Topiknyitó: Portfolio 2014. 10. 17. 12:52

Tíz magyar magánszemélyt tiltottak ki az Egyesült Államokból  

Ugrás a cikkhez
Tíz magyar magánszemély, köztük három adóhatósági ember neve szerepel azon a listán, akiknek visszavonták az Egyesült Államokba a beutazási engedélyüket - mondta el név nélkül az egyik érintett közéleti szereplő, saját magát is a kormány gazdasági...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=58&i=205178
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2014. 10. 20. 12:39
Előzmény: #259  Törölt felhasználó
#260
???
Törölt felhasználó 2014. 10. 20. 12:30
Előzmény: #258  Törölt felhasználó
#259
ja meg az USA ilyenkor nem említi azokat az eseteket,amikor ők fizettek le olyan embereket, mint horn gyula, medgyesi péter, bajnai gordon stb.....
Törölt felhasználó 2014. 10. 20. 12:27
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#258
a simon gáborról is hallgatnak, mint szar a fűben
Törölt felhasználó 2014. 10. 20. 12:26
Előzmény: #256  rockmaster
#257
én nem védem egyiket sem, de a portik körözése idején is le-fel járkált az USA és Magyarország között....a teljesség kedvéért ide tartozik minden...sőt az is, hogy amerika iraktól ukrajnáig lefizet mindenkit....
rockmaster 2014. 10. 20. 12:23
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#256
Ő börtönbe került, de a fidesz tagozat mikor fog ennél súlyosabb dolgokért?
Gyurcsány hogyan hogy még szabadlábon?:))

A magyar kormányhoz közel álló szereplők két amerikai cégtől követeltek kétmilliárd forintnyi kenőpénzt, cserébe adókedvezményt, áfakulcs-változtatást, és a konkurencia adóhatósági zaklatását ígérték. A kenőpénzt egy kormányközeli alapítványon keresztül kellett volna kutatási és elemzési megrendelések formájában kifizetni.
Törölt felhasználó 2014. 10. 20. 12:01
#255
a portik tamást mindig beengedték,mert ő a "jófiúkat" fizette le...,de gondolom simon gábornak is van belépési lehetősége....nincs mese amerika ,az amerika
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 10. 20. 10:41
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#254
Felőlem a leemelés helyett brutálisabb módszert is választhat az USA!"Kiiktatás"-nak szokták nevezni a jobb fajta akció filmekben.Én sírnék egy hónapig utána majdcsak megnyugodnék valahogy . :( :( Brüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüüü)
Sigorszky 2014. 10. 20. 09:46
Törölt hozzászólás
#253
Törölt felhasználó 2014. 10. 20. 09:31
Előzmény: #251  Törölt felhasználó
#252
Ráadásul megint ott tartunk, hogy "nagy magyarként" "csak" a magyar problémák a lényegtelenek...

Az USA, Norvégia korrupt, meg nálunk meg nincs semmi gond.

És valójában nem számít, hogy hogy jutottunk idáig:
nem számít, hogy a cuculizmus építése közben nőtt a korrupció, a fél világgal harcolunk (mert az ellenzéket legyőztük), nem tisztelünk senkit, pofátlanul hazudozunk 10 éve, de tiszteletet kérünk...
Törölt felhasználó 2014. 10. 20. 09:13
Előzmény: #249  pampa
#251
Ez most komoly?

Nem én emeltem ki egy mondatot a kontextusból; egy cselekményt figyelmen kívül hagyva az országok (demokrácia) fejlettségi állapotát!

Nem én cseréltem ki Szaudi-Arábiát Gyurcsányi Magyarországra, hogy még elfogultabban lehessen a cikket tárgyalni!

Nem én hagytam figyelmen kívül, hogy hogya jutottunk el idáig és hogyan folytatjuk.

Továbbá te kissebb dolgok ill. "megbánt" hibákat jobban, vagy legalább annyira súlytanál. Ráadásul azt állítod, hogy az egyiknek semmi következménye, miközben ez nem igaz.

stb.

Ezek után te kérsz számon egyenlő mércét?
Törölt felhasználó 2014. 10. 20. 08:43
Előzmény: #248  Alilou3
#250
És ez a mi módszerünk:((
link
pampa 2014. 10. 20. 08:34
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#249
Ez a folyamatos "csúsztatás" az ami lehetetlenné teszi az érdemi beszélgetést ezen a felületen.

Kiemeled a beszédből a "folytatást" és arra építed a mondandódat.....
Pedig abban a lényeg az volt, hogy milyen eszközzel jutottak abba a pozícióba, hogy ők "folytathassák....

Ahogyan az USA is több mércét használ a barátai megítélése során.
Van egy jó nagy "szekrényük" és az adott szituációhoz legjobban illő lécet veszik ki.

És a "birkák" kórusban bégetik:

A xxxxxxx kormány lazán hozta a szintet (1m!) simán megugorta még a yyyyyy kormány nem tudta megugorni a ( 10 m !) leverte a sarkával.
Itt a példa, hogy alkalmatlan!

Egyenlő pályák,egyenlő esélyek...a világpolitikában is ahogyan az EU-ban!

szvsz
Alilou3 2014. 10. 20. 08:28
Előzmény: #247  Civinjanos
#248
Így kell a korrupció ellen eljárni !!!!

link
Civinjanos 2014. 10. 20. 07:40
Előzmény: #246  csendben
#247
Ma ilyenem van (Rogán Antalnak, szeretettel):

Favágás közben a mit sem sejtő öreg székelyt az örökségért a fia a baltával hátba vágja. Az öreg a baltával a hátában megfordul és kérdi:
- Fiam, az most vicc, vagy komoly? – Mire a gyerek:
- Komoly… - Mire az apa:
- Akkor jó, mert viccnek igen rossz vóna….
csendben 2014. 10. 20. 07:34
Előzmény: #243  HALIS
#246
Rogán: "ez most vicc, vagy komoly"

Kína a mosoly országa,M.o. viszont kész röhej...
Civinjanos 2014. 10. 20. 07:12
Előzmény: #237  Törölt felhasználó
#245
Tisztelt Sigorszky,

én 1996-ban nem voltam a HUMET elnöke. 1998-ban 17 forintos árfolyammal vettem át a céget, ami ott és akkor 170 millió forintos cégértéket adott ki.
Ki kellett bocsátanom 15 millió darabig részvényeket, hogy a csődöt elkerüljük, egyrészt az elődeim által 1996-1998-ban, másrészt az adóhivatal által 2001-2005 között előidézett helyzetet megoldandó.

2005 november végére oldódott meg az a helyzet, ami nem üzleti problémák miatt adódott. A cégnek 15 millió részvénye (lett) volt és az ismét 17 forint körül ért valamennyit. Ez kb.: 225 milliós cégérték.
2008-ban távoztam, a HUMETnek 60 millió részvénye 25 forintjával (egy pénzügyi válság első hónapjaiban!), ami 1500 milliós cégérték (amiből az utódaim 2,5 milliárdot – nem félreértés 2500 millió forintot – képesek voltak ellopni és mégis maradt 1000 milliós cégérték!!!).
Ennyit a 25 forintról, ami ma 2500 forintot jelentene.
Ez az én teljesítményem, ami 2005 novembere (225mFt) és 2008 vége (1500 mFt) között értékelhető: 3 % plusz és nem 98,3 % mínusz.

Megjegyzés: Talán ismeri, kedves Sigorszky azt az anekdotát, amelynek hősei, Kohn és Grün, az egykori iskolatársak összefutnak New Yorkban és az elemit végéigbukdácsoló Grün gazdagon megvendégeli a Four Seasons-ban a mindig tiszta kitűnő, matematikaversenyeket nyert Kohnt. Kohn kérdezi a szemmel láthatóan nagyon gazdag hóttbuta osztálytársát:
- Miképpen csinálod ezt, Grün? - Mire Grün:
- Nem olyan komplikált a dolog, Kohn. Amit 100-ért megveszek, azt 250-ért eladom. Nem vágyok többre, nem kaparok… Nekem az a 3 % haszon teljesen elegendő…

(Forrás: a saját emlékezetem és Pénznyelő). Ha rosszul emlékszem, akkor felmentést kérek; a demenciám az oka.

Őszinte híve
Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 23:58
Előzmény: #243  HALIS
#244
Várható volt,hogy elegük lesz.
Leginkább a németeknek,hogy nézik ahogy Orbánék megtollasodnak a javarészt általuk fizetett EU millárdokon.
Merkel belülről korlátozva van,gazdaságilag értelmetlen is lenne nekimenni Orbánnak,aki könnyedén fedezékbe vonulhat a "nemzet mögé"
Akkor jön a világrendőrség Amerika és mogoldja kintről és fentről.
Egyszerűen leemelik a sakktábláról Orbánt.
Akkor majd ráébred Viktor ,hogy nem király volt,hanem nagy paraszt!
HALIS
HALIS 2014. 10. 19. 22:26
Előzmény: #242  Törölt felhasználó
#243
Figyelem! Logikai eszmefuttatás következik Rogán-módra:

"A NAV vonta meg a norvég civil alap magyarországi lebonyolítója, az Ökotárs Alapítvány adószámát, márpedig Norvégia az Egyesült Államokban a Clinton-alapítvány fontos támogatója, a Clinton-alapítvány pedig fontos a demokratáknak, és most a demokraták vannak kormányon az Egyesült Államokban."

Ez kb olyan, mint a:
- Szereted a halat? Igen? -> Akkor biztosan szereted a vörös bort is, a vörös borhoz a jó társaságot, a társaságban a jó nőket, tehát ebből következik, hogy nem vagy b*zi...

- Szereted a halalt? Nem? -> Akkor b*zi vagy!

Ez aztán a 'mindenmindennelösszefügg' - logika... :-DDD
Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 18:40
Előzmény: #233  Bekre_Pal
#242
Most már lényeges, mert Szaudi-Arábia, Gyurcsányi-Magyarországot helyettesített be... bizonyára "objektivitási" okok miatt. ;(
Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 18:37
Előzmény: #234  _pampa
#241
1) Szóval akkor nem röhögött fél Amerika a "We lied morning, noon and night" szövegen és elnéztek mindent?

Bár ha még úgy is lenne, ne felejtsük el, hogy a Böszme gyakorlatilag azt mondta, hogy "ezt így nem folytathatjuk", amíg Orbán annyit mondott "folytatjuk".

Akkor most melyikhez is kellene pozitívabban hozzállni, aki folytatja a jogsértéseket és a demokrácia deficiteket, vagy aki belátja, hogy nem mehet tovább.

2) Azóta több ponton visszafejlődés volt. És csak nagyon kevesen előrelépés. (A statisztikai hazugságokon, ami állítólag a botrányt okozta, azon pl. semmit nem javítottak, sőt finomították a visszaéléseket.)

3) A cikkben (habár kormányközeli sajtóról van szó) nem Gyurcsány országa, hanem elmaradott demokráciák vannak (akiktől bárki kevesebbet vár el).
Tehát a korántsem elfogult cikket még elfogultabbá tetted.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek