Topiknyitó: Törölt felhasználó 2010. 10. 18. 06:05

Tény: a fidesz szerint a szegények gyermekei értéktelenebbek mint a gazdagokéi.  

Bizony, ez jön le az új "családi" adórendszerből.

A fidesz még tovább nyitja az amúgy is brutál szélesre tárt szociális ollót!

Sokan, könnyen kiszámolták már:

egy keveset kereső (kereső, adozó tehát nem segélyes roma..stb) becsületes magyar polgár gyermeke értéktelenebb, töredékét éri az amúgy is jómódban élő gazdag társának!

Szép új világ épül itt emberek.



Abba már bele sem merek gondolni mi lesz a munkanélküliekkel, mert az 1 millió munkahely nem nagyon akar létrejönni.



Ezek a törekvések a középkorba vetik vissza az országot, ahol jobbágyok, koldusok milliói csúsztak-másztak az isten által kiválasztott szűk gazdag rétegek előtt?



ez lesz a fidesz magyarországa?

köszönöm nem kell.

de ne aggódjatok, jövőre erre a nép is rájön !



és akkor még várjuk ki a z isteni elit további népnyomorító, elszegényítő intézkedéseit!


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 20. 10:24
Előzmény: #195  mondoka
#196
meg is érdemelte .... főleg katonaként.
mondoka 2010. 10. 20. 08:58
Előzmény: #194  Törölt felhasználó
#195
Ez konkrétan nem igaz. Az én nagyapám hivatásos katona volt, az ötvenes évek végén, hatvanas évek elején, vagy öt évig. De bárhogy ostromolták nem lépett be a pártba. Mondjuk talán ezért is látta jónak otthagyni? Szociálisan elehetetlenítették, családtól messzehelyezték, nem kapott szolgálati lakást stb.
Törölt felhasználó 2010. 10. 20. 08:49
Előzmény: #191  stock33
#194
de azért ha belegondolsz:
az összes tanácsi, állami alkalmazott tuti az volt.
aztán tuti az volt az összes fegyveres testület tagja.
meg mindenki aki gyárban dolgozott.
okés, mondjuk vidéken a parasztok meg tsz-tagok nem voltak azok, ott max a tanácsi dolgozók.

de.ne felejtsd el hogy a fiatalok, egészen tanulmányaik végéig kisdobosok, úttörők meg kisz tagok voltak, és ez viszont tuti mind, ez is vagy 2 millió ember.

aztán mondjuk a nyugdíjasok már tettek az egészre, azok nem voltak párttagok.

+volt néhány kizáró ok emellett: régi rendszer hívei, nyilasok, nemesek..stb.

de szerintem jócskán több volt a párttag az aktív korúaknál mint aki nem az volt a 50-70-es évekig mindenképpen.
a 80-as években már kevésbé.

ráadásul gondolj bele, egy családban általában csak a férfi lépett be, ez is jellemző volt.
Törölt felhasználó 2010. 10. 20. 08:44
Előzmény: #192  stock33
#193
jólvan, akkor te egy olyan helyen laktál.
én meg városban itt mindenki párttag volt, de lehet azért mert olyan helyen dolgozott.
stock33
stock33 2010. 10. 20. 08:43
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#192
pl. most is biztos sok párttag van, de én az ismeretségi körömben egyet se tudok felmutatni. se fideszest, se mszp-t, se semmilyet. egyszerűen ez a betegség családokat, ismeretségi köröket fertőz. az ilyen közösségekben kitűnik, ha valaki nem párttag. felénk ez fordítva van. itt az tűnik fel, ha valaki keményen politizál.
stock33
stock33 2010. 10. 20. 08:38
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#191
és ezek 80-90%-a földrajzilag tömörült. azaz a maradék 8-9 millió lakosra jutott vagy 100e. azaz ha nagyon nagyvonalú vagyok, akkor azt mondom, hogy minden ötvenedig emberke volt párttag. pl. tanácsháza, iskola, rendőrség, katonaság.
meg azok az agyament esztergályosok, akik beléptek. mert így összejöhetett az ingyenlakás.
stock33
stock33 2010. 10. 20. 08:34
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#190
felénk a tanácsháza full párttag, de ez gondolom természetes.

az iskolában már annyira ne volt divat, de azért ott is relative sok volt (az egyik igazgatóhelyettes az utcánkban lakott, de ő elég light-os komcsi volt)

könyvtáros is az volt.

katonatisztek gondolom azok voltak.

anyáméknál emlékszem volt egy tag, akire egyszerűen csak azt mondta, hogy ha bejön az irodába, akkor meg se szólaljak (gyerekként sokat lógtam az irodában suli után... közelben volt egy jó fagyizó, és a pénzt is meg kellett valahogy hozzá szerezni :) ). még egy jelző volt az emberünkre: milliomos :) úgy látszik akkor még nagy szám volt. persze mindenki sejtheti, hogy honnan volt a pénze.

rokonságban egyről se tudok.bár volt köztük egy rendőr, az gondolom az lehetett.

utcánkban (kertesházak) volt még egy család, akiket mindenki utált. valahogy az maradt meg, hogy komcsi keménymag. bár lehet, hogy ezt már csak később ragasztották rájuk. de arra emlékszem, hogy egyszer valamiért összekaptak apámékkal, és valamilyen hatalommal fenyegetőztek, amit én akkor még nem nagyon fogtam fel, csak a vita maradt meg. mivel egyébként lófax senkik, azóta is, gondolom a párt lehetett a hatalom.

az utcánkban lakot egy állatorvot, az is örökösen kádárral volt elfoglalva.
Törölt felhasználó 2010. 10. 20. 08:04
#189
Törölt felhasználó 2010. 10. 20. 07:58
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#188
egyenlőre annyit találtam hogy a rendszerváltás előtt kb 8-900 ezer mszmp tag volt az aktív lakosság körében, ebben nincs benne a kisz meg ..stb.

tehát valószínű hogy a 70-es években sokkal több volt, az 60 meg 50 ben meg mégtöbb
Törölt felhasználó 2010. 10. 20. 07:51
Előzmény: #185  stock33
#187
rohadtul felesleges tényekről vitatkozni, keresek egy statisztikát mennyi volt a párttagok aránya a lakosságban és kész.
Törölt felhasználó 2010. 10. 20. 07:45
Előzmény: #185  stock33
#186
Ezt én is így gondolom, nálunk sem volt divatos párttagnak lenni, egyedül az egyik nagyapám volt meggyőződéses kommunista, de ő elhagyta a családját még a negyvenes években, elég ritkán tartottuk vele a kapcsolatot.

Senki más nem lépett be a pártba, egyéb előnyökért cserébe, pedig alapvetően baloldali, liberális értelmiségi a család.

Ma már ötször konzervatívabb értékeket vallok, de megmaradtam demokratának és liberálisnak is. A komcsikat viszont - mindegy milyen színekben pompáznak - szívből utálom.
stock33
stock33 2010. 10. 20. 07:39
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#185
na még egyszer: azért godolod azt, hogy mindenki párttag volt, mert a családod párttagokból állt. sajnálom, hogy ha te nem tudtad eldönteni, hogy egy nagyobb családi összejövetel pártgyűlés volt, vagy valamit ünnepeltek.

felénk nem volt divat a párttagság. felénk tudták, hogy kik a párttagok. úgy látszik felénk úgy gondolták az emberek, hogy többet érnek annál, minthogy a férgesek csoportosulásához csatlakozzanak, belépjenek a pártba, mégha az akkor előnyökkel is járt, amit te és a családod élveztetek.
Törölt felhasználó 2010. 10. 20. 06:56
Előzmény: #183  stock33
#184
stoki, elárultad magad már sokszor.
a párttag témánál maradva el lehet mondani hogy mindenki párttag volt.
kivéve azok akik nem érdemelték meg, mondjuk a volt nyilasok, meg beilleszkedni nem akaró munkakerülő söpredék.....vagy esetleg azon idősebb emberek akik meggyőződésből nem léptek be, de már nem is volt érdekükben mert nem kellett dolgozniuk pl. nyugdíjasként..stb.

máshogy nem is nagyon vállalhattál munkát.

más kérdés hogy attól hogy beléptél még korántsem lettél komcsi, sőt a nagytöbbség nem is volt meggyőződésesen az, hogy most kapott egy könyvecskét amit betett a fiókba porosodni az egy dolog, ha ez neked elvi ügy akkor sajnálom.
előnyei viszont voltak, azt minden normális ember kihasználta.
a férgese meg durrogott amikor semmire nem vették fel csak a tsz-be kapálni.
na ott tényleg nem is kapott ingyenlakást.

gondolom ez a bajod azóta is a rendszerrel
stock33
stock33 2010. 10. 19. 17:02
Előzmény: #182  Törölt felhasználó
#183
ezt így mesélték a pártag családtagjaid az ingyenlakásban?

persze az általad hőbörgők biztos az ingyenlakások hiánya miatt vonultak az utcára :)
még nem tudták, hogy ingyenlakást is kapnának, csak szólni kellene. meg belépni a pártba. :)
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 16:12
Előzmény: #181  stock33
#182
az tuti, főleg amikor kiengedték a nyilasokat a börtönből azok csinálták a balhét.
meg az egyetemisták...se egyik se másik nem dolgozó ember volt csak hőbörgő.
csakúgy mint pl. butaházi, az is hiába gépészmérnök az életben nem dolgozott csak az apjától kapott boltját vezeti meg keveri a ...-t.
na az ilyenek balhéznak mindíg.
függetlenül attól igazuk van-e vagy nem.
stock33
stock33 2010. 10. 19. 16:10
Előzmény: #177  Törölt felhasználó
#181
továbbra is csak azt tudom mondani, hogy neked azért tűnt úgy, hogy mindenki párttag, mert a családod párttagokból állt

máshol ez nem volt divat. pl. az 1956-os őszi "utcai összejöveteleken" is elég sok nem párttag kóricált az utcákon. persze voltak ott párttagok is, jó eséllyel a családodból is.
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 10:20
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#180
Én azt mondom, hogy mindenki a saját erejéből, saját munkájából boldoguljon és ne másokon élősködjön.
Azt a lakást amit egyesek kaptak csak úgy ajándékba, azt kiknek a munkája tette lehetővé? Kiknek a nyakán élősködtek?
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 10:20
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#179
ja és ez kamu, mert folyamatosan fikáztam gyurcsányt is, az mszp fórumáról hetente kitiltottak anno:-)
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 10:19
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#178
gem.
mert ez az aktuális nem?
mindenki tudja hogy gyurcsány elcseszte, de ez már a múlt, most a fidesz cseszi el, és ez az aktuális.
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 10:13
Előzmény: #174  stock33
#177
ja, hét arról nem tehetek hogy a börtönviselt nyilasok nem voltak azok.
de egyáltalán nem csak a párttitkár volt tag, hanem az esztergályos is.
más kérdés hogy ki mit csinált a pártban, mert a legtöbben csak élvezték az előnyeit és tettek a politikára.
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 10:12
Előzmény: #172  Törölt felhasználó
#176
igen, nagyon érdekes:))) És még mi érdekes számodra?

Szerinted a FIDESZ az oka mindennek, a vörösiszaptól a munkanélküliségen át a mélyszegénységig.
Ezzel van tele a fórum. És még azt mered állítani hogy te fikázod az elmúlt 20 évet? Hazudsz, gátlástalanul ez az igazság. 100 hozzászólásonként 1 szól a 20 évről 99 a fidesz fikázásáról. Ez szerinted szignifikáns?

Beteg vagy, hangulatkeltő és provokatív. Ehhez társul az, hogy valótlanságokat állítasz, blöffölsz és jövőbe látsz. Sehol nem voltál az elmúlt 8 évben. Sunyítottál csendben, majd a választások másnapján felébredtél és nekiláttál az álságos munkádnak itt a fórumon. Ez a véleményem rólad. Ha megengeded hogy legyen rólad véleményem:)))
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 10:10
Előzmény: #150  stock33
#175
stock,

hagyd már békében kubumacit, látszik, hogy alapvetően más megközelítésben látjátok a világot. Ezzel nincs is semmi baj, különbözőek vagyunk, és ennek én kifejezetten örülök. Milyen uncsi lenne már, ha mindig, mindenki, mindenben egyetértene? :)

Inkább próbáld meg felfedezni kubumaci véleményében a hasznos gondolatokat, azokat, amelyekkel egyet tudsz érteni. Nem hiszem, hogy ne találnál ilyet. Itt van pl. ez, amivel én a magam részéről alapelvi szintem egyet tudok érteni:

"egyébként nekem az az egész ötletem hogy
úgy a csp mind a nyugdíj csakis keresetek után járjon alanyi jogon, ahogy írtam gyerekenként, a nyugdíj meg csakis ledolgozott évek+életkor alapján.

MINDEN MÁS szociális segélyként működjön külön elbírálás alapján, egyéni kérelemre vagyoni helyzet vizsgálatával.
Lenne egy nagy szoc-segély , ami összeállna sok tényezőből, ebben benne az gyerekek, eltartottak, benne az egészségi állapot, munkaalkalmasság (tehát a rokikat is így segélyezni)..stb.
egyszerűbb és jobban átlátható lenne."

Pontosan erről van szó. A szociális segélyezésnek egyéni elbírálás szerint, az összes körülmény (egészségi állapot, munkaalkalmasság, stb.) alapján, külön kérelemre kellene folyósítani, nem automatikusan. (pl. még egy rossz rokkantnyugdíjazási rendszer is jobb, mint az, hogy a rendőrségtől automatikusan nyugdíjba lehet menni negyvenegynéhány évesen, függetlenül az egészségi állapottól, vagy a munkaalkalmasságtól. Persze az egyéni elbírálás szabályait a jelenleginél átláthatóbban, ellenőrizhetőbben és felelősségrevonhatóbban kellene fölépíteni...)

Az adófizetők (gazdasági szereplők) feladata pedig az, hogy a gazdasági teljesítményük szerint éljenek meg abból, amit termeltek, és mellette tartsák el ők az államot, ne pedig fordítva. A gazdasági szereplők nem szociálisan rászorulók, ezért semmilyen állami pénzbeli támogatásban nem kell őket részesíteni.

Javaslom, vedd meg a múlt heti Figyelőt, és olvasd el az első oldalon az aktuális olvasói véleményt. Rettentő frappánsan megfogalmazza azt, amit a piacgazdaságról és az állam szerepéről magam is gondolok.

Kubumaci pedig igenis jól érzékeli, hogy nem jó az a támogatási rendszer, amelynek alapvetően szociális oka van, mégis többet kap az, akinek magasabb a jövedelme. Ha már átalakítjuk a gyermekek után járó támogatási rendszert úgy, hogy azoknak járjon, akik amúgy is betesznek a közösbe, tehát megérdemlik, akkor már lehetne a jelenleginél igazságosabb megoldást is létrehozni, pl. úgy, hogy ugyan csökkentjük ezzel az adót, de azt ne arányos, hanem fix mértékben csökkentsük. Pl. úgy, hogy a jelenlegi fix támogatás nem alanyi jogon, hanem a fizetendő adót csökkentve legyen megoldva.

Ez persze nem a szociális segélyezés rendszere lenne, csupán egy igazságosabb családi adózási rendszer, amely elismeri, hogy a társadalom számára előnyös, ha születnek gyerekek, és azok a gyerekek a jövedelemteremtő, azaz adózó családokba születnek.
stock33
stock33 2010. 10. 19. 10:07
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#174
ez csak azért tűnik így neked, mert a te családodban mindenki az volt.
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 10:06
Előzmény: #171  stock33
#173
trükkös vagy jóember, szinte mindenki párttag volt.
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 10:05
Előzmény: #169  Törölt felhasználó
#172
a teljes fórum, na ne 2-3 topikba írok csak ilyesmit, és azok erről szólnak.
érdekes módon ezek pörögnek a legjobban (már kivéve a részvényes témák)
stock33
stock33 2010. 10. 19. 10:05
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#171
tokos már megmondta.. párttagoknak járt ilyen. nem gyerektől függött.
ti is ezért kaptatok.
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 10:04
Előzmény: #168  Törölt felhasználó
#170
bár van egy fogadásom hogy még így is könnyebb volt anno lakást venni mint manapság..legalábbis az átlagembernek.
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 10:03
Előzmény: #166  Törölt felhasználó
#169
te nem ezt csinálod Kubumaci. A teljes fórum a baromságaiddal van lassan tele. De sebaj majd megszokjuk. Minden udvarba kell egy bolond:)))
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 10:02
Előzmény: #164  stock33
#168
ja értem..ez fáj hogy ti munkakerülők voltatok anno, és nem járt a munakhelytől lakás, ezért magatoknak kellett összecsencselnetek.
no comment.
stock33
stock33 2010. 10. 19. 10:01
Előzmény: #165  stock33
#167
mondjuk ilyet mindenkiek osztogattak, aki épp szabadlábon volt :)
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 10:01
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#166
te gem, nem tudom fogod-e hogy alapvetően a MAI KORMÁNY AKTUÁLIS rendelkezéséről szól a topik?
ettől még lehet az a véleményem hogy a gyurcsány így, a kádár úgy, a rákosi a szálasi amúgy, meg a gömbös,a bethlen, a deák a rákóczi meg mégúgy , na attila a hun megaztán máshogyan.

de ettől a topik a konkrét fidesz törvényről szól és azt kritizálja.
stock33
stock33 2010. 10. 19. 10:01
Előzmény: #164  stock33
#165
pedig apámnak egy ládára való "a munka mitudoménmije" vörös csillagos kitűzője van. évente kapott párat.
stock33
stock33 2010. 10. 19. 09:59
Előzmény: #160  tokos.
#164
felénk ilyen nem volt.
vagy túl messze voltunk a tűztől.

anyámék utolsó lakáshitel-részleteit én fizettem ki, amikor munkába álltam. valamikor a 70-es évek végén vették fel és majd 20 évig törlesztették.
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 09:58
Előzmény: #160  tokos.
#163
:-) na hát végülis szinte mindenki párttag volt nem?

jogos az hogy az ilyen olyan csókos elvtársak előnyt élveztek bizonyos esetekben, de az szemenszedett hazugság hogy csak ezek kaptak, mert akkor ilyen alapon meg szinte mindenki csókos elvtárs volt.
azért igencsak sokan kaptak egyszerű dolgozók is gyerekkel előnyben, hazudik aki mást mond.
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 09:58
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#162
ismét hazudsz Kubumaci, de ezt már itt sokan megszoktuk. Igazad van, abszolút mértékben fikáztad az MSZP kormányzat intézkedéseit, objektíven tekintesz az elmúlt 8 esztendőre. Minden hozzászólásod a jelenlegi állapotok valódi okait boncolgatta. Röhögnöm kell:))))
stock33
stock33 2010. 10. 19. 09:57
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#161
te jöttél egy hülyeséggel... én csak arra kértelek, hogy magyarázd el nekem, aki abban a korban is élt.
errefel csak ismétled a hülyeségeidet, és próbálod bemagyarázni, hogy nem is azt írtad.. még akkor is, amikor szó szerint bemásolom a hozzászólásod...

ignorálj, engem különösebben nem zavar. láthatólag úgy se tudsz ignorálni :)

Topik gazda

Kubumaci
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek