Topiknyitó: Portfolio 2010. 02. 03. 11:52

Újra Magyarországon vannak az IMF szakértői  

Ugrás a cikkhez
A mai nappal megkezdődött a nemzetközi pénzügyi szervezetek Magyarországnak nyújtott hitelcsomaggal kapcsolatos, negyedéves gyakoriságú, immár ötödik felülvizsgálata - jelezte a Portfolio.hu kérdésére Pichler Ferenc. A Pénzügyminisztérium...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=128054
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 02. 03. 20:17
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
elqurtuk
Törölt felhasználó 2010. 02. 03. 20:15
Előzmény: #4  matgab
#5
A hasonlat jó. De a kérdés továbbra is:
Hol van ez a kurva sok pénz?
Vagy azt akarod mondani, hogy a 90%-a ott figyel a jegybankban?
matgab 2010. 02. 03. 15:46
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
az IMF hitel olyan, mintha én adnék neked kölcsön kamatra és megmondanám, hogy tedd be anyukád spájzába, hogy mindenki más is adjon neked kölcsön, hisz úgyis tele vagy pénzzel.
Megengedném, hogy egy részét olyan dolgokra költsed, amiből jól tudsz majd dolgozni.

Aztán visszakérem 3 év múlva kamatokkal.
Persze egy részét elköltötted azóta fagyira és lapátra, a maradékot kiveszed a spájzból (nem sokat fagyiztál, ezért még a kölcsönkért pénz 90%-a megvan jó esetben.

Viszont nekem az eredeti összegnél 30%-kal kell többet visszaadjál. 35%-ot meg majd én megmondom neked , hogy úgy fizetsz vissza, hogy megígéred, hogy enyém lesz a ház, ha megöröklöd, de addig is lapátolj a földemen napi 3 órát nekem ingyen...

Mivel neked nincs pénzed és nincs más lehetőséged bele fogsz menni, különben megkérem a nagydarab haveromat (aki szintén tartozik nekem, meg szeret is, mert néha adok neki lóvét abból amit a többiektől beszedtem) és úgy szétver téged, hogy 5 évig lábra sem tudsz állni...

Ez az IMF segtség.
Törölt felhasználó 2010. 02. 03. 15:18
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
mszp penznyelo
Törölt felhasználó 2010. 02. 03. 15:14
Előzmény: #1  portfolio
#2
Valaki tudja, hogy mire ment el az IMF pénze? Hol van most vagy valami ilyesmi?

Egy része úgy tudom, hogy az MNB-nél parkol, és a devizatartalékokat növeli.

Vajon ez is beleszámít a GDP-arányos eladósosottsági rátánkba?

Mert ha nem ,akkor végképp elképzelni sem tudom, hogy mitől lett hirtelen pikk-pakk 15-20%kal magasabb az eladósodottságunk, miközben semmit nem látni, hogy hova lett a pénz...?

Egy kicsit egyszerübben:

\"HOL VAN A LÉ...\" :-)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek