Topiknyitó: Portfolio 2019. 05. 06. 07:45

Tényleg hazajön évente 20 ezer kivándorolt magyar?  

Ugrás a cikkhez
Varga Mihály pénzügyminiszter szerint megváltozott a trend, és most már 20 ezer magyar jön haza külföldrõl évente. A minisztérium a Portfolio kérdésére elárulta: a munkaerõfelmérés adatai alapján számolták ki, hogy a
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2019. 05. 07. 15:01
Előzmény: #218  elemes
#220
Szerintem teljesen torz képed van a Fidesz szavazókról.
tatikaroly 2019. 05. 07. 15:00
Törölt hozzászólás
#219
elemes
elemes 2019. 05. 07. 15:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#218
"ti vagytok ennek a diktatúrának az áldozatai, elszenvedői nem pedig azok, akik ezt a kormányt válasszák újra 4 évenként"
.
mondjuk inkább hogy akik újraválasztják azok úgy hiszik a vezető mindent jól csinál és ők ennek haszonélvezői.
.
mások, akik megengedhetik maguknak a tájékozódás és a gondolkodás luxusát, látják, hogy a vezető elégeti az ország jövőjét azért, hogy saját pozícióját stabilizálja. a mai népszerűségvásárlás ára az ország gazdaságának lecsúszása a következő évtizedekben.
.
nem azért, mert orbán viktor ezt akarja (az ország lecsúszását), hanem azért, mert ennyire nem ért a gazdasághoz. 
tokos. 2019. 05. 07. 14:59
Előzmény: #214  elemes
#217
Hát, ha az intézetvezető írta ki, az más dolog. A politikai hátteréréől azért beszélhetnél, mert azt gyelőre még nem érzem. Az orvosjelölt talán baloldali aktivista volt? Esetleg Valamelyik nagy ballib politikus csemetéje?
kiegyezo 2019. 05. 07. 14:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#216
Én konkrétan a tanulmány beadására gondoltam, a többi vili volt.
tokos. 2019. 05. 07. 14:57
Előzmény: #208  kiegyezo
#215
Az elsőt nem zárom ki, biztosan akadnak. Bár érdekes módon azok az ismerőseim, akik kimentek, egyik sem áldozat, mind csak jobban akart élni. Vannak páran.
Akiről tudok, hogy alaposan megfircangolták a vállalkkozását, az még itt van.
Ami a lényeg, a túlnyomó többség anyagi okok miatt megy ki, nem Orbán miatt. Ugyanakkor azt sem kell elfelejteni, hogy azért vannak, akik maradtak épp az új gazdaságpolitika miatt, mondjuk családi adókedvezmény, flat adó. Én pl. ilyen vagyok. Ha a szocik még egyszer nyertek volna, valószínűleg nem lennék már az országban.
elemes
elemes 2019. 05. 07. 14:55
Előzmény: #212  tokos.
#214
"vannak"
.
ennél sokkal-sokkal komplexebb a dolog. talán pont ezért írta ki szakdolgozati témának az intézetvezető (egyszerűen nem fér a fejembe, hogy tudja valakinek a gondolkodásában a lojalitás ennyire felülírni a szakmai becsületet, hogy mindenki másról is csak azt tudja feltételezni). de nem szeretnék több konkrétumot leírni mert kicsi ez az ország.
tatikaroly 2019. 05. 07. 14:55
Törölt hozzászólás
#213
tokos. 2019. 05. 07. 14:49
Előzmény: #201  kiegyezo
#212
Szerintem az intézetvezetők pontosan tudják, hogy vannak kórházi fertőzések. Azt is tudják, hogy milyen fertőzések fordulnak elő, és miből adódik.
tatikaroly 2019. 05. 07. 14:49
Törölt hozzászólás
#211
sanka 2019. 05. 07. 14:47
Előzmény: #208  kiegyezo
#210
Megelőztél, egyetértek amit írtál.
euler 2019. 05. 07. 14:44
Előzmény: #201  kiegyezo
#209

El is jutottunk oda, hogy ugye a tökéletes rendszer nem fejlődhet vissza, csak tökéletesebb lehet. Orbánék csak 2/3 + -szal nyerhetnek, nekik minden más vereség. A 4% alatti gdp kudarc, ha nem növekednek a bérek folyamatosan, kudarc...
Nem veszíthetnek mert az a felelősségrevonásukat eredményezi.
Ez a veszélyes ebben a rendszerben (minden előbbi értelmezés, cimkézés nélkül).
Ezért fog fájni a rendszer összeomlása. Nem úgy, hogy simán új kormány alakul, az itt már nem megy.
kiegyezo 2019. 05. 07. 14:42
Előzmény: #188  tokos.
#208
ad "elmeroggyant": egyrészt, vannak, akik ténylegesen a diktatúra áldozatai, pl. tönkretették a vállalkozásukat, vagy simán kirúgták őket politikai okokból. Másrészt, azok többsége, akik politikai jellegű okból mentek, az én tapasztalatom szerint, egyszerűen a légkört nem bírták. Harmadrészt, a kivándoroltak többsége feltehetően anyagi okokból illetve kalandvágyból ment.
tatikaroly 2019. 05. 07. 14:41
Törölt hozzászólás
#207
tokos. 2019. 05. 07. 14:40
Előzmény: #195  elemes
#206
A kérdés költői volt...
kiegyezo 2019. 05. 07. 14:38
Előzmény: törölt hozzászólás
#205
Ezt kipróbálta valaki? Úgy értem, megtörtént eset (nem, nem arra gondolok, hogy az origo-n megjelent rövidhírben)? Vagy feltételezés?
Én azt gondolom, hogy le lehetne adni. Ha mégsem lehetett, akkor tévedek.
Továbbá: nem kényszerülnek. Azt választják. Sok okok lehet erre, nem vitatom. Az okok egy részét egészen biztosan lehet viszonylag könnyen orvosolni, másokat pokoli nehéz.
tatikaroly 2019. 05. 07. 14:37
Törölt hozzászólás
#204
Phylaxa 2019. 05. 07. 14:35
Előzmény: törölt hozzászólás
#203
Milyen társadalom? Hát az európai társadalom. Tök mindegy, hogy melyik ország, hiszen a shariaból vagy ahol még nincs, ott az erőszakból és bűnözésből nem kérnek az emberek. Az alap, hogy máshova íratják, de még ennél is egyértelműbb, hogy elköltöznek oda, ahol például a sajátjaik közé irathatják a gyermekeket és folytathatják nyugodt, megszokott életüket. A társadalmak normálisan viselkednek, a baj az, hogy a választott vezetőik nem teszik ezt. :)
sanka 2019. 05. 07. 14:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#202
Gazdi nem jól fizet?:))
kiegyezo 2019. 05. 07. 14:33
Előzmény: #185  tokos.
#201
Hááát, izé. Egy szakdolgozat ritkán kerül ki az intézet keretei közül (úgy értem: igen kevesen olvassák ténylegesen). Ha én intézetvezető lennék akárhol, örülnék, ha valaki feltárja a nemtudommit.
A mostani hatalomnak -és ilyenre volt már példa az elmúlt párezer évben- az egyik hibája, hogy hibátlannak akarja feltüntetni magát. Itt tökéletes a költségvetés, tökéletes a sport, tökéletes a oktatás, és a tökéletes kórházban is csak az kap fertőzést, aki akar. Aki szerint pedig a mini elnök úr csinos nadrágja nem európai kaliberű vezetőhöz illő, az nemzetellenes, hiszen az a gatya is tökéletes.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek