Topiknyitó: Portfolio 2017. 09. 22. 10:29

Tippelj, hányan laknak ugyanott Magyarországon, ahol születtek?  

Ugrás a cikkhez
Magyarországon a népesség 52%-a ugyanazon a településen lakik, mint születésekor, további 23% ugyanabban a megyében. A fiatalabb korcsoportok (érthetõ módon) nagyobb arányban élnek azon a településen, ahol születtek. A 30 év
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vazsmegyei 2017. 09. 22. 13:35
Előzmény: #21  kiegyezo
#22
Mi mennyi? Tippelj! Még nem olvastál eleget, hát tippelj. Nekem nincs kedvem tippelgetni! Maximum ma estére.hogy a Bayern megveri a Wolfsburgot, de azt meg is játszom.
kiegyezo 2017. 09. 22. 13:25
Előzmény: #18  Vazsmegyei
#21
Mi volna az?
Törölt felhasználó 2017. 09. 22. 13:03
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#20
ez nem így van. olvasd el még egyszer. azt mutatja,hogy hány százalék él ugyanott,mint születésekor. azt nem mutatja,hogy akik elmentek hova mentek.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 09. 22. 11:44
Előzmény: #15  Vazsmegyei
#19
akartál valamit mondani?
Vazsmegyei 2017. 09. 22. 11:41
Előzmény: #16  kiegyezo
#18
Csak kiemelte azt a véleményt, amit még mindig nem vettél észre.
Törölt felhasználó 2017. 09. 22. 11:34
Előzmény: #7  qwertz77
#17
Nagyon jól látod, a szerző rossz következtetést vont le az adatokból, ez a statisztika nem azt mutatja, hogy hol mennyire mobilisak, hanem hogy hová költöztek az emberek. Ha egy hipotetikus országban 2 darab 1000 fős falu lett volna eredetileg, Gazdagfalva és szegényfalva, majd Szegényfalváról 500 ember Gazdagfalvába költözik, akkor a szerző logikája szerint a gazdagfalviak mobilisebbek, hiszen 1/3-uk nem ott született.
kiegyezo 2017. 09. 22. 11:30
Előzmény: #14  Vazsmegyei
#16
A topic cime megegyezik a cikk cimevel. A kerdes az volt, mit akar a cikk. A cikk ksh adatot hozott, es csak azokat magyarazta. Nem mondott ertekiteletet sem a koltozokrol, sem a helyben maradokrol, sem a koltozoesrol, sem a helybenmaradasrol. Ha az a kerdes, hogy miert ugy kezdi: "Tippelj", akkor azt mondom: zsurnalisztikai eszkoz. Es ebben az esetben kifogasolhato a kerdojel is, hiszen egy felszolitasrol van szo. Es nincs is felulet arra, hogy leadjad a tippedet. En mindenesetre fenntartom: adatot kozol, nem (nagyon) magyaraz.
Vazsmegyei 2017. 09. 22. 11:27
Előzmény: #13  _Bekre_Pal_
#15
Törpe minorita vélemény! jellemző. Már a CEUT is befejezted? Komoly tudathasadással nyomulsz! Látszik, hogy szegregált iskolában képezted magad:
Vazsmegyei 2017. 09. 22. 11:23
Előzmény: #9  kiegyezo
#14
Hát a címe a topiknak fel sem tűnik neked? Nem adatot küzöl, hanem adatot magyaráz! Adatot KSHtól kaphatsz! Mit jelent neked az értékítélet, amikor már most vita van az adatok értelmezésével.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 09. 22. 11:18
Előzmény: #8  kiegyezo
#13
az alávaló költőről, petrovics sándorról nem is szólva, folyton jött-ment
Törölt felhasználó 2017. 09. 22. 11:09
Előzmény: #7  qwertz77
#12
"Magyarországon a népesség 52%-a ugyanazon a településen lakik, mint születésekor" ott van,amit kifogásolsz
Törölt felhasználó 2017. 09. 22. 11:07
#11
a cikk háttérelemzés nélkül nem mond sokat. én a következőket tudnám így laikusként levonni belőle:- úgy tünik az elmaradottabb megyékben maradnak többen helyben és a fejlettebb helyeken nagyobb a mozgás máshova. ez némileg ellentmond a logikának,hisz elvileg,ahol rosszabb az életminőség onnan jobban kéne kiáramlani a munkaerőnek és a családnak másmerre,ahol jobbak a lehetőségek.valószínűleg az van,hogy a lemaradó helyeken az emberek mentalitása,tájékozottsága,tanultsága is alacsonyabb,így kevéssé ismerik fel,hogy inkább el kéne menniük,jobb lehetőségek,vagy potenciálisan jobb lehetőségek irányába. Talán az anyagi körülményeik is kevésbé teszik alkalmassá őket,hogy máshova menjenek,vagy egyszerűen félnek a változástól és inkább a biztonságot választják.A fejlettebb régiókban egyszerűen az emberek is jobban megtehetik,hogy lakóhelyet változtassanak kedvük szerint,vagy akár külföldre menjenek egy jobb életszínvonalt nyűjtó országba.Az is valószínű,hogy a magyar bérek sem nagyon teszik lehetővé,hogy egy család laksát béreljen egy olyan településen,ahol éppen munkát talál,inkább a lakóhelyéhez közel keres valamit,mégha az nem is a végzettségéhez passzol.Érdekes lenne más országokkal összehasonlítani a magyar adatokat.
pitcairn2 2017. 09. 22. 11:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#10
gondolom az agglomerációba
kiegyezo 2017. 09. 22. 10:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#9
Adatot kozol. Egy hang ertekitelet nem volt benne.
kiegyezo 2017. 09. 22. 10:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#8
Mar megbocsass, de ez tok hulyeseg. Mi az érték abban, hogy ugyanott marad valaki? Miert irtodna ki a csalad attol, hogy koltozol? En pl. csaladostul koltoztem. Es akkor, mondjuk, a felesegem nagyanyja egy tragyale, mert haromszor vagy negyszer koltozott? Igaz, kozben becsuletesen es gyakran kuzdelmesen felnevelt a ferjevel karoltve- negy gyereket, van 10+ unokaja, de fuj, elkoltozott ...??? Felreertes ne essek: a koltozes sem ertek. A koltozes kepessege mar inkabb az.
qwertz77 2017. 09. 22. 10:53
#7
Hát ez elég rossz statisztika értelmezés. Az látjuk-e, hogy a központi régióban mobilisabbak az emberek? Inkább azt látom, hogy ide költöznek. Születési hely szerint kéne nézni a statisztikát, akkor kiderülne, hogy aki keleten született az is mobilis, csak már nem ott lakik :-) Oda tényleg kevesebben költöznek, még ha szomszéd faluba költözést nézik. Az eleve nem tiszta, hogy ha valaki egy faluban lakik, de születési helye a szomszédos városi kórház, akkor az mindjár mobilisnak számít? Vagy a születéskori lakóhelyet figyelték? az nem mindegy. Másrészt Bp. azért elég sajátos, ezen belül is bőven lehet költözni nagyobb távolságra, mint ami két falu között van. Én most is Bp.en lakok, itt is születtem, de mostani a 9. lakcímem, 10 évig nem Bp.en laktam, de én itt nem vagyok mobilis :-)
Törölt felhasználó 2017. 09. 22. 10:50
Törölt hozzászólás
#6
deszcsakafi 2017. 09. 22. 10:49
Törölt hozzászólás
#5
Vazsmegyei 2017. 09. 22. 10:39
#4
Budapesten meg azt kellene nézni, hányan nem laktak itt akik nem is Magyarországon születtek? Tréfa az egész! Attól függ mikortól számítjuk Magyarország államiságát! Lenne mit tippelni!
deszcsakafi 2017. 09. 22. 10:30
Törölt hozzászólás
#3
deszcsakafi 2017. 09. 22. 10:29
Törölt hozzászólás
#2

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek