Topiknyitó: Portfolio 2012. 04. 20. 12:12

Telefon- és internetadót tervez a kormány  

Ugrás a cikkhez
A sárgacsekk-adón túl újabb kisadó bevezetésén dolgozik a kormány, a Nemzetgazdasági Minisztérium ugyanis azt javasolja, hogy adóztassa meg a telefonálást és az internetezést - értesült minisztériumi forrásokból az origo. Jön a csomag A portál...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=166106
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
loliense 2012. 04. 21. 09:21
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#120
Szerintem meg ez a cél,ez a véleményem erről!

De legyen igazad!-gondolom,te még hiszel abban,hogy van átlátható racionális döntéshozatal az intézkedéseikben.

Törölt felhasználó 2012. 04. 21. 09:15
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#119
Őszintén, ha MB-onként bevezetnek 10 filléres adót, akkor nem fórumozol, alvasol cikkeket 2 forintért?
Ellenben nem fogod lemondani az egyébként is irreálisan és nevetségesen drága netes filmletöltő szolgáltatásodat, mert egy alacsony minőségű filmenként is még több 100 Ft-ot kellene pluszban fizetni?
loliense 2012. 04. 21. 09:13
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#118
Jó reggelt magának is kolléga!

Mi a magyar nemzeti keresztény hagyományokat követjük,hétvégén demokratikus voodoo babákat döfködünk pajszerral.

Majd küldök még recepteket,ha bejön nektek a reform konyha(úpdét).

Megyek piacra friss zöldségeket nézni,hozzak fotókat élelmiszerekről?

Törölt felhasználó 2012. 04. 21. 09:07
Előzmény: #115  loliense
#117
Ha ez lenne a cél, akkor bukta a cél, hacsak nem 5ezer %-os lesz az adó.
Ellenben visszafogják az oktatást és a szórakozást. Ráadásul a legálisat is, elvégre hol van az előírva, hogy csak a lopott tartalmak a nagyok.
Ez olyan, mint az adathordozókra bevezetett díj, balesetadó, vagy épp a "vírus a jogtiszta rendszert nem támadja meg".

Pro és kontra az indokok idealizáltak... pontosabban ideálisan irreális helyzetekben igazak csak.

Sokkal inkább arról van szó, hogy megpróbálták népszerű módon, népszerű propaganda mögé eldugni az adót és most, hogy az nem ment beszedik népszerűtlen módon, mert kell a pénz az olyan szabadságharcokra, mint az SZJA kulcs, "végtörlesztés" a milliárdos haveroknak stb.
Törölt felhasználó 2012. 04. 21. 09:02
Előzmény: #115  loliense
#116
Jó reggelt kolléga úr, Köszönöm kedves gasztronómiai tanácsait, majd vasárnapi ebédnek megpróbáljuk. Ma nem érünk rá, a gyereknek kedveskedünk, a szomszéd alsó középosztálybelitől kaptunk egy 1987-es képes újságot/ színes/a benne lévő állat képeket mutogatjuk neki .
Hogy van igazi állatkert is, azt majd rá ér megtudni akkor, ha igazi középosztálybeli lesz.
Te kedves Családoddal ezt a hétvégét is csendes hálaadással töltöd Jótevőnk, a nagy nemzet nyomorító, -miket beszélek itt, a jólét elveszi az eszem- alapító! jótéteményeit dicsérve?
loliense 2012. 04. 21. 08:38
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
Ennek nem csak pénzügyi oldala van,sőt:

kicsit tovább látva,nyilvánvaló a cél ezzel,-hogy megnehezítsék a szabad vélemények közlését és kevesebb legyen a kormányellenes blogok látogatóinak száma és a bíráló vélemények mennyisége!

És ez nem vicc!-anyagilag cenzúrázzák a szólásszabadságot!

Törölt felhasználó 2012. 04. 21. 08:14
Előzmény: #85  loliense
#114
Az viszont látszik, hogy nem az a lényeg, hogy a "mocskos" távközlési cégek adóztatása a fontos. Ha azt nem szabad, akkor jön közvetlenül az ügyfél.
Törölt felhasználó 2012. 04. 21. 02:12
Előzmény: #112  Diana9024
#113
Minek ennyi fos ado? Legyen egy ado. Az ADO! havi 150 ezer/allampolgar es kesz is a soralatet adobevallas. Aki meg nem tudja fizetni, annak kenyszermunka orbanpapa banyajaban. Termeszetesen a fiatalkoruaknak nem kell azonnal fizetni, ok 18. szulinapjukra kapnak az allamtol egy 30 millas adotartozast :D
Diana9024 2012. 04. 21. 00:48
Előzmény: #1  Portfolio
#112
Januártól fizetem a kommunális adót.
Februártól közös költséget emelt a társasház gondnoka a kilakoltatási moratórium miatt.
Most jön a tranzakciós adó, meg az internetadó.
Folytatódik a forint gyengítése, a pénzek elinflálása.

Összességében nominálisan is kevesebb pénzem marad (senkire nem tudom továbbhárítani a többletköltségeimet).

Csak azt tehetem, hogy kevesebbet vásárolok, kevesebbet fogyasztok.
Gondolom, akad még néhány millió állampolgár, aki szintén visszafogja kényszerből a fogyasztását.

Így fogyasztás oldaláról csökken a GDP, oszt a gazdaság felpörgetésének, a gazdaság-élénkítésnek annyi.
feketemelos
feketemelos 2012. 04. 20. 23:01
#111
loliense 2012. 04. 20. 22:07
Előzmény: #108  Sigorszky
#110
Minden jót és nyisson topicsot kolléga!
gazmber 2012. 04. 20. 22:06
#109
az internetadót ha pl. az adatforgalom alapján vetik ki, akkor azzal a kirívóan nagy adatforgalmuk után a letöltögetők, torrentezők a magas adóbefizetésük révén a nem feltétlenül jogkövető magatartásukra is felhívhatják a hatóságok figyelmét(?)... ezenkívül általában az internet előfizetések díja is nőhet, mert a szolgáltatóknak is fizetniük kell a servereken generálódó nem csekély adatforgalmaik után, amit valakikkel ki kell fizettetni,esetleg a szervereket külföldre kell telepíteni...(?)érdekes
Sigorszky 2012. 04. 20. 22:01
Előzmény: #107  loliense
#108
Na jóccakát, Kedves DR Kolléga, ezt is jól megbeszéltük, mégis ki leszünk zsebelve. Néhai nagyapósom mondotta volt nagy előszeretettel: az állam a legnagyobb útonálló. (No meg a szerepében tetszelgő, épp regnáló hatalmasok - teszem hozzá én.)

Igazán kitalálhatna már valaki egy vakcinát fidesz ellen, hogy ne irkáljak ide, már épp leszokóban voltam pedig......
loliense 2012. 04. 20. 21:52
Előzmény: #106  Sigorszky
#107
Igen én vagyok,de szeretek szerénynek látszó tárgy lenni!

Ismered azt a híres mondást a Kisz-Vezénylőtábornoktól,hogy?:"fosd le és uralkodj"!

Mindig aktuális és forever könnyes a szemem,ha rágondolok

Sigorszky 2012. 04. 20. 21:42
Előzmény: #104  loliense
#106
Látom Ön erős bástya a rendszer felépítményében, kiváló alapokkal. Nemde a Közt e poszt várományosához van szerencsénk? (Sándor p. 2. em. )
Sigorszky 2012. 04. 20. 21:37
Előzmény: #103  Pnorb
#105
Alapszabály: baráti zsebbe nem nyúlunk! Pláne olyanéba, akivel együtt voltunk kollégisták. Kósa et meg jó elvtárs, építünk neki még stadiont is, azon is van egy kis zsebpénz.
loliense 2012. 04. 20. 21:36
Előzmény: #102  Sigorszky
#104
Na láttya csak pozitív hozzáállás kellene.

Nálunk a kerületben emelet szerint van a besorolás,én a 2.-on lakom legfelül, tehát felső topközéposztályhoz tartozom,nem is háborgok,mint maguk!

De te,"Óvakodj attól akinek,zsírtól fénylik a szája"(pl:A Antiguru),mert sajnáltatásból éhezik!
Jujj de csalfa
Pnorb 2012. 04. 20. 21:31
Előzmény: #102  Sigorszky
#103
Miért nem gonddoltak a zsebpénzek megadóztatására...
lehet egynéhány állami pályázat meg közbeszerzés, ahol 10% megy viszza zsebbe, jó Debrecenben lehet, hogy 20%...
Ha ennek az összegnek csak az 1%át lehetne kivetni adóként, akkor is szép bevétel lehetne az államnak.
Sigorszky 2012. 04. 20. 21:25
Előzmény: #101  loliense
#102
Most jöttem, de máris háborgok én is! Mi az, hogy nem óránként emelnek adót, hallatlan! Ilyen körülményel között Antiguru kollégának, aki ugye középkasztbeli zsíros bukszájú tősgyökeres, még kaszára se telik. Én még csak megkeresem a fészerben valahogy a rég ott rozsdásodót. Attól majd jól vérmérgezést kapnak!
loliense 2012. 04. 20. 21:16
Előzmény: #100  Sigorszky
#101
Hát itt van kolléga!-ne foglalkozzon A Antiguru kollégával Az mindig háborog,ha hetente adót emelnek!

Semmi sem jó neki,-ha drágul minden az se jó,-ha nincs munka az sem jó,furcsa egy Pali Ő!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek