Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
krida
krida 2021. 05. 02. 19:57
Előzmény: #6177  offshort
#6180
Egy teológus valószínűleg nem hemperegne úgy a sárban, ahogy te azt itt nekünk bemutatod. Ha saját embertársaidat nem tudod tisztelni, akkor a tudományod épp annyit ér, hogy kitörölheted vele a vallagodat. 
Amit meg a buktatásról mondtál, a magyar felsőfokú képzés egyik nagy gyengesége épp ez: nem tud oktatni, csak követelni. Menj el egyszer Oxfordba, vagy nézz szét a Harvardon, hogy folyik ott az oktatás.
pitcairn2 2021. 05. 02. 19:55
Előzmény: #6174  krida
#6179
a "Lomonoszovot" az orosz ortodox egyház feje, Erzsébet cárnő alapította:)
https://en.wikipedia.org/wiki/Imperial_Moscow_University
pitcairn2 2021. 05. 02. 19:51
Előzmény: #6156  badsector1
#6178
"tudományos tény, hogy a feleségednek (ha van) kevesebb a fizetése, mint hasonló munkakörben a férfi kollégáinak."
ha ez az un. "tudományos" állítás teljesítményarányosan is helytálló lenne akkor az összes profitmaximalizálásban utazó vállalkozó abban lenne érdekelt, hogy "olcsó" női munkaerővel váltsa ki a "drága" férfi munkaerőt
mivel ennek még az extrém eltéréseket mutató szegmensekben (pl. vállalati felsővezetők) sincs nyoma nyugodt lélekkel kijelenthetjük, hogy az általad "tudományosnak" minősített állítás nem állja ki a tudományos bizonyítás próbáját...
offshort
offshort 2021. 05. 02. 19:50
Előzmény: #6176  krida
#6177
te az igazi f...kalapok közűl való vagy, 
aki semmit sem értenek a világból!
tehát továbbra is kérdés,
egy "teologus" 
mire menne egy mérnöki, orvosi, jogi vagy közgáz karon? 
....
 lehetőleg egyértelműen válaszolj te f... kalap!
:D
krida
krida 2021. 05. 02. 19:44
Előzmény: #6175  offshort
#6176
Mondom, hiányzik nálad az iránytű: össze-vissza hadonászik... 🙂
offshort
offshort 2021. 05. 02. 19:38
Előzmény: #6174  krida
#6175
továbbra is csak egy huje vagy ! 
mi lenne a statisztika te mesehívő?
...
buknának már első évben,
 mert csak az ókori f.szságokhoz van magyarázatuk
egyébként logikájuk/lokitákot semmi!
... 
a LOL-t meg hagyd meg vlmi közeli rokonodnak, 
mondjuk anyádnak, 
te kis kcsg! 
:D
krida
krida 2021. 05. 02. 19:31
Előzmény: #6168  offshort
#6174
Lol. Te az európai kultúrát veted meg. Valószínűleg nem vagy tisztában azzal, hogy  a neves egyetemek - talán a Lomonoszovot kivéve - mind keresztény alapításuak voltak, és ahol a kereszténység megjelent, ott az oktatás is. A teológia a a tudomány csúcsa (Theosz=Isten, Logia/logosz: ismeret, szó). Isten ismerete nélkül nemcsak az ember elveszett, de a tudományok is értelmetlenné válnak alapjaikban, ez olyan, mintha az iránytű gyönyörűen megmunkált mestermű penne, de a tű benne össze-vissza mutatna mindent. (Zárójelben jegyezném meg, hogy ismerem a világi egyetemi képzést, sőt elég komoly sikereket értem el szakmámban, de ismerem a teológiai képzést is, teológiára az USA-ban jártam. És élvezetes volt, elég komoly ismeretekre lehet szert tenni - már annak aki maga is komolyan veszi) 
offshort
offshort 2021. 05. 02. 19:28
Előzmény: #6171  krida
#6173
egy "teologiai" okj-s tanfolyamon kb 1 cd-nyi a tananyag,
míg egy mérnökin, orvosin, jogin, és közgázon kb tíz DVD mennyiségű a tananyag! 
...
na halljunk még párat a valláskárosult marhaságaidból! 
idióta ókori mesekönyvhívő ! 
offshort
offshort 2021. 05. 02. 19:13
Előzmény: #6171  krida
#6172
tényleg?
nem mondod!
... 
én továbbra is tartom hogy ami hujeség az hujeség!
... 
küldj el egy "teologián" végzettett
egy mérnöki, orvosi, jogi, közgáz karra 
aztán statisztikázzuk az eredményeket! f..kalap!
:D
krida
krida 2021. 05. 02. 19:08
Előzmény: #6168  offshort
#6171
Volt idő, amikor ezt, amit itt mondasz, nemisolyrég teljes komolysággal hirdették kishazánkban, sőt fegyház várt arra aki ezt másképp gondolta. Az a rendszer megbukott, eltűnt a történelem süllyesztőjében, de úgy tűnik, egyes gondolatai némelyekben mélyen beleívódtak...
badsector1
badsector1 2021. 05. 02. 19:06
Előzmény: #6167  Törölt felhasználó
#6170
Honnan vetted, hogy gond van?
Látod most öntudatlanul elkezdtél foglalkozni a gendertudománnyal.
Te egyetértesz azzal a fideszes hozzáállással, hogy az asszonynak a konyhában a helye?
offshort
offshort 2021. 05. 02. 19:01
Előzmény: #6163  badsector1
#6169
de ennek mi köze a "genderhez?
sztem semmi 
offshort
offshort 2021. 05. 02. 18:27
Előzmény: #6143  Törölt felhasználó
#6168
a teológia nem tudomány, 
az csupán egy okj-s tanfolyam szintű
mesekönyvismeret,
.... 
menj vissza az "ókori figura tanításai" c-mű topikodba,
képtelen vagy felismerni hogy mennyire gerinctelen a viselkedésetek!
habár G.Brunó esete óta mit lehetett várni a valláskárosúltaktól! 
Törölt felhasználó 2021. 05. 02. 18:25
Előzmény: #6165  badsector1
#6167
És mi azzal a gond,hogy egy társadalmon belül vannak társadalmi elvárások,ez kb olyan mint,hogy a testednek vannak elvárásai a táplálkozással kapcsolatban,persze figyelmen kívül hagyhatod és éhen is halhatsz,hogy kicsessz vele,de ez ugye nem lenne egy bölcs dolog :)
Nem véletlenül a nő szüli a gyereket és nem a férfi,ez eleve determinálja egy szerepre,egyébként kíváncsiságból utána néztem honnan is ered,és a feminizmus és az ateizmus találkozási pontjából született és így természetesen a hagyományos keresztényi család modellt támadja,egyébként Sztálin elvtárs alatt az ideális munkás nő pont olyan volt mint amit a gender hívők hirdetnek ideális női modellként.
Törölt felhasználó 2021. 05. 02. 15:16
Előzmény: #6165  badsector1
#6166
és mi volna ebben az új szájensz kb. 6000 év óta?... hogy közpénzt lehet lopni a langyos víz "feltalálás"-ával?...:)
badsector1
badsector1 2021. 05. 02. 15:09
Előzmény: #6164  Törölt felhasználó
#6165
a biológiai nemből adódó szerepek, társadalmi elvárások
Törölt felhasználó 2021. 05. 02. 15:06
Előzmény: #6163  badsector1
#6164
No és akkor mi is volna szerinted a speciálisan dzsenderes beütés ebben a sztoriban? Oktass minket... :)
badsector1
badsector1 2021. 05. 02. 14:47
#6163
Kedvcsináló gender szak elvégzéséhez:
"Magánéletébe engedett betekintést a Doktoranduszok Országos Szövetségének online rendezvényén a Pfizer/BioNTech-vakcina szabadalmát kidolgozó Karikó Katalin, aki a nők helyzetéről és érvényesüléséről beszélt.  A karrierjét a Szegedi Biológiai Kutatóközpontban kezdő, majd Amerikában folytató világhírű magyar tudós azt mondta, a bölcsőde jelentette a legnagyobb segítséget a család és a munka összeegyeztetésében, amikor 1978-ban megkezdte kutatói pályáját.Már a terhesség idején is limitálnia kell a laboratóriumi munkát annak a nőnek, aki például – mint annak idején én is, radioaktív anyagokkal vagy – vegyszerekkel dolgozik – válaszolt arra a kérdésre, hogyan egyeztethető össze a család a tudományos munkával.Miután megszületett a lányom, már négy hónapos korában a bölcsődébe adtam. Nagyon kedvezményes volt ez az ellátás a ’80-as évek elején. A gyermekorvos napi látogatása pedig biztonságot jelentett. Lehetett üzenő füzetbe írni azoknak, akikre rábízta az anya a gyermekét. A dolgozó nő úgy érezhette, hogy szakértők vigyáznak a kicsire, akit közösségben helyezett el– mondta, kihangsúlyoza, hogy a bölcsőde nagy segítség egy női pályán.Amerikai kutatói karrierje 1985-ben kezdődött, és ekkor sem volt „tutujgatva” Karikó Katalin gyermeke, akinek szoros napirendhez kellett hozzászoknia:Reggel 5-6 órakor már a laboratóriumban kezdtem a napot. A kislányom már második-harmadik osztályos korában tudta, hogy egyedül kell felkelnie, fel kell öltöznie… Ha a férjem az éjszakai műszakból hazajött, elvitte az iskolába. Később már egyedül ment a buszmegállóba, ahol az iskolabusz felvette. Én pedig délután mentem érte az iskolába.Férjével eltérő műszakban dolgoztak, és a lányuk közvetítésével kommunikáltak:Azt kérdeztem a lányomtól délután: „Mit mondott Apád?” A férjem pedig azt kérdezte a lányunktól reggel: „Mit mondott Anyád?”Karikó Katalin lánya Francia Zsuzsanna, aki élsportoló lett, és evezésben szerzett két olimpiai aranyérmet."
badsector1
badsector1 2021. 05. 02. 14:40
Előzmény: #6160  Törölt felhasználó
#6162
"e ha jól emlékszem a kritika annak idején az volt hogy a két nem helyett több nemet valószínűsít vagyis szerintük férfi és nőn  kívül vannak más nemek is."
  
azért mehettél ennyire félre gender témában, mert a g.ci és habony lehetett a gender oktatód. :))
Törölt felhasználó 2021. 05. 02. 14:12
Előzmény: #6158  badsector1
#6161
Hála Istennek nem... csupán olvastam az úgynevezett "tény"-szerű hsz-edet...:)... (bár ismét csak kidobott idő volt).

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek