilyen kapcsolat adott szakmai cégekkel, azaz tananyag/tudás kínálat és multi oldalról való kereslet ég és föld, suli mellett szakmai tapasztalatszerzés inkább csak a céltudatos egyéneknél jellemző, diplomaszerzés követően gyenge idegen nyelvtudás, szakmaival bővítve még kevesebb, tipikus az egyéni elszállás mind tudás-, mind bérigény szempontjából... nagyon kevesen vállalják be a korai "munkás években" az értékes tapasztalatszerzés preferálását és a bérezés "hanyagolását" (másképpen megalkuvást), amit 3-4 éves tapasztalat után válthatna komoly pénzre... stb.
    
Mindösszesen tehát mind oktatási, mind egyén szinten komoly problémákat látok, aminek következménye a gyenge szakmai tudás, a munkahelyi próbálkozások kudarca, a fogyasztásbeli eladósodás, az életviteli realitások téves érzékelése, stb...
Hát ennyit a részemről...
:D
1378 2018. 03. 17. 20:38
Előzmény: #157  polkiop
#171
Próbálkozzunk egy más megközelítéssel, mint a többiek. Kisebbik fiam tanulmányilag magasan kiemelkedett 1-4 általános osztályban a többiek közül. (Nem dicsekvés egyszerű tény közlés az érthetőség miatt). Az osztályfőnök  állandóan valami új módszerre hivatkozva csoportos feladatokat adott nekik, ahol mondjuk 4-en csináltak közösen valami matek feladatsort. A fiam saját részével hamar készen lett,  a társai baromkodtak, összefirkálták a lapjukat nem csináltak semmit. Fiam szóvá tette a tanárnőjénél, hogy a társai csak hülyéskednek erre berendelte a szülőket, hogy a gyermekem intoleráns!! nem hajlandó együttműködni a többiekkel!! vegye át az ő munkatempójukat!!!!!!!!! Én meg kb. szépen azt válaszoltam neki hogy anyucidat. Az értelmes gyereket próbálta levinni a kevésbé értelmesek szintjére. 5.-től 8 osztályos egyházi gimnáziumba jár a gyerek, ahova csont nélkül vették fel.
Emellett mindkét gyerekem osztályába jártak olyanok, akiket fegyelmezni kellett volna az órán, de fegyelmezési lehetőség nincs. Amikor Ahmed nevű osztálytárs négykézláb mászkál órán a padok között, vagy minden kérdésre röhögéssel válaszol szerintetek, hogy halad az osztály a tanulással? 4. végére fél osztály írni-olvasni nem tudott rendesen, mert akkoriban vezették be azt, hogy alsó tagozatban nem lehetett a gyereket megbuktatni csak szülői hozzájárulással. (Ezt orbánék szerencsére eltörölték).
Középiskolában általánosan sikk nem tanulni.
Egyetemen annyiszor vágnak ki vizsgáról, halasztasz évet, kevered az évfolyamokat hogy az ember nyomon sem tudja követni.
Kérdem ismerős gyerekét, hogy most egyetemen 3.-os vagy 1 évfolyamba jár mert nem értem.
Válasz: van olyan tantárgy, amit nem tudott letenni 1 végén azért a rá épülő tárgyakat nem tudja felvenni, és azt újra járja,de elég volt a creditje, ezért tovább mehetett és van olyan tárgy amiből már 3.-ba jár. Nos ha emlékeztek mi időnkben ilyen nem volt. Ha nem tanultál repültél azt kész.
Meglátásom az egyetemistán semmilyen igazi tanulási kényszer nincsen, egyszer majd átmegyek rajta.
Röviden. Sok gyerek otthon semmilyen nevelést nem kap az új módi miatt, iskolában kezelhetetlen, nem tanul, hátráltatja a tanulni akaró gyereket. Ha tanul a gyerek az iskolában nem lesz gondja, ha nem tanul panaszkodik gyerek, szülő, hogy rossz az oktatás.
Törölt felhasználó 2018. 03. 17. 20:34
Törölt hozzászólás
#170
polkiop 2018. 03. 17. 20:23
#169
Remek! Az iskolákkal kapcsolatban megnyugodtam.
Na de mi van azzal, hogy egy agysebész németországban csillió márkát keres, itthon meg alig 250 ezret kap, és ugyanekkor egy  Etióp agysebész kénytelen havi 1-2 pelikánnal beérni.
Persze tudom, hogy a minél többnél jobb az annál sokkal több. De mégis. Ha az összes agysebész Németo.-ban dolgozna, másutt mindenki agytumorral végezné!
Want_to_win
Want_to_win 2018. 03. 17. 20:12
Előzmény: #167  Want_to_win
#168
rendelsz
Want_to_win
Want_to_win 2018. 03. 17. 20:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#167
Amilyen az időjárás (legalább is nálunk) jobb ha házhoz rendelet néhány dolgot. 😁
Törölt felhasználó 2018. 03. 17. 20:06
Törölt hozzászólás
#166
polkiop 2018. 03. 17. 20:02
#165
Azért van APP-om és bízok benne, hogy a választások bármi is legyen a rv. emelkedését hozzák.
Csak olyan sok mocsok szól mindenhonnan, mintha semmi pozitív nem történt volna.
Want_to_win
Want_to_win 2018. 03. 17. 19:56
Előzmény: #157  polkiop
#164
Azt nem tudom, hogy mi a gond, de azt látom, hogy a frissen érettségizett vagy éppen friss diplomás fiatalok általános műveltségi szintje nulla. Egy alap történelmi, irodalmi kérdésre nem tudják a választ. A múltkor tv kapcsolgatás... vetélkedő, huszonéves játékosok és nem tudják folytatni a következőt "de szeretnék gazdag lenni, egyszer....... és aszondja' csak tippelni tudok. Mi van????
polkiop 2018. 03. 17. 19:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#163
Szeretnék színt vallani. 5 gyerekünk van 1 már melózik, 1 orvosnak tanul, 1 gépészmérnöknek, plusz 2 általános iskolás. És őszintén szólva sok panaszost hallgatva TV stb., meg a kölköket is, nem igazán értem a panaszkodókat.
Törölt felhasználó 2018. 03. 17. 19:51
Törölt hozzászólás
#162
polkiop 2018. 03. 17. 19:44
Előzmény: #159  MetalHeart
#161
Miért, talán más és más lehet a gond? Nemcsak a fidesz? Vagy csak az? :)

Topik gazda

Mifi104
Mifi104
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek