Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
offshort
offshort 2020. 01. 30. 20:06
Előzmény: #359  Törölt felhasználó
#361
megértelek!, 
de amikor már azt hiszed hogy, 
na végre győzött a logikád és a racionalis gondolkodás, 
akkor a legutolsó pillanatban azt fogja kommentelni bármelyikük, hogy 
"de pedig a szent könyvben írva vagyon" ! :)
----------------------------------------------------------------------------------- 
majd meglássd! :) 
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 20:10
Előzmény: #359  Törölt felhasználó
#362
:))))))... elérkezett az ideje a Mindenható Tudományvallás szcientoapológiai felekezetének megalapítására!... vészesen sokasodnak az eretnekek!...:)))))
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 20:15
Előzmény: #354  Törölt felhasználó
#363
Az a linked... khmm... hogy úgy mondjam, nem volt a téma (elvi) komolyságával azonos súlycsoportban...;)
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 20:22
Előzmény: #363  Törölt felhasználó
#364
Dehogynem, ne játszd a hülyét. Googli a barátod, javaslom keresett kifejezésnek pl. a tudományos kutatás módszertanát, stb.
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 20:27
Előzmény: #360  Törölt felhasználó
#365
Ne most össze a dolgokat, a mindenfelé burjánzó áltudományos maszlagokat pont azért nevezzük így, mert nincs sem elméleti, sem kísérleti megalapozottságuk, tehát nem teljesítik a tudományos kutatás alapfeltételeit.
"párhuzamos univerzumok, féregjáratok, szingularitás "milyensége", fekete lyukak "tulajdonságai" st"
Ezeket pont azért tekintjük hipotézisnek vagy felvetésnek, mivel egyelőre nem bizonyítottak. Kb. mint a te istened, csak ezeknek nagyobb a valószínűsége, mivel nem légből kapottak.
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 20:28
Előzmény: #362  Törölt felhasználó
#366
Nincs olyan hogy tudományvallás, mivel a tudomány nem hit.
offshort
offshort 2020. 01. 30. 20:40
Előzmény: #362  Törölt felhasználó
#367
az eretnek szót hiába szádra ne vedd! 
mondáá az ÚR! 
----------------------------------------------------------------- 
ez olyan mintha a kurucra azt mondanád h labanc, 
a labancot meg lekurucoznád! 
eretnek volt pl G Bruno, nem véletlenül gyújtott alá a vallás,
ti pedig továbbra is "laposföldhivők" maradtatok! :)
------------------------------------------------------------
még mindig nem értem h miért ide jártok téríteni!, 
ott a JEDI vallás !, 
ott biztos közönséigényre találtok, 
ott nyugodtan lehetne tovább folytatni "áldásos" térítéseteket!
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 20:53
Előzmény: #366  Törölt felhasználó
#368
"...mivel a tudomány nem hit."
 
tényleg úgy hiszed??...:))
 
https://index.hu/tudomany/tortenelem/vizimaj6108/
 
))
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 20:59
Előzmény: #367  offshort
#369
Érdekes, hogy az Orbán-család viselt dolgainak itteni taglalását nem siettél off-topiknak offolni...:))... (nem mintha engem zavarna h. itt is tárgyaljá(to)k őket). ;)
 
A vallás és a tudomány viszonya sokkal inkább on-topik mint az, amit valami miatt "elfelejtettél" kifogásolni... hát nem érdekes felfedezés??...:)))
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 21:07
Előzmény: #368  Törölt felhasználó
#370
Tényleg, csak nem hiszem, hanem tudom, az általad belinkelt cikk ennek nem mond ellent, felvázol egy teóriát, amire egyelőre nincs kétséget kizáró bizonyíték, pont ezért csak teória és nem tudományosan igazolt tény.
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 21:10
Előzmény: #365  Törölt felhasználó
#371
Miből gondolod, hogy az "én Istenem" valószínűsége "légből kapott", míg a te féregjáratod valószínűsége megalapozottabb? 
 
Kifejtenéd ezt nekünk (tudományosan)?
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 21:13
Előzmény: #370  Törölt felhasználó
#372
Dehát a "tudomány" rovatban közlik!...sőt maga a nyilatkozó is tudományis elméletként beszél róla... miért nem az "áltudomány" vagy a "kocsmai kvaterkázás" rovatba tették??...:)
offshort
offshort 2020. 01. 30. 21:15
Előzmény: #369  Törölt felhasználó
#373

dede, érdekes felfedezés, 
biztos én vagyok a sorosfia-oscarra-jelölt film főszereplője!! :))
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
csak tovább görcsölsz a vallási marhaságaiddal és a "laposföldhívőségeddel"!, 
-------------------------------------------------------------------------
"Tudomány és csillagászat" a topik cime!, 
nem pedig vallási és ezo ostobaságok! 
ezt próbáld megérteni! 
"hálisten" több hónapig békén hagytátok ezt a topikot!, 
az ÚR tartsa meg eddigi jó szokásotokat! :) 
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 21:26
Előzmény: #373  offshort
#374
Sajnos nem sikerült válaszolnod rá, hogy miért tartozik Orbán gyerekkora szorosabban a "Tudomány és Csillagászat" körébe, mint a vallás. Miért kerülöd a választ?
 
Részemről engem Orbán gyerekkorának itteni taglalása ugyanúgy nem zavar, mint ahogy a "tudomány" és vallás együttes taglalása sem. Számomra mindkettő belefér...:)... neked miért csak a vallás fér bele az itteni offtopik fogalmába, míg Orbán meg nem??
 
Hmm?
offshort
offshort 2020. 01. 30. 21:33
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#375

talán azért mert orbán és maffiája a sötét anyag! :))
a hivői szintén ! :)) 
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 21:37
Előzmény: #375  offshort
#376
Tekinthetjük akkor ezt (gtg-i értelemben véve) a sötét anyag bizonyítékának??...:)))))
offshort
offshort 2020. 01. 30. 21:38
Előzmény: #375  offshort
#377
szerintem más topikba lökd tovább az ezo marhaságaidat,
itt senki nem kivancsi rá!
és mivel teljesen kezd OFF topik lenni , 
én be is fejeztem! 
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 21:43
Előzmény: #377  offshort
#378
Mivel magadra reagáltál, így egyet kell értenem. 
 
Várjuk hát a "tudományos bizonyítás" általánosan elfogadott módszertanának hivatalos kiskátéját...:)
Törölt felhasználó 2020. 01. 30. 21:58
Előzmény: #351  kispangit
#379
igen, tényleg!... "társítók"!... de régóta nem hallottam ezt a fogalmat.
Tagore
Tagore 2020. 01. 31. 08:30
Előzmény: #379  Törölt felhasználó
#380
"Amyám borogass..." :) Szerencsére a tudomány szigorú keretek között működik ...és kiemelném a MŰKÖDIK szót, minden meghatározása, elmélete mögé a bizonyítékok tömege szükséges! ....A hamis prófétákat hamar kiszórja a műkődő rendszere alapján ( örökmozgó, hideg fúzió...stb.) .
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 08:41
Előzmény: #372  Törölt felhasználó
#381
Az egy sima újságcikk egy sima újságban, tehát nem egy tudományos szaklapban. Az illető tudós tudomásom szerint etológus, tehát nem ez a fő területe. Elméletről (teóriáról beszél) és ehhez társít tényeket, amik beilleszkednek ebbe a teóriába, de nem bizonyítják, hanem csak adnak neki valamekkora valószínűséget. Tehát amit mond, az továbbra is csak egy teória, ami ugyan lehet, hogy érdekes, de akkor is csak teória és nem tudományosan elfogadott tény. Mivel van néhány olyan elem, ami elvileg a teóriája lehetségességére utal, ezért nem áltudomány. Áltudománynak a mindenféle alap nélküli, bizonyítatlan faszságokat tekintjük. 
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 08:42
Előzmény: #371  Törölt felhasználó
#382
A féregjárat elméletileg lehetséges, a mindenható univerzumteremtő (és emellett az imákat meghallgató és túlvilágot működtető) viszont nem.
Tagore
Tagore 2020. 01. 31. 08:58
Előzmény: #380  Tagore
#383
A statisztika azt mutatja, hogy rohamosan fogy a birkák száma világszerte.... Néhányan úgy érzik, hogy ez ellen harcolni kell, mert nem lesz kit terelni....csakhogy: az önálló identitásra, szabadságra törekvés jóval erősebb a nacionalizmusnál, a hit megkötéseinél. Néhányan megpróbálják visszaforgatni az idő kerekét, lassítani a haladást, mert ez nem az ő világuk..... Aki egy kicsit is ismeri a történelmet : tudja, hogy kudarc....
kispangit 2020. 01. 31. 09:11
#384
Jól belehúztatok amíg aludtam.
A tudomány teljesen legitim dolog. Tudomány azon valós ismeretek összessége, amit Isten nekünk látni enged. Atommal tudunk már játszani, de a rákra még nincs univerzális gyógyszer. De ha Isten úgy dönt, hogy ettől megszabadítja az emberiséget, majd lesz. Addig azért megfontolandó a Kásler-féle 10-Parancsolat szerinti életvitel.
Ölik a muszlimok a keresztényeket? Egyes hibbant idióták talán, de az iszlám nem tekinti eretnekekenek Jézus követőit, csupán tévelygőknek. Van ugye a Koránban az a híres, rongyosra idézett kitétel, hogy "Öljétek meg őket, ahol éritek...", de ez nem a keresztényekre vonatkozik, hanem azokra a javarészt arab többistenhívőkre, akiknek egy idő után megtiltották a Kába látogatását. Csak el kéne olvasni a szövegkörnyezetét is.
Na de akkor megint: miért nem omlik össze a Naprendszer, ha láthatólag semmi nem közöl energiát vele, hogy egyensúlyban maradjon?
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 09:17
Előzmény: #384  kispangit
#385
A naprendszerrel kapcsolatban már volt róla szó, hogy miket kéne elolvasnod, ha nem akarod, akkor meg maradj annál, hogy azért nem, mert Atlasz tartja a vállán az égboltot.
Tagore
Tagore 2020. 01. 31. 09:17
Előzmény: #384  kispangit
#386
Hinnnye..... .és mindezt le meri írni valaki az informatikai forradalom kezdetén----folyamán? Nem semmi.... No comment.....
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 09:17
Előzmény: #380  Tagore
#387
"...Szerencsére a tudomány szigorú keretek között működik ...és kiemelném a MŰKÖDIK szót, minden meghatározása, elmélete mögé a bizonyítékok tömege szükséges..."
 
"Anyám, borogass"...:))...kettőnk közül vajon ki a naiv??... 2017-2018-ban világszerte kipattant a "fake science" botrány, melyben több tízezer (ha nem sokkal több) úgynevezett "tudós" és "tudományos munkatárs" volt közvetlenül érintett szerte a világon (a készülő mega-világbotrányt egyesült erővel természetesen gyorsan szőnyeg alá söpörték) ... tudod, a publikációs kényszer miatt hamis(ított), összeollózott, vagy egyenesen elejétől végéig kitalált és koholt, úgynevezett ellenőrzötten "tudományos" publikációkról van szó... egy óriás méretű, szervezett tudományhamisítási iparágra derült fény, mely - és ebben igazad van - valóban "szigorú" és jól (meg)olajozott keretek között működött és működik mind a mai napig...;)))
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 09:23
Előzmény: #382  Törölt felhasználó
#388
Dehogy... elméletileg bármi lehetséges, ami elgondolható... elég itt csupán a láthatatlan rózsaszín egyszarvúra gondolnod... vagy akár a neked oly kedves féregjáratra... :))
kispangit 2020. 01. 31. 09:25
Előzmény: #385  Törölt felhasználó
#389
Nem fogom elolvasni, mert sose érnénk a végére, ld. amit korábban mondtam. Magyarázd el 20-30 sorban. Mi tartja egyensúlyban? Az általános gravitáció? Valami kozmológiai állandó? Valami láthatatlan pókhálószerűen kifeszülő tér-idő kontinuum, ahol a pókháló szálainak találkozási pontjaiban stabilan ki vannak feszítve galaxisok/naprendszerek? Vagy az Univerzum összes képződménye úgy vonzza/taszigálja egymást, hogy kialakul egy titokzatos univerzális egyensúly? Vagy hogy?
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 09:26
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#390
Bizony mindenhol akadnak csalók, akik trükköznek, sőt még olyan is akad, aki meghamisítja az eredményeket. Viszont a tudományban az a szép, hogy ezek ki szoktak derülni, például akkor, amikor más kutató megismétli az adott kísérletet és más eredményre jut. Továbbra is azt műveled, hogy próbálod hiteltelenné tenni a tudományt, ugyanakkor az alapkérdésre-kérésre még mindig nem adtál semmiféle választ, tehát légy szíves prezentálj már végre valami aprócska bizonyítékot isten létezésére. 
Tagore
Tagore 2020. 01. 31. 09:28
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#391
....és szerinted a bürokrácia, vagy a korrupció mennyi ideig hátráltatja a fejlődést?
Phylaxa 2020. 01. 31. 09:30
Előzmény: #384  kispangit
#392
Milyest valami megzavarja az egyensúlyát változni fog. Egyelőre csak a Nap-tól függ. Az idő, ami alatt az állapota változik számunkra felfoghatatlan. Nem érezzük. A világűrt sem érezzük. Hatalmas és nagyon ritka. A sebességek is (fény) rendkívül kicsik ahhoz, hogy a mozgó objektumok érezhető időn belül bármit is változtassanak. Itt is nyilván a csillagok vagy ezek halmazai lennének képesek változtatásra. A tejút központja egy fekete lyuk. E körül kering a Tejút. A térhez képest a sebességek nagyon picik. A hullám az egyetlen eszköz, amivel felfogni tudunk dolgokat. Befelé az atom felé pedig egy idő múlva már hiába fogjuk fel, téves lesz, hiszen a hullám, amivel megfigyelünk, megváltoztatja a megfigyelt állapotot. Itt tartunk ma, ha jjól tudom. Amíg leszünk, addig fejlődünk. Nekem ez tetszik. :)  
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 09:30
Előzmény: #389  kispangit
#393
Tudod nincs királyi út. Nem lehet 20-30 sorban elmagyarázni és nem fogom az időmet arra pocsékolni, hogy oldalakat írjak azért mert te lusta vagy elolvasni a rendelkezésedre álló információkat. Viszont segíts nekem, én sokkal rosszabb helyzetben vagyok nálad, mivel a te teóriádra vonatkozóan, hogy isten létezik, én nem találok sehol egzakt bizonyítékot, ha neked van ilyen, akkor oszd meg légy szíves, az se baj, ha nem fejted ki részletesen, elég lesz egy link is.
Tagore
Tagore 2020. 01. 31. 09:34
Előzmény: #392  Phylaxa
#394
:) plusssz
Phylaxa 2020. 01. 31. 09:34
Előzmény: #389  kispangit
#395
Az egyensúly csak időleges. Mivel nem tudunk ekkora időt felfogni, ezért nem érezzük, hogy változik. A gravitáció tartja nyilván össze időlegesen a dolgokat, de a sebességek és a gyorsulás is fontos a tömegeknél. Ha mondjuk egy millió évig élne egy ember, akkor máshogy érezné mindezt. Így viszont minden öröknek tűnik, pedig nem az. :)
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 09:39
Előzmény: #390  Törölt felhasználó
#396
Szívesen bebizonyítom, de előbb kérnék tőled egy csekélységet. Tudnál nekem egy aprócska bizonyítékot hozni arra vonatkozóan, hogy a matematikai "pont" a térben található??... tudod, itt arról a pontról beszélek, melyre az egész mai sík- és térgeometria épül
 
Előre is köszi!! (remélem nem kértem túl sokat)...;)))
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 09:43
Előzmény: #388  Törölt felhasználó
#397
"vagy akár a neked oly kedves féregjáratra.."
Nem emlékszem arra, hogy írtam volna, hogy nekem kedves a féregjárat, szerintem felesleges csúsztatnod, mert hiteltelenít.
Elméletileg bármi lehetséges, pl. a görögök szerint Zeusz az Olümposzon csücsült, az egyiptomiak szerint meg a napkorong isten volt. Így elvileg lehetséges, hogy az irdatlan mennyiségű anyagot és energiát tartalmazó világegyetemet egy még hatalmasabb lény teremtette, és az is lehetséges, hogy egy másik dimenzióbeli (vagy akár valamelyik közeli csillag környékén élő) lények figyelik a földet és időnként beleavatkoznak a létezésünkbe, viszont a kettő együtt még elméletileg is kizárható, mivel az univerzumot teremtőnek mi már túl parányiak vagyunk ahhoz, hogy figyeljen, a figyelők meg nem lehetnek akkorák, hogy egy egész univerzumot teremtsenek. 
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 09:46
Előzmény: #395  Phylaxa
#398
Így van, pl. a föld-hold páros is a mostani kötött tengelyforgásúból a szuperkötött felé tart.
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 09:49
Előzmény: #396  Törölt felhasználó
#399
Hagyjuk már a süketelést, elég sok időt fecséreltem már rád és végig megpróbáltam normálisan válaszolni neked, miközben te semmiféle választ nem adtál. Tehát még egyszer: adjál egy aprócska bizonyítékot isten létezésére, máris véget ér a vita és egy csomó időt megspórolunk.
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 09:50
Előzmény: #397  Törölt felhasználó
#400
"...viszont a kettő együtt még elméletileg is kizárható, mivel az univerzumot teremtőnek mi már túl parányiak vagyunk ahhoz, hogy figyeljen, a figyelők meg nem lehetnek akkorák, hogy egy egész univerzumot teremtsenek. ..."
 
Értem. Tudnád esetleg bizonyítani a fenti állításaidat? Vagy másképp: Miért feltételezel bármekkora potenciabeli gyengeséget (általad) elképzelt lény(ek)ről, mely(ek)nek a potenciahatárait te magad definiálod??...:)))
kispangit 2020. 01. 31. 09:53
Előzmény: #392  Phylaxa
#401
Végre valami kézzel fogható! De maradjunk a Föld-Hold tandemnél. Hogyan lehetséges egy olyan stabilitás, hogy a Hold évmilliárdok óta rója pályáját, és se nem ütközött a Földbe, se nem sodródott ki az űrbe? Annak ellenére, hogy a Nap tömegvonzása is cibálhatja, hisz hol közelebb van hozzá, hol távolabb.
Konkrétum? Pl. hogyan következik a nagy bumm-ból az, hogy kialakul egy naprendszer, amiben a bolygók aztán évmilliárdokig közel körpályán keringenek a Nap körül? Egy robbanásnak nem olyan a természete, hogy a központjából sugarasan repül minden szanaszét? Hogyan lesz az őskáoszból ilyen kozmológiai rend? Káoszból nem lehet rend, azt létre kell hozni és fenn kell tartani! Káoszból csak még nagyobb káosz lesz. Ez egy konkrét bizonyíték.
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 09:54
Előzmény: #399  Törölt felhasználó
#402
Lassan a testtel, tudós Uram!..:))...előbb az alkalmazott módszerről kell megállapodnunk, hogy ugyanazt értsük a kifejezéseken... ehhez pedig szorosan hozzátartozik az előbbi kis kér(d)ésem is.
 
Tehát? Tudnád nekem bizonyítani, hogy a "Tudomány" alapját képező matematikai "pont" a térben van? Egyelőre még csak itt tartunk...;)
kispangit 2020. 01. 31. 10:07
Előzmény: #403  Tagore
#404
Gondolom úgy, ahogy az abszolút uralkodók szokták: Aki nem termeszt krumplit, deresre húzatom!
Phylaxa 2020. 01. 31. 10:12
Előzmény: #396  Törölt felhasználó
#405
Az Axiómákra kérsz bizonyítást? :)
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:12
Előzmény: #401  kispangit
#406
Dehogy bizonyíték, csak olcsó süketelés. Előbb írtam pl. a kötött tengelyforgás változását a szuperkötött felé, tehát még a föld-hold rendszer is változik.
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:14
Előzmény: #391  Tagore
#408
"..és szerinted a bürokrácia, vagy a korrupció mennyi ideig hátráltatja a fejlődést?"
 
Rossznyelvek szerint két dolog biztos csak az életben: a halál és az adók.
 
Ha ezt a közlést komolyan veszem, akkor - a kérdésedre válaszolva - a világ végéig!... de nem a "fejlődés"-t (hiszen az csak egy illúzió, ráadásul inverz illúzió), hanem magát az Életet.
 
;)
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:15
Előzmény: #402  Törölt felhasználó
#409
Tévedés, a kiindulás az, hogy te állítod valamiről, hogy létezik. Tehát nem nekem kell bizonyítanom, hogy nincs, hanem neked, hogy van. Tök mindegy, hogy milyen módszerrel teszed, az a lényeg, hogy a bizonyítsd.
kispangit 2020. 01. 31. 10:16
Előzmény: #406  Törölt felhasználó
#410
Az mi, hogy kötött meg szuperkötött tengelyforgás?
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:16
Előzmény: #405  Phylaxa
#411
No látod. Te is Axiómára akarsz tőlem bizonyítékot. :))
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:18
Előzmény: #409  Törölt felhasználó
#412
Lássuk előbb a "pont"-ot... addig sajnos nem tudunk tovább lépni. A te térfeleden pattog a labda!... (mindig is ott pattogott)...:))
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:19
Előzmény: #400  Törölt felhasználó
#413
Teljesen igazad van, 100 %-osan nem zárható ki. Viszont mivel nincs semmiféle bizonyíték a létezésére, legnagyobb sajnálatomra egyelőre nem tudom elfogadni létezőként. Természetesen ha bizonyítod a létezését, akkor meg fogom változtatni az álláspontomat, viszont amíg nem, addig ez bizony csak egy elhanyagolható valószínűségű teóriának sem nevezhető hülyeség.
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:20
Előzmény: #410  kispangit
#414
Hadd ne dolgozzak helyetted, gugli a barátod. 
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:21
Előzmény: #412  Törölt felhasználó
#415
Dehogyis, csak azt szeretnéd láttatni, hogy az én térfelemen pattog, mivel nincsenek érveid.
Phylaxa 2020. 01. 31. 10:22
Előzmény: #401  kispangit
#416
A hold közelít a Föld felé hosszú távon, ha jól tudom. Nagyon hosszú távon. Ezért kering nagyon régóta a bolygónk körül és tűnik változatlannak. De ha a mi egy napunk mondjuk 1 millió év lenne, akkor már nem is "tűnne" olyan változatlannak. Az űrállomás sokkal közelebb van és kisebb. EZért sűrűbben kell korrigálni a pályáját, ha jól tudom. A műholdjaink pedig még alacsonyabban vannak és kisebbek. Ha elfogy az "üzemanyaguk", akkor nem tudják tartani a pályát. Biztosan hallod, hogy elégnek a légkörben. 
    
Milyen nagy Bumm? Én a hullámelméletben hiszek. Tehát, ha vannak is "robbanások", akkor is valami miatt vannak, ami előtte folyt. :)
Phylaxa 2020. 01. 31. 10:26
Előzmény: #411  Törölt felhasználó
#417
Nem akarok ilyet. A hit és a tudomány két különböző dolog. Én nem keverem a kettőt. Nem tudom beidézni, de Einstein is leírt valamit halála előtt, amikor már bizonyított. Ebből arra következtetek, hogy bizony éles a határvonal és nem keverendő a két dolog. :)
Tagore
Tagore 2020. 01. 31. 10:26
Előzmény: #408  Törölt felhasználó
#418
Szerintem felesleges csűrni-csavarni ..... Bármit teszel, a következő generáció túllép rajtad ---ha akarod, ha nem ....
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:28
Előzmény: #413  Törölt felhasználó
#419
Miért, a matematikai "pont" létezésére van bizonyítékod? Nincs. Mert ha lenne, 3 gyengéd kérés után már örömmel prezentáltad volna...:))... mégis erre a nemlétező pontra épül az egész földi "tudomány"-od... (mondhatom, szilárd bázis)...:)))
kispangit 2020. 01. 31. 10:32
Előzmény: #414  Törölt felhasználó
#420
Jól van, szóval amikor a Hold mindig ugyanazt az oldalát mutatja a Föld felé. Ez a kötött, és mi a szuperkötött? És mi következik mindebből?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek