Topiknyitó: Lastdeposit 2017. 10. 10. 14:46

Top picks  

Kellően alulértékelt, fundásan/technikailag izgalmas papírokat monitorozunk. Megosztjuk egymással kiválasztási módszereinket, kutatómunkát végzünk, elemzéseket olvasunk, ötletelünk. Bárkit szívesen látunk, aki már külföldi piacokon tapasztalt trédernek számít, vagy aki ebbe az irányba kacsingat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 10. 16:29
#2
ANW  (Aegean Marine Petroleum Network Inc.)
https://finviz.com/quote.ashx?t=ANW
Könyv szerinti érték harmada alatt forog. Története legrosszabb jelentését produkálta nem régen, de így is többet ér, technikailag ez sima dupla nálam, érték szerint is 4,20-nál megvenném. Folyamatos leminősítések, romló kilátások, de ettől azért többet érhet. Igyekszem olyan cégekre is szűrni, amelyek osztalékot is fizetnek. ANW fizet. Ez volt az első ránézés, utána jön a cikkek, elemzések olvasgatása.
TA Igen, 4,1 volt az alja talán, itt mozog, 4,2 meg lehet venni, az is 5 dollárig majd 20 %. Elemzők 9 dollárra értékelik, a résbetöltésig target price valami 7,6 dollár. Gigarés tátong.
zsoltee77
zsoltee77 2017. 10. 10. 22:48
#5
Na örülök, hogy létrehoztad a topicot. :)
Ersténél NYSE és Nasdaq Large Cap érhető el. Azok között lehet szemezgetni.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 10. 22:52
Előzmény: #5  zsoltee77
#6
Köszönöm! El voltam kenődve, mert én Random papírjait keveselltem, aztán igazuk lett a kollégáknak, elkezdtem lista alapján nézegetni, annyi jó kis papírt, alkalmi technikai vételt lehet találni, hogy csak na! Amiket belinkelek, azok csak ránézésre jöhetnek szóba, utána jön persze a kutatómunka, elemzések olvasása angol cikkek stb. elvagyok. :) Amikor van kedvem, csinálom.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 10. 23:07
Előzmény: #6  Lastdeposit
#7
1. Randomnál kereskedhető összes amcsi papíron végig fogok menni, kb. 400 db.
2. Átlagon felüli hozamlehetőséget és/vagy kellően alulértékelt papírokat vizsgálok.
3. Ránézek TA-ra látok-e valami jó hozam/kockázat aránnyal lekereskedhető alakzatot pl. dupla alj, füles csésze, mozgóátlagok, feltűnő rések stb. Amelyik papír funda és/vagy TA alapon megfog, azt belinkelem.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 10. 23:50
Előzmény: #8  Lastdeposit
#9
Arena Pharmaceuticals, Inc.
https://finviz.com/quote.ashx?t=ARNA
Na, ez könyv szerint nem sokat ér, de elemzők nagyon felülértékelik. Utánanézni, miért, meg hogy betöltötte az a gigarést rendesen.
40%-ot is mehet akár.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 11. 19:14
Előzmény: #9  Lastdeposit
#10
Próba.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 11. 19:16
Előzmény: #10  Lastdeposit
#11
Hát az eszem megáll, hogy nézegetem a részvényeket, se hozzászólni nem enged normálisan, se linket beilleszteni.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 11. 19:18
Előzmény: #11  Lastdeposit
#12

Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 11. 19:18
Előzmény: #12  Lastdeposit
#13

Sokat esett. Ár: 31,77 Target: 38 dollár
Technikailag is izgalmas, Insiderek veszik ezen az áron, emellett 5,85 % osztit fizet.
Megnézni, mi az oka ennek a mélyrepülésnek. 
Nagyszerű, hogy megint nem lehet linket beilleszteni.
BG FOODS
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 11. 19:37
Előzmény: #13  Lastdeposit
#14
Camero Corporation (CCJ)
Ár: 9, 09 dollár
Dupla alj, technikailag kiváló tréd. Fundásan 30%, egyesek szerint dupla van benne. A CEO-t Mészárossal látták ebédelni. Ezt még nézegetem.
http://tinyurl.hu/ZgmP/
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 11. 19:48
Előzmény: #14  Lastdeposit
#15
CBS Corporation (CBS)
http://tinyurl.hu/hlHp/
Rengeteget esett, 56 erős támasz, dupla alj. Technikailag szép.
Target: 74 dollár
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 11. 19:53
Előzmény: #15  Lastdeposit
#16
Celldex Therape Celldex Therapeutic US15117B1035 CLDX
http://tinyurl.hu/1UMR/
Ár: 3,11
Target: 7,30
Sokat ment, még így is dupla lehet benne. Legutóbb augusztusi elemzés szerint akár 10 dollár is lehet. Őt Jászai Gellérttel látták ebédelni.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 11. 20:06
Előzmény: #16  Lastdeposit
#17
CIENA CIENA US1717793095 CIEN
http://tinyurl.hu/0OIP/
Ár: 21,54 
Target: 30
Technikailag rendkívül izgalmas papír. Most lehet dupla alj, tele résekkel.
Szept. 25-én Buy-ra teszik, 28 dolláros targettel. 
pomperj
pomperj 2017. 10. 12. 10:11
Előzmény: #14  Lastdeposit
#18

Had ajanljak megnezni  2 gyors-novekedesi potencialt:
EEFT, EuroNet Wolrdwide, A postakra gyart penzugyi transfer megoldasokat, Akviral , stabilan no evi 10-15% tempoban, es esszeru az ertekelesi szintje.
RP, Realpage, ingatlanugynok-szoftver gyarto, most jol mennek az ingatlanok.  A ceg 1 eve gyorsan fut fel, a profit 120% nott 1 ev alatt. 
pomperj
pomperj 2017. 10. 12. 10:24
Előzmény: #16  Lastdeposit
#19

A CLDX-rol annyit, hogy ha az immonoterapias rak kezeles bejon, akkor ez 1000x potencial.
 Celldex Therapeutics, Inc. engages in the discovery and development of targeted immunotherapies. The company has a pipeline of drug candidates in development for the treatment of cancer and other difficult-to-treat diseases based on its antibody-focused Precision Targeted Immunotherapy (PTI) Platform. Its product pipeline consists of the lead candidates rindopepimut (CDX-110) preparing to enter a Phase III clinical trial in newly diagnosed glioblastoma multiforme, one of the most aggressive forms of brain cancer, and CDX-011, currently undergoing evaluation in a Phase IIb clinical trial in advanced breast cancer. Celldex has additional programs, including CDX-1127, a therapeutic human antibody candidate for cancer indications; APC Targeting Technology programs, CDX-1307 and CDX-1401; and an immune cell mobilizing agent, CDX301. It offers Rotarix for the treatment of rotavirus infection, a major cause of diarrhea and vomiting in infants and children.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 12. 10:51
Előzmény: #19  pomperj
#20
Nagyon köszönöm az ajánlásokat! Jók bizony a CLDX főleg. Délután folytatom a kutatómunkát, cikkek, elemzések olvasásánál még nem tartok, csak a szűréseknél. Azt már látom, hogy a lehetőségek töménytelenek.
Törölt felhasználó 2017. 10. 12. 16:12
Törölt hozzászólás
#21
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 12. 16:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#22
Én itt egy előszűrést végzek. Több mint 400 részvényről van szó, ami önmagában nagy meló. Amiket megveszek, én azt be is fogom írni, de a tőzsde sajnos nem lehet tippmix tanácsadó. 1. Senki nem dönthet a másik helyett 2. A kutatómunkát senki nem spórolhatja meg. Én jeleztem, hogy a munka dandárja ezután van.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 12. 21:54
Előzmény: #22  Lastdeposit
#23
Na jó, folytatnám a kutatómunkát, de ezen a sz.r fórumon nem lehet dolgozni. Nem fogok 10 perc/rv. azzal tölteni, hogy nem engedi a hozzászólást elküldeni, üresen küldi el, nem enged linkelni stb. Jelezte már több kolléga a problémákat, sajnos a portfolió munkatársait ez nem hatja meg, ellenben csipőből kitiltgatni az nagyon megy.
Törölt felhasználó 2017. 10. 13. 08:58
Törölt hozzászólás
#24
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 13. 09:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#25
Okés, igazad van, megfogadom. Nem tudom, mikor lesz újra időm, ma sok a meló de a nézelődéssel nem hagyok fel. Figyelj már kolléga! Te voltál az, aki TEVA részvényt vásárolt? Na, az most már nálam erősen figyelőlistás! Hiába vannak megroppanva, ez azért esésnek elég sok.
Törölt felhasználó 2017. 10. 13. 18:06
Törölt hozzászólás
#26
pomperj
pomperj 2017. 10. 13. 20:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#27

A Valeant storyt talan en dobtam fel eloszor itt. Eddig itt tartottunk, bemasolom a regi megjegyzeseket.
+++++++++++++
-pomperj- (július 02. | 12:41) 
                                          
1)Szerintem VRX running correction -ben van most is. Epp a nov-marc idoszakban kialakult ellenallas savot kezdte kalapalni. VRX visszacsuszhat 15-15.5 korulig; de 1 eves tavlatban meses potencial. caveat: Ha megnezed a 2 nagy rokont, orias gyogyszeres MRK es PFE, akkor erdekes kovetkeztetes adodik. link A DOW meg nem toppolt. De azon belul a drug szektor ugy nez ki hogy igen. Szoval, lehet ellenszel VRX-nek a piactol, nemsokara. 2)Megjegyzem, TESLA is lehet hogy toppolt 380-nal. Musk tul nepszeru. Es megjelent az ellentamadas a benzinesektol. Ferrari 812 kijott 800 loeros, 2.9s gyorsulas kocsival. Es Dodge SRT is 840LE, 2.3sec. Az ilyesmi sokfelekepp ertelmezheto, de a lenyeg aligha mas: le kell mindent gyozni. Bugatti 1500 LE-nel tart, es tud 400km/o sebesseget. Akarcsak a NASDAQ euphoria, a kocsik es a technologia szektor FAANGS is szarnyal. A JPM szerint a tenyleges forgalom csak 10%, a tobbi mind nagysebessegu ETF computer. Kozben Illinois allam fizeteskeptelen, 260 Mrd adossag es kotelezettseg; az fel Italianak felel meg. Lincoln allama csodben. Nekem 2000 nyaran volt ilyen erzesem.
-pomperj- (június 27. | 00:24)
Szerencsem volt a VRX-el; eddig 12->17, es tartom a multkori velemenyem. VRX meg mindig lehet az ev legnagyobb storyja, es innnen is konnyeden duplazhat.... es onnan legalabb meg egyszer. Igazabol 70-100 koze varom, a lejtmenet (4)-es hullamanak savjaba. Téma: Ázsia: mérsékelt optimizmus
                          
-Cipolla22- (június 26. | 18:53)
János eddig bejött a múltkori VRX-es tipped, gratulálok! Vársz mostanában egy korrekciót? Benne vagy még? Téma: Ázsia: mérsékelt optimizmus
-eurocent- (június 20. | 20:59)
Most azt látom, hogy VRX pár hetes időtávon felmegy 15,5x-ig, ott elakad. Talán ez lesz az 1 bull hullám. Egy korrekció után viszonylag könnyedén felszaladhat 40-50 sávba, ezt követően csapkodva elmehet 7x-ig (de most nagyon előre szaladtam).Egyelőre a 40-50 sáv elérése a legvalószínűbb. Téma: Ázsia: mérsékelt optimizmus
-pomperj- (június 20. | 20:32)
1) ket hete nezegettuk a Valeant (VRX) potencialt. Szerintem a kovetkezo 3 ev talan legjobb lehetosege lehet. A chart arra utal, hogy valoban, kitort nemcsak az ED formabol hanem a parallel csatornabol is; es azota nagyon szepen mozog. A korrekcio kimondottan kicsi, es egy (i-ii) parosnak tunik. Es ha kitor a kritikus vonal fole, akkor megvan az elso megerosites, hogy ez bull. link A VRX potencialja akar 10-bagger lehet. Es defenziv, drug szektorban van, szoval roosz piac eseten is elkepzelheto hogy jol tartja magat.  Téma: Ázsia: mérsékelt optimizmus
-pomperj- (május 10. | 20:22)
Ha van, aki figyeli a Valeant stroryt_: VRX most mar fordulatban van. Kitort az eso ekbol, igen jo potencial.


+++++++++++++
Es nagyon orulnek 1-2 tarsnak, hogy egyutt kovessuk. Ugyanis VRX a legnagyobb bull story lehet a kovetkezo 5 evben. A labujjam benne van.
Most ott tart Valeant, hogy majusban megcsinalt egy aljat 8 szinten, es 2 honap alatt felment 18-ig. Nem nehez VRX-nel a 97% esest 2 ev alatt egy tulpanikolt extrem zuhanasnak latni. Es persze, ED forma is van benne.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171013v00m9drvc.jpeg
VRX a konszenzus szerint jovore mar 3 USD profitot termelhet, es a recovery potencialja elkepeszto: 10-20 bagger visszafogott  projekcio mellett is; mondjuk mar jovore megvalosulhat 50-70 USd arara emelkedes (!). A majus-julius rally  5 subhullamos impulzusnak is nezheto, ami egy nagy rally elso jele. Azota persze 3 honapja korrigal lefele, egyelore eppen a szokasos wave (2) nagysagrendig esett. 
A DB elemzoje a multheten mar pozitivakat irt VRX-rol. A VRX uj IBS szindroma gyogyszere engedelyezese is jol halad. Jott par pozitiv hir.
Ha jol ertem, akkor most azert esik, mert bepereltek VRX-et egy 20M USD nagysagrendu royalty nem-fizetes miatt. Ami rohejeseen kicsi szam, es el lehetne;kellene nezni felette; DE ha errol kiderul hogy ismetlodo ugy es javitani kell a reportokat erdemben,  akkor persze mas a kep. Ennek hattere hamarosan kiderulhet, es nagy momentumu  fordulat lehet belole.
De TA alapon nagyon kozel mar a support szint. HA 12 USD tajan megall a korrekcio, aztan elindul fel, aztan kitor a csatornabol...akkor meglehet venni a masodik poziciot.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171013v00mqpugs.jpeg
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 13. 20:53
Előzmény: #27  pomperj
#28
Köszi, nagyon szép, nézegetem. Én ma TEVA-t vettem. Intézményi befektetők ma is szépen kitáraztak, finvizen olvasgattam a hozzászólásokat, hát ne tudd meg mekkora vérfürdő hangulat volt, mint akit akasztanak. Mivel pánikban kell venni, Rsi 4 (!!!!) volt, amikor 15.22-ről lement 14.30-ra, majd fordult, 14.50-nél megvettem. 14.69-70 én küzdöttem sokat, most néztem már 14.95 volt. Gigantikus volumenű esés, nagy fordulat. 14.6-nál, ha visszafordul, kistoppolom magam. Technikailag rendkívül izgalmas, tele vagyunk résekkel. A cég helyzete nyilván szar, de a fő probléma szvsz. az osztivágás miatt kitárazott int. befektetők ill. a Copaxone probléma. Mulatságos tréd egy haldokló cégben. Jó lesz ez szerintem.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 13. 21:03
Előzmény: #27  pomperj
#29
Ránéztem Valikára, az utóbbi napokban egyre nagyobb volumennel esik, a mai forgalmat nézd, zuhan, mint a kő, 3% feletti mínusz, a tegnapi duplája. Megvárjuk az aljat.
hdl11
hdl11 2017. 10. 13. 22:13
Előzmény: #28  Lastdeposit
#30
Szia.
A TEVA-nál funda alapon még a magas adósság jelent kockázatot, valamint az Allergan-nak (AGN) van kb 10%-os részesedése benne, amit el szeretne közép távon adni az előző GYJ utáni bejelentésük alapján.
Egyébként TA alapon egy szép kalapács gyertyát kaptunk, ami kiszúrt a bollinger szalagból, és a stochastic is fordulgat.
Chart:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_9eb10602d994281dee0535e28d06d296.png
A mai gyertyára még kellene egy megerősítés hétfőn, de azért én is vettem itt 15-nél.
Célár legalább a bolli szalag közép: 16.5-17 környéke (+10% innen).
Üdv,
hdl11
hdl11 2017. 10. 13. 22:47
Előzmény: #30  hdl11
#31
Egy másik cég amit esetleg érdemes figyelőlistára rakni, és az RC-nél is van:
3D System (DDD)
Ma a HP bejelentett két új 3D nyomtató modellt, ami miatt ma esett kb 9%-ot ez a részvényt, ami a múlt hét szerdai maximumtól már kb 18%-ot jelent.
TA alapon is szépen túladott, valamint kiesett a bolliból.
Egyelőre még nincs vételi jel naposon, de ma DT-ben szépen keresgettem vele.
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_4288b4f75cab4817ffd3d40940dc468c.png
Ha ez a 12-es szint megfogná ez is emelkedhetne kb 10%-ot a napos chart alapján.
Hetesen is nagyon túladott, és a korábbi 12.02-es alj közelében zárt (6 centtel alatta):
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_3d9a01fd4b6d748dc5c980d30df5cd82.png
Mivel bement az előző alj alá és ott is zárt ezért kétséges a dupla alj, de ha esetleg az lenne, akkor simán elmehetne 16-17 közé is akár mint dupla alj célár. (Több mint +30%)
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 14. 09:02
Előzmény: #30  hdl11
#32
Köszönöm Neked is, hogy írtál. Én megvettem a papírt,mert: 1. Technikailag vonzó volt. 2. Angol fórumokon igazi, hamisítatlan, vérfürdő hangulat uralkodott, kétségbeesetten kiabált rengeteg ember káromkodással spékelve és senki nem hitt az emelkedésben.
Ugyanakkor nagyon résen kell lenni. Az általad említett körülmények (is) mind nyomás alatt tartják a papírt, olyan, mint a DB. Amikor már azt hiszed, nincs több csontváz a szekrényben, kiesik még egy tucat....
Én sem tervezem sokáig a papírban. 14,5 vettem tegnap, amikor fordult 14,3-ról, de ez a produkció a nagy visszahúzás ellenére még megerősítést igényel. Az általad említett célár egy jó körnek minősül. Ott el kell gondolkodni.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 14. 09:18
Előzmény: #31  hdl11
#33
Nagyon szép munka, köszi. Amikor elkezdtem a részvények szűrését pár napja, láttam a tátongó rést augusztus elején, viszont annyira nem fogott meg, tovább lapoztam. Ez az esés új helyzetet teremt. Azért is hanyagoltam, mert finvizen látszik jól, hogy majdnem fülescsésze szerű képződményből tört le szvsz., de lehet nem így van, csak belemagyarázom. Van itt még egy kis tér lefelé, 30-as RSI, de képesek voltak 16-os RSI-re is.
hdl11
hdl11 2017. 10. 14. 12:44
Előzmény: #32  Lastdeposit
#34
Igen veszélyes részvény. Az előző GYJ-je körül is több mint 10 napon keresztül tudott egymás után piros gyertyát rajzolni, és a GYJ után majdnem minden nap volt új X éves minimumon egészen az új CEO bejelentéséig:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_0cbf6374f2a793cc5b08d274586443ec.png
Ekkor is volt egy hasonló gyertya (8/11-én) mint a tegnapi, ami 2 napra meg tudta fordítani a trendet és 16.81-ról felment 18.01-ig.
Kiváncsi leszek most mi lesz a folytatás.
Én ezt a fórumot szoktam nézni rá:
https://www.stocktwits.com/symbol/TEVA
hdl11
hdl11 2017. 10. 14. 13:34
Előzmény: #33  Lastdeposit
#35
Az a rés az előző GYJ-re volt.
Igen van még tér lefele. Én is csak DT-ben játszottam vele tegnap, mert nem láttam olyan jelet, ami meggyőzött volna arról, hogy tartsam napon túlra a tegnapi vételeim, de azért megéri felvenni a figyelőlistára hátha a jövő héten lesz valamilyen vételi jel.
A következő GYJ egyébként 2017/10/31-én lesz.
Van egy jó oldal, amin ingyen meg lehet nézni, hogy mit produkált egy részvény az előző hat GYJ-kor:
https://stocksearning.com/q.aspx?Sys=DDD
Valamint van egy becslés is, hogy a következő GYJ-re mekkora ár elmozdulás lehet 7 nap alatt (ez 12% a DDD-re) valamint az is olvasható, hogy az esetek hány %-ában szokott esni/emelkedni a GYJ-re az ár.
Egész jól be szokott jönni a becslésük, amikor durva mozgást jeleznek előre az be is szokott következni
Veszélyes GYJ-kor amcsi részvényeket tartani, mert brutál mozgásokat tudnak produkálni:
Pl itt van egy részvény (YELP), aminél idén májusban a GYJ-kor egy kisebb pakkal be is ragadtam , mert 30%-ot esett az ára zárás után a következő nyitóig:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_a246b09a92fdbd56c75208fa4381bcff.png
Szerencsére az augusztusi GYJ helyre rakta az árat, és szép nyerőben tudtam eladni a pakkot, valamint lent is tudtam pár kört tenni vele.
A hetes charton szépen látszódnak azok a hetek, amikor GYJ volt.
A következő GYJ november 2-án lesz ennél a részvénynél, de szerintem most esni fog majd rá, mert eléggé túlvettnek tűnik.
offshort
offshort 2017. 10. 16. 13:59
Előzmény: #33  Lastdeposit
#36
Sziasztok !
Na végre egy topik ahol TA alapon megy a részvények szürése ! 
Teva szerintem is jó lesz rövidtávú pozikra , egy körre már benne voltam , 
a stratim egyszerű , új aljakat a megfelelő D1-es gyertyára megvenni , felpattban eladni ! :) , 
Mondjuk az egész usa eü szektor eladási nyomás alatt van , ezt azért jó ha figyelembe vesszük !  
Nálam a Kellog  (K) van még figyelőn , meg a GE !   https://finviz.com/quote.ashx?t=K
Kellog okt. 31-n jelent , azt érdemes kivárni ! 
Mindkettő tuladott ,  TA alapu felpattok várhatóak ! 
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 16. 15:30
Előzmény: #36  offshort
#37
Nagyon szuper, légy üdvözölve! Ránézek a chartra!
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 16. 15:31
Előzmény: #35  hdl11
#38
Köszönjük a szép munkáidat! DDD-t ma nagyon figyelem, alkalmi, jó vétel kínálkozhat!
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 16. 15:35
Előzmény: #36  offshort
#39
Szép találat! Végig tapadt a bolialjra és elkezdett szűkülni. Túladott, MACD beadta a vételt. Hajrá!
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 16. 16:23
Előzmény: #39  Lastdeposit
#40
Tiniék ajánlására Foot Locker figyelőlistán. Szerintem az egy fordított füles csésze, vigyázni!
hdl11
hdl11 2017. 10. 16. 17:32
Előzmény: #39  Lastdeposit
#41
A GE valóban jól néz ki naposon:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_c8267fffece40db4439c559729804c9e.png
Nem sikerült pénteken megkapni a csütörtöki doji gyertyára a megerősítést, de talán a nap végi esést lehet egy visszatesztnek venni, és ma végre megindulhat felfele az ár.
Cél első körben 24, majd egy kis hezitálás után esetleg 25. (4-8% profit lehetőség)
A Kellog naposon nekem nem tetszik, viszont hetesen jól néz ki:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_b68978cd2f2cd58e45b17bca32f69a4e.png
Ha jól látom ez egy lassabban mozgó részvény. Ha a héten sikerül a múlt heti max fölé zárni,akkor a kalapács gyertya megkaphatja a megerősítést, és megindulhat fel legalább 66-67-ig. (+6-8%)
hdl11
hdl11 2017. 10. 16. 17:38
Előzmény: #40  Lastdeposit
#42
FL naposon még nincs vételi jel.
A bolli szűk és legutoljára szűk bolliból letörés következett.
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_0f438109ba462dbbc20be5d8dc144010.png
Hetesen is van tér lefele:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_efa29a3bb5141473bba98b223fef8858.png
Valamint elesett a korábbi hetes alj (31.58).
Szóval valóban vigyázni kell a longgal, de ha még esik egy szépet lehet esetleg benne egy olyan felpattanás mint augusztus végén a réssel esés után 3 nappal.
hdl11
hdl11 2017. 10. 16. 22:22
Előzmény: #38  Lastdeposit
#43
Ma tovább csökkent kicsit az ár, de még nincs vételi jel a DDD-ben még alacsonyabb idősíkokon se:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_5da6b62c8a952f2f3e3eb6e684f8ff12.png
Talán majd holnap lesz valami jel 11.2-11.5 között. és onnan jöhet egy kis emelkedés legalább 12-ig első körben.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 16. 22:30
Előzmény: #43  hdl11
#44
Igen. Én is figyelgettem. Annak ellenére, hogy durván kilógunk a boliból és Ultimate Oscillator, Williams %R, STOCHRSI(14), RSI, minden alapján túladott, még sincs vételi jel. legutóbbi aljnál 20 körül volt talán RSI, most 29, nem kizárt, hogy elérjük újra.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 16. 22:38
Előzmény: #43  hdl11
#45
TEVA-ról vélemény? Borzalmas. Ahogyan ígértem, ki is stoppoltattam magam 14,6-on. 14,3 aljról amikor fordult tegnap, 14,5-en vettem bele, majd nap végére látszott, hogy ez egy erőtlen visszahúzás, még nem az igazi. Holnap el tudod képzelni, hogy még 14,3 alá is benéz? Nem veszek bele megint, most már látni szeretnék valami egyértelműbb jelet.
zsoltee77
zsoltee77 2017. 10. 16. 22:46
#46
TEVA napos charton van egy háromszög, amiben nagyon max két napnyi hely van. Én még nem vettem, és elég bizonytalan a helyzet.
http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=827teva.jpg
hdl11
hdl11 2017. 10. 17. 00:15
Előzmény: #45  Lastdeposit
#47
Naposon én még várok 1-2 napot, hátha megkapja a megerősítést a pénteki gyertya.
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_6d377eaa47b58643930431b8c763895c.png
Óráson meg azt nézem hogy megtörik-e a csökkenő trend, amihez 15.15 fölé kellene mennie, ekkor lenne egy új lokális csúcs:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_2cfcd26682661c1088a714c58e00329c.png
A 14.31 - 15.15 emelkedés utolsó fontos fiboja lefele 14.61. Ha ez tartósan elesik (3-4 gyertya alá zár) H1-en vagy letörik a korábbi minimum, akkor én is dobom.
Törölt felhasználó 2017. 10. 17. 00:31
Törölt hozzászólás
#48
Törölt felhasználó 2017. 10. 17. 00:34
Törölt hozzászólás
#49
Törölt felhasználó 2017. 10. 17. 00:37
Törölt hozzászólás
#50
Törölt felhasználó 2017. 10. 17. 00:40
Törölt hozzászólás
#51
hdl11
hdl11 2017. 10. 17. 00:51
#52
A részvények, amik ma fennakadtak a "kereső" feltételeimen (erős túladottság, bollinger alj közeli ár, távoli bollinger közép [>10%]):
CHS (Chicos FAS Inc) [17.5%]
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_53b8032f74f70140dd7a88bfe8f0724e.png
Szép kis doji a mai és tegnapii is. Ráadásul ma volt egy 4 centes rés is (7.38-7.42)
GPRO (GoPro Inc) [15.5%]
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_5f1fd66ab50a40c1ca4b017f263ab0fc.png
A 8.7-9 közötti szintet korábban nem tudta letörni az ár, és ismét megérkezett ebbe a zónába. Ismét támasz lesz ?
TERP (TerraForm Power Inc) [12.5%]
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_4e95a1a5ad87a44fc2e8cb8e7139750a.png
A maival együtt két napja egyre jobb esik ki a bolliból. Ha holnap tovább esik lehet veszek belőle. (3 réssel le nyitás után talán indul a korrekció benne)
JWN (Nordstrom) [11%]
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_47575fac726a9028a851fad67b47b179.png
Ez hasonít a TERP-re, de már mintha be is adta volna a vételi jelet. Elvileg arra esik, hogy egyelőre nem vezetik ki a tőzsdéről. Magas az eladósodottsága a cégnél, ezért kockázatosabb.
CENX  (Century Aluminium Company) [11%]
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_35205f927ede1bd9448dfb70278006a2.png
Ez pont a korábbi rés tetejéig ment le korábban, és mintha fordulna a stochastic
GNC (GNC Holdings Inc) [10%]
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_1befe4ce64a4bba96e7f196d5aaffd26.png
Itt mintha kezdeni megállni az esés, de még egy kis csökkenés lehet úgy mint augusztus végén/szeptember elején.  Lassan talán jöhet a fordulat.
hdl11
hdl11 2017. 10. 17. 15:52
Előzmény: #52  hdl11
#53
Látszik, hogy nem néztem még utána az esti TA-s elemzésemkor a részvényeknek, mert a TERP-ben volt egy összeolvadásos hír egy másik céggel valamint egy rendkivüli 1.92 USD-s osztalékot is adnak ma.
Szépen megugrott az ár ma 33%-kkal.
A grafikont is átrajzolták ahogy látom az osztalék mértékével. Szóval a tegnapi záró igazítva 9.62 volt 11.56 helyett.
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_adff3af2a0c55d7c4c99f0de5ec255a4.png
Durván nagyon nyert akinek ilyen részvénye volt tegnap záróban
Ráadásul azt is benéztem, hogy a Randomnál ez a részvény nem elérhető :(
Csak egy hasonló nevű van, de nem ez.
offshort
offshort 2017. 10. 17. 16:06
Előzmény: #53  hdl11
#54
investing árfolyamértékekre ovatosan hagyatkozz , mert IB chart és a  saxo chart is más értékeket mutat mint az ingyenes investing ! 
tegnapi mélypont saxonál és IB -nél is 11,5 volt  , 
investingnél pedig 9,5 ! 
pozinyitás elött érdemes több cég árfolyamértékét átnézni , 
mai high értékek  , saxo : 13,07 , IB : 12,48 (ez lehet h a  késleltetés miatt) , 
investing : 13,25
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 17. 16:21
Előzmény: #52  hdl11
#55
Köszönjük! Felvettem őket a speksz mappaba. 3D megindult, TEVA bizonytalankodik.
hdl11
hdl11 2017. 10. 17. 16:32
Előzmény: #55  Lastdeposit
#56
Nincs mit.
Igen, leszúrt az általam várt 11.2-11.5-es zónába a 11.45-ös eddig aljjal, és kezd biztató lenni a H4 gyertya:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_475470a9fcf63b1d9e6fe398b418995a.png
Ugyanez jelenleg a H2 is:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_f2a9bab88c552b2a4aff5d7a4f7332f4.png
Ha így marad, és megkapja a megerősítést a gyertya, akkor indítom a longot.
hdl11
hdl11 2017. 10. 17. 19:42
Előzmény: #54  offshort
#57
Persze nézem máshol is, de onnantól hogy rájöttem arra, hogy nem tudok vele kereskedni már nem volt érdekes számomra.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 17. 19:44
Előzmény: #57  hdl11
#58
Én 11,6-on megvettem a 3 mellű leányt, DDD-t.
pomperj
pomperj 2017. 10. 17. 19:47
Előzmény: #41  hdl11
#59

GE.   Orulok hogy elovetted GE temat. En is figyelem jo ideje, hiszen tan a legvonzobb (?) a DOW cegek kozott. De talan meg nem most.
GE ara 24, a Bookvalue 9.50 korul, szoval eddig nem kizaro az ertekeles, ha a profit soron jo a kep. Dehat inkabb semleges:  2016-ban 1.49, iden talan 1.55 lesz. Es 2018-ra a konszenzus varakozas 1.65 koruli, meg ez se komoly novekedes.
GE-re regota okolszabaly, hogy az ara a Free-cash-flow tizszerese. Nos, iden FCF 2.10 korul lesz, jovore meg 2.30 varhato, szoval a 24 USD ara eppen megfelel a sokeves trendnek. A 210 Mrd kapitalizaciohoz kepest a 135 Mrd adossag sem keves, ez a mostanaban elert eves 13 Mrd nyeresegnek ez jo tizszerese. Az en izlesemnek kicsit sok.
Eladogatnak egyes uzleteket, (Europai elektronika ABB-nek,  es szennyviz-feldolgozasi SUEZ-nek,  es a privat jet flotta), igy iden ebbol lesz 6Mrd egyszeri prodit-ugras. Ketlem, hogy ez nagyon meghatna a befektetoket.   De  meg nem lattam egy rendes prezentaciot az uj CEO-tol. Hogyan is akarja megforditani GE gyenguleset?  Szoval, en meg kivarok, annak ellenere, hogy a 4% osztalek igazan baratsagos...de az elviszi a profit 60%-at, es keves marad a fejlesztesekre. 
TA alapon eppen kritikus szinten van a csatornaban, es megeshet hogy ala szakad.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171017v01muqsjg.jpeg
hdl11
hdl11 2017. 10. 17. 19:48
Előzmény: #52  hdl11
#60
Bepróbálkoztam egy CHS-sel 7.14-en szerintem felpattanás jön .
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_e65e31b2abaf219854725541fd1054c9.png
Másik részvény:
NAVI (Navient):
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_d0017a6a18e8e641c05973f20caa651c.png
Ma réssel fel nyitott, amit be is töltött. Lassan úgy néz ki fordul a stoch, és kezdődhet a korrekció 13.0 - 13.5 közé.
Ma este zárás után GYJ, ami majd megmozgathatja egy kicsit (4%) az árat.
hdl11
hdl11 2017. 10. 17. 20:07
Előzmény: #58  Lastdeposit
#61
4 centtel feljebbről de én is a fedélzeten vagyok :)
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 17. 20:27
Előzmény: #61  hdl11
#62
Hajrá! Ennek mennie kell! Amúgy nagyon gratulálok, mert az összes mai speksz ajánlásod pluszban!Ez a Foot locker nem hagyott nyugodni, megvettem hosszabb távra.
offshort
offshort 2017. 10. 17. 20:54
Előzmény: #60  hdl11
#63
.
hdl11
hdl11 2017. 10. 17. 21:00
Előzmény: #62  Lastdeposit
#64
A TEVA is kicsit mászik felfele szerencsére, de nagyon lassan.
Az FL-ben felcsillant már az első reménysugár:
H2-n már metszett a stoch, és talán lassan lehet benne legalább 1 kis korrekció:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_568301d5c086513c08879447439f41f4.png
D1-en is kezd metszés közeli helyzet lenni:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_ea0906c8d4ba8495b3d972b7a42406d4.png
Sok szerencsét hozzá.
Ha nem lenne nagyon más pozim lehet én is bepróbálkoznék vele.
De most elég a friss CHS, DDD, WLL és a korábbi NAVI és TEVA pozijaim figyelni :)
offshort
offshort 2017. 10. 17. 21:06
#65
AT  T  lehet még jo , linket sajnos nem enged a pf motor 
offshort
offshort 2017. 10. 17. 21:07
Előzmény: #65  offshort
#66
meg semmi irásjelet , rohej ! 
offshort
offshort 2017. 10. 17. 21:09
Előzmény: #66  offshort
#67
eurocent 2017. 10. 17. 21:10
Előzmény: #60  hdl11
#68
CHS leghamarabb 6.x tartományban fordulhat.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 17. 21:14
Előzmény: #67  offshort
#69
Szép találat! Egy jó 10 százalék van benne hirtelen.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 17. 21:20
Előzmény: #60  hdl11
#70
NAVI gyönyörű. Target gondolom 0.618-as fibo telibe a rés.
hdl11
hdl11 2017. 10. 17. 22:08
Előzmény: #69  Lastdeposit
#71
Igen, valóban szép.
Tegnap meg is kapta a megerősítést a pénteki fordulós gyertyára:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_55d13641eb8f3f3a4201fb5059ecb249.png
offshort
offshort 2017. 10. 17. 22:28
Előzmény: #69  Lastdeposit
#72
kozel a gyj , okt.24 ,  csak ovatosan a pozifelvételekkel , 
egyedi döntés h vlki bevállallja a gyj utáni esetleges +/- rést ! , 
én kivárom a gyj utáni mozgást ! , GE nél szintén , gyj : okt.20 ! 
hdl11
hdl11 2017. 10. 17. 23:02
Előzmény: #70  Lastdeposit
#73
Az 50%-os fibot jó lenne legalább elérni :)
A ma zárás után közzétett GYJ-ben jobb lett az eredménye a várnál, de a bevétele rosszabb.
Szépen megmozgatták zárás után, mert 12.69-ig felment majd le 11.74-re és most ismét 12.2 :)
hdl11
hdl11 2017. 10. 18. 00:15
#74
Ma este TA-s keresőm csak az ENDP-t hozta ki az eddigiek mellé. Még nincs vételi jel, de pár nap múlva esetleg lehet:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_9d4333bc85a1d1aab95c4077aea2d4c0.png
Szép kis doji gyertya lett benne ma. Kérdés, hogy holnap mi lesz a folytatás.
Hetesen duplaalj lehet 7.41-en, ha nem törjük le a következő pár héten:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_af7f648d7df0391bf970d159360ac8d5.png
De ilyenem szerintem nem lesz, mert nem tetszik, hogy a túl nagy az adósságállománya, ami miatt bármilyen kisebb rossz hírre, ami az eredményét csökkenti durván csökkenhet az ár, valamint a gyógyszeriparban jelenleg nekem elég egyelőre a TEVA-beli pakkom.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 18. 06:55
Előzmény: #72  offshort
#75
Én most tesztelem HD kolléga oldalát, a stockearnings-et, ahol szerinte jól becsülik a gy.j. utáni elmozdulásokat. NAVI-ra ez +1%, DDD-re a prediction +9%.Meglátjuk!
hdl11
hdl11 2017. 10. 18. 10:50
Előzmény: #75  Lastdeposit
#76
Konkrétan %-os még nem nagyon vizsgáltam, csak annyit mondtam, hogy arányaiban jól becsülik.
Azaz, ahol nem várnak nagy mozgást ott általában nem is volt, illetve ahol azt mondják hogy nagy lesz, akkor ott azvolt is.
Szóval ha a NAVI nem nagyon fog mocorogni ma, akkor én elfogadom jónak a becslést, de ettől függetlenül most én is figyelni fogom, hogy %-osan mennyire lesz pontos a becslés a mai mozgásra.
A DDD lesz az izgalmasabb ott nagy mozgást várnak, és a korábbi GYJ-kre történő elmozdulás alapján ez be is jöhet nekik.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 18. 11:06
Előzmény: #76  hdl11
#77
Így van, természetesen így értettem. Egyfajta vonalzónak jó lehet, amit arra használhat az ember például, ha óriási esést prognosztizálnak gyj-re, akkor azért ne legyen benne az ember. 1 perces rátekintést megér mindenképpen.
4 papírt vettem mostanság:
1. TEVA (kistoppolt, nem merek belevenni még egyszer)
2. DDD fordulnia kell, nem kérdés. Utóbbi 3 gyertya kint van boliból, utóbbi doji szerű. Agresszív visszamenetelt várok. Target: 15,73 dollár(Ez a rés kezdete+ 0,618-as fibo alatt kicsivel)
3. FT (Tapad a bolira, ki is lóg, be vagyunk szűkülve. Az esés megállt, menni kell fel.) Target: 41 dollár
4. CCJ (Ugyan bolialjig még lemehet, de már nincs sok tér az esésre. MACD beadni készül a vételt) Target: 12,23 dollár.
Egyelőre, aztán majd meglátjuk! DDD-ben várom a legdurvább felpattanást, ideje lesz talpra állnia! Hajrá kollégák!
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 18. 11:09
Előzmény: #77  Lastdeposit
#78
Jav: 3. FL (Foot Locker) Már annyi kolléga ajánlotta pl. a value topicban (Mcdee, Pomperj, Value Tibi), ránéztem. És valóban, tele vannak pénzzel, szépen fest most mind fundásan (be lettek árazva a változások) és technikailag is. Angol fórumokon is áradoznak egy páran, hogy eszméletlen, hogy lehet ez ennyire olcsó. Ez TA és Funda vásárlás egyben részemről.
hdl11
hdl11 2017. 10. 18. 13:01
Előzmény: #77  Lastdeposit
#79
Ok.
Én is a DDD-től várom a legjobb eredményt ezek közül.
Lastdeposit
Lastdeposit 2017. 10. 18. 13:15
Előzmény: #79  hdl11
#80
Akik szemezgetnek CLDX-el, azoknak itt egy kiváló cikk. Pomperj kolléga már tett róla említést. Én venni akarok, csak várom, hogy Essen meg. https://finance.yahoo.com/news/better-buy-ziopharm-oncology-inc-221700696.html

Topik gazda

Lastdeposit
Lastdeposit
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek