Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 11. 08. 22:35

TVK ???  

Az ÁÉB mejelent az eladói oldalon kérdés, hogy a rossz Q3 miatt vagy egy esetleges átlagár alakítás miatt?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 19:30
Előzmény: #9433  koati
#9440
A Mol mindent a jelenlegi hatályos jogszabályoknak mérten tesz. Az ajánlat nem kötelező, ezért ha nem akarod nem kell elfogadnod, viszont a kiszorítás az nem lesz ilyen szabadon választható rész...

Az Egis és a Mol esete nem hasonlítható össze, én csak arra voltam kiváncsi, hogy magában az eredeti első ajánlatban szerepelt e, és ha igen akkor hogyan a kiszorítás rész.
X9Z5 2015. 03. 04. 19:28
Törölt hozzászólás
#9439
X9Z5 2015. 03. 04. 19:27
Törölt hozzászólás
#9438
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 19:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#9437
Nem jarhatnak rosszabbul?? Ez mit jelent?? Ha nem lesz kiszoritas es mondjuk lemegy az ar 4000 forintra, akkor a NEM JÁRHATNAK ROSSZABBUL PUNKTUM részt majd a MNBnek, vagy a MOLnak fogod bevinni???

kicsit olyan mintha más filmet néznénk...
merkur 2015. 03. 04. 19:21
#9436
Lehet, hogy a cikkíró tájékoztatása pontos, de erre azért nem vennék mérget. Az MNB ügyfélszolgálatán meg kell érdeklődni, hogy a BÉT-en közzétett éves nem auditált jelentés alapját képezheti-e az árnak? Nem vagyok pesti, ezért nem tudom ezt most lebonyolítani, max. írok nekik.
X9Z5 2015. 03. 04. 19:21
Törölt hozzászólás
#9435
koati
koati 2015. 03. 04. 19:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#9434
Nem is fogsz rosszabbul járni már ezt sulykolom nem tudom mióta!
Csak az a kérdés, hogy sikerül-e jobban járni a kiszorítási szakaszban?
(4984 Ft/részvény a zsebünkbe van mindenképpen!!!)
koati
koati 2015. 03. 04. 19:17
Előzmény: #9430  Törölt felhasználó
#9433
Ha te lennél a MOL helyében 90% feletti tulajdonnal ilyen pozitív iparági környezetben, akkor nem ezt tennéd 20%-al alacsonyabb áron a 2014 év végi árhoz képest, ha a törvény lehetővé teszi?

Az EGIS ajánlat teljesen más volt 50-51%-a volt a franciáknak, és MINDENNÉL!!! (könyv szerinti értékhez,180 és 360 napos tőzsdei átlagárakhoz képest is) magasabb ULTRAGÁLÁNS ajánlatot adtak!
X9Z5 2015. 03. 04. 19:10
Törölt hozzászólás
#9432
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 19:03
Előzmény: #9427  koati
#9431
Ez pontosan igy van. A kérdés, hogy miert nem irtak le a MOL ajanlataban, hogy az ajanlat lezarast kovetoen 3 heten belul kiszoritassal kivezetik a tozsderol. Persze lehet, hogy ez nekik egyertelmu, illetve csak annyit irtak le, amennyit a jog megkovetel.
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 19:01
Előzmény: #9424  koati
#9430
ebben az esetben is 100%ra van véve, hogy lesz kiszorítás!
miért 100% ez?? miért nem csak 80%? ha csak 80%, akkor van 20% hogy nem lesz kiszorítás és akkor a papir milyen áron lesz?? mondjuk 4500? akkor 1/2 r/r van 80-20%hoz amit SENKINEK sem ajanlok!!!
szoval miert is 100%, hogy lesz kiszoritas??
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 18:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#9429
En nem ertem mirol beszelsz. A MOL mindennel ugy jart el ahogy el kellett, az MNB jovahagyta az ajanlatatot, mert az minden mertekben megfelelt a jelenlegi jogszabalyoknak.
Te egyebkent kicsit tul kepzeled az MNB szerepet. Szerintem valami Robin Hood filmet kepzelsz oda, pedig (sajnos) messze nem igy van.

Jelenleg mindenben ugy jart el ahogy el kell, ha ki akar egyaltalan szoritani, akkor azt a jovo heten bejelentheti es megteheti 4984 forintos aron, ami aprilis 15ig le is zajlodhat es vegleg meg is szunhet a tozsden a TVK.

De még azt sem tudom, hogy ki akar e szoritani egyaltalan. Illetve azt azert eleg erdekesnek talalom, hogy egy marcius 5.i ajanlat es egy aprilis 20. esetleges kiszoritasi ajanlat kozott 20% kulonbseg van, mindezt a sajattoke mutatoban auditalt valtozas miatt! BÁR egyebkent meg pont errol van szo....

Nem emlekszem az EGIS ajanlatra, hogy ott mar az ajanlatnal meg volt HIRDETVE a kiszoritas, vagy csak mindenkinek egyertelmu volt, hogy az lesz, azaz amit a MOL most csinál, az mennyire megszokott, vagyis a mostani ajanlatnak kulon pontja vonatkozik arrol, hogy ő VALŐSZINULEG élni fog a kiszoritassal. Na mar most ez mitol is fugg? az ajanlat akkor ervenyes ha 1dbot is felajanlanak, ez azt hiszem teljesitheto, ha viszont utana kiszoritas lesz akkor miert nem irja oda, hogy milyen aron?? bar gondolom azert, mert egyértelmű neki, hogy 4984 forinton...
koati
koati 2015. 03. 04. 18:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#9428
Én egyetértek. Kérdés, hogy az MNB is?
Mert az egy dolog, hogy nyilvános vételi ajánlatnál a törvény mit ír minimum árra, és az egy más dolog, hogy ha az MNB-t, mint PSZÁF jogutódot vesszük figyelembe, mint kvázi "versenyhivatalt", akkor már nekünk kellene igazat adniuk.
Gondolom ezerrel üti egymást az Értékpapír törvény és a Polgári törvénykönyv szolgáltatás-ellenszolgáltatás arányossága című részei.
koati
koati 2015. 03. 04. 18:48
Előzmény: #9426  koati
#9427
Az ellenérték meghatározása

Kiszorítás esetén az ellenérték nem lehet kevesebb, mint a korábbi vételi ajánlat során alkalmazott ellenérték vagy a társaság egy részvényre jutó saját tőkéjének értéke közül a magasabb. Az egy részvényre jutó saját tőkét a legutolsó, könyvvizsgáló által hitelesített éves beszámoló alapján kell meghatározni.
link
koati
koati 2015. 03. 04. 18:45
Előzmény: #9425  koati
#9426
A cikk törvényi előírásnak írja az auditált könyv szerinti értéket.
:o(
koati
koati 2015. 03. 04. 18:41
Előzmény: #9424  koati
#9425
Darabonként 4984 forinton tesz önkéntes nyilvános vételi ajánlatot a Mol az általa még nem birtokolt, 5,14 százaléknyi TVK részvényre. Az olajcég akár jobban is a zsebébe nyúlhatott volna, de úgy tűnik, a kisrészvényesek kénytelenek lesznek beérni a törvényi előírások szerinti minimumkövetelménnyel, vagyis a 2013-as év auditált, egy részvényre eső könyv szerinti értékével.

Bár a bejelentés időzítése váratlan volt, ügyfeleinknek már egy évvel ezelőtt is jeleztük, hogy a nyomott árszintek mellett reális forgatókönyv lehet a TVK kivásárlása. A kedvező fundamentumok alapján először februárban, a 3550-3800 forintos árszinteknél javasoltuk a részvények vásárlását, majd később, április végén a 4000 forintos szinteknél is felhívtuk ügyfeleink figyelmét a kedvező lehetőségre. Aki megfogadta tanácsunkat, akár 40 százalékos hozamot is elérhetett nem egészen egy év alatt a TVK részvényekbe történő befektetéssel, ami még a kockázatos eszközök között is egy igen látványos felülteljesítésnek számít.

Az önkéntes vételi ajánlatot követően a már most is közel 95 százalékos tulajdonos Mol várhatóan élni fog kiszorítási jogával (amivel csak úgy élhet, ha előbb vételi ajánlatot tesz). Talán a Mol is azért döntött az egyébként szokatlannak mondható január közepi ajánlattételi időpont mellett, hogy még a tavalyi, alacsonyabb saját tőke értéke mellett tudja végrehajtani a tranzakciót. Ha minden jól megy, erre így minden lehetősége adott is a cégnek.
Bár a kisrészvényesek egyik szeme nevethet az árfolyam emelkedése miatt, a boldogság nem lehet teljes. A TVK erős fundamentumai miatt ugyanis a jövő is szép árfolyamteljesítménnyel kecsegtetett. Az olajár esése ugyanis kedvez a vegyipari cégnek, a TVK számára fontos termékmarzsok a negyedik negyedévben tovább tágultak, ráadásul a következő években a vállalat legutóbbi nagyberuházása, a butadién üzem is elkezdhetett volna látványosan hozzájárulni az eredménytermeléshez.

Mi történik majd a következő hónapokban?
 A Felügyeletnek legfeljebb 30 napja van jóváhagyni az ajánlatot, amit egyszer 15 nappal meghosszabbíthat. A jóváhagyástól számított legalább 2 és maximum 5 napon belül indulhat az ajánlati időtartam.
 Ezt követően újabb harminc napig tart az ajánlati időtartam,....
 ...majd 5 napon belül el kell számolni a felajánlott papírok ellenértékét.
 A kiszorítási eljárás ütemezését kevésbé lehet pontosan előre látni, de a vállalat várhatóan minél előbb megpróbálja azt végrehajtani. A kényszerített kiszorítási eljárás akár két-három héten belül is megtörténhet.
A kiszorítási folyamatra a vételi ajánlatnak megfelelő áron, vagyis papíronként 4984 forinton kerülhet sor. Szélsőséges esetben előfordulhat, hogy időközben a TVK-nak megjelenik a 2014-es auditált éves jelentése, és így valamivel magasabb (akár papíronként 5500 forintos) árat kell a Mol-nak fizetnie a kiszorítás során. Erre azonban kis esélyt látunk, hiszen a jelentés publikálására év elejétől 120 nap áll rendelkezésre, ami elégnek tűnik, hogy közben akár a kiszorítási eljárást is lebonyolítsa a vállalat.
Emiatt véleményünk szerint befektetési szempontból lényegében mindegy, hogy valaki már az önkéntes vételi ajánlat során odaadja papírjait, vagy megvárja a lépéssel a kiszorítási eljárást. A felajánlás jogi és technikai részletei a linkre kattintva olvashatók.
koati
koati 2015. 03. 04. 18:40
Előzmény: #9421  Törölt felhasználó
#9424
Idézet az anno írt egyik cikkből:

Mi történik majd a következő hónapokban?
 A Felügyeletnek legfeljebb 30 napja van jóváhagyni az ajánlatot, amit egyszer 15 nappal meghosszabbíthat. A jóváhagyástól számított legalább 2 és maximum 5 napon belül indulhat az ajánlati időtartam.
 Ezt követően újabb harminc napig tart az ajánlati időtartam,....
 ...majd 5 napon belül el kell számolni a felajánlott papírok ellenértékét.
 A kiszorítási eljárás ütemezését kevésbé lehet pontosan előre látni, de a vállalat várhatóan minél előbb megpróbálja azt végrehajtani. A kényszerített kiszorítási eljárás akár két-három héten belül is megtörténhet.
A kiszorítási folyamatra a vételi ajánlatnak megfelelő áron, vagyis papíronként 4984 forinton kerülhet sor. Szélsőséges esetben előfordulhat, hogy időközben a TVK-nak megjelenik a 2014-es auditált éves jelentése, és így valamivel magasabb (akár papíronként 5500 forintos) árat kell a Mol-nak fizetnie a kiszorítás során. Erre azonban kis esélyt látunk, hiszen a jelentés publikálására év elejétől 120 nap áll rendelkezésre, ami elégnek tűnik, hogy közben akár a kiszorítási eljárást is lebonyolítsa a vállalat.
Emiatt véleményünk szerint befektetési szempontból lényegében mindegy, hogy valaki már az önkéntes vételi ajánlat során odaadja papírjait, vagy megvárja a lépéssel a kiszorítási eljárást.
X9Z5 2015. 03. 04. 18:32
Törölt hozzászólás
#9423
X9Z5 2015. 03. 04. 18:23
Törölt hozzászólás
#9422
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 18:23
Előzmény: #9416  merkur
#9421
En ugy tudom, hogy a MOL hivatalosan jart el eddig, vagyis csak az elfogadott eves eredmeny szamit hivatalsonak, es abbol a 2013as a legutolso. a holnap lejaro ajanlatot kovetoen 5napon belul kifizeti a szamlat, es valoszinuleg kiszoritast is megkezdi, mondju marcius 13.val, ami aprilis 13.ig tart, igy az aprilis 15.-en elfogadasra kerulo 2014es evi eredmeny pont nem lesz erdekes mar...

nna de mi van, ha azt mondja, hogy még sem szorit ki?! vagy ezt az eshetoseget most teljes mertekben kizarjuk?
Törölt felhasználó 2015. 03. 04. 18:14
Előzmény: #9407  merkur
#9420
A februári az lehet, hogy negyedéves volt, de 4984 Ft erteku kozles ota az tuti, hogy ment egy féléves jelentés, amiben mar nagyobb osszeg van, mint 4984!!!
Valami nem stimmel ezzel, mert az tuti, hogy ilyen egyszeruen nem talalhatnank meg a megoldast.
Na nezzuk meg mennyi volt a 2014. 1. félév utan a konszolidalt sajat toke!
koati
koati 2015. 03. 04. 17:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#9419
Ó ezen már túl vagyok.Ezért írtam,hogy személyesen kell elmenni hozzájuk.

Külföldön meg tojnak a MOL-ra. Senkit nem érdeklünk sajnos.
:o(
X9Z5 2015. 03. 04. 17:13
Törölt hozzászólás
#9418
koati
koati 2015. 03. 04. 16:17
Előzmény: #9416  merkur
#9417
Jó.
:o)
merkur 2015. 03. 04. 15:59
#9416
Most néztem meg a Bét-en közzétett adatokat. A TVK 2014. éves közzétett - nem auditált - konszolidált saját tőkéje: 142891 millió Ft. Részvény állománya: 24290843 db, 1db-ra elosztva a saját tőke 5883,- Ft. Úgy gondolom, hogy a MOL-nak ezt kell megajánlania vételárként. Ha nem ezt teszi, a Mol-nál reklamáljunk, a felügyelet egyidejű értesítése mellett. Ha valaki ezt máshogy gondolja, beszéljük meg.
koati
koati 2015. 03. 04. 15:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#9415
Egy részük elfogadja, egy részük lehet hogy próbálkozik még a 900Ft-os pluszpénzre.
X9Z5 2015. 03. 04. 15:45
Törölt hozzászólás
#9414
koati
koati 2015. 03. 04. 15:38
Előzmény: #9412  merkur
#9413
Akkor van esélyünk?
merkur 2015. 03. 04. 15:11
#9412
A konszolidált mérleg a gazdaságilag szoros kapcsolatban álló cégek (anyavállalat-leányvállalat)együttes mérlege, tehát az auditáláshoz nincs köze.
koati
koati 2015. 03. 04. 14:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#9411
Hú én azért nem vagyok olyan nagy spíler, mint Tibi002 MESTER (Ivanov Tibor), vagy mint a jeles tanítványa mage.
Ők már külföldi börzéken nyomulnak nagy sikerrel.(Bár itthon sem csinálták rosszul, de elegük lett Orbánék kiszámíthatatlan országából és tőzsdéjéből.)
Ha minden igaz van Facebook-os csoportja is Tibinek, meg saját honlapja is.(Keress rá a neten! értékalapu blogra rákeresve kiadja a kereső)
koati
koati 2015. 03. 04. 14:50
Előzmény: #9407  merkur
#9410
A konszolitált az ugye még nem auditált?
Akkor valaki anno itt vagy a MOL fórumon mért állította, hogy auditált kell?
Ezen áll vagy bukik a dolog!!!
philosopher
philosopher 2015. 03. 04. 14:33
Előzmény: #9407  merkur
#9409
Szerintem ez az eset csak az újonnan tőzsdére lépett cégekre vagy ENEFI-BTEL-félékre (akik nem tudnak auditáltat flmutatni) vonatkozik.
philosopher
philosopher 2015. 03. 04. 14:29
Előzmény: #9404  koati
#9408
Simán lehet marad annyi (6 mrdból), mert az EGIS-nél is relatív sok papír benn maradt, pedig ott még egész jó prémiumot is fizettek és lehetett tudni, hogy kiszorítás jön. Itt meg elég pofátlan az ajánlat. Persze nem tudom, mennyien bajlódnak ilyesmivel. De részvényenként 900 Ft az nem kevés.
merkur 2015. 03. 04. 14:29
#9407
Valóban lehet, hogy az ellenajánlat nem a részvényes részéről történhet, ezen én is rágódtam egy sort. A március 5-e azonban az "önkéntes vételi ajánlat" utolsó napja. Szerintem jövő héten indulhat a "vételi ajánlat", ami megint egy 30 napos időszak lesz. És ebben kellene valamit tenni a tisztességes eladási ár érdekében. Szerintem is a felügyelethez fogunk eljutni.És most idézem a törvényt, mely szerint ha nincs auditált beszámoló, akkor a felügyelethez benyújtott éves, vagy féléves gyorsjelentés is alapul szolgál.Bár szerintem a februári negyedéves volt.
" Saját tőkeként

a)338 a legutolsó, közgyűlés által jóváhagyott, könyvvizsgáló által hitelesített éves beszámolóban, vagy

b) ha a céltársaság nem készített még könyvvizsgáló által hitelesített éves beszámolót, akkor a Felügyelet részére benyújtott éves vagy féléves gyorsjelentésben szereplő értéket kell figyelembe venni azzal, hogy ha a céltársaság a számviteli jogszabályok alapján konszolidált beszámoló készítésére kötelezett, akkor saját tőkén a konszolidált saját tőke értendő.
philosopher
philosopher 2015. 03. 04. 14:26
Előzmény: #9403  koati
#9406
Lehet, hogy az ilyen esetekre készülnek azzal, hogy egy ideje már két őr támasztja a falat az MNB Délinél lévő kirendeltségénél? :-)
X9Z5 2015. 03. 04. 14:13
Törölt hozzászólás
#9405
koati
koati 2015. 03. 04. 13:54
Előzmény: #9403  koati
#9404
Ja lehet, hogy egy kissé eltúloztam, hogy 2-2.5 Milliárdért tartanak meg részvényeket a kistulajdonosok.Ez az osszeg ami kb. nem fordult meg a tőzsdén az ajánlat óta, de ebből valószínűleg sokat felajánlanak az eredeti tulajdonosok.
koati
koati 2015. 03. 04. 13:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#9403
Először is megvárom a március 5-e után azt a 2 napot, amit merkur kolléga írt, hogy mit lép a MOL.
Aztán ha a MOL azt mondja, hogy kiszorítás ezen a 4984 Ft-on, akkor már nem e-mail küldök a MOL-nak, hanem ajánlott tértivevényes levelet, melyben leírom, hogy szíveskedjenek a részvényeimért a 2014-es jelentés saját tőke összegéből kiszámolt vételárat fizetni.Közben valószínűleg ellátogatok személyesen az MNB-hez is, ha jól tudom a PSZÁF utód részlegük a Déli Pályaudvarnál van. Ott már nem tehetik meg, hogy ne válaszoljanak.
X9Z5 2015. 03. 04. 13:40
Törölt hozzászólás
#9402
koati
koati 2015. 03. 04. 13:07
Előzmény: #9399  merkur
#9401
Szerintem ez arra vonatkozik, ha a MOL elől valaki szertné megvenni a kisrészvényesek részvényeit,de itt nem erről van szó sajnos, hiszen 94.8%-os nagytulaj a MOL.

Meg hát az elfogadó nyilatkozat megtételére nyitva álló határidő zárónapját megelőző tizenötödik nap már kicsit elmúlt.Hiszen március 5-e előtt 15 nap már elmúlott.
:o(

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek