Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 01:02

Tőzsdei szakvizsga  

Sziasztok!



Új vagyok itt a portolio.hu-n. Egyik jó ismerősömtől hallottam valamiféle tőzsdei tanfolyamról.

Úgy értesültem, hogy 5 modulból kell tőzsdei szakvizsgát tenni, persze annak, akit érdekel.

Ezzel kapcsolatban szeretném az itt fórumozó - biztosra veszem, többnyire profi - tőzsdések segítségét kérni. Nagyon megköszönném, ha tudnátok nekem segíteni, mert nagyon érdekel a tőzsde világa, és előbb-utóbb szeretném is letenni a szóban forgó tőzsdei vizsgát.



A következő kérdéseim lennének Hozzátok:

1. Pontosan hány modulból áll a vizsga? Fent jól írtam, jól értesültem, hogy 5 modulról van szó?

2. Hány hónap a tanfolyam időtartama?

3. Közép- vagy felsőfokú végzettséget ad?

4. Hogy működik a vizsga? Milyenek a követelmények? Nagy a szigor?

5. Egyáltalán érdemes-e elmenni a tanfolyamra? Vagy elég csak saját magunk, autodidakta módon otthon felkészülni? (hozzáteszem nem kezdő vagyok, így az alapfokú, de inkább már a középfokú közgazdasági, stb. ismeretekkel nincs gondom)

6. A vizsgán való részvételnek kötelező előfeltétele a tanfolyamon való aktív részvétel?

7. Milyen jegyzetekből kell felkészülni a vizsgára? A kötelező szakirodalomhoz honnan lehet hozzájutni?

8. A vizsgadíjak mennyibe kerülnek (modulonként)?

9. Egyéb költségek, díjak?

10. Hogy néz ki maga a vizsga? Szóbeli vagy írásbeli?

11. Tudtok-e ajánlani 1-2 szuper honlapot, ahol lehet bővebben tájékozódni?

12. Netán van olyan Közületek, aki részt vett/részt vesz egy ilyen tanfolyamon/vizsgán és vannak hasznos jegyzetei?

13. Végülis konkrétan milyen végzettséget ad ez a tanfolyam? Hol lehet/tudok elhelyezkedni vele, ha sikeres a vizsgám? Brókerként el lehet helyezkedni ezzel a tanfolyamos végzettséggel? Vagy más konkrét munkahelyen, munkakörben?



Előre is köszönöm szépen a segítségeteket.

Örülök, hogy itt lehetek! :-)

Majd még jelentkezem.



Üdvözlök Mindenkit!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 17:07
Törölt hozzászólás
#40
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 16:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#39
teske:
link
:)
nem sajnos nincs ilyen vizsgám :) Szeretném megcsinálni (majdegyszer) de most egész mást tanulok. Abba nem fér ez bele :)
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 16:29
Törölt hozzászólás
#38
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 16:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#37
értékpapírszámtanhoz van egyletölthető könyv, ha gondolod megkeresem a linkjét (mondjuk ettől nem fogod jobban tudni, de hátha nincs meg)
Törölt felhasználó 2011. 02. 08. 16:24
Törölt hozzászólás
#36
uhu20 2011. 02. 06. 10:03
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
Persze.

Bár mikor én jártam, sokaknak volt közgáz végzettsége és mégis elvéreztek....eléggé spéci dolog.

De a tszv kiadott anyagok mellett vannak egyéb más kiadványok is (Bevezetés a pénzügyi és vállalati pénzügyi számításokba) meg hát a legfrissebb dolgokat is kérdeh(het)ik.

Mivel nekem nem volt közgáz végzettségem, ezért nekem a matek különösen nehéz volt.
Törölt felhasználó 2011. 02. 06. 09:33
Előzmény: #33  uhu20
#34
1-2. Attól is függ, milyen előképzettsége van. Én az egyetem (Közgáz) után pár évvel tettem le a TVSZ-t, és természetesen semmilyen nehézséget nem okozott se a közgazdaságtan, se az értékpapírszámtan része, de az tény, hogy aki egyáltalán nem tanult korábban ilyet, annak azért lehet, hogy ez gondot okoz. A jog és a szabályzat viszont nekem csak 2.-ra ment, mert semmit nem készültem rá, gondoltam a jog az megy az egyetemen tanult gazdasági jog alapján, a szabályzatok meg a tőzsdei tapasztalat alapján. Hát majdnem így lett, 1-2 pont hiányzott mindkettőnél. A szabályzatoknál a gyakorlati tapasztalat kevés, mert belekérdeznek jónéhány nagyon részletkérdésbe. Erre azért 1-2 órát rá kell szánni a vizsga előtt.

Egyébként régen volt TVSZ felkészítő könyv. Szerintem annak, aki nem hülye, elég az, nem szükséges a tanfolyam (pláne ha közgáz suliba járt és/vagy sokéves tőzsdei tapasztalata van).
uhu20 2011. 02. 06. 08:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#33
1-2:
Igen, adnak plusz infókat. Leginkább a közgáz és a matek rész az, amely a tanfolyami előadások, magyarázatok, gyakorlások (pl. gyakorlótesztek, azok ellenőrzése) nélkül nehéz lenne (így is nehéz!). Ha mazsolázni akarsz, akkor leginkább a szabályzatok modul az, amelyhez nem annyira fontos a tanfolyam.
3. Modulonként is fizethetsz, ekkor relatíve drágább.

A tanfolyamra még azért érdemes járni, mert akkor a vizsgák szépen elosztva lesznek időben.
Törölt felhasználó 2011. 02. 06. 01:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#32
Látom, meglőztek.

1. Hasznos, de anélkül is meg lehet csinálni.
2. Gondolom igen, a tanfolyamról többet nem tudok.
3. Ezt is kérdezd tőlük.

www.brokerkepzo.hu
Törölt felhasználó 2011. 02. 05. 23:07
Törölt hozzászólás
#31
Törölt felhasználó 2011. 02. 05. 23:05
Törölt hozzászólás
#30
uhu20 2011. 02. 04. 17:26
Előzmény: törölt hozzászólás
#29
Helló,

Én végigjártam a tanfolyamot és le is vizsgáztam. Ha röviden kellene válaszolni: a tanfolyam nélkül biztos nem sikerült volna.
Itt elég sok infót megtalálsz:
link

1. 4 modul
2. Szeptembertől áprilisig
3. 4 vizsga, kb 2havonta
4. Egyiket sem...tszv, ennyi
5. minimum 67% kell a megfelelthez, mindegyik modul esetén!
6. Érdemes és ajánlott!
7. Nem
8. Adnak irodalmat plusz a többiben is segítenek
9. talán 25e
10. Írásbeli, 30 kérdés, 45 perc - ez négyszer
11. A keba honlapja a legjobb...
12. lásd 8.
13. Sales munkakörhöz nem kell, de már oda is ajánlott. BÉT előírás, hogy minden brokicégnek kell lennie min. 1 tszv-vel rendelkezőnek....de nemcsak ezért javasolt, hanem úgy általában is.

uhu20
Törölt felhasználó 2011. 02. 04. 17:09
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#28
Üdv!

Én is szeretnék érdeklődni a tszv-vel kapcsolatban.
Kissé gyakorlatiasabb dolgokra lennék kíváncsi.
Pl: a vizsga menetéről szívesen meghallgatnék egy beszámolót.
Továbbá milyen tipusú, mélységű kérdések voltak?
Mennyire lábjgyzetes vagy gyakorlatias tudásra kíváncsiak a tszvsorán... stb...
Bárkitől aki volt már a tszv-n szívesen vennék benyomásokat, információkat.

Nagyon szépen köszi előre is! :-)
Törölt felhasználó 2011. 02. 04. 16:26
Törölt hozzászólás
#27
Törölt felhasználó 2011. 02. 04. 16:19
Törölt hozzászólás
#26
Törölt felhasználó 2011. 02. 04. 00:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#25
Johnny1, kérdezz bátran, szívesen segítek.
Törölt felhasználó 2011. 02. 03. 23:38
Törölt hozzászólás
#24
Törölt felhasználó 2011. 01. 31. 15:35
Törölt hozzászólás
#23
Törölt felhasználó 2011. 01. 30. 23:25
Törölt hozzászólás
#22
Cinder
Cinder 2011. 01. 30. 18:47
Előzmény: #19  kepesK
#21
Lol.

Topik gazda

johnny11
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek