Topiknyitó: archenius 2015. 01. 11. 20:33

Tisztelt Portfólió!  

December elején jeleztem, hogy csatlakoznék a Portfólió Blogger közösséghez.

Kért hivatkozásokat, és címkéket elhelyeztem a weboldalamon. Már külön emailt is írtam, hogy legyenek szívesek reagáljanak valamit, de eddig nem kaptam választ.

Várom válaszuk: info@forexklub.hu
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dodo34
Dodo34 kedd, 09:49
#26
"Pattan"..."drámai"..."szörnyű"..."katasztrófa"...stb. ...Ripost, Blikk, origo
Dodo34
Dodo34 kedd, 09:47
#25
"ugrik...", "Rárugta az ajtót..." stb. kicsit színvonalasabb címekre nem futja?
the_outsider 2024. 02. 13. 15:09
Előzmény: #18  the_outsider
#24

Ez fasza! (:sőt: !!)   
Most már megjelent a "Friss hírek"-re mutató link. De amikor szokás szerint szemmel szkennelve akartam időrendben nézni a cikkek címeit, lentről fölfelé, akkor olyan hírek is megjelentek amiket az előbb még nem is láttam a már átvizsgált részen. Akkor vettem észre bosszúsan, hogy most már vízszintesen (is) léptetik időrendben felfelé az új cikkeket.   
Azaz, ha most időrendben akarnám szemmel szkennelni a címeket, akkor folyamatosan jobbra és balra kell ugrálnom a tekintetemmel. Másrészt a mentális térképemben meg sem tudom jegyezni, hogy melyik cikknél tartottam, mert egyszer jobb oldalra esik, utána meg balra, attól függően, hogy páros vagy páratlan számú cikk került elé, mert az meg az új cikkekkel folyamatosan változik.     
Hát ki volt az az agyas(!), aki még ezt is megváltoztatta, nem volt elég az előző sokk?
the_outsider 2024. 02. 11. 15:07
#23
Ezt a silány magyarságot! :   
https://www.portfolio.hu/befektetes/20240211/egyre-dragabbak-a-reszvenyek-van-ok-az-aggodalomra-668105   ;
"... kamaton (pontosabb az azzal kapcsolatos várakozásokon) alapul, amely utóbbit talán csak az év második felében fogunk látni."   
Talán inkább: "... (pontosabban az azzal kapcsolatos ..."    
Illetve, mivel: vagy egy jelenséget fogunk látni, vagy a konkrét jelenséget fogjuk látni, ezért:  
"amely utóbbit talán csak az év második felében fogjuk látni."   
Illetve 2 mondattal később:  
"... index értéke átlagosan stagnált az következő évben."   
Már a névelő illesztése sem megy? : "... stagnált a következő évben."   
És mindez 3 egymás utáni mondaton belül.   
Tudom, automata fordítás. De ez nem mentség. Sőt!
Dodo34
Dodo34 2024. 02. 07. 10:31
Előzmény: #21  grund
#22
Ajánlati könyv, Kötés lista, Statisztikák, Adatlap....mind egyen világosszürke és fehér, NULLA kontraszt. Tegnapig volt fekete és narancssárga háttér, most csak ez kontraszt nélküli, szemfárasztó fakó színtelenség.
grund 2024. 02. 07. 10:05
Előzmény: #20  Dodo34
#21
Szia, ezt az oldal melyik részén látod pontosan?
Dodo34
Dodo34 2024. 02. 07. 09:03
Előzmény: #19  Dodo34
#20
A fehér és világosszürke között szinte nulla kontraszt, világos szobában olvashatatlan!!!! Az inverz színek (háttér vs. betűk)  eddig sokkal jobban olvashatók voltak.
Dodo34
Dodo34 2024. 02. 07. 08:53
#19
Az árfolyamoknál ez az úl layout nem valami jó, semmi kontraszt, az eddigi színvilág sokkal jobb volt!
the_outsider 2024. 02. 07. 08:00
#18
Látom, hogy itt is beütött (talán a kora tavaszi hangulattól??) a "fenomenális" újítási őrület.  
Egymás után érnek ezek az "okos" csapások, többek(!) között tegnap tudtam meg, hogy a google is száműzi a tárolt változat funkciót, és most meg ez(!).   
A "Friss hírek" ( https://www.portfolio.hu/frisshirek ) oldal volt nálam általában nyitva, és felül láttam a legújabb híreket, mellette meg a fontosabb árfolyam táblázat (deviza, index v. részvény) volt ekkor vele együtt, egyszerre(!) látható. Most meg vagy egyiket látom, vagy a másikat, mert egymás alá, egymástól távolra lettek téve. A nagyjából ott teljesen feleslegesen megjelenő "Részletes keresés"-t tették be a helyére, aminek a folyamatos látványára egyáltalán nincs szükség.  
A másik dolog, hogy úgy látom, hogy a főoldalról kivették a "Friss hírek"-re mutató linket, és most ezt könyvjelzőznöm kellett emiatt (vagy csak nagyon nem látom, hogyan lehet elérni).
sityaki 2022. 12. 04. 08:04
#17
Elkezdtem csak a fórumot olvasni. A félrevezető, bulváros hírcímek visszataszítóak.
hellforceone 2022. 11. 26. 07:27
Előzmény: #14  JCsaba
#16
Teljesen egyetértek, nagyon spongyola nyelvezet, sok elírás, helyesírási hiba stbstbstb. Valószínűleg annak köszönhető, hogy egy totál fidesz oldal lett (ez is) és sajnos csak ilyen kaliberű "újságírókból" van felhozatal. Nehéz azért egy (lassan) egész ország minden médiáját olyan káderekkel feltölteni, akik valahogy még írni is tudnak. Az említett mondat amúgy tényleg borzalmas slampos, egy blikkben talán lenne helye, de egy magát gazdasági lapnak nevező oldalon biztosan nem. Na de mit várunk, fidesz lap olyan, mint a fidesz...
Törölt felhasználó 2022. 11. 25. 22:59
#15
Meg ha belinkelitek a Twittert, légyszi ne ilyen URL-rel tegyétek, mert már kezd elgyengülni a Delete és a Backspace gombom az örökös szerkesztgetéstől:
"AZ OLDAL NEM TALÁLHATÓ
https://www.portfolio.hu/global/20221125/pic.twitter.com/aduy8g4XyN
A keresett oldal sajnos nem található."
Előre is köszi. :)
JCsaba 2022. 11. 25. 14:41
#14

Tisztelt Portfolio! 
Feltétlen szükségesnek találják-e, hogy egy talán szándék szerint komolyabbnak tűnő oldalban a szakmai színvonalat és a hagyományokat félresöprő mondhatni "gügyögő" nyelvet használjanak és azt terjesszék?  
 
Ld.pl.:  https://www.portfolio.hu/gazdasag/20221125/brutalis-tempoban-egeti-az-oroszok-penzet-a-haboru-egyre-nagyobb-bajban-putyinek-581294  ;
mondatát:
  "A Forbes számításai szerint a háború eddig Oroszország számára 82 milliárd dollárba fájt 9 hónap alatt."  
 
Valóban olyan nehéz lenne elfogadott magyarsággal azt írni hogy: 
  "A Forbes számításai szerint a háború eddig Oroszország számára 82 milliárd dollárba került 9 hónap alatt."
pFmodi-1fsz-bsszakrvaanyjat1 2020. 12. 27. 05:13
Törölt hozzászólás
#13
dtsbg 2020. 11. 17. 09:51
Előzmény: #8  Láma
#12
Tisztelt Portfolio!
Legyetek szívesek felejtsétek már el ezeket szenzációhajhász a címeket. Nagyon idegesítő, hogy értelmetlen cikkeket olvasok végig néha, vagy tök nem arról szól a történet.
pl Dollármilliókkal beszáll Warren Buffett a vakcinagyártásba
Nem szállt be a gyártásba, csak részvényeket vett, a kettő nem ugyanaz!
További jó munkát!
Törölt felhasználó 2020. 08. 07. 22:40
Törölt hozzászólás
#11
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 08. 07. 20:24
Előzmény: #8  Láma
#10
Háttez eeeeeeelképesztő.
Láma
Láma 2020. 08. 07. 16:58
#8
A Portfolio fizetős cikkben "háziasszanyozza" olvasóit, a magánbefektetőket. Ráadásul úgy, hogy a cikk tartalma nem is támasztja alá a címben megfogalmazott gunyoros állítást.
A szövegből ugyanis kiderül, hogy a részvény-állomány növekményét nem a háziasszonyok által betolf konyhapénz tâplálta, hanem az árfolyamok - a szerző megfogalmazásával "hozam" nnövekedése.
Gratulálok!
leoleoo 2019. 09. 09. 12:39
#7
Helló mindenki!
Ez az új portfólió nem az igazi.Segítség kellene.
A Portfólió Fórumot hol találom , hová kell kattintani?
Nem tudom használni.Most csak véletlenül jött be.
Köszönettel
leoleo
Chrisi23
Chrisi23 2019. 09. 09. 11:10
Előzmény: #5  poreci
#6
sajnos egyet kell értenem. mobilos verzió még szörnyűbb!
poreci 2019. 09. 09. 10:37
#5
Tisztelt Portfolió!
Ez az új felület kb. 20 évvel vetette vissza az oldal megjelenését!
Annál aki ezt csinálta csak egy nagyobb idióta van, az aki jóváhagyta!
Leírni azt, hogy milyen eddig hasznos funkciók tűntek el, felesleges- ha olvastátok a saját oldalaitokat, akkor nektek is fel kell, hogy tűnjön.
A design megtervezésével meg gondolom ugyanazt a csapatot bíztátok meg, aki az úszó EB-re tervezte a Kóbor féle pulikutyát, mert kb azt a színvonalat idézi. Kár is több szót fecsérelni rá!
Szóval gratulálok, remélem jó sokat fizettetek érte!
archenius
archenius 2015. 01. 30. 11:11
#4
Végre megjött a válasz:
"Üzleti okokból nem áll módunkban beemelni blogját a Portfolio bloggerei közé."

Komoly konkurencia lehetek. :D
archenius
archenius 2015. 01. 12. 13:31
Előzmény: #2  omaha
#3
Nem is értem.
Pedig több éve döglött blogok is vannak az ajánlottak közt. Azt hittem örülnének egy kis frissítésnek. :)
omaha 2015. 01. 12. 10:34
Előzmény: #1  archenius
#2
Az Ó-rigón tapasztalható, ha nem megfelelő pozitív válaszokat adsz, leveledre a nagy szólásszabadságosok nem is válaszolnak.

Topik gazda

archenius
archenius
5 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek