Ez nem jogi kérdés, egyébként sem figyelek már annyira oda, van más elfoglaltságom, de most utánanéztem. A vételi ajánlatot nem a Takarék Kereskedelmi Bank Zrt. tette, nem is a Bankholding, hanem a Takarékbank Zrt. többségi tulajdonosa, aki jelent esetben a Magyar Takarék Befektetési és Vagyongazdálkodási Zártkörűen Működő Részvénytársaság. De azért köszönöm az információt! :)
Le fogják írni. Lesz egy lebonyolító brokicég. Oda kell transzferáltatni a részvényeidet számlánként külön-külön.(Normál, NYESZ, TBSZ számlákról) és ki kell tölteni az elfogadó nyilatkozatot, amelyben visszavonhatatlanul elfogadod az ajánlatot és vállalod, hogy eltranszferálod a részvényeidet. Ezt vagy beviszed hozzájuk, vagy elpostázod.Persze a küldő brokicégnek a transzfer mellé/illetve abban a bekerülési árakat is fel kell tüntetnie. Azokat a számlaszámokat is meg kell adnod az elfogadó nyilatkozatban, amelyekre kéred a pénzt.(normál, TBSZ, NYESZ számlák)
Amennyiben a részvénytársaság főtulajdonosa a vételi ajánlat eredményeként a szavazatok több mint 90 %-át megszerzi, ún. kiszorítási eljárásra kerülhet sor. Kiszorítási eljárást kezdeményezhet az ajánlattevő, amennyiben egyedüli tulajdonosa kíván lenni a társaságnak, melynek keretében vételi joggal élhet a vételi ajánlat során meg nem szerzett részvények tekintetében.Amennyiben a kisrészvényesek nem adják át határidőre részvényeiket, úgy a társaság érvénytelenné nyilvánítja azokat új részvények kibocsátása mellett, és a kisrészvényesek számára elkülöníti a részvények ellenértékét, melyet azután – kamatok nélkül – át lehet venni a társaságnál. Ilyenkor a BÉT szabályai értelmében a részvények automatikusan kivezetésre kerülnek a tőzsdéről, a részvények átadására megadott határidő lejártát követően.A vételi ajánlatot követően megmaradt kisrészvényeseknek is joguk van ahhoz – amennyiben a továbbiakban ilyen mértékű dominancia mellett már nem kívánnak társtulajdonosok lenni –, hogy részvényeiket eladják a főtulajdonosnak, akinek ilyenkor vételi kötelezettsége áll fenn. Mindkét esetre a vételi ajánlat eredményéről szóló bejelentést követő 30 napon belül van mód, és mindkét esetben az ügylet ára nem lehet kevesebb, mint a vételi ajánlatban szereplő ár, illetve az egy részvényre jutó saját tőke közül a magasabb.
Nincs, de vonnak.Az adóbevallást úgy készítette el a NAV a 2019-es évről, hogy alapból levonták.Úgy kellett bemennem hozzájuk visszatéríttetni. Simán lehet, hogy kiszorításkor is alapból levonják.Nekem rémlik ilyen az ELMŰ-ÉMÁSZ kiszorításnál is. (Lehet, hogy rosszul emlékszem, de nem valószínű.)
TAKAREKJZB