Topiknyitó: Portfolio 2014. 12. 28. 05:49

Térdre kényszerült az orosz medve  

Ugrás a cikkhez
Összeomló gazdaságok és fizetőeszközök, több ezer halálos áldozat, megváltozó országhatárok és hidegháborús feszültség a nagyhatalmak között - röviden ez a mérlege az idén egyre nagyobb intenzitással tomboló orosz-ukrán válságnak. Az biztos, hogy az...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=208308
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kardkovacsi 2014. 12. 29. 15:10
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#40
Én is valami ilyesmit olvastam egyszer. Sok kút van de kutanként keveset lehet belőle kinyerni.
Törölt felhasználó 2014. 12. 29. 14:55
Előzmény: #35  togyozo
#39
" Mivel az olajtermelés elején szükséges egy komoly beruházás, ezért lehet, hogy a palaolaj "break even" ára 70-80 dollár körül van (én ezt olvastam), de ez az átlag költséget mutatja. "

Én úgy tudom (nem biztos hogy jól, mert ehhez sem értek igazán) hogy a palaolajnál folyamatos a költség, mert vissza kell tölteni a kiürült területet, illet újabb "gyűjtőterületet" kell készíteni. Viszont nagyon sok van.
Ha túl nagy hülyeséget írtam,majd valaki kijavít.
kardkovacsi 2014. 12. 29. 14:50
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#38
Ez igaz, viszont más szemszögből nézve teljesen más a helyzet.
Az oroszok (főleg a cégek) egy bazi nagy devizahiteles csomagon ülnek. Azokat meg vissza kéne fizetni, csak ha nincs dollár az országban akkor bajban lesznek és csődbe fognak menni. Külföldről meg nem lehet forrást szerezni.
Valószínűleg ezért is omlott be a rubel, mert maguk az orosz cégek kezdtek el nagy mennyiségben fedezni.
kardkovacsi 2014. 12. 29. 14:47
Előzmény: #31  akkoriis
#37
"lehet hogy a nép kész ott is áldozatokat hozni" - na ez ami szerintem nem igaz (sehol sem a világon).
Az a nép szenvedett már eleget és mondjuk az irkutszki oroszt kurvára nem érdekli, hogy a föld majdnem másik végén lett egy félszigettel nagyobb Oroszország ő meg enni nem tud adni a gyerekeinek.
Az embargó miatt meg amit az oroszok magukra vezettek be gyakorlatilag üresek a polcok az áruházakban.
Törölt felhasználó 2014. 12. 29. 14:28
Előzmény: #35  togyozo
#36
""Úgy tudom nekik is az oroszokéhoz hasonló ár kellene a költségvetéshez"

Ezt nagyon rosszul tudod."

pedig nem tudja rosszul:
link
togyozo 2014. 12. 29. 13:45
Előzmény: #34  Törölt felhasználó
#35
Itt a lényeg az átlagos meg a marginális költség közötti különbség.

Mivel az olajtermelés elején szükséges egy komoly beruházás, ezért lehet, hogy a palaolaj "break even" ára 70-80 dollár körül van (én ezt olvastam), de ez az átlag költséget mutatja.

Viszont ha már megvan a kapacitás, onnantól kezdve +1 hordó olaj kitermelésének a költsége minimális, vagyis a marginális költség nagyon alacsony.

Ez pedig a következőt jelenti: az alacsony olajár miatt a meglévő kapacitásokat érdemes felfuttatni, mivel az olajár még mindig jóval a MARGINÁLIS költség felett van, de ahhoz, hogy meglegyen a korábban tervezett bevétel több olaj kell, viszont új kapacitásokba jelenleg nem éri meg beruházni, mivel az olaj ára az ÁTLAGOS költség alatt van.

Az meg egy borzasztó naiv gondolat, hogy egy ilyen olajpiaci helyzetben a szaúdi olajminiszter "savanyú a szőlő" alapon nyilatkozgatna. Nem. Ez a nyilatkozat egyértelmű utalás volt arra, hogy a szaúdiak még nagyon sokáig nem fogják támogatni a kitermelési kvóták csökkentését az OPEC-en belül.

"Úgy tudom nekik is az oroszokéhoz hasonló ár kellene a költségvetéshez"

Ezt nagyon rosszul tudod.
Törölt felhasználó 2014. 12. 29. 13:16
Előzmény: #30  kardkovacsi
#34
"Még itt 55 dollárnál is termelnek a palások"

Én úgy tudom hogy már nem akkora üzlet, de én sem tudom pontosan.
Eddig az volt hogy kevés az olaj, az oroszok és az OPEC oda tette az olajárat ahova akarta.
Most jött a palaolaj, aminek drágább a kitermelése de sok van belőle.
Szerintem kezdik elveszteni az árbefolyásoló képességüket.
A nyilatkozat, miszerint 20 dollár is jó, szerintem csak "savanyú a szőlő" kategória.
Úgy tudom nekik is az oroszokéhoz hasonló ár kellene a költségvetéshez.
MIndenesetre úgy néz ki Kina, Európa jól jár az olcsó olajjal.
Törölt felhasználó 2014. 12. 29. 12:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#33
Te milyen nyelven tudsz? Mert amilyen nyelveken eddig írtál akárcsak egy szót is, az mind szörnyen hibás volt.
Törölt felhasználó 2014. 12. 29. 12:06
Törölt hozzászólás
#32
akkoriis 2014. 12. 29. 12:04
Előzmény: #29  kardkovacsi
#31
Amíg vitya el tudta adni a népnek hogy "az országot támadják", addig bármit megtehetett.. csak a nép rájött, h miközben az "országot támadják, a nép áldozatokat hoz", addig vitya és holdudvara hízik.. nem is kicsit..
Na már most a ruszkiknál egyértelmű a helyzet... ukrajna/krím miatt "támadják" az országot.. (mellesleg ezt el sem kell adni, mert nem kacsa)... lehet hogy a nép kész ott is áldozatokat hozni..
A két helyzet nem ugyan az, ezért kár vele példálózni!
kardkovacsi 2014. 12. 29. 12:03
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#30
Ez igaz...de ez csak annyit jelent, hogy pár éves időtávon egy felső limitje van az olaj árának. Még itt 55 dollárnál is termelnek a palások, ennyin talán még megéri nekik de nem tudom a pontos számokat.
kardkovacsi 2014. 12. 29. 11:58
Előzmény: #20  ANTAL123
#29
Ezt az nagy és értelmetlen ömlengést.
Háború meg nem lesz bármennyire is szeretnéd mivel mindkét oldalnak van atomfegyvere. Ha a hidegháború idején nem estek egymásnak majd pont most fogni mi?
Mellesleg az oroszok most pont úgy viselkednek mint anno a britek ahogy szép lassan elvesztették minden nagyhatalmi befolyásukat. Brummogtak, brummogtak de végül még Hong-Kongot is visszaadták.
Ami pedig Putyin támogatottságát illeti majd ha nem lesz mit ennie a népnek akkor majd megnézzük, hogy 80% marad-e. Azért ne feledd az egyik legnagyobb forradalom is náluk tört ki anno. Szerinted mondjuk Orbán népszerűsége itthon meddig tartana egy fél év alatt 600-ra ugró euró után?
Törölt felhasználó 2014. 12. 29. 11:58
Törölt hozzászólás
#28
kardkovacsi 2014. 12. 29. 11:48
Előzmény: #25  _pampa
#27
"Betámadták az olaj árral,az sem igazán hozta meg a szükséges eredményt mert a maci másik "lába" a gázon áll, aminek az ára nem nagyon csökken... " - már bocs, de a gáz ára Kelet-Európában nagy részben olajár indexált. Hosszú viták során volt hajlandó az orosz bevenni néhány év talán egy harmaddal az európai tőzsdei gázárakat. Egyedül annyi van, hogy van benne egy 9 hónapos késleltetés. Szóval fog a gáz ára is esni néhány hónap múlva.
cumi01 2014. 12. 29. 11:05
Előzmény: #25  _pampa
#26
Az amúgy is törékeny európai gazdaságra pont csak egy ilyen buli hiányzott. Az a gyökkettö fejlödést is eliminálni kellett.
_pampa 2014. 12. 29. 10:26
Előzmény: #24  cumi01
#25
Hülyét csinálnak az egész világból.

Amikor az emelkedés volt az érdekük akkor mindenre emelkedéssel reagált....most amikor esnie kell, akkor amire régen emelkedett, arra most esik...mert ez így LOGIKUS.

Nem tudták a macit szankcióval megfektetni.

Betámadták az olaj árral,az sem igazán hozta meg a szükséges eredményt mert a maci másik "lába" a gázon áll, aminek az ára nem nagyon csökken...

Most pedig belülről próbálkoznak, a napokban csak arról szólnak a hírek, hogy vége az orosz bankrendszernek, az emberek tömegesen veszik ki a pénzüket....

Próbálkoznak mindennel, valami csak sikerül.

Egy biztos, ha a maci kibírja valahogyan 2017-ig cudar világ lesz Európára!

szvsz
cumi01 2014. 12. 29. 09:50
Előzmény: #15  szivacs
#24
Az OPEC-nek és a szaudiknak is biztos az alacsony olajár felel meg, ezért nem csökkentik a kitermelést. És erre pont most jöttek rá.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2014. 12. 29. 09:02
Előzmény: #20  ANTAL123
#23
Ezt melyik "Fideszes Naggyűlésen" mondták neked???Azért ne hasonlítsd már össze a két országot gazdaságilag sem és morálisan sem oly módon,hogy nem azt hozod ki eredményként ,ami a valóságban látszik.Még jó hogy nem azt írtad ,hogy az orosz fejlett gazdaságot akarja az USA lemásolni!Besz@rok rajtatok!!!
Főleg a jó autóikat és a számítástechnika ami fejlett az oroszoknál ugye? Ezt csak azért írtam ,mert ezzel a két üzletággal is többet termel az USA ,mint az egész orosz GDP!
Törölt felhasználó 2014. 12. 29. 08:54
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#22
Azt se felejtsük el, hogy a dollár igencsak sokat erődösött.
Törölt felhasználó 2014. 12. 29. 07:36
Előzmény: #17  kardkovacsi
#21
"Az olaj árában van egy trükk. Zsiday a blogján jól leírta. A lényeg a bekerülési árnak a jelentős része még az első hordó felhozása előtt keletkezik (kutatás, kút beindítása)."

Szerintem itt most a palaolaj is bekavar rendesen. Arra pedig ez nem igaz.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek