Topiknyitó: Portfolio 2016. 06. 25. 23:35

Soros György szerint az EU szétesése visszafordíthatatlan  

Ugrás a cikkhez
Az a katasztrófa-forgatókönyv valósult most meg, amitől sokan tartottak, az Európai Unió szétesése gyakorlatilag visszafordíthatatlanná vált a britek kilépésével - írta Soros György a Project Syndicate oldalán. Soros György legfontosabb...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=233916
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2017. 11. 10. 17:03
Előzmény: #100  szivacs
#101
Se global fan nem vagyok se nem ostoroztam egy offshore ceget se. Most se vedtem se soros se a panama vagy barmely mas iratokban szereplo ceget.
En egyszeruen megjegyeztem hogy viccesnek tartom hogy baratunk a 4. Emeleti kupletajbol kiabal le az utca sarkan miniszoknyas holgynek hogy erkolcstelen. Ezt en utcai jarokelo viccesnek tartom.
Ha kivancsi vagy a velemenyemre a kormanyoknak nem kene engedniuk ilyen adoparadicsomok letet de oket jobbara nem zavarja hisz sajat cegeik is ilyenekben pihennek ezert bar elvben nagy hangon harvolnak ellene erdemi eredmenyt ritkan tudnak/akarnak felmutatni.
Alapelvem hogy adozni ott tessek ahol a nyereseg kelettkezik.
Peterbond 2017. 11. 10. 17:05
Előzmény: #101  Peterbond
#102
Erdekelne mityu mikor irja le hogy a kotvenyeken kereset penz az allamot illeti es hogy a jegybank nyeresege kozpenz es mindkettot vissza kene utalni vagy az allamjasszaba vagy a jegybanknak.
Peterbond 2017. 11. 10. 17:10
Előzmény: #100  szivacs
#103
Amugy meg amig torvenyesen vegzik mi alapjan iteled el az 1 millio forintot kereso 3 gyerekest hogy ingyen tankonyvet adokedvezmenyt igenyel es CSOKot igenyel vagy barmelymulti ceget ha torvenyes uton irorszagba helyezi a kozpontjat jegyzi be a termekei jpgdijat es ide fizettet jogdijat?
Szerintem utobbi nem helyes de torvenyes. Ahogy az se helyes ha nem dobsz a templomban a perselybe. Megse ertem mi alapjan itelkezne az aki dob. Az meg kulonosen akinek a baratja se dob de neki ezert nem szol.
szivacs
szivacs 2017. 11. 10. 17:11
Előzmény: #101  Peterbond
#104
"Alapelvem hogy adozni ott tessek ahol a nyereseg kelettkezik."
Ebben egyetértünk. Szerintem is ez kell legyen a cél.
Ott nézted be cumi írását, hogy annak lényege nem az offshore volt hanem az, hogy a Big Filantrop is keményen adóelkerülő magatartást folytat, megkárosítva ezzel pont a társadalmakat - ami erősen árnyalja a társadalomért fenenagy felelősséget érző jótevő imázst!
Azt pedig már ne is ragozzuk, hogy a vagyonának megszerzése milyen társadalomkárosító hatásokkal járt annó...
szivacs
szivacs 2017. 11. 10. 17:31
Előzmény: #103  Peterbond
#105
Azt te is látod, hogy a "törvényes" ill. a "helyes" /inkább erkölcsös/ nem ritkán nem esik egybe - ami persze szintén nem helyes.
Tehát ha úgymond ítélkezel, akkor tedd hozzá, hogy most éppen a jogszerűség avagy az erkölcsösség mércéje szerinti ítéletet alkotsz. A kettő keveréséből erednek terméketlen viták.
Igen sokminden belefér a "jogszerűségbe" ami neméppen erkölcsös vagy kifejezetten undorítóan erkölcstelen - kaptunk már ebből elég sok leckét a jogállam elmúlt 30 éve alatt.
Szvsz ez sajnos mindaddig így is marad, amíg a jogot nem közelítik a közerkölcshöz és ki nem irtják az erkölcstelen "jogokat".
Sajnos mostanság sok ellenkező irányú törekvést is látni a nemzetközi jog"fejlődésben"...
Peterbond 2017. 11. 10. 17:32
Előzmény: #102  Peterbond
#106
Bocsanat nem mityu hanem cumi. Masik topikot is olvastam es bekevertem a neveket.
Peterbond 2017. 11. 10. 17:35
Előzmény: #104  szivacs
#107
Mondom ezen nevetek. A kuplerajban tarsalignak emberek a sarki utcalanyok erkolcsrombolo hatasarol a tarsadalomra. A Madame meg ezerrel szidja az erkolcstelen noket. Te is pont ezt csinalod epp.
szivacs
szivacs 2017. 11. 10. 17:38
Előzmény: #107  Peterbond
#108
Akkor el vagy tévedve, se madam nem vagyok sem kupim nincs - mi több nem is támogatom a létezésüket.
Amit írtam a jog /= erkölcs témában azt azért fogtad?
pitcairn2 2017. 11. 10. 18:15
Előzmény: #100  szivacs
#109
a mai nemzetközi rendszer lájtos szocializmus azaz oligarchikus kollektivizmus, a Soros-féle oligarchák irtóznak a valódi piaci versenytől...
pitcairn2 2017. 11. 10. 18:16
Előzmény: #101  Peterbond
#110
az un. "politika" mind jobb és baloldalon már csak ilyen...
pitcairn2 2017. 11. 10. 18:17
Előzmény: #102  Peterbond
#111
a megtakarítások elinflálása nem bánt?
alacsonyabb a jegybanki alapkamat mint a hivatalos infláció...
inkább ezzel kéne foglalkozni, mint azokkal a hej-de-fontos "korrupciós" ügyekkel... 
-pny
-pny 2017. 11. 10. 18:38
Előzmény: #99  Peterbond
#112
Bizony. Amikor Simor off-shore-ozik, az hazaárulás. Amikor Rogán off-shore-ozik, sőt az állam hivatalosan rajtuk keresztül mutyizik, az rendben van, akkor még 20000 migráns is rendben van.
.
Szánalmas ez a kettős mérce.
peter_s 2017. 11. 10. 19:21
Előzmény: #96  szivacs
#113
Nincs mit ezen megmagyarázni, elég visszanézni a történelemben, hogy mi lett a nagybirodalmak sorsa. Midegyik szétesett előbb vagy utóbb és egy másik vette át a helyét. Európában is építettek már jónéhány birodalmat, mindegyik szétesett eddig, az EU még viszonylag fiatal, 2004-ben a történelmi bővítés után vált igazán sokszínűvé és kiterjedtté, azóta eltelt 13 év, és ez idő alatt egy tag (Egyesült Királyság) kinyilvánította kilépési szándékát, egy pedig (Izland) visszavonta a csatlakozási kérelmét, egyes országok között pedig nőttek a szakadékok a közösségen belül. USA-ban Kalifornia már szakadna, de Texasban is kilátásba helyezték a kilépést a választások előtt arra az esetre, ha a demokrata elnök győzött volna. A bomlás, szakadás lassú folyamat, de eddig mindig bekövetkezett.
pitcairn2 2017. 11. 10. 19:25
Előzmény: #113  peter_s
#114
Európa pontosan a decentralizált jellege miatt lett sikeres...
decentralizáltság = politikai és gazdasági sokszínűséget generáló verseny


_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 11. 10. 19:51
Előzmény: #113  peter_s
#115
Kalifornia meg texas szakadna? Szakadok.
gyula1971
gyula1971 2017. 11. 10. 20:00
Előzmény: #84  szivacs
#116
Amúgy miért érdeke ez az EU-szétesés Sorosnak?
-pny
-pny 2017. 11. 10. 20:02
Előzmény: #116  gyula1971
#117
Hát ez az, neki nem érdeke. A Fidesznek érdeke, hogy a buta híveket mindig lázban tartsa valamilyen ellenséggel. Most ő a Soros...
Peterbond 2017. 11. 13. 13:59
Előzmény: #102  Peterbond
#118
Es mily erdekes azota se irta le egyik hivo se amit en le tudtam irni multi fronton. :). Reszemrol ennyi. Teljesen igazolva erzem a hasonlatomat.
Szivacsot viszont megkovetem. Nem o a madam (az a kormany). O csak a vendeg aki a kupiban ertekezik az erkolcsi normak hamyatlasarol. Marmint kint az utcan. Itt bent minden rendben van.
pitcairn2 2017. 11. 13. 14:40
Előzmény: #115  _Bekre_Pal_
#119
1861 és 1865 között arrafelé (az USÁ-ban) tűzzel vassal verték be az emberek fejébe, hogy "nem illik" szakadni:)
pitcairn2 2017. 11. 13. 14:41
Előzmény: #117  -pny
#120
anno a fideszt is soros pénzelte:)
szivacs
szivacs 2017. 11. 13. 14:46
Előzmény: #116  gyula1971
#121
Ezt tőle kérdezd, hiszen ő írta: "Soros György szerint az EU szétesése visszafordíthatatlan"
szivacs
szivacs 2017. 11. 13. 14:56
Előzmény: #118  Peterbond
#122
Veled beszélgettem erről itt. Te úgy érzed, hogy a portfolio fóruma kupi? Akkor miért jársz ide?
"Es mily erdekes.." - arra nem gondoltál, hogy a cimkéddel volt a baj?
Te odatartanád a homlokod ha valaki ilyenolyan igaztalan címkét akarna ragasztgatni?
Ez olyan mesterkélt ámde gusztustalan pny-féle csapdás megfogalmazás - eddig nem volt stílusod.
Peterbond 2017. 11. 13. 14:56
Előzmény: #120  pitcairn2
#123
Ahogy anno simicska is belso koros volt. Valtoznak az idok ugytunik.
Peterbond 2017. 11. 13. 15:05
Előzmény: #122  szivacs
#124
Szivacs. Ha nem erted a hasonlatot jobban nem tudom leirni. A kupi egy hasonlat volt es nem a forumra. Arra hogy ha a fidesz csinalja nagyban nem gond ha az "ellenseg" akkor fobun. Lasd offshore, korrupcio, magas fizetes, "helikoprerezes" vagy amit akarsz. Tipikus hasonlat a mas szemeben szalka sajatban gerenda esete. Ennel jobban nem tudom leirni.
Cimkezest bocen kapok en is de en kilepek belole igazolva hogy se "baloldali" se "multiimado" se egyeb nem vagyok. Masnak se lett volna nehez megcafolni engem. Csak tartania kellett volna magat az elvehez es amit kifogasol X en azt vagy kifogasolja B-n is vagy hagyja X-et is.
Ha megfigyeled en se nyitok topicot azzal hogy igy fidesz korrupcio vagy igy lopas vagy barmi. Oda irok be ahol valami nagy baromsagot vagy hazugsagot latok es probalom bemutatni hogy az vagy nincs igy vagy mint most csak megjegyezni mennyire viccessnek tartom ezt az abszurd helyzetett :).
pitcairn2 2017. 11. 13. 16:02
Előzmény: #123  Peterbond
#125
ez is egy lehetséges interpretáció:)
pitcairn2 2017. 11. 13. 16:03
Előzmény: #124  Peterbond
#126
ez kb. a modern pártpolitikához kapcsolódó PR:)
szivacs
szivacs 2017. 11. 13. 17:51
Előzmény: #124  Peterbond
#127
Nem vagyok járatos kupi ügyekben - átvitt értelemben sem, de mint írtam cumi hsz-e nem az offsorosozásról szólt hanem a társadalom nagybarátja miként szarik a társadalomra mutatott rá.
A 16:42 rá is erősített erre: Ilyen is van: Soros a gazdagok adójának megemelését kéri Trumptól - valami ilyesmi volt eredetileg a cím, amit hupsz gyorsan átírtak. :-)
Ja ezt kéri -pestiesen festi magát- miután a vagyonát kivitte offshore-ba az adó elől...! Nem kicsit képmutató a sötétlekű!
Esetleg javasolhatná a hasonszőrű pajtásainak, hogy mindenki vigye haza a vagyonát és adózza le tisztességesen otthon és meg is mutathatná nekik, hogyan csinálja ezt ő!
Amúgy pedig már írtam jópárszor, hogy messze nem szívemcsücskei a cseppetsemtiszteletreméltó offsorozó urak legyenek bárki kifiaborjai. Nem azért jutottak ebben az országban lehetőséghez, piachoz, jövedelemhez hogy azt adózás nélkül kivigyék innen és másokat hízlaljanak az itteni költésekből. A vagyon pedig erkölcsi kötelességekkel is jár, minél nagyobb, annál többel.
p.s.: azért azt ugye elismered, hogy az a pnystílusú "Hülyék válaszoljatok, mert ha nem akkor hülyék vagytok" nem volt egy dicsőségfalra való beírás...?
gyula1971
gyula1971 2017. 11. 13. 18:19
Előzmény: #121  szivacs
#128
Soros nagy méregkeverő,saját érdekeit nézi ami éppen aktuális.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek