Topiknyitó: Portfolio 2019. 05. 06. 07:45

Tényleg hazajön évente 20 ezer kivándorolt magyar?  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály pénzügyminiszter szerint megváltozott a trend, és most már 20 ezer magyar jön haza külföldrõl évente. A minisztérium a Portfolio kérdésére elárulta: a munkaerõfelmérés adatai alapján számolták ki, hogy a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2019. 05. 06. 14:33
Előzmény: #51  elemes
#60
1 és 2 is hamis  :)
Innen szinte már csak "nyerni" lehet, mármint az országnak :) Bár addig még lehet, hogy jön néhány még elba..ottabb év.Vannak előrelépések és visszalépések is, az egyenleg inkább negatív. Hiába van pl. gazdasági téren sok "részrendszerben" előrelépés, a legfontosabb tényezők nem azt mutatják, hogy nekünk olyan sok közünk lett volna hozzá. (Értsd: az országnak.) Eleve az egyik "leginkább lerágott csont", a GDP növekedése is (ön)ellentmondásokkal terhes... a termelékenység csökkent, a HUF-ban mért GDP meg ugyebár nőtt ugyan, csak a szerkezete nem épp egészséges, stb., no és az is baj, hogy EUR-ban, USD-ban mérve meg messze nem olyan rózsás a kép. Az sem segít, hogy kozmetikáznak jobbra-balra. Szóval van pár dolog, ami egyértelműen pozitív, csak ebből elég kevés van. A fizetések emelkedése szerintem komoly pozitívum, és komolyan nem a kormány érdeme :) de ettől még felőlem haknizhatnak vele. Az adózásban néhány komoly előrelépés történt, ez a kormány érdeme is, bár itt sincs áttörés-szerű fejlemény, csak bedobtak pár kavicsot az állóvízbe. Pl. nincs még tételes ÁFA-bevallás bizonyos értékhatár felett. Ezt rég be kellett volna vezetni, de ugyebár vannak olyanok, akik szeretik a pénzt tisztára mosni, stb. Nem részletezem... a lényeg, hogy ez van, amikor gátlástalan maffiózók vezetnek egy országot: maszatolás valódi reformok helyett.
-pny
-pny 2019. 05. 06. 14:30
Előzmény: #57  deszcsakafi
#59
3 ciklus Fidesz 2/3 után nagyon ciki Gyurcsányozni. Több, mint 10 éve nem min. elnök.
csendben 2019. 05. 06. 14:29
Előzmény: #57  deszcsakafi
#58
Abból az adóságcsapdából még MOL részvényre is futotta... Ezt gondolom elfelejtetted (vagy nem is tudtad?).
deszcsakafi
deszcsakafi 2019. 05. 06. 14:26
Előzmény: #56  tipci007
#57
"ennyi idő alatt változtatni."
aha.. kúrcsótányék adósságcsapdába vitték az egész országot, abból csak úgy 1-2 nap alatt ki lehet jönni, igaz?
tipci007
tipci007 2019. 05. 06. 14:24
#56
Amelett, hogy családi akcióterv ide vagy oda, tovább fogy a magyar. 
Kevesebben születnek, többen halnak meg, többen vándorolnak ki. 
Nem ér mutogatni 10-15 éves távlatokra visszafele, már rég lehetett volna lehetősége ennek a rezsimnek ezen és  ennyi idő alatt változtatni. 
Ami a gáz, hogy az alacsony iskolai véhzettségű (8 áltisk vagy ezalatti) 18-20 éves korosztályban nőtt csak a születésszám. 
Vagy éppen pont ez a cél, ők a megcélzott jövő szavazói a NERnek? 
deszcsakafi
deszcsakafi 2019. 05. 06. 14:21
Előzmény: #52  Bekre_Pal
#55
nyomjátok fiúk, minél hangosabban, higyjétek el, hogy nektek van igazatok mert jó hangosak vagytok! :))) https://pestisracok.hu/wp-content/uploads/2018/08/1200px-Pa-Do-Do-1000x600.jpg
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2019. 05. 06. 14:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#54
Nomen est omen. Gondolom, hogy a "random" is stimmel... :)Nem csak politikai sajtó létezik, sőt. Eredetileg a szingli-kérdéskör merült fel, ezzel kapcsolatban pedig a média nagy része (mármint: ami befolyásolja a "tömegeket") a tömegigényt kiszolgáló kommersz média. Ergo a kereslet "irányítja", motiválja. Ők közvetítik pl. azt, hogy "megengedheted magadnak, hogy..."   A pontok helyére jellemzően az "kívánkozik", hogy ezt-azt megvedd magadnak. Szóval fogyassz valamit, mert akkor jó lesz neked... nyilván a hirdetők is ezeket a sajtótermékeket keresik. Érted: nincs itt igazából "hidden agenda", legfeljebb azoknak, akik túl hülyék a piaci folyamatokhoz... de persze a politikai sajtó nagy része más tészta, csak kötve hiszem, hogy a szingli-kérdéskörben az annyira nagyon fontos tényező volna. Még úgy sem, hogy valószínűleg a fideszesek nagy része "családpárti", jelentsen ez bármit is (jellemzően azt jelenti, hogy az adófizetők pénzéből minél nagyobb szeletet meg akarnak kaparintani maguknak a kiadásaik fedezésére, és ez néha legalábbis részben okés, néha meg nem). De ez az egész lényegesen összetettebb probléma ennél, én meg erre utaltam a deszkacsajszinak küldött válaszomban, csak egyesek vagy nem értik a kontextust, vagy lusták elolvasni az előzményt, vagy ezek (konvex) lineáris kombinációja :)
elemes
elemes 2019. 05. 06. 14:11
Előzmény: #50  deszcsakafi
#53
a trollok egy része azért érti, amire válaszol -- csak kötelességből tolja, amire a körlevélben utasították.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 05. 06. 14:10
Előzmény: #50  deszcsakafi
#52
az a lényeg, hogy legalább te értsed hogy mit akartál kinyögni
elemes
elemes 2019. 05. 06. 14:08
Előzmény: #48  upgrayeddAKS
#51
inkább azt mondanám, hogy amit leírtál, abban implicit benne van, hogy (1) te nem látsz lehetőséget az előrelépésre (2) úgy véled, nincs is ilyen.
.
szerintem meg van. csak az fárasztó, ráadásul nem adja meg a mártírok erkölcsi fölényét sem.
deszcsakafi
deszcsakafi 2019. 05. 06. 14:08
Előzmény: #41  Bekre_Pal
#50
muuuuuhhhhhaaahahhahhhahahahaa. Ha elemes korábbi kommentjeinél nem elemes neve szerepelne, akkor elemes simán lehülyézné az illetőt, ahogy mindenkit lehülyéz. :))) Nem is értem ennyi tudással miért nem vitte semmire az életben. szomorú is vagyok kicsit emiatt, azért empátia van bennem is. ;(
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 05. 06. 14:03
Előzmény: #46  elemes
#49
miért tartod annak?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2019. 05. 06. 14:02
Előzmény: #36  elemes
#48
Nem baj, ha nem érzékeled a magyar realitást, csak ne verd nagy dobra :)  Amúgy nem írtam azt, hogy "csak ez van". De "ez is van". Ez is a mai valóság egy része. Nyilván vannak pozitív dolgok is, még akár a fideSS-ben is lehet ilyet találni. Ezek komplex dolgok (mint arra több ízben is utaltam), aminek csak egy kis zanzásítását tudtam közzé tenni, de ha nem zavar, nem írnék könyvtárnyi akadémiai székfoglalókat hsz. gyanánt, ahogy te sem tetted ezt... Ezért tévesnek gondolom azon feltételezésed, gondolatodat, hogy bármilyen szinten is átlátnád egy rövid "összefoglalóból", hogyan is látom a világot (már úgy értve, ha ignoráljuk az indulat részét, amibe most szintén nem mennék bele). Írnám, hogy sajnálom, hogy ezt nem látod be / át, de nem sajnálom :) Olyan eszméket vall mindenki, amilyeneket csak akar. Pont ezért rá sem kérdezek, mire is gondoltál konkrétabban, mert felesleges ezt csűrni-csavarni (bár érdekelne, mire gondoltál, csak annyira azért nem, hogy ezeken vitatkozni kezdjünk... abban amúgy is "igazam lett" (ez egy újabb leegyszerűsítés), hogy a fideSSmaffia árt az országnak (ok, a politika meg a hülyeség, az alkohol, stb. szintén) és hogy a diktatúrák felé konvergálunk... ezt évekkel ez előtt még nem akartad észrevenni, aztán szembejött a valóság :) nekem meg bőven elég, ha előbb-utóbb ráébrednek az értemesebb emberek, hogy miféle torzszülött ez a kompánia (a többi is, ez is igaz)... szóval lökheted itt nekem nyugodtan a buddhista ihletésű rizsát, de szerintem továbbra sem a demográfia a legfontosabb kérdéskör, sőt...)
Szóval "végszó" gyanánt: nem az a fontos, hogy sok gyerek szülessen, hanem azok "minősége" a legfontosabb, és csak utána jön a mennyiségi szemlélet. Nem véletlen, hogy úgy sz..r az oktatás, ahogy van...
randomparaszt 2019. 05. 06. 13:56
Törölt hozzászólás
#47
elemes
elemes 2019. 05. 06. 13:53
Előzmény: #45  Bekre_Pal
#46
ez nem realizmus, ez simán csak öngyilkos hitvallás.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 05. 06. 13:39
Előzmény: #43  elemes
#45
igen, erről Ady is tudna mesélni, a realizmusra való hajlam nagy szopás
elemes
elemes 2019. 05. 06. 13:35
Előzmény: #40  signal2
#44
 kötelező nyitvatartása 6:00 - 18:00 között
...
ezek elég konstruktív és távlati gondolkodást tükröző javaslatok.
ha ezt összeveted a kormányzat családpolitikájával, a különbség szépen körberajzol egy pszichopatát.
elemes
elemes 2019. 05. 06. 13:32
Előzmény: #41  Bekre_Pal
#43
belekötni (abban az értelemben, hogy így látja) nem is érdemes, csak ez egy önsorsrontó világnézet.
elemes
elemes 2019. 05. 06. 13:32
Előzmény: #38  kiegyezo
#42
"sokkal több olyan családban születik második gyerek, ahol már van első"
.
én ebben nem vagyok annyira biztos. a gyerektelen családokból érdemes levonni azt a meglepően nagy (15% körüli) réteget, akiknek élettani okokból nem lehet gyereke -- a fennmaradók között, tehát akik DÖNTENEK a gyerekvállalásról, meglepően sok az egykéző. a ksh eléggé elrejti ezeket az adatokat, de ebből szerintem ki lehet olvasni:
.
http://www.ksh.hu/nepszamlalas/docs/tablak/haztartas/05_01_02_02_01.xls
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 05. 06. 13:31
Előzmény: #36  elemes
#41
jól összefoglalta szerintem, nem nagyon lehet belekötni

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek