Topiknyitó: emerald 2020. 10. 16. 19:03

Színművészeti egyetem bezárása  

Az SZFE új kancellárja szerint nem kirakják a diákokat, csak előrehozzák az őszi szünetet.
https://index.hu/belfold/2020/10/16/szfe_kancellar_szarka_gabor_kiurites/
A nevelt fiam harmadéves. Sajnos nem csak a színművészeti sorsa dől ott el most.
Csak az első egyetem a sorban!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
euler 2022. 11. 05. 10:44
#120
Beszélt az Elk*rtuk filmről és arról is, hogy a régi SZFE színvonaltalan volt, az újon pedig végre saját magát taníthatja.
És így lett Sutyiból sutyerák ...
Koltai Lajos: Nem tudom, nem emlékszem, nem is hallottam, nem gondolok névre, jó?
fxboy
fxboy 2021. 12. 03. 05:12
Előzmény: #117  emerald
#119
Ma délelőtt hívlak.  :)   
PF_modi1fasz_anyjatbsszameg9 2020. 11. 12. 01:14
Törölt hozzászólás
#118
emerald 2020. 11. 11. 10:19
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#117
Ez bizony azokat minősíti akik ezt tették!
Attól hogy valaki egyetemre jár, netán diplomája van, még lehet egy vadbarom!
Ám ugye ebből nem következik, hogy minden diplomás vadbarom.
Így a színművészeti kollégium lakóival sem lehet ez alapján párhuzamot vonni!
emerald 2020. 11. 11. 10:08
Előzmény: #111  Placa
#116
Ahh, dehogy!
A fiatalok példát mutatnak nekem is, és erőt adnak, hogy ne fásuljak el.
"A vírus terjedésének megelőzése érdekében elrendelt intézkedéseket továbbra is kötelességünk, felelősségünk maradéktalanul betartani. Az SZFE november 11-től digitális oktatásra áll át, a korlátozások értelmében az épületeket, a kollégiumot el kell hagyni"
. . .
 "Az ellenállás egy ideig az épületeken kívül folyik majd. Akár ezek közt a falak közt, akár otthon, karanténban kell az autonómiáért küzdenünk, az egyetem mi vagyunk. A blokád addig tart, amíg a hatalmi elnyomás meg nem szűnik. Az egyetem fizikai foglalásának első 70 napja azt demonstrálta, hogyan érdemes nemet mondani az elnyomásra. Ezt az ellenállást olyan mértékű támogatás övezi, amelyre nem is számítottunk" – mondták, és megköszönték az utcában lakók türelmét, a rendőrség biztosítását, a magyar társadalomnak pedig azt, hogy mellettük álltak. „Nélkületek, az erőt adó jelenlétetek nélkül a megmozdulásainkon, a lelkesítő szavaitok nélkül nap mint nap az utcán, a nagylelkű adományaitok nélkül most talán nem lennénk ennyire biztosak abban, hogy képesek vagyunk folytatni a küzdelmet az ügyünkért.”
.....
A diákok zárásképpen hangsúlyozták: a világjárvány közvetlenül sújtja azokat, akik a frontvonalban küzdenek ellene. "Tavasszal, esténként megálltunk egy pillanatra, és az egészségügyi dolgozókra gondoltunk – most igazán nagy a baj. Ha lehet, még nagyobb szükségük van a szolidaritásunkra. Kezdjük el újra ezt a gesztust, legyen ez az első lépés, hogy megmutatjuk, mellettük állunk, szóval és tettel, ahogy csak tudunk."
remete53 2020. 11. 10. 19:37
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115

"ki kell rúgni és eltiltani bármilyen magyarországi egyetemi képzéstől"
Túlzás lenne!
Arányos büntiként  kifizettetni az okozott kárt, feljelenteni szándékos károkozásért és végleg kivágni a koleszből az aranyifjút vagy ifjúkat.
Törölt felhasználó 2020. 11. 10. 16:59
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
Akik ezt tették, azokat ki kell rúgni és eltiltani bármilyen magyarországi egyetemi képzéstől. Ha diplomát akar menjen külföldre és fizesse ki. 
Törölt felhasználó 2020. 11. 10. 16:57
Előzmény: #112  PusztaPutyin
#113
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 11. 10. 07:42
Előzmény: #111  Placa
#112
És ő is opus kedvelő. Az első dolog amit megnézek mindig és hát persze. Úgyhogy ez a fő szovjet troll csoport tagja. Száztagú zenekar.
Placa
Placa 2020. 11. 10. 07:26
Előzmény: #109  emerald
#111
nehogy felizgasd Magad! :)
.
a "frissen regisztrál" kicsihuszár csak egyike a PF-en író kb. 10 troll 30-40 nickjének
.
ez a GYK maximum akkor megy színházba, ha előtte krumplit osztanak neki
Tagore
Tagore 2020. 11. 10. 06:54
Előzmény: #109  emerald
#110
Önmagát minôsíti..... de ugyanúgy nincs tudatában, ahogy egy halott sem --- csak a környezetnek szomorú. Ugyanez az helyzet a hülyékkel is.
emerald 2020. 11. 10. 06:47
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#109

Lehet számodra únszipatikus, de mocskoknak csak a valódi mocskokat nevezd légyszi!
Van belőlük elég tényleg.
Ezek értelmes, inteligens és viselkedni tudó fiatalok.
Nem csőcselék! 
A cikk, amit belinkeltél,  ezt támasztja alá.-eddig is a törvényes keretek közt tettek mindent.
emerald 2020. 11. 10. 06:39
Előzmény: #107  user01
#108
Pontosan!
Mivel állítólag jogállamban élünk, ezért betarva a magyar jogrendet, eljutták a beadványaikat. Ha továbbra is marad az alkotmány ellenes döntés, majd az európai bírósághoz fordulnak.
user01
user01 2020. 11. 10. 06:33
Előzmény: #102  euler
#107
Ezen a diákok már túlléptek, az összes egyetemen elindult a hallgatói szerveződés.
Tagore
Tagore 2020. 11. 10. 06:26
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
Látom: nem vagy egy színázlátogató ember........
Törölt felhasználó 2020. 11. 10. 06:19
Előzmény: #101  euler
#105
Törölt felhasználó 2020. 11. 10. 05:25
Előzmény: #102  euler
#104
Azt még el tudom képzelni, hogy ez a bohóc a Bakondinak "határvillongások"  esetén   jó szolgálatot tud tenni. Kicsit kiszinezi, felfújja a sztorit Mari néniék számára. De a szfe ügyhöz nem illeszkedik ez a retorika nem nyújt municiót ellenük.  Kissé groteszk vagy bohózat(?),  felfegyverzett Tekesekkel megtámadni egy díszletbarkádot.  
Komolyra fordítva a szót. Szerintem jól jártak a gyerekek ezzel a kvázi tűzszünettel. Az okt.23.-i eseménnyel túljutottunk a drámai csúcson,  Gulyás kigúnyolta őket ez így patthelyzet. Jön a hideg egyre nehezebb fenntertani az érdeklődést. Ok. elhiszem, hogy zajlik az oktatás, de a félévet nem fogják elismerni az  tuti. Innentől az idő Szarkának dolgozik. Most hazamennek a gyerekek, kipihenik magukat majd februárban újra elfoglalják az épületet. Azaz vissza- mert Szarka már bent lesz addigra. Gondolom a koleszt kiszervezik más épületbe, Szarka telefonjáról vezérelhető új beléptető rendszer lesz minden ajtóhoz, a bejárat feletti balkont lebontják ne lehessen ott strázsálni stb.  A tüzszünet alatt a frontvonal kicsit eltolódik majd, de a gyerekek jól kipihenik magukat és újraszerveződnek. Én lehetőséget látok ebben, kiutat a pattelyzetből.
emerald 2020. 11. 10. 00:01
Előzmény: #101  euler
#103
A jegyeket és az órákat aláírással papíron rögzítik, és ügyvédi letétbe helyezik. Ugyanis ez közokirat.
A negyedév lezárult. Továbbiakban.....meglátjuk.
euler 2020. 11. 09. 20:55
Előzmény: #101  euler
#102
Ez pedig még a járványintézkedések előtt lett leírva.
Óvatlanul (?) elárulja a leírója (vajon megdícsérik érte?), hogy miről is van itt szó:
.
"Amennyiben el akarjuk kerülni a nyugati világban burjánzó erjedést, az anarchikus állapotokat és a polgárháborúra hasonlító utcai jeleneteket, akkor az SZFE épülete elfoglalásával összefüggő bűncselekményeket fel kell számolni, a rendet helyre kell állítani, hogy az ne lehessen egy ragályos folyamat kezdete."
.
Olyan mennyiségben és minőségben terjed a magyar pártállam szolgálatában álló médiagyár által terjesztett szellemi méreg, hogy nincs ember, aki követni tudja az ívet. Így történhetett meg, hogy az amerikai választás miatt kialakult médiazajban elsikkadt a fenti állítás is. Amely a Magyar Nemzet nevű pártlapban jelent meg, Földi László nevű ember tollából és elméjéből származik, aki titkosszolgálati szakértőként jegyzi a fenti sorokat is tartalmazó péntek reggeli irományát. (szalonnázó)
euler 2020. 11. 09. 19:46
Előzmény: #100  Törölt felhasználó
#101
"felsőoktatás csak online formában működhet, a kollégiumokat is bezárják,"
.
Szarka ncellár szerdán jogszerűen elrendelheti a körletek kiürítését. Kollégiumokat is!
SZFE-ügy megoldva. Azt hiszi ...
Törölt felhasználó 2020. 11. 09. 10:43
Előzmény: #98  emerald
#100
Takarodhatnak haza a szfe bohócok:
 A maszkviselés sem elegendő már Orbán szerint, ezért a következő korlátozó intézkedéseket vezetik be kedd éjféltől:
  • este 8 óra és hajnali 5 óra között kijárási tilalom lesz,
  • minden gyülekezés tilos,
  • az éttermek bezárnak,
  • az üzletek, fodrászatok, kisipari szolgáltatók 19 órakor bezárnak,
  • szállodák nem fogadhatnak turistákat,
  • általános rendezvénytilalmat vezetnek be,
  • legfeljebb 10-en lehetnek családi-, vagy magánrendezvény
  • esküvő lakodalom nélkül lehetséges
  • temetéseken legfeljebb 50 fő vehet részt,
  • sportmérkőzéseket zárt kaőuk mögött lehet megrendezni,
  • amatőr csapatsport tilos,
  • szabadidős létesítményeket bezárják,
  • felsőoktatás csak online formában működhet, a kollégiumokat is bezárják,
  • középiskolákba a 8. osztály fölött digitális oktatás lép életbe,
  • a kórházi dolgozókat, az iskolai tanárokat, a bölcsődei- és az óvodai dolgozókat hetente tesztelik célzottan.
A korlátozó intézkedéseket 30 napra vezetik be, és meghosszabbíthatják bármennyire időre.
badsector1
badsector1 2020. 11. 09. 09:19
Előzmény: #98  emerald
#99
Ilyen amikor a hatalom visszaél a hatalmával, alkotmányellenesen.
emerald 2020. 11. 09. 08:56
#98

A minisztérium nem hajlandó tárgyalni az egyetemmel. Reakciójuk:A színművészeti egyetetemet megszüntnek nyilvánította a politikai karhatalom!
Ma, az elektronikai rendszerbe(hivatalos adminisztrációs rendszere az oktatásnak) nem tudnak belépni a tanárok, diákok, ahol a jegyeket órákat regisztrálják.
sanka 2020. 11. 01. 10:14
Előzmény: #96  euler
#97
Sajnos a magyar még mindig nem ébredt fel.
euler 2020. 11. 01. 10:05
Előzmény: #95  Törölt felhasználó
#96
„Vidnyánszky körül csak a kontraszelektált, tehetségesként soha számon nem tartott személyek gyülekeznek, akik úgy érzik, eljött az ő idejük. Valójában ez az egyik legnagyobb bűn, amit ez a hatalomtól kigömbölyödött, önmagát eláruló politikai báb elkövetett. Megrészegedett a hatalomtól, mint a lepke a gyertyafénytől, de ez lesz a veszte is. Kevés gyűlöltebb figurával találkoztam a magyar színházi életben hosszú életem során, mint ő„ –  
Azt is elmondta, hogy a színművészeti egyetem ellenállása egy politikai fordulat előjátéka lehet. 
A mai Magyarország legaktuálisabb darabjának pedig Brecht művét tartja, az Állítsátok meg Arturo Uit."
Márton András: kellemetlen, öreg, buta, despota, képmutató, arrogáns párt vezeti az országot
Törölt felhasználó 2020. 10. 31. 22:15
Előzmény: #94  euler
#95
A sztrájkbizottság ügyvivője és egy HÖKös beszélnek a bírósági döntéssel  kialakult helyzetről.
1:06-tól.
https://archive.tilos.hu/cache/tilos-20201030-163000-180000.mp3
euler 2020. 10. 24. 14:41
Előzmény: #92  emerald
#93
Több mint tízezren álltak ki október 23-án a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói mellett, akik immár 54 napja vonták blokád alá az intézményt.Free SZFE
emerald 2020. 10. 23. 14:31
#92
Mi, családilag megyünk a műegyetem rakpartra délután négykor sétálni!
Gondolom aki hasonlóképp vélekedik és teheti, szintén ott lesz.
Majd az esemény után jelentkezem.
emerald 2020. 10. 23. 07:33
Előzmény: #90  euler
#91
Na itt jön a jogállamiság! Egy jogállamban a média 98%-a nem a kormánypárt kezében van.
Gondolj bele, hogy mi megy át ebből az emberek többségének a fejébe.
A másik:
Ha csak ezt a topikot, vagy a pf-et nézem,  sajnos nagyon keveseket érdekel az hogy mi lesz a saját vagy a gyereke jövője. Mintha ez az egész csak a színművészetiről szólna.
A joghallgatók, illetve jogászok szövetsége miért áll ki mellettük?!
No mert velük ezt már megtették, ill. megteszik épp most, az egész szakma tiltakozása ellenére  kinevezték(jogi formulát nem betartva, alaptörvényt sértve) a pártkádert. Ehhez szükséges szakmai tapasztalat nélkül.
euler 2020. 10. 22. 14:22
Előzmény: #89  euler
#90
"Közben az egyéb közpénzből fenntartott propagandakanálisokon uszító, hangulatkeltő, véresen durva vádakkal illetik az SZFE ellenállását. Megint előkapták a kommunista államhatalom belügyminisztériuma III/III-as főcsoportjának káderét, akit most az Alapjogokért Központ nevű fideszes gittegyletnél hasznosítanak újra, és aki nyomja, mint süket a csengőt. Miközben az ORFK szerint az SZFE elfoglalása nem veszélyes a közrendre, bizonyos Horváth József volt elhárító ... arról delirált a cselédmédiának, hogy komoly titkosszolgálati offenzíva zajlik évek óta Magyarországon, a kormány megbuktatására irányuló törekvések hátterében pedig külföldi érdekcsoportok állnak, ebbe a törekvésbe illik az színművészetis diákok akciója is. Ezekre a destabilizációs törekvésekre 2022-ig egészen biztosan számítani kell majd, az Orbán-kormány migrációellenes politikája számos üzleti kör érdekét sérti. (...)
Kurvaéletbe, pedig én azt hittem, hogy az ezeréves egyetemi autonómia visszaállításáért küzdenek. Erre meg kiderül, hogy az eddigi SZFE-s demonstrációk csak a főpróbát jelentették ahhoz, hogy a nempontosantudjukkik felmérjék, mekkora a támogatói bázisuk. Vajon Ez már az agyhalál, vagy addig még sokat kell szenvedni?
euler 2020. 10. 21. 12:17
Előzmény: #88  emerald
#89
" ... a 3 milliárd forint több mint a kétszerese az egyetem jelenlegi költségvetésének. Ebből az összegből 1,5 milliárd forint jut képzésre, 500 millió forint infrastruktúra-fejlesztésre, 200 millió forint bérfejlesztésre, a maradékból pedig futja új campus építésére, bérlésre, illetve tartalékképzésre. A döntés végrehajtásának nincs határideje,"
Hogy miért jó az alapítványi forma, mint az oktatás "fedőtevékenysége", azt Vég Márton  ebben a videóban elemezte, "arra jutva, hogy az alapítványi struktúra nagy szabadságot ad az érintetteknek a közbeszerzések lebonyolítása során."
(Finoman szólva!)
 A közbeszerzéseket a kuratórium bonyolítja egyedileg, nem a szenátus.
Érdemes figyelni a már alapítványi formában működő Corvinus (Hernádi Zsolt kur. elnök),
Miskolci Egyetem (Varga Judit), Soproni Egyetem (Csányi Sándor) közbeszerzéseit, lesz-e esetleg átfedés pl. az alapítványnak adományozó cégek és a beszerzések nyertesei között.
emerald 2020. 10. 21. 10:35
#88
"Korábban már bejelentette Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter, hogy az Orbán-kormány mintegy hárommilliárd forintot bocsát a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) rendelkezésére. Az erről szóló határozat kedd este meg is jelent a Magyar Közlönyben – írja az mfor. E szerint a pénzt azért kapja az egyetem, hogy a színház- és filmművészeti képzés megfeleljen a XXI. századi követelményeknek. Azé a Vidnyánszky Attila-féle alapítványé lesz, amelyet a hallgatók már egy ideje nem hajlandók elismerni. A közlönybeli található határozat felszólítja Palkovics László innovációs és technológiai minisztert, hogy kössön támogatási szerződést az alapítvánnyal. A felsőoktatásért felelős Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) korábban úgy nyilatkozott, hogy a modellváltás megítélése egy belső vita, amit a szakmának kell rendeznie, ezért nem ültek le egy asztalhoz az SZFE hallgatóival."
A "modell váltás" korlátozott szólás szabadságot jelent, és a pénzek pártkatonákon keresztül máshova juttatását!
A   modell váltásról a szakma igazán nyilvánvalóan kifejezésre juttatta a véleményét.
Ez már nem belső vita, és nem is csak az SZFE hallgatóiról szól!
emerald 2020. 10. 21. 10:19
#87
Az Oktatói Hálózat „üdvözli és a legmesszebbmenőkig támogatja a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) hallgatói által kezdeményezett”, október 23-i felvonulást – írta a szervezet. Az SZFE melletti „demonstratív felvonulást” délután 4-kor tartják, a résztvevők a Műegyetem rakparttól indulnak majd.Az Oktatói Hálózat azt kéri a tagjaitól, a magyar felsőoktatás oktatóitól, hallgatóitól és mindenkitől, „aki szívén viseli az egyetemek szabadságának ügyét”, hogy vegyen részt a rendezvényen, amelynek a „Mindannyiunk szabadsága – megemlékezés ’56-ról” címet adták a szervezők.
emerald 2020. 10. 21. 10:14
#86
Újabb két teremhez nem kaptak kulcsot a Színház- és Filmművészeti Egyetem hallgatói: az ATV.hu tudósítása szerint a Rákóczi úti épületben a mozgásteremhez, a Szentkirályi utcában található épületben pedig a tévéstúdióhoz nem kapták meg a kulcsokat. Szurdi Panni, az SZFE hallgatói önkormányzatának tagja a hvg.hu-nak elmondta, hogy az előrehozott őszi szünet és a teremlezárások ellenére az oktatás folyik, igaz, előfordult már, hogy a büfében tartottak foglalkozást. Szurdi hozzátette, hogy az épületeket továbbra is blokád alatt tartják.A csatorna tudósítójához eljutott információk szerint annak ellenére nem jutnak be a filmes szakon tanulók a termekbe, hogy hétfőn elindították a birtokvédelmet, illetve egy halasztó hatályú keresettel az őszi szünet is az eredeti időpontra, a jövő hétre került vissza a Szarka Gábor kancellár által meghirdetett előrehozott helyett.
PFmodi_1fasz_anyjatbsszameg2 2020. 10. 20. 00:02
Törölt hozzászólás
#85
emerald 2020. 10. 19. 18:29
#84
Ti is tudtok segíteni a free szfe sárga maszk nyilvános hordásával!
Interneten rendelhető. 
Magunknak egyenlőre sárga anyagból varrok, ruhafestékkel majd festek rá egy fekete kezet.
emerald 2020. 10. 19. 14:47
#83
A Színház- és Filmművészeti Egyetemen tanuló látványtervező osztályt nem engedték be az intézmény Szentkirályi utcai épületében található tantermébe a mai napon – derül ki az atv.hu tudósításából. 
https://index.hu/belfold/2020/10/19/szfe_egyetemfoglalas_kancellar_rendkivuli_szunet/
pf_modi_1_fasz_anyjatbasszameg9 2020. 10. 19. 14:40
Törölt hozzászólás
#82
cyb6
cyb6 2020. 10. 19. 13:20
#81
szomorú ahogy egyetemekből ellenség, gázszerelőből meg milliárdos lesz NERniában :(

Topik gazda

emerald
4 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek