Topiknyitó: Portfolio 2019. 02. 19. 08:56

Tilos lesz internetezni a munkahelyen, és megfigyelés alá is kerülsz  

Ugrás a cikkhez
A GDPR, az uniós adatvédelmi rend miatt változik a munkahelyi számítógépek használatának szabályozása is, így egy friss törvényjavaslat alapján a munka törvénykönyve módosul majd, és tilos lesz a munkáltatótól a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2019. 02. 19. 09:38
Előzmény: #1  Portfolio
#9

Bolhából elefánt!
A magyar törvények uniós adatvédelmi rendnek való megfeleltetéséről van szó, még az sem biztos, hogy megfelelően, viszont betarthatatlanul.
Ld. 100. §  (5), (50. oldal)  http://www.parlament.hu/irom41/04479/04479.pdf
csendben 2019. 02. 19. 09:36
Előzmény: #4  pampa
#8
Azért ezt gondold végig:Mosst fog csak igazán kiderülni,hogy kinek a munkája a topikolás! :-)
Törölt felhasználó 2019. 02. 19. 09:30
Előzmény: #6  signal2
#7

Én 15 évig bedolgoztam egy cégnek, köttelen munkaidővel, home office. Amit meg kellett csinálni, az volt a fontos, ha meg tudtam oldani 1 óra alatt, az az én szerencsém volt, de volt mikor 16 órát toltam apró szünetekkel, 2 héten át. A 8 órás alkalmazott kollégáim kevesebbet teljesítettek és csak akkor jöttem rá, hogy engem mennyire kihasználnak, mikor az új vezetés kikényszerítette, hogy alkalmazott legyek. Azóta nyaralok, céges autó, céges telefon, céges számítógép, mindent a cég fizet, de még a home office is megmaradt, még be sem kell járnom. Amit az első héten megtanítottak velem,"nem kell pörögni, csak nyugisan", panaszkodni kell, mennyi a munka és nyugodtan késhetek a feladatok megoldásával, mert akkor látják, mekkora dolog megoldani azokat.
Verem a fejem a falba, eddig miért harcoltam ez ellen.
Ha nálunk megtiltanák az internet használatát, becsukhatnák a céget.
signal2
signal2 2019. 02. 19. 09:11
Előzmény: #5  signal2
#6
Meg egyébként is a munkamorál, a munkafeltételek, munkaszervezés egyre rugalmasabb lesz. Nem az a lényeg, hogy hogyan és milyen időbeosztásban készül el a munka, hanem az, hogy határidőre és milyen minőségben.
A fiatal generáció nem fogja tűrni az ilyen tiltásokat.
signal2
signal2 2019. 02. 19. 09:09
Előzmény: #3  festina88
#5
Ez attól függ, mi a munkád.
Mondjuk egy újságírónak, elemzőnek, sajtófigyelőnek elég érdekes lesz a munkája, ha életbe lép egy ilyen baromság.
pampa 2019. 02. 19. 09:00
Előzmény: #2  signal2
#4
+.
:)
.
Végre!
festina88 2019. 02. 19. 08:59
#3
Nem olvastam el de valamilyen szinten érthető ha nem engedik hogy internetezz meló közben :)
Kínába most akarják bevezetni a pontgyűjtőrendszert :D
signal2
signal2 2019. 02. 19. 08:56
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ez első hallásra elég hajmeresztőnek tűnik. Szerintem egyből be kellett volna tiltani a számítógépeket! És akkor a teljes digitális adatvédelmet sikerül biztosítani!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek