Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kispangit 2020. 01. 31. 09:53
Előzmény: #392  Phylaxa
#401
Végre valami kézzel fogható! De maradjunk a Föld-Hold tandemnél. Hogyan lehetséges egy olyan stabilitás, hogy a Hold évmilliárdok óta rója pályáját, és se nem ütközött a Földbe, se nem sodródott ki az űrbe? Annak ellenére, hogy a Nap tömegvonzása is cibálhatja, hisz hol közelebb van hozzá, hol távolabb.
Konkrétum? Pl. hogyan következik a nagy bumm-ból az, hogy kialakul egy naprendszer, amiben a bolygók aztán évmilliárdokig közel körpályán keringenek a Nap körül? Egy robbanásnak nem olyan a természete, hogy a központjából sugarasan repül minden szanaszét? Hogyan lesz az őskáoszból ilyen kozmológiai rend? Káoszból nem lehet rend, azt létre kell hozni és fenn kell tartani! Káoszból csak még nagyobb káosz lesz. Ez egy konkrét bizonyíték.
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 09:54
Előzmény: #399  Törölt felhasználó
#402
Lassan a testtel, tudós Uram!..:))...előbb az alkalmazott módszerről kell megállapodnunk, hogy ugyanazt értsük a kifejezéseken... ehhez pedig szorosan hozzátartozik az előbbi kis kér(d)ésem is.
 
Tehát? Tudnád nekem bizonyítani, hogy a "Tudomány" alapját képező matematikai "pont" a térben van? Egyelőre még csak itt tartunk...;)
kispangit 2020. 01. 31. 10:07
Előzmény: #403  Tagore
#404
Gondolom úgy, ahogy az abszolút uralkodók szokták: Aki nem termeszt krumplit, deresre húzatom!
Phylaxa 2020. 01. 31. 10:12
Előzmény: #396  Törölt felhasználó
#405
Az Axiómákra kérsz bizonyítást? :)
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:12
Előzmény: #401  kispangit
#406
Dehogy bizonyíték, csak olcsó süketelés. Előbb írtam pl. a kötött tengelyforgás változását a szuperkötött felé, tehát még a föld-hold rendszer is változik.
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:14
Előzmény: #391  Tagore
#408
"..és szerinted a bürokrácia, vagy a korrupció mennyi ideig hátráltatja a fejlődést?"
 
Rossznyelvek szerint két dolog biztos csak az életben: a halál és az adók.
 
Ha ezt a közlést komolyan veszem, akkor - a kérdésedre válaszolva - a világ végéig!... de nem a "fejlődés"-t (hiszen az csak egy illúzió, ráadásul inverz illúzió), hanem magát az Életet.
 
;)
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:15
Előzmény: #402  Törölt felhasználó
#409
Tévedés, a kiindulás az, hogy te állítod valamiről, hogy létezik. Tehát nem nekem kell bizonyítanom, hogy nincs, hanem neked, hogy van. Tök mindegy, hogy milyen módszerrel teszed, az a lényeg, hogy a bizonyítsd.
kispangit 2020. 01. 31. 10:16
Előzmény: #406  Törölt felhasználó
#410
Az mi, hogy kötött meg szuperkötött tengelyforgás?
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:16
Előzmény: #405  Phylaxa
#411
No látod. Te is Axiómára akarsz tőlem bizonyítékot. :))
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:18
Előzmény: #409  Törölt felhasználó
#412
Lássuk előbb a "pont"-ot... addig sajnos nem tudunk tovább lépni. A te térfeleden pattog a labda!... (mindig is ott pattogott)...:))
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:19
Előzmény: #400  Törölt felhasználó
#413
Teljesen igazad van, 100 %-osan nem zárható ki. Viszont mivel nincs semmiféle bizonyíték a létezésére, legnagyobb sajnálatomra egyelőre nem tudom elfogadni létezőként. Természetesen ha bizonyítod a létezését, akkor meg fogom változtatni az álláspontomat, viszont amíg nem, addig ez bizony csak egy elhanyagolható valószínűségű teóriának sem nevezhető hülyeség.
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:20
Előzmény: #410  kispangit
#414
Hadd ne dolgozzak helyetted, gugli a barátod. 
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:21
Előzmény: #412  Törölt felhasználó
#415
Dehogyis, csak azt szeretnéd láttatni, hogy az én térfelemen pattog, mivel nincsenek érveid.
Phylaxa 2020. 01. 31. 10:22
Előzmény: #401  kispangit
#416
A hold közelít a Föld felé hosszú távon, ha jól tudom. Nagyon hosszú távon. Ezért kering nagyon régóta a bolygónk körül és tűnik változatlannak. De ha a mi egy napunk mondjuk 1 millió év lenne, akkor már nem is "tűnne" olyan változatlannak. Az űrállomás sokkal közelebb van és kisebb. EZért sűrűbben kell korrigálni a pályáját, ha jól tudom. A műholdjaink pedig még alacsonyabban vannak és kisebbek. Ha elfogy az "üzemanyaguk", akkor nem tudják tartani a pályát. Biztosan hallod, hogy elégnek a légkörben. 
    
Milyen nagy Bumm? Én a hullámelméletben hiszek. Tehát, ha vannak is "robbanások", akkor is valami miatt vannak, ami előtte folyt. :)
Phylaxa 2020. 01. 31. 10:26
Előzmény: #411  Törölt felhasználó
#417
Nem akarok ilyet. A hit és a tudomány két különböző dolog. Én nem keverem a kettőt. Nem tudom beidézni, de Einstein is leírt valamit halála előtt, amikor már bizonyított. Ebből arra következtetek, hogy bizony éles a határvonal és nem keverendő a két dolog. :)
Tagore
Tagore 2020. 01. 31. 10:26
Előzmény: #408  Törölt felhasználó
#418
Szerintem felesleges csűrni-csavarni ..... Bármit teszel, a következő generáció túllép rajtad ---ha akarod, ha nem ....
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:28
Előzmény: #413  Törölt felhasználó
#419
Miért, a matematikai "pont" létezésére van bizonyítékod? Nincs. Mert ha lenne, 3 gyengéd kérés után már örömmel prezentáltad volna...:))... mégis erre a nemlétező pontra épül az egész földi "tudomány"-od... (mondhatom, szilárd bázis)...:)))
kispangit 2020. 01. 31. 10:32
Előzmény: #414  Törölt felhasználó
#420
Jól van, szóval amikor a Hold mindig ugyanazt az oldalát mutatja a Föld felé. Ez a kötött, és mi a szuperkötött? És mi következik mindebből?
Tagore
Tagore 2020. 01. 31. 10:34
Előzmény: #419  Törölt felhasználó
#421
Mellébeszélsz.... finoman fogalmazva... A tudomány nem erre épül.
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:34
Előzmény: #419  Törölt felhasználó
#422
Ez most ugye vicc akart lenni. Most komolyan szerinted az egész földi tudományunk egy nemlétező pontra épül, miközben egy globális információ hálózaton keresztül kommunikálsz velem?
kispangit 2020. 01. 31. 10:37
Előzmény: #416  Phylaxa
#423
Szerintem inkább kicsit távolodik, én ezt hallom. Érdekes dolog ez: nekem még megvannak a régi világatlaszok a Kádár-korszakból, és ott a F-H távolság átlagát 384.384 km-ben adták meg. Nemrég megvettem a legújabbat, és ott már 384.400 km volt a medián.
Tudomány és vallás nem áll ellentétben; tudomány az a bizonyított tények összessége, amit Isten nekünk embereknek az Ő hatalmas művéből látni enged.
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:37
Előzmény: #420  kispangit
#424
Gugli a barátod, nézz utána. Hogy mi következik mindebből? Fingom sincs, hogy mire szeretnél kilyukadni, mindössze azért írtam be, mert te dumáltál állandó stabilitásról, erre volt példa, hogy még a föld-hold viszonylatban is változnak a dolgok.
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:40
Előzmény: #423  kispangit
#425
"Tudomány és vallás nem áll ellentétben; tudomány az a bizonyított tények összessége, amit Isten nekünk embereknek az Ő hatalmas művéből látni enged."
Én nem vagyok semminek az elrontója, ha prezentálsz egy bizonyítékot a létezésére, rögtön elhiszem. Mondjuk az se lenne rossz, ha azt is közölnéd, hogy melyik (Amon, stb.).
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:42
Előzmény: #422  Törölt felhasználó
#426
Pontosan. A pont a matematika egyik (nem bizonyítható) alaptétele, amire a teljes sík- és térgeometria, ergo a teljes fizikai világ is épül.
 
Ennek ellenére az már valóban csoda, hogy mi mégis ezeknek a nemlétező pontoknak a hátán kommunikálunk egymással. Gondold ezt át, aztán talán még némi belátáshoz is jut(hat)sz ezáltal...
 
;)
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:48
Előzmény: #426  Törölt felhasználó
#427
Bocs, hirtelen elromlott a formázóbigyó. Csak itt-ott akartam eredetileg megdönteni pár szintaktikai jelet. Mindegy, az Értelem a lényeges...;)
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:48
Előzmény: #426  Törölt felhasználó
#428
Átgondoltam, egyértelmű süketelés. Lesz már valami bizonyíték istenre, vagy tudatlanságban hagysz?
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:49
Előzmény: #421  Tagore
#429
Hanem mire?
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 10:56
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#430
Nyugi! Előbb te bizonyítod nekünk a pontot, (esetleg azt kicsit megvitatjuk), utána előterjesztést fogalmazunk az alkalmazandó módszerről, (azt alaposan megtárgyaljuk), majd linkeled, hogy a bizonyításomat milyen standard tudományos kritériumok alapján fogod tőlem elfogadni. Ha ezekkel megvagy, szólj és jövök.
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 11:10
Előzmény: #430  Törölt felhasználó
#431
Szóval nincs bizonyíték, sejtettem. (Egyébként meg a pontot nem kell bizonyítani, mivel nem matematikai tétel.) 
kispangit 2020. 01. 31. 11:12
Előzmény: #425  Törölt felhasználó
#432
Ismételgeted magad, hoztam már bizonyítékot, de jó, hozok még:
Hogyan lehetséges az ember mint értelmes lény megjelenése? Hogy lehetséges az, hogy létezik egy teremtmény, ami beszél, gondolkodik, felméri tettei következményeit? Ez magától képtelenség, ez csak teremtés útján jöhetett létre.
Az egész körülöttünk levő élő világ egyetlen nagy bizonyíték, csak annyira természetesnek vesszük, hogy nem veszünk róla tudomást, nem látjuk a fától az erdőt. Csak gondolj bele!
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 11:19
Előzmény: #432  kispangit
#433
Nem, nem hoztál bizonyítékot, azt mondtad, hogy a Naprendszer stabilitása a bizonyíték, miközben az nem bizonyít semmit, ráadásul a Naprendszerben is folyamatosak a változások, amire én hoztam neked egy hozzánk közeli bizonyítékot a föld-hold rendszerrel kapcsolatban.
Hogy lehetséges a gondolkodó ember létrejötte? Gugli és evolúcióra keress.
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 11:24
Előzmény: #431  Törölt felhasználó
#434
Hogyhogy nem "matematikai tétel"? Mit állít a tudomány róla? Létezik-e a pont, avagy nem létezik? Amit állít, pont azt "tételezi" a pontról... ;)
 
Node ezzel ismét csak el akartad terelni a fődologról a figyelmet.. (így lassan fogunk tudni csak haladni!)...:)
 
Tehát: Bebizonyítanád nekünk (kérlek), hogy a matematikai pont a térben található? 
Amíg ezzel a semmiséggel nem vergődtünk zöldágra, addig teljesen felesleges Isten után ácsingóznod... (sztem).
kispangit 2020. 01. 31. 11:26
Előzmény: #433  Törölt felhasználó
#435
Ha a Naprendszerben folyamatosak a változások, nem kellett volna már rég szétesnie? Vagy netán olyan tág a tűréshatára, hogy minden belefér? Vagy olyanok ezek a változások, mint az inga, hogy két szélsőség között mindig áthaladnak az egynsúlyi ponton?
Evolúció? vannak kételyeim: ha ez így igaz, a csimpánznak már legalább a neandervölgyiek szintjén kéne lennie. Illetve az ember sem állhat meg, mert ugye az "evolúció" folyamatosan zajlik, és 1 millió év múlva valami teljesen más lények leszünk, vagy hogy? Sőt, nincsenek kételyeim: az evolúció hülyeség, azt látunk bele maradványokba, amit szeretnénk.
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 11:35
Előzmény: #435  kispangit
#436
Ha ennyire érdekel ez a naprendszer dolog, olvass már utána. Ez a "nincsenek kételyeim: az evolúció hülyeség" dolog meg kb. olyan mint régen a "nincsenek kételyeim: a föld lapos, ez a gömbölyűség elmélet hülyeség". Csimpánznak miért kéne ott lennie, volt valami mutáció vagy változott a lakókörnyezete,stb.? Az ember nem változik? Ezek szerint pl. a svédek és olaszok haj-, bőr- és szemszíne azonos vagy inkább alkalmazkodott az eltérő környezetükhöz (pedig a közös őseik csak pár tízezer éve jöttek ki Afrikából)?
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 11:39
Előzmény: #434  Törölt felhasználó
#437
Na még egyszer: a pont nem tétel, hanem csak értelmezés, így nem kell bizonyítani.
A folyamatos mellébeszéléssel és tereléssel nem mész semmire, továbbra sem tudsz bizonyítékot prezentálni.
kispangit 2020. 01. 31. 11:44
Előzmény: #436  Törölt felhasználó
#438
Svéd-olasz, meg persze néger-sárga-fehér: ez adaptáció, nem evolúció. Galápagosi pinty: szintén adaptáció, hogy melyik szigeten milyen lett a csőre. De attól még pinty.
Csimpánz, orangután stb.: ha az emberé változott, változott az övék is, de ők maradtak, amik. Hogyhogy csak az ember úgymond "emelkedett ki"? Fogta magát, és elvált az úgymond "közös őstől", és elkezdett gondolkodni? Csak úgy hipp-hopp? Ez így nekem fából vaskarika.
Phylaxa 2020. 01. 31. 11:45
Előzmény: #423  kispangit
#439
Elképzelhető, tényleg nem tudom, utána kellene néznem.Az is lehet, hogy hosszú idő alatt ez változik. Olvastam erről valamit, azért írtam. A végállapotra emlékszem, találkozni fogunk ismét. :) 
    
Nem azt mondtam, hogy ellentétben áll, hanem azt, hogy ne keverjük! Mindig abból van a galiba. Ez régen még életeket követelt, ma már csak vitákat hálistennek. Legalább is remélem. :)
Törölt felhasználó 2020. 01. 31. 11:47
Előzmény: #433  Törölt felhasználó
#440
"...Hogy lehetséges a gondolkodó ember létrejötte? Gugli és evolúcióra keress."
 
Akkor azt mondod, hogy te erről nem nyilatkozol, inkább nézzünk utána a "tudomány"-os hiedelmek poros dogmatikai szertárában?? No, és mit fogunk ott találni?
Kifejtenéd röviden (de azért persze szigorúan tudományosan!), hogy mit állít az "evolúciótan" a gondolkodó Ember megjelenéséről??... A legfrissebb vízimajom-doktrínát már olvastuk lejjebb... van esetleg valami más is?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek