Topiknyitó: Lastdeposit 2017. 10. 10. 14:46

Top picks  

Kellően alulértékelt, fundásan/technikailag izgalmas papírokat monitorozunk. Megosztjuk egymással kiválasztási módszereinket, kutatómunkát végzünk, elemzéseket olvasunk, ötletelünk. Bárkit szívesen látunk, aki már külföldi piacokon tapasztalt trédernek számít, vagy aki ebbe az irányba kacsingat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
McDee 2019. 07. 13. 16:06
Előzmény: #2394  pomperj
#2395
Köszönöm a meghívást. Szívesen bele is vágnék a játék kedvéért. Pusztán az akadályoz, hogy nagyon macerás. Nemigen tudom, hogyan szedjem le viszonylag kis erőfeszítéssel ezt a mennyiségű adatot.
Ha kitalálom, visszatérhetünk rá.
pomperj
pomperj 2019. 07. 13. 12:44
Előzmény: #2393  McDee
#2394

Welcome!  
A leghasznosabb szerintem az lenne, ha nem  segitseget adnal, hanem egyenesen reszt vennel ebben a szelekcios mufajban, mert sok eve csinalod, es maxi tapasztalatod van benne.
.
Egyelore hasznalunk 2 referenciat, SPY es FAANG hasznos a teljesitmeny meresere.
Es csinalunk egy " Dead-cat-bounce"  es hetfotol 2 "SmallMidCap Momentum" portfoliot. Ebbol az egyik marad az eddigi konzervativ, es bevezetek egy SPYiranyfuggo "Betas"  masodlagos   portfoliot.
.
Szerintem a leghasznosabb az lenne:  Szallj be egy portfolioval, ha van ra kedved es idod, es csinald meg a Legagresszivebb Momentum portfoliot. A sajat adatbazisod alapjan.
.
Szerintem  "Legagresszivabb Portfolio hogy jon ki ?
1)Valaszd ki a mindenkori hetre a legerosebb momentumu szektort. Szerintem hogyan?
Az utolso evben  az SPY dominans ciklusa 22-26 nap, tehat a fel-menet mostanaban jellemzoen 11-13 nap. 
Tehat ki kell valasztani az utolso het legerosebb szektorat, az utolso 5 nap maximalis  szektor-index emelkedesek  alapjan. 
Az valoszinuleg meg 5 napot fog nagy lendulettel emelkedni….de kihagyni beloluk azokat a szektorokat, amik mar a megelozo 2 heten is erosek voltak, mert akkor azok mar 10-15 napja erosek, es az emelkedesuk vegen lehetnek. Szoval azokat, amik mar nagyon elindultak, de meg nem oregedtek meg, hanem frissek.
.
2) Valaszd ki a szektorbol  a legerosebb Chande Momentumu (vagy mas momentum-szamolasu) cegeket. A CMO legyen mar -10  folott, tehat nem fordulos hanem lenduletben emelkedjen maxi sebesseggel,  de a CMO legyen 30 alatt, hogy tudjon meg emelkedni a szokasos maxi CMO=50-70 szintre.
.
Egy ilyen portfolionak van eselye megverni a FAANG-ot is, ami nekunk nem sikerult az elozo 5 het alatt.
Minden heten uj portfoliot inditunk, minden hetfon 5 ceget valasztunk ki a legjobbnak latszoak kozul.
Ebbol 5 het alatt leg jol latszani fog, hogy milyen modon kell/lehet finomitani hogy meg job legyen.
.
Amugy ugyanennek a forditottkaval kijohet egy "Legyengebb Shortolando" portfolio is, hogy tudjunk total semlegesre hedgelni, es piactol fuggetlen,  abszolut hozamot maximalizalni.
.
McDee 2019. 07. 13. 09:44
Előzmény: #2391  pomperj
#2393
Segítség lehet. Készítettem egy listát, melyben feltüntettem a kapitalizációt, betat, és a 7 hetes árfolyamváltozás mértékét részvényekre lebontva, de átlagoltan  is (alágazat, ágazat, szektor). Aritmetikai átlagok, tehát pl. az ágazat árfolyam változásában nincs semmilyen súlyozás. Kimutatás formában a "pivot" oldalon, míg a nyers adatok értelemszerűen az "adatok" lapon.
https://files.fm/u/js4j7fgc
hdl11
hdl11 2019. 07. 12. 20:04
Előzmény: #2391  pomperj
#2392

Esetleg még 1 ötleten van, amivel tudnám csökkenteni egy eső piacon a portfólióm összértékének  a csökkenését: Kisebb volatilitással rendelkező (pl: százalékosan kisebb ATR értékű) felpattanásra váró részvényeket választhatnék.
pomperj
pomperj 2019. 07. 12. 17:28
Előzmény: #2390  hdl11
#2391
1)Persze, legyen StopLoss is es TargetPrice is, Mindkettot lehet ugy allitani, hogy  legyen vagy ne legyen hatasos.
.
2)Nagyon erdekes a statisztika. Alaposan atneztem ujra.
En 2 dologban fogok valtoztatni jovo het hetfotol.
a) A valogatasba beveszem a MIDCAP cegeket is. 
Ettol nem varok jelentos javulast ha Emelkedo piac es emelkedo SPY van. 
b)A valogatasba beveszem a piac iranyatol fuggoen a Beta hatast. 
Igy eso piacban sokkal konnyebben talalok alacsony betaju cegeket, es tudom veluk lassitani az SPY eses  hatasat.  A korabbi Valogatasi parameterek maradnak, ahogy akkoriban  leirtam.  
Megismetelve:
1)Legerosebb szektorokban legyen, amik jol teljesitettek az utolso 7 heten
(most eppen Pipeline, IT, Education, Software, Thrift, Industrial Services, Goldminers, CableTV, Med.Supply, Life Insurance  szektorok vannak az elen a 96 szektor kozul). Ezeket minden heten be is irom majd. Megjegyzem, ez a dead-cat-bounce modszerben is hasznalhato al-szempont lehet.
2)Javulo fundak, erosen novekvo profit trend legyen. Ehhez a negyedeves profit trend iranyado.
3)Jo eros havi, hetes es napos momentum mutatok (Mindharom idotavban felfele mutasson) 
4)Ne legyen az SP500ban (Small - vagy Midcap kategoria)
5)Magas vagy alacsony betaju legyen, a piac varhato iranyatol fuggoen..
Aztan gyorsan atnezem az igy kiadodo cegeket, es kiszurok a fenti kb. 50-100-as listabol, a 10 legjobbnak latszot.  
Abbol valasztom ki hetfotol az 5 db-ot az utolso korben, amiben tisztabb Elliott hullamok  vannak es lehetoleg wave(iii) hullamban legyen.
.
2)A te modszeredben azt gondolom legjobb javitasi lehetosegnek, hogy bevezetjuk a stoploss  es  target ar money management funkciokat is is. Ez sokat segithet. Ha kihagynank a 2-3 gyengebb napot, akkor soiman jobb eredmenyt hoztal,   mint SPY volt. Azt nem  tudom, hogy mennyire szuk stoppokat kell az ilyen fordulo tradekben hozni, de nyilvan az utolso alj alatt 1 tick jo indulo tipp lehet.
Persze, ebben  sokkal tobb tapasztalatod van.
hdl11
hdl11 2019. 07. 11. 23:59
Előzmény: #2385  pomperj
#2390

Hétfő nyitóig, akkor várom a következő forduló első hetének a részvényeidet.
Ha jól értettelek, akkor 2 portfóliót fogsz te is adni 5-5 részvénnyel.
Az megbeszéltük, hogy Stop-loss-t meg lehet majd adni a következő fordulóban.
De az alábbi kérdéseimre még nem láttam választ:
Target Price-t is meg lehessen adni ?
Illetve lehessen-e egy nap végén ezeket módosítani vagy esetleg törölni a következő naptól kezdve ?
A TP-vel vagy SL-lel kieső részvényeket a megbeszéltek szerint majd nem pótoljuk.
hdl11
hdl11 2019. 07. 11. 23:53
Előzmény: #2388  hdl11
#2389
hdl11
hdl11 2019. 07. 11. 23:52
Előzmény: #2387  hdl11
#2388

Letelt az utolsó nap az első fordulóból ideje összegezni, de előbb a mai napról:
A mai napot toronymagasan a short portfólió nyerte 2.5%-os emelkedéssel, ami után jött az én (+0.6%) és pomperj portfóliója (+0.5).
A FAANG és a véletlen portfólió csökkent 0.4 - 0.5% -ot.
http://www.kepfeltoltes.eu/images/498week5_day5.jpg
Napi adatok a hétről:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/361week5_day5_data.jpg
Az 5 hét alatt Pomperj portfóliója érte el a jobb eredményt kb 4.2%-kal meghaladva az enyémet. Őt csak a FAANG verte meg. Az én portfólióm az utolsó másfél héten rásimult az S&P 500 teljesítményére, és körülbelül annál is zárt.
A véletlen portfólió messze alulmúlta a többi longos portfólió teljesítményét (naponta átlagosan csak 0.08%-ot emelkedett).
A short portfólió veszteséget termelt ami főleg az előző héti teljesítménye miatt volt. A mostani héten már csak minimálisan csökkent (az eheti csökkenés mértéke majdnem azonos az S&P 500 emelkedésének mértékével).
A legnagyobb volatilitása a napi én portfólióimnak volt mind felfele mind lefele irányban.
A top 6 elmozdulásból mind a 6 az én portfólióimhoz köthető: 4 db a longhoz, 2 a shorthoz.
Ha csak az utolsó két hetet nézzük, amikortól már a short portfólió is beindult, akkor az én longos portfólió teljesített volna a legjobban, majd jön a FAANG és pomperjé.A legtöbb napon (8) FAANG volt a legjobban teljesítő portfólió, amit pomperj követett (6), majd a véletlen (5) és az én longos portfólióm (4) volt a longosok közül az utolsó.
Ha összeadnánk minden nap a legjobban teljesítő portfóliók eredményét, akkor 5 hét alatt közel 33% eredményt lehetett volna elérni, amiből %-osan az én portfólió hozott közel 10%-ot azon a 4 napon amikor megverte a többit, amit követ a FAANG (8.4%) és pomperj (7%) protfóliójának összteljesítménye a jó napjaikon.
Tehát arányaiban 2.5% / legjobban teljesítő nappal az én portfólióm lett a legjobb, de ebben a mutatóban pomperj is verte picivel a kb 1%-ot teljesítő FAANG-ot.
Viszont sajnos a legrosszabbul napi teljesítményt elérő portfólióknál vezetnek a portfólióim legtöbb napszámban illetve összteljesítményben is. Még akkor is ha csak a longos portfóliókat nézzük.
Azokon a napokon amikor a nap vesztese valamelyik (long vagy short) portfólióm volt a legrosszabb áltagosan több mint 1%-ot csökkent a portfólióm értéke, ami közel duplája az utána következőeknek.
Szerencsére a nyertes napok szépen felhúzták kb az S&P 500 teljesítményére.
Statisztikák és összegzések:http://www.kepfeltoltes.eu/images/225week5_day5_summary.jpg
hdl11
hdl11 2019. 07. 10. 23:51
Előzmény: #2386  hdl11
#2387
A mai nap az én porfólióim értéke csökkent (több mint 2%-kal a short, 0.4%-kal a long) míg minden más emelkedett. Ismét a FAANG nyert 1% feletti emelkedéssel:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/827week5_day4.jpg
Érdekesség, hogy a long és a short porfólióm is közötti eltérés csak 0.02% abszolút értékben  mióta egymás mellett futnak csak ellentétes előjellel. Szóval ha long portfólió elemeket felcseréltem volna a shortosokéval, akkor is ugyanitt tartana mindkettő :) Mondjuk holnap ez még változhat:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/708week5_day4_summary.jpg
hdl11
hdl11 2019. 07. 09. 23:29
Előzmény: #2385  pomperj
#2386
Ok, rendben, akkor a hétvégi váltástól már 2 portfólió vezetünk majd nálad is.
Ma a mi longos portfólióink oldalaztak (+/- 0.01 -kal). A FAANG 1% felett emelkedett,  a véletlen portfólió csökkent közel 0.5%-kal, míg a short portfólió 0.27%-kal emelkedett.
http://www.kepfeltoltes.eu/images/410week5_day3.jpg
pomperj
pomperj 2019. 07. 09. 09:51
Előzmény: #2384  hdl11
#2385

HA long-short hedge-fundkent mukodnenek, akkor  a kettonk long poziciojanak  atlaga +6%, es ehhez  hozza jonne a short pozicio 4%-a. Tehat egy konnyu 100% leverage mellett szep  +10% hozamban lennenk. De leverage nelkul is,  piac-semleges mukodessel, mar +5% kornyeken, es 1 honap alatt.
.
Innentol mar cask defenziven kellene tradelni 11 honapot, es megvertuk volna az osszes Magyar anszolut hozamu Alapot.  Az abszolut hozamu bajnok ebben a mufajban, a Aegon Marathon, az 6%/ev  korul hozott az utolso 2 evben.
.
Persze, ne unnepeljunk elore. 
A jovo hettol en hozza teszek annyit, hogy minden hetre bejelolom, hogy szerintem milyen allapotu a piac: Emelkedo vagy Csokkeno. Emelkedo piacban a nagy beta portfoliot  fogom valasztani, a Csokkenoben pedig az alacsony betas portfoliot. Es a teszt  vegen megnezhetjuk, hogy ha kihagyjuk a csokkeno piaci heteket (szoval mintha cash-ben maradnank), akkor mennyi lenne a hozam. 
Igy nalam is 2 portfoliot probaljunk csinalni. Igy jobban latjuk majd, hogy ezekkel a javitasokkal mennyi extra pontot gyujtunk be...vagy semennyit ?
hdl11
hdl11 2019. 07. 08. 22:56
Előzmény: #2373  hdl11
#2384
Ma a véletlen portfólió teljesített a legjobban több mint fél százalékos emelkedéssel, amin kívül csak én portfólióm értéke növekedett. Minden más csökkent, amik közül legjobban a short portfólió csökkent a GFI miatt:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/462week5_day2.jpg
hdl11
hdl11 2019. 07. 06. 19:00
Előzmény: #2361  hdl11
#2373
Az új hét első napján végre a short portfólió első pluszos napja is eljött (0.7%), amit vert pomperj és véletlenszerű portfólió. A FAANG oldalazott. A longos portfólióm egy hajszálnyival lett csak jobb mint a csökkenő S&P500 teljesíténye:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/538week5_day1.jpg
hdl11
hdl11 2019. 07. 05. 16:28
Előzmény: #2371  pomperj
#2372

1)
Rendben a most indult forduló után már nem követem a random-ot.
Szóval maradt a tiéd,a FAANG, a long és short hdl11 portfólió.
2) Igen, ez az minden heti reset valóban segít abban, hogy ne tartogasd a rossz pozidat.
3) Igen, szép kis hozamot generáltak 1 hónap alatt.
Majd kiváncsi leszek milyen lesz a teljesítmény úgy, hogy bevezetjük az SL-t, és esetleg a TP-t.
Illetve ha romlik a long portfólió teljesítmény, akkor lehet váltani a short-ra, amíg az sem kezd el romlani.
Pl ma minden long portfólió minuszos egyelőre, míg a short +2.5% körül van.
pomperj
pomperj 2019. 07. 05. 15:02
Előzmény: #2369  hdl11
#2371

1)A veletlenszeru portfolio  nem sokat mond.
Es nem hiszem, hogy akar az SPY-al versenykepes volna, eddig sem volt az. Az mas kerdes, hogy az emberek tobbsegenek az van. Hagyjuk abba, nem sok ertelme van.
.
2)A mi modszerunknek eppen az a lenyege, hogy habozas nelkul eldobjuk az elozo hetet. 
Es mindig friss szemmel nezzuk. Ez oriasi elony. Ez emeli a teljesitmenyt.
Az a statisztikabol koztudott, hogy az indulo hedge-fundoknal van az "elso eves" jelenseg. 
Az, amikor friss penzbol dolgoznak, es szinte mindig lenyegesen  jobb   eredmenyt hoznak mint a tobbi. 
Aztan elkezdodik a "megszerettuk a poziciot,  es varjuk hogy majd a piac rajon hogy alul ertekelt…  " jelenseg. 
Es a teljesitmeny fokozatosan romlik. Az "ujra kezdjuk minden heten" nagyon  eros pozitivuma a modszernek.
.
3)Azert gondold el: mind a 2 modszer 4 het, 1 honap alatt +8% koruli  hozamot mutat  (a tiednel beszamolom, hogy volt stoploss, az kivett volna a 2-3 buko napbol), szoval az  12 honap alatt kozel  12*8%= +100%.
Persze, nem lesz egesz evben hatszel, mint ahogy volt most Juniusban. 
De azokat az idoket eleg jol be fogjuk azonositani, mert hirtelen elromlik a teljesitmenyunk? akkor elmult a hatszel.
Es akkor kell vagy cash-ban maradni, vagy szoros stoploss, vagy amit mar pedzegettem azt a low betas portfoliot valasztani.
hdl11
hdl11 2019. 07. 05. 13:58
Előzmény: #2368  pomperj
#2370

Az AYX majdnem bekerült short-os portfóliómba.
Kiváncsi leszek merre fog elmozdulni.
hdl11
hdl11 2019. 07. 05. 12:58
Előzmény: #2367  pomperj
#2369

1) Ok.
2) Ok.
3) Végülis a 4)-ben említett stop loss bevezetése is segíthet abban, hogy egy rossz részvény ne rontsa tovább az eredményünket. Szóval elhagyhatjuk ezt a pontot egyelőre. Az adattáblát is kicsit átláthatatlanná tenné a sok hétközbeni csere.
Azzal is egyetértek, hogy ne vegyünk be új részvényeket a lezárultak helyett.
4) Ha van stop loss, akkor már megadhatnánk esetleg célárat is az új hét kezdetén.
Se az SL se a TP ne legyen kötelező, hanem csak opció.
Azt nem tudom, hogy esetleg engedjük-e, hogy a nap végén a következő napra lehessen-e TP-t illetve SL-t módosítani / megadni ha nem volt.
Vélemény ?
5) Erre én is kiváncsi lennék.
Esetleg további kérdés:
A FAANG helyett vincit javaslatára bekerült 1 véletlenszerűen kiválasztott portfólió is.
Esetleg az abban szereplő részvényeket is hetente cserélgessük ?
pomperj
pomperj 2019. 07. 05. 12:21
Előzmény: #2367  pomperj
#2368

Szektorokban legjobbakban egy uj jott be, 
Education, pipeline, IT, Insurance, Thrift, environment (!),  software.
.
A valasztottak :
AZPN  128.41  (volt)
ESNT 48.68  (volt)
AYX 115.31 (volt)
LRN 30.81 (volt)
pomperj
pomperj 2019. 07. 05. 12:05
Előzmény: #2362  hdl11
#2367

Gondolkodom meeg az otleteken. Van meeg egy hetunk a regi modszert befejezni, utana dontsuk el.
Elsore a kovetkezoket gondolom.
1)Kezdodjon hetfon a het. A hetvegen tobb ido van gondolkodni a valtozatatasokon.  Egyetertek.
.
2)Legyen 4 helyett 5 ceg. Ez tobb lehetoseg azoknak, akik figyelik a mi szelekcios listankat, es  ha valamelyiket tradelni akarja, tobb a valasztek. Nem sokkal tobb munka neked kiszamolni az eredmenyt. Egyetertek.
.
3)Valtozatassunk a hetes ritmuson?
Ha ennel surubben valtoztatunk, akkor az mar majdnem daytrade idotav, es a szelekcios algoritmus akkor mar alig ervenyesul. Akkor a 120min charton mar 20 gyertyara  esik a hetes idotav, tehat mar egy jo daytrader mindketto portfolionkat siman megveri. 
Es nagy a csabitas siman kikeresni daytrade 60-120min charton a (iii)  hullamokat, es azzal konnyeden  megverheto SPY is, a portfoliok is. 
Csak persze folyamatosan feszitett munka kell.  Kovetni es kiszamolni is sokkal tobb munka.
.
A cel az, hogy talaljunk SPY-nal jobb modszert, amihez eleg heti 1-2 ora munkat befektetni.  
Ebben a valtoztatasban nem vagyok biztos, hogy nagyobb raforditas megeri, bar lehet.
.
4)Azt viszont  jo ideanak gondolom, hogy irjuk be a belepeskor az elso stoplosst. Az megmenti az elszurt indulo valasztasokat, es nagyon is eletszeru. A kistoppoltak helyet nem kellene potolni, mert az is a daytrade iranyba visz  el a kovetkezetes modszer helyett.
.
5)Azt nem tudom, vajon hany embert erdekel a mi kiserletunk. Akiket igen,  nyomjanak egy pluszt.
Nemsokara beirom az ujabb hetes szelekciot. Elkezdem csinalni.
hdl11
hdl11 2019. 07. 04. 23:14
Előzmény: #2365  hdl11
#2366
hdl11
hdl11 2019. 07. 04. 22:23
Előzmény: #2361  hdl11
#2365
Longos versenyzők a következő fordulóra:
MAC: 33.27
Dupla kalapács gyertya alakult ki hetesen, talán megindul felfele:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_701454fa1e5eb816f63b280606618cb6.png
TCO: 40..97
Kalapács gyertya. Talán lassan indul felfele:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_558716fd3e7f57c668c116e02461f99e.png
KSS: 47.52
Elkezdett fordulni:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_1f010aa3bf4d627c67c28d5dd9fa38dc.png
NTNX: 27.11
Elkezdett fordulni:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_327cc03f2e60bcb6679259e604cf0475.png
hdl11
hdl11 2019. 07. 03. 22:47
Előzmény: #2362  hdl11
#2364
3) Esetleg növelhetnék a részvények számát 4-ről 5-re, így a portfóliónk részvényeinek a száma megegyezne a FAANG részvényeinek a számával.
hdl11
hdl11 2019. 07. 03. 22:45
Előzmény: #2362  hdl11
#2363

Az 1) pontbeli változásnál a heti eredmény számolása így menne:
a) ha egy részvény egész héten a birtokodban van, akkor a múlt hét pénteki záróárától való %-os elmozdulással számolnánk
b) ha csak 1x cserélsz le egy részvényt hétközben, akkor az első részvény múlt hét pénteki záróárától való %-os elmozdulásával számolnánk a zárási napi záróig, amihez hozzáadnánk az új részvény %-os elmozdulását pénteki záróig a nyitási ártól nézve
c) ha kedden lecserélsz egy részvényt, amit pénteken újra lecserélsz, akkor az egy az egyben megegyezik a b)-vel csak a következő héttől más részvénnyel kezdenél
d) ha hétfőn lecserélsz egy részvényt, amit csütörtökön újra lecserélsz, akkor a heti eredmény az első részvény hétfő százalékos változása + a második részvény kedd+szerda+csütörtöki teljesítménye + a harmadik részvény pénteki teljesítménye
A napi változások számolásánál meg az éppen aktuális részvény napi teljesítményét nézném.
Vélemény ?
hdl11
hdl11 2019. 07. 03. 22:12
Előzmény: #2360  pomperj
#2362

Igen, azon a két napon összesen 2.77+2.84 = 5.61%-ot csökkent portfólióm értéke.
Enélkül tegnapig valóban 7% feletti pluszban lett volna, illetve a mai nappal már kb 10.7%-nál lenne, ami több mint a FAANG-é :)
A lényeg, hogy enélkül a korrekció nélkül is mára sikerült beérnem a S&P teljesítéményét és kétszer jobban teljesítek mint  a véletlen portfólió.
Pár módosítási javaslattal élnék a következő hét utánra .
1) Jelenleg ugye mindig fixen csütörtökön záróáron "zárultak" és " nyíltak" a pozik.
Ezen változtathatnánk úgy, hogy pl lehessen tetszőleges nap végén cserélni részvényenként a portfólióban feltéve mondjuk, hogy a bekerülés óta eltelt legalább 3 nap (azaz például a hétfői zárásban vett részvény csütörtöktől adható). 
Ez a min 3 nap azért kell szerintem, hogy ne a holnapi nap részvényét keressük, hanem több napos emelkedési potenciállal rendelkező részvényeket keressünk mint most. 
A pozi zárás és az új részvény felvétele ugyanazokkal a feltételekkel tehető meg mint most (vagy már zárás előtt jelezve vagy a következő nap nyitásig akkor ha after- illetve pre-market kereskedésben nem mozdul el 1-2% felett a részvény)
Előnyők:
- Életszerűbb, mert a való életben sem 1 napon cseréled le a porfóliód
- Ezzel a változtatással elérhető ha eltérő szektorokból vannak a részvények (pl: van aranybányász, olaj és tech is), amik más napon teljesítenek jól, akkor eltérő napokon zárhatnánk és nyithatnánk őket, amivel maximalizálható a porfóliók teljesítménye.
- Illetve közbe lehet lépni ha egy részvény hanyatlani kezdene, és nem kellene még több napot várni, hogy tovább rontsa az eredmény,
- Egy hirtelen fellépő lehetőségre le lehet csapni hétközben
- Ha pl egy részvény 7-8 napig emelkedik ami után korrigál 2-3 napig, akkor zárható anélkül, hogy a korrekciós szakasz rontaná a teljesítményt
2) Hétfőtől induljon az új hét, és ne pénteken így több időm van a kiértékelésre illetve a következő részvény kiválasztására, akkor ha pl a 1) pontban felvetett dolgot nem vezetjük be.
hdl11
hdl11 2019. 07. 03. 21:17
Előzmény: #2359  hdl11
#2361

Ma főként a NIO-nak köszönhetően 3.64%-kal emelkedett a portfólióm, ami rekord elmozdulás (a korábbi rekord is az én portfóliómhoz kapcsolódott 6/17-én 3.34% -es értékkel)
A FAANG 1.2%-kal lett a második, míg a többi longos porfólió 1% alatt emelkedett.
A shortos portfólió tovább csökkent kicsit több mint 1%-ot.
Mivel holnap zárva lesz a piac, ezért már ma lezárhatjuk a hetet.
A héten az elmúlt 2 napon 20%-ot emelkedő NIO-nak köszönhetően 6.2%-ot emelkedett a portfólióm a héten, ami rekord és közel a duplája a második helyezett FAANG-nak (3.1%), amivel sikerült ismét kb beérnem az S&P 500 teljesítményét.
Chart:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/689week4_day4_5.jpg
Az egyes napok adatai részletezve:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/710week4_day4_5_data.jpg
Összegzések:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/390week4_day4_5_summary.jpg
Eredmények hetente = Az egyes hetek eredményei
Heti eredmények összegezve = Az egyes hetek végén lévő összegzett teljesítmény (pl 3. hét esetet = 1. + 2. + 3. hét eredménye).
Portfólió napi volatilitás = a portfólió értékek legnagyobb napi emelkedése illetve csökkenés valamint az átlagos napi hozam
pomperj
pomperj 2019. 07. 03. 09:52
Előzmény: #2359  hdl11
#2360

Most 19 napja csinaljuk, es szerintem nagyon jo eredmenyt ertunk el. 
Atneztem alaposabban, azzal a cellal hogyan lehetne javitani a 2 modszert.
Vegulis az a cel, hogy egy-ket kimondottan eros modszert alakitsunk ki, ami kepes az SPY-t megverni, megpedig szignifikansan.
Es ha sikerult, akar egyuttmukodhetunk tovabb. Peldaul kombinaljuk, es egyszerre tradelhetjuk a  2 portfoliot, es kulonbozo piaci korulmenyek kozott akar varialhatjuk is a sulyozast.
.
1)Az indulasban tisztazzuk, hogy vegig hatszel volt, az SPY junius eleje ota emelkedik. Volt 2 gyenge nap kozben, juni.24-25. Akkor nemcsaka   2 portfolio de a FAANG is esett.
.
2) "Smallcaps momentum" a 2 gyenge napon esett az SPY-al, de nem jobban mint SPY. Es vegig egyenletesebb teljesitmenye volt, majdnem linearisan folyamatosan emelkedett.
A "dead-cat-bounce" azon a 2 nap esett sokat, tobbet mint SPY. Szoval, nagyon erzekenyen reagalt az SPY iranyanak a napos hullamzasara.
Sot, ha azt a 2 napot kivesszuk a teljesitmeny-gorbejebol, akkor az is +8% korul teljesitene, mint a FAANG  es "Smallcaps". Szoval jo a modszered az nem vitas: de a gyenge napokat valahogy ki kellene szurni belole.
.
3)Igy nezve mindket portfolio erdemben megverte eddig az SPY-t, hiszen +8%/+5% a teljesitmeny kulonbseg. Az mar jelentos javitas a passzivhoz kepest.
.
4)Hogyan lehetne javitani?
En a "Smallcaps"ban 2 dologgal latok erdemi javitasi lehetoseget.
Az egyik, hogy a "Smallcaps" szot lecsreljuk Small-midcaps" ra, es beveszunk kozepes meretu cegeket is a valogatasba. Ennek ket hozama lehet. Egyreszt kibovul a szelekcios kor, es hetente 1 kozepes ceg is bejohet ami job mint 4 kicsi kozul valamelyik. 
A masik javitas az lehet, hogy amikor az SPY esik vagy trendszeruen gyenge, akkor beveszunk egy "low beta" szelekcios kriteriumot a valogatasi kriteriumok koze. Amivel azt erjuk el, hogy az SPY negative iranyu mozgasat "lassabban" koveti a portfolio lefele. Ha mondjuk 0.5 betaju cegeket valasztok ki olyankor, akkor SPY 2% eseset 1% esessel fogja kovetni.
.
A Tiedben gondold at, nyilvan nagy tapasztalatod van, es talan mas lehetosegeket is latsz a javitasra.
Es amikor befejeztuk az elso kiserletet 5 het utan, akkor elgondolkodhatunk a javitasok bevezetesen. 
hdl11
hdl11 2019. 07. 02. 22:38
Előzmény: #2358  hdl11
#2359
Ma már változatosabb volt a portfóliók mozgása. Az én portfólióm teljesített a legjobban (+1.6%), amit FAANG követett (0.7%-kal). Pomperjé oldalazott, míg a többi csökkent:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/987week4_day3.jpg
hdl11
hdl11 2019. 07. 01. 23:46
Előzmény: #2357  hdl11
#2358
Ma tovább emelkedtek a longos portfóliók, míg a shortos csökkent:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/494week4_day2.jpg
hdl11
hdl11 2019. 06. 29. 23:23
Előzmény: #2341  hdl11
#2357
Longos hangulatban telt a péntek. Minden longos porfólió pluszban zárt élen a véletlenszerűvel. A frissen debütáló short porfólió minuszban kezdett:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/727week4_day1.jpg
pomperj
pomperj 2019. 06. 28. 14:09
#2346

Az eheti szelekcioban a multheti jo szektorok maradtak jok, 
education, pipeline, electric utility, IT, insurance, oil, thrift a szektor sorrend.
A valasztott cegek:
DKL 31.99
NGL 14.57 
OMP 21.82
INFO 63.10
pomperj
pomperj 2019. 06. 28. 08:32
#2345
Nyitas elott kikeresem en is az ujakat.
hdl11
hdl11 2019. 06. 27. 23:51
Előzmény: #2343  hdl11
#2344
Ezeket néztem még amúgy mielőtt kiválasztottam az előző négyet.
Kíváncsiságból majd ezeknek a teljesítményét is követem:
HSY:https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_3897d921a1140fa474212c64baec63d2.png
MELI:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_5b04aa463a4722b9b33a9041ddf41a47.png
HAS:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_80595e36987c30e02d154e093649e537.png
GFI:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_0a27a8b4e8627ca2fef20d9bc5aa5b10.png
TRV:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_85d6f1011a66d635a9c52a21b3c6f780.png
hdl11
hdl11 2019. 06. 27. 23:25
Előzmény: #2340  hdl11
#2341
Ma a random portfólió teljesített legjobban (+1.8%) a KBH-nak hála, ami szépen megindult a gyj-re. Utána a pomperj és az én portfólióm emelkedett kb +1%-kal.
Összességében az elmúlt héten csak pomperj részvényei tudtak pluszt felmutatni, minden más csökkent. Az első pár napban összegében mínuszba kerültek és végül ott is maradtak a részvényeim.
Minden más portfólió pozitív hozamos jelenleg.
Pomperj részvényei majdnem beérték a FAANG-ot.
Chart:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/218week3_day5.jpg
Adatok:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/853week3_day5_data.jpg
hdl11
hdl11 2019. 06. 26. 22:53
Előzmény: #2339  pomperj
#2340
Ma ismét a te porfóliód teljesített a legjobban: +0.6%, verve a FAANG-ot (+0.5%). A többi 0 körül volt:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/274week3_day4.jpg
pomperj
pomperj 2019. 06. 26. 08:24
Előzmény: #2338  hdl11
#2339

Abban nincs meglepetes, hogy a "dead-cat-bounce" technika egy gyenge piacban nem kepes jo felpattanasokat produkalni. Az lenne  a meglepo, ha sikerulne az amugy elgyengult  ceegeknek olyankor emelkedni. 
Ugyhogy ez teljesen normalis. Ettol meg az jo technika, csak nem mindig egyforman jo: az eros bull piacok idejen teljesit szuper jol.
A kovetkezo napok nagyon erdekesen lehetnek: mert vagy egy csapkodos idoszak jon, vagy egyenesen megfordul a piac  es lefele mutat.Igy  holnaptol nem lennek meglepve, ha a beindulo short portfolio teljesitene nagyon jol, es mindegyiket alaposan megverne.
hdl11
hdl11 2019. 06. 25. 22:37
Előzmény: #2337  hdl11
#2338
Pomperj portfóliója ma is tartotta magát minimális csökkenéssel, míg minden más esett még a FAANG is:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/304week3_day3.jpg
hdl11
hdl11 2019. 06. 24. 22:36
Előzmény: #2336  pomperj
#2337

Ok, rendben, akkor csütörtökön "shortra" is kiválasztok majd részvényeket.
Nem semmi ez a FAANG. Ma tovább tudott picit emelkedni miközben minden csökkent. Sajnos legjobban az általam választott részvények...
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/677week3_day2.jpg
pomperj
pomperj 2019. 06. 24. 09:25
#2336
AZt gondolom, hogy kivalo otlet.Probaljuk meg.
A short kereseben a modszered eredmenyesebb lehet, mintha en forditanam at a szelekcios kriterumokat.Probalj kivalasztani 4 shortolando ceget, es azt is tegyuk be a tablazatba, es hasonlitsuk ossze.
,
Ha netan 1 honap alatt a LongPortfolio - ShortPortfolio hozam kulonbsege   tobbre tudna kijonni mint 1%-2% havonta?  Akkor eppenseggel megcsinalhatjuk az ElsoMagyarHedgeFund vallalkozast ;-)  Es siman osszeszednenk annyi penzt, amennyi belement most az allampapirokba;-)  Kepzeld el, ha kernenk evi fix 1.5% kezelesi dijat, es a profitbol 20%-ot? Akkor ML kapaszkodhatna utanunk ;-)
.
De felre a trefat.  Nyilvan, kulonbozo piaci korulmenyek kozott nagyon kulonbozo lehet a 2 portfolionk teljesitmenye, es megeshet hogy eso piacban a shortok kevesebbet esnek mint a longok. De eppen a valogatas megnehezedese jelzi, ha a piac fordulasra keszulodik. Es akkor azert a 50-50 helyett 30-70 vagy 70-30% allokacioval egesz jol lehetne kompenzalni a piaci iranybol adodo szembeszel hatasat.
.
Szoval, kivalo idea, probaljuk  meg.
hdl11
hdl11 2019. 06. 23. 23:11
Előzmény: #2324  pomperj
#2335

Én is több lépésben válogatok.
Első lépésben a hétvégén gyorsan átnézem a befektetési szolgáltatómnál elérhető összes (kb 600) USA részvény hetes grafikonját (néhány másodpercet szánok egy-egy részvényre), és kigyűjtöm azokat amelyek a következő héten érdekes lehetnek számomra.
Egy külön listára rakom azokat is, amik a következő heten jelentenek a teljes palettából.
Az első szűrésnél ezen szempontoknak megfelelő részvények kerülnek fel a listámra:
- hosszabb ideje tart az esés vagy nagy az esés mértéke (azt is nézem, hogy minél egyenesebb, korrekció nélküli legyen a csökkenés)
- az ár kezdjen valamilyen support (korábbi alj/tető, trendvonal, rés, fibo szint, stb...) közelébe érni
- lassuljon az esés mértéke (kisebbedjenek a gyertyák, dojik, kalapács gyertyák jelenjenek meg, stb..) vagy kezdjen fordulni (pl: sok piros után jelenjen meg zöld gyertya)
Ezen feltételek alapján kb 40 részvény volt az utóbbi hetekben a heti listámon.
A következő héten csak ezeket figyelem jobban. Persze a hétközben egy hirtelen (pl: GYJ-re vagy egyéb hírre) beeső részvény még felkerülhet a listámra.
Szerdán a szűkített listán megyek végig, és tovább szűröm aszerint, hogy:
- melyiknél van egy ellenállás (korábbi alj vagy tető, fibo szint, MA20, stb...) minél messzebb az aktuális ártól százalékosan
- melyiknél tűnik biztosabbnak a fordulat
- nem jelent a közeljövőben (pár héten)
Ezek után már kevesebb, mint 10 marad.
És végül ezekből választom ki a 4 legígéretesebbet csütörtökön este vagy péntek délelőtt.
Áttérve a short oldallal kapcsolatos kérdésedre:
Bár nem gyűjtöm ki külön, de a hétvégi vizsgálatom során szoktam látni azokat a részvényeket is, amikre már ráférne egy korrekciós csökkenés.
Shortolni egyedi részvényeket nem szoktam. A "shortra érett" részvények arányát inkább csak annyiból figyelem, hogy az indexek várható "hangulatát" megtippeljem.
Ha nagyon sok részvényre férne rá egy kis korrekció, akkor csak akkor lépek be longokba, ha biztosabbnak vélem őket illetve esetenként 1-2 index shortot is nyitok ha azok grafikonja ezt indokolja.
Ha inkább az emelkedésre váró részvények vannak túlsúlyban, akkor bátrabban veszek fel longokat.
Szóval elvileg tudnék egy "short portfóliót" is összeállítani.
Ha gondolod majd kísérletképpen megpróbálhatok egy short listát is összeállítani.
hdl11
hdl11 2019. 06. 22. 23:03
Előzmény: #2278  hdl11
#2334
Waberers:
A várt mozgást letudta (beesés 1000 alá, majd onnan legalább 25-30% emelkedés) a héten. Nem követem tovább.
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_dffd90e60653120338e56094f9e34a8e.png
hdl11
hdl11 2019. 06. 22. 22:17
Előzmény: #2298  hdl11
#2328
hdl11
hdl11 2019. 06. 22. 21:58
Előzmény: #2295  hdl11
#2325
pomperj
pomperj 2019. 06. 22. 21:52
Előzmény: #2322  vincit
#2324

4 valogatasi szempontom van:
1)Legerosebb szektorokban legyen, amik jol teljesitetttek az utolso 7 heten
(most eppen Pipeline, IT, Education, Software, Thrift, Industrial Services, Goldminers, CableTV, Med.Supply, Life Insurance  szektorok vannak az elen a 96 szektor kozul)
2)Javulo fundak, erosen novekvo profit trend legyen
3)Jo eros havi, hetes es napos momentum mutatok (itt eleg onkenyes a valogatas, ki kellene dolgozni )
4)Ne legyen az SP500ban (ez   kevesbe fontos, de semmikepp ne legyen oriasceg)
.
Aztan gyorsan atnezem az igy adodo cegeket, es kiszurok a fenti kb. 50-100-as listabol, a 10 legjobbnak latszot.  
Abbol valasztok ki 4 db-ot az utolso korben, amiben tisztabb Elliott hullamok  vannak.
.
De nem tudok sok idot raszanni, kb. fel ora alatt osszeszedem. Ha volna par oram ra, elvileg jobbakat tudnek talalni. Dehat igy is eleg alapos ahhoz a celhoz, mert itt a kerdes az, hogy a 2 ellentetes modszer vajon hasonloan teljesit-e, es a referenciakhoz kepest vajon tulteljesit-e?
.
Amugy gondolkodom, hogyan lehetne a ket modszert ugy kombinalni, hogy egy portfolioban maxi hozam lehessen. Akar egy Hedge-Fundot is lehetne csinalni belole, de akkor az egyik modszert at kell forditani a masik iranyra, hogy long-short parosok legyenek.
Van otleted?
 
vincit 2019. 06. 22. 20:16
Előzmény: #2318  pomperj
#2322
Kérem szépen ha a neve Samllcaps Momentum portfolio, akkor a small caps részébe miként fér bele a AUY Market Cap 2.36B vagy a ULTA  Market Cap 20.52B
pomperj
pomperj 2019. 06. 22. 09:42
Előzmény: #2319  hdl11
#2321
Igen DXPE tenyleg beferne a momentum-fordulos portfoliodba is.
Azt gondolom, ennek oka van. A bull piacok vegen az invesztorok a nagy cegekbe menekulnek es otthagyjak a kicsiket.
Egyre nehezebb jo momentummal talalni kis cegeket. 
Ha megnezed egyutt a nagyok indexet (DOW), es a Smallcaps Indexet (VB), akkor jo nagy a divergencia kozottuk.
 A nagy cegeket veszik es azok mennek fel ATH-ra, mikozben a kicsik jo sokkal le vannak maradva, es nincs esely uj ATH-ra.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20190622v00qf46hc.jpeg
.
Talan ez magyazza, hogy miert nem birjuk megverni FAANG-ot, es eppen lepest tartani az SPY-al? Mert most a nagyok a piac favoritjai.
shale 2019. 06. 22. 05:59
Előzmény: #2312  hdl11
#2320
Szia Nalam a jovo het:
Xog, illetve Axu....feszes stoppal.
hdl11
hdl11 2019. 06. 21. 23:01
Előzmény: #2318  pomperj
#2319
Igen, érdekes kisérlet.
Ránéztem a részvényeidre a DXPE még akár az én porfóliómba is beérne.
A mai napon csak a FAANG és a te portfóliód zárt pluszban minden más csökkent:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/390week3_day1.jpg
pomperj
pomperj 2019. 06. 21. 13:54
Előzmény: #2317  hdl11
#2318

A hetre ezeket valasztom a Samllcaps Momentum portfolioba:
DXPE 35.86
ULTA 385.34  (masodszor)
AUY 2.45
FIX 51.18
.
Ez nagyon erdekes kiserlet tovabbra is.
Ket ellentetes strategia, egyik az eso momentumbol atfordulora jatszik, a masik mar eros momentumban levo portfolio tovabbi emelkedesere.
Es mindketto nyilvan sokkal  rizikosabb, mint a referencia valasztas: FAANG es SPY. Egyelore FAANG mindket portfolionkat megveri, de az SPY-al azert eleg jol lepest tartunk.
A masik megjegyzes, hogy erre a hetre nagyon rizikosakat valasztottam: ha tart a momentumjuk, akkor nagyot mennek, ha meg az SPY lelassul, akkor jo nagyot bukhatnak. 
hdl11
hdl11 2019. 06. 21. 13:06
Előzmény: #2316  pomperj
#2317

Ok, rendben.
Kiváncsian várom, hogy milyen részvényekkel fognak a részvényeim versengeni :)
pomperj
pomperj 2019. 06. 21. 12:58
Előzmény: #2314  hdl11
#2316

Nem. itt vagyok, es eppen nezem, hogy a smallcaps univerzumban melyiknek van a legerosebb momentuma.
Nyitas elott meglesz az uj lista.
hdl11
hdl11 2019. 06. 21. 12:36
Előzmény: #2314  hdl11
#2315
3 óra nyitásig. Ha más nem lesz, akkor a múlt heti részvényeiddel folytatom a portfólió érték változás követést.
hdl11
hdl11 2019. 06. 21. 10:43
Előzmény: #2313  hdl11
#2314

Pomperj,
Látom más topicokba írogatsz.
Lehet elfelejtetted, hogy ma portfólió csere nap van ?
hdl11
hdl11 2019. 06. 21. 09:47
Előzmény: #2312  hdl11
#2313
Várom a kihívókat :)
hdl11
hdl11 2019. 06. 20. 23:38
Előzmény: #2310  hdl11
#2312

A versenyzőim a következő hétre (az első kettő ugyanaz mint a most zárult héten):
ANF: 16.29
CLDR: 5.73
GLUU: 7.54
NTNX: 26.98
hdl11
hdl11 2019. 06. 20. 23:23
Előzmény: #2310  hdl11
#2311
Ezen a héten is volt pomperjnek egy kivételesen jó részvénye 10% feletti emelkedéssel úgy mint a múlt héten, míg nekem ismét volt kettő 6% feletti. Az eltérés most abban volt, hogy pomperjnek 2 másik részvénye is pluszban zárt, míg múltkor egy se.
hdl11
hdl11 2019. 06. 20. 22:56
Előzmény: #2309  hdl11
#2310
Pomperj részvényei ma tovább csillogtak. Szinte teljesen megismételték a tegnapi átlagos emelkedésüket.
Az én részvényeim csak oldalaztak, míg a FAANG és a random portfólió 0.75%-ot emelkedett.
Ezzel pomperj portfóliója teljesített a legjobban (még a FAANG-ot is verve) a héten, míg összességében is megelőzőtt 1.3%-kal.
Grafikon:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/426week2_day5.jpg
Adatok:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/373week2_day5_data.jpg
(Sum+ oszlop:  összteljesítmény simán összegezve az eredményeket
 Sum* oszlop: összteljesítmény kamatos kamattal számolva
 
 Eltérés: pomperj portfóliójának a teljesítménye - az enyém)
hdl11
hdl11 2019. 06. 19. 23:00
Előzmény: #2307  hdl11
#2309

Ma pomperj részvényei teljesítettek a legjobban közel 2.3 %-ot emelkedtek összeségében. A FAANG és az én részvényeim mérsékelten emelkedtek (0.2-0.3%-ot), míg a random portfólió csökkent több mint 0.7%-kal:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/450week2_day4.jpg
Érdekesség, hogy pomperj portfóliójának a teljesítménye ismét S&P 500 teljesítménye fölé került pont úgy mint 1 hete.
Hasonló lesz a folytatás, mint a múlt héten ?
Holnap kiderül, akkor majd a heten belüli részvényadat táblákat is belinkelem.
vincit 2019. 06. 19. 05:24
Előzmény: #2307  hdl11
#2308
Szóval a legjobb hd listából választani random módon :D megnéztem az imént, hetente 60 linket  teszel be kb, abból 20 ismétlés. 40-ből kell 4 db-ot választani, akkor 91390 kombináció van a portfólióra.
hdl11
hdl11 2019. 06. 18. 22:41
Előzmény: #2305  hdl11
#2307
Ma a véletlenszerű portfólió teljesített a legjobban, azon kívül csak a FAANG tudott közel ugyanannyi pluszt felmutatni. Pomperj és az én részvényeinek összértéke csökkent picit:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/891week2_day3.jpg
goldi 2019. 06. 18. 08:40
Törölt hozzászólás
#2306
hdl11
hdl11 2019. 06. 17. 22:47
Előzmény: #2304  hdl11
#2305
|gy lesznek utolsókból az elsők, illetve fordítva.
Köszi CLDR + ANF :)
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/377week2_day2.jpg
hdl11
hdl11 2019. 06. 15. 22:41
Előzmény: #2292  hdl11
#2304
Az összesített állás a pénteki zárók alapján, illetve a 2. heten belüli állás:
http://www.kepfeltoltes.eu/images/2019/06/532week2_day1.jpg
A "véletlen" portfólió jól bekezdett a pénteken :)
hdl11
hdl11 2019. 06. 15. 21:29
Előzmény: #2270  hdl11
#2302
FNMA:
Beszúrt az MA20 alá, de sikerült visszaemelkedni a zászlószalag fölé:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_efbf9c67d25e41fdd90b595b6df2df21.png
FMCC:
Beszúrt az MA20 alá, de sikerült visszaemelkedni a zászlószalag fölé:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_ce2bd9f327996819632a3862e35b6960.png
RTN:
Kilépett a zászlószalagból felfele és lefele is, de végül a közepében zárt:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_8a00704866442de56a32fc44a6da189a.png
W:
Kilépett a szalagból felfele:
https://tvc-invdn-com.akamaized.net/data/tvc_7b401ccb4160b1ca14dd5b1a150d6f04.png
hdl11
hdl11 2019. 06. 15. 21:25
Előzmény: #2269  hdl11
#2301

Topik gazda

Lastdeposit
Lastdeposit
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek