Topiknyitó: Mifi104 2018. 03. 14. 10:58

(UP)PENINN  

Up
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
FacturaDeLaVega
FacturaDeLaVega 2018. 03. 18. 19:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#200
Igen azt láttam hogy 2013-as márc 31.-ei kép. A kérdés hogy ha nyulat akartál csinálni hol találsz ennyi havat :P Itt épphogy 0 fok volt ma a hőmérséklet, holnapra mond fagyot. Remélem az esések is befagynak és ahogy kisüt a nap elindulunk újra felfelé.
Törölt felhasználó 2018. 03. 18. 12:06
Törölt hozzászólás
#199
FacturaDeLaVega
FacturaDeLaVega 2018. 03. 18. 11:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#198
Grat. De hol van ennyi hó? 
Törölt felhasználó 2018. 03. 18. 11:01
Törölt hozzászólás
#197
HoStrucc
HoStrucc 2018. 03. 18. 10:30
Előzmény: #194  1378
#196
Arányaiban akkor a kettő ugyanaz. Nálunk tárgy ujrafelvetel miatt nem kellett egész félévet ismételni de egymásra épülő tárgyakat nem lehetett addig felvenni. Ezek szerint mi még nívós rendszerben tanultunk. Ahol igenis teljesíteni kellett a papirert és csak a jobbak, szorgalmasabbak kaptak azt meg. A léha 10 év alatt egyetemet kijaro egyének nem. Szép idők voltak. :)
polkiop 2018. 03. 18. 09:23
#195
Bérek. Az elmúlt 25 évben munkaadóként volt amikor 11 alkalmazottam is volt. A jövedelmet 2 oldalról is látom.
Ha minden rendben zajlik, az alkalmazott nem látja/érzi (valójában), hogy a kézbe kapott (nettó) fizetés mögött mi zajlik. Árak/alkudozás/árajánlat/adók és még sorolhatnám. Az biztos, hogy nagyon kevés az olyan dolgozó, aki ha két munka között van 1-2 óra szabadideje, nem a telelfont nyomkodja hanem fölsöpri az udvart.
Többet kérni könnyű, hivatkozni a nyugati bérekre lehet. De vajon miért nem hangzik el az, hogy keleten mennyivel kevesebbet keresnek az embereek és összességében mennyivel rosszabb az életszínvonal.
Tudom, hogy jobb lenne a több, de szerintem Magyarországon az életszínvonal még mindig nagyságrendekkel jobb, ha összehasonlítjuk pl.: egy Bulgár/Magyar és egy Magyar/Német átlagember életszínvonalát.
Az, hogy a legtöbb embernek a bármennyi is kevés, és mindig tudunk ugyanazért a munkáért többet keresőt (kapót) mutatni, még nem jelenti azt, hogy az mindenkinek automatikusan több jár.
Nálunk volt, hogy én nem kaptam pénzt a munkáért. A versenyárak a bérek és a menet közben felmerült költségek miatt.
Sok ember a leírtakat nem látja/érzi szerinetm nem is gondolja át. Kérni bárki tud. Adni?
1378 2018. 03. 17. 22:56
Előzmény: #193  HoStrucc
#194
Nálunk 15 utóvizsga lehetett az első 2.5 évben. Ha meglett 2 év szünet. Megnyugtatlak nálunk az akkori színvonal mellett nem volt nehéz összeszedni.
Ha egy tantárgyból buktál vizsgaidőszakban akkor egész fél évet ismételted, azt a tárgyat is természetesen amiből levizsgáztál. Így mindenből tanultál mint güzü.
HoStrucc
HoStrucc 2018. 03. 17. 22:23
Előzmény: #171  1378
#193
Nálunk egyetemen volt még egyes keret. 18 lehetett 3 év alatt ami soknak mondható azonban félévente 3-4 szűrő tárgy is volt amiből keményen oda kellett tenni magad ha át akartál menni. Ha megbuktal az első alkalomkor majd az uv-n is de mondjuk a piros uv-n meglett akkor is bevestek a 2 strigulat. Így nem volt olyan sok a 3 1es félévente. Akinek kigyult azt kicsaptak és 2 évig nem jelentkezhetett vissza. Aztán jött egy hök elnök akinek rezgett a léc és eltoroltette. Szinten a 2 szakmai közép c nyelvizsga kritériumot  (egyik felső c típussal kivalthato volt) ami szintén a diploma feltétele volt az abszoluloriumig kellett hogy meglegyen. És ez nem volt olyan rég... 1 ember képes egy több 100 éves egyetemet elnivotlanitani aki csak egy hallgató.  H. Rózsa ennél nagyobb spiler volt mondjuk. ... de nem csodálkozom a fentiek alapján hogy itt tart az oktatás.  
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 17. 22:07
Előzmény: #190  polkiop
#192
Vallási/szakmai meggyőződést vélek mögötte, ami valószínűleg személyes történetéből fakad...
 biztosan van ilyen napjainkban is, de lelki eredetű lehet...
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 17. 22:01
Előzmény: #187  polkiop
#191
"Bármilyen furcsa, ha nyerek azért eszembe jut, hogy valakinek kevesebb lett."
Ennél komplexebb dologról van szó sztem... az un. zéró játéknak akkor van alapja ha nagyon rövid távon nézzük mint pl. DT vagy pár napos swing, esetleg pont ellentétes irány pozíció felvétel. Ilyenkor mondható  az, hogy "egymástól nyerjük el" a pénzt, hiszen vmelyik irány nyerő lesz, míg a másik veszteséget okoz. A realizálás okozza a veszteséget, ezt megfelelő kockázatkezeléssel limitálni kell. Ezt nevezzük spekulációnak.  Ugyanakkor te sosem tudhatod, hogy egy bukásból kerül át hozzád a pénz vagy éppen vki olyantól, aki sokkal régebb óta vette sokkal olcsóbban és nem is kell, hogy érdekeljen, mert nem "beteg gyerekek szociális alapjából" realizálsz hozamot ! A befektetés viszont másról szól, arról, hogy egy cég eredményességéből profitálunk hozam formájában, ami osztalék és/vagy árfolyam nyereséget jelent. Ez már nem dt/swing időtávon fut, hanem hónapok, évek távlatában és ez már nem arról szól, hogy "más bukásából nyerek". Ezt csak azért írtam le, hogy megnyugodj és lásd a különbséget, tehát te nem veszel el senkitől pénzt. Tudod te is, hogy a tőzsde nem játék, viszont óriási lehetőség a kisbüfik számára, de csak akkor, ha funda/TA alapú megközelítéssel játszol... mindkettő nem ismerete és kockázatkezelés hiánya a rulett szintjére alacsonyítja le kockázati szempontból. A hazai tőzsdések nagy része spekuláns, hogy ebből mennyi az akinek van tapasztalata és tudja, hogy miként kezelne le egy összeomlást, azt nem tudom, de gyanítom, hogy a zöme elvérezne.
polkiop 2018. 03. 17. 21:53
Előzmény: #188  polkiop
#190
Illetve mégsincs igazam.
Amikor nem vesztjük el az önkontrollt, látjuk azt, hogy mennyi az elég, tudunk megálljt parancsolni a vágyaknak, és eg tudunk elégedni amennyink van.
Pici koromban megműtött egy híres orvos, mélyen vallásos volt minden reggel templomba járt. Eljárt a szegényekhez, emlékszem nálunk is járt és csokit hozott (kb. 42 évvel ezelőtt). A műtét után édesanyám pénzt adott neki, de nem fogadta el, azt kérte, hogy vigyen a templomba virágot. Amikor meggyógyultam, anya újból megkereste és adott neki pár száz forintot (határozottan kérte a doktor, hogy csak akkor adja ha nem okoz terhet), biztos vagyok benne, hogy a pénzt szétosztotta.
Ma már ilyen nincs. Pedig lehetne. Vagy nem?
1378 2018. 03. 17. 21:46
Előzmény: #188  polkiop
#189
polkiop.
Nálunk, hogy sokat keressen a doki sok műtétet vállal, túlórázik stb., ha kevesebbet vállal akkor  alább kell adni igényeit. Ki megy nyugatra fele annyit dolgozik és ugyanannyit keres.
polkiop 2018. 03. 17. 21:40
Előzmény: #186  1378
#188
Nekem ez a szabadidő dolog új. Ha kevesebbet vállal több a szabadideje.
A minél többet, minél kevesebb munkával meg egy olyan utópia ami kevés embernek sikerül még az orvosok között is.
polkiop 2018. 03. 17. 21:38
Előzmény: #182  MetalHeart
#187
Bármilyen furcsa, ha nyerek azért eszembe jut, hogy valakinek kevesebb lett.
De sajnos mintha manapság egyre szervezettebben húznák le a kisbefektetőket. Nem így látod?
1378 2018. 03. 17. 21:37
Előzmény: #180  polkiop
#186
Csak azt akartam leírni, hogy itt is jól keresnek a dokik, de odakint megkeresi sima munkaidőben lesz egy csomó szabadideje azért megy el.
polkiop 2018. 03. 17. 21:35
#185
Még egy apróság. Elég sok EU-s pályázatot láttam saját/ismerősök. Nem sokolyat láttam ahol ne lett volna minimum 30% túlárazva. És itt nincs fidesz vagy más elfogultság. Ha ugyanezt nagyobb méretben, hasonló arányokkal csinálják az már gond? 
Lopnak, kiderült. De ami nem derül ki az nem lopás? A festő bevallja? A fogász bevallja? Ezeket ha összeadnánk nem lenne legalább annyi, mint amiről a szóbeszéd szól manapság? 
MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 17. 21:35
Előzmény: #182  MetalHeart
#184
világ = világon
1378 2018. 03. 17. 21:35
Előzmény: #180  polkiop
#183

MetalHeart
MetalHeart 2018. 03. 17. 21:34
Előzmény: #181  polkiop
#182
Mindenki sehol a világ nem nyer... a kérdés az, hogy mit kell tenni vagy legalábbis megpróbálni, hogy TE nyerj... és természetesen nem irreális célokat megfogalmazva...
polkiop 2018. 03. 17. 21:29
Előzmény: #178  MetalHeart
#181
A befektetés és tőzsde világával (23 éve csinálom) nincs semmi gondom. De ne feledjük, ezeknek a működési alapja az, hogy nem nyerhet mindenki, ez egyszerűen képtelenség.

Topik gazda

Mifi104
Mifi104
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek