Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2016. 07. 17. 14:39
Előzmény: #4498  Törölt felhasználó
#4500
akkor miért "spekiről" beszélsz?

tőzsde = túlértékelt szar

hellforceone 2016. 07. 17. 14:32
Előzmény: #4498  Törölt felhasználó
#4499
Nem értem, miért ba...gatjátok vukot... Mondjatok egy olyan ágazatot, ami annyit ment idén, mint a bányászok! Nekem idén egyértelműen a bányászok hoztak a legtöbbet, míg sok más, ígéretes papíron kis hasznot vagy éppen a rossz időzítésnek köszönhetően sajnos bukót kellett elkönyveljek, addig a bányászokba fektetett pénzem idén már simán több, mint megduplázódott. Manipulált piac?? Persze, de mondj már nekem ma egy olyat, ami így vagy úgy nem manipulált? Vagy devizás alapon vagy jegybankok által (az egész piac) vagy sajátrészvény vásárlásokkal (ami előbb-utóbb még jó nagyot fog durranni), vagy hazug könyveléssel, lásd Valeant, ki gondolta volna....
A végén az számít, amit a számlaegyenleged mutat! Nem tudsz az alján vagy a tetején kiszállni, de ha beszakítják a nemesfémek piacát - nem mondom, hogy lehetetlen, egyelőre viszont egy tisztességes trend alakult ki -, akkor azért van a stop, hogy a hozamot megvédd. Használd! Ha a megduplázott pénz 20-30 százalékát vissza is kell adjam, akkor is van egy igen tisztességes hasznom, nekem ez a lényeg! Nem tetszik Vuk "kicsit" öntömjénező stílusa??? Ne olvasd vagy szűrd ki magadnak azt, ami hasznos, a többi meg... Mintha ott sem lenne. Nem vagyunk egyformák, van, akinek fontos a saját igazának bizonygatása és mindenki általi elismerése, van aki meg le se szarja azt... És azért olvastam én már másoktól is, akik vukot fikázzák olyan megszólalást, ahol a mellüket döngették azért, mert valamit eltalálták. Nincs ezzel semmi baj, légy büszke, ha elértél valamit, de azért ne ítélj el mást, mert esetleg ő is ezt teszi, csak kicsit "erősebben", főleg, ha még esetleg igaza is van...
Na most lehet támadni, hülyézni, seggnyalózni (érdekes lenne, ha egy szaros internetes fórumon akarnám más seggét nyalni)stb stb stb, leszarom, de mondjatok nekem kérlek másik olyan papírt (sőt szektort!) amin idén 100% vagy több 100%!!! hozamot lehetett elérni és benne is voltatok! Köszi!
Vuk, amúgy néha tényleg vehetnéd rövidebbre és hidd el, nem kell bizonygatnod, hogy van némi fogalmad a piacokról...
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 12:28
Előzmény: #4494  pitcairn2
#4498
sokkal kisebb kockázat mellett sokkal jobb lehetőségek is vannak a tőzsdén... no persze csak az intelligens spekik számára.

)
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 12:19
Törölt hozzászólás
#4497
pitcairn2 2016. 07. 17. 12:10
Előzmény: #4491  Törölt felhasználó
#4496
bár inkább visszaszívom az előzőt elvégre még az sem biztos (legálisan is bedőlhetnek a fijjuk...)

pitcairn2 2016. 07. 17. 12:08
Előzmény: #4491  Törölt felhasználó
#4495
1000 USD-s ezüstár is lesz csak a franc se tudja, hogy mikor:)

pitcairn2 2016. 07. 17. 12:07
Előzmény: #4491  Törölt felhasználó
#4494
a londoni, New York-i nagyfiúknak a manipulálás lehetősége sokkal fontosabb, mint az árak padlón tartása

pl. minden további nélkül végigjátszottak az ezüstpiacon egy 21 EZER százalékos ralit 1932 és 1980 között (24 centről 50 USD-re...)

a "jónépet" - amely mindig csak a show __végén__ mozdul meg legális keretek között is remekül ki lehet rabolni...
pitcairn2 2016. 07. 17. 12:03
Előzmény: #4489  Törölt felhasználó
#4493
kb. csak annyi tény van, hogy ez egy masszívan manipulált piac

ergo

rövid és középtávon jóformán bármi történhet

mind le, mind pedig föl

Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 11:50
#4492
15,5USD-nal voltam breakevenben...
ill. ha a jelenlegi AUD/USD arfolyamot nezzuk akkor megkozelitoleg 20,4AUD-nal...

igaz van 1 pf amit kezelek es az elmult 31 honapban (eves szinten 18% folott hozott, nekem jo ez)...
es van 1 pf-om ami januar ota hozott 246,353%-ot (de itt hasznaltam tokeattetelt ill. opciokat) es marcius 14-en inditottam 1 ujabb kereskedesi szamlat IB-nel tokeattetel nelkul az pedig 64,57%-nal jar....
mikozben a Daxli vesztett az ertekebol 6,92%-ot; SPY meg csinalt majdnem 7%-ot ill. a XAO 6,125-ot...

igaz korabban velemenykulonbsegunk volt nehany emberrel a bitcoin-nal kapcsolatban tavaly marciusa irogatok rola....(ez is vissza keresheto)
es 60-80%-ot vartam tole 1 ev alatt; es igen tevedtem mert nem 1 ev kellett hozza hanem 15 honap viszont nem 60-80%-ot hozott hanem 140% folott...

de hozhatnam a listat:
NST
SBM
MUX
AG
NEM
PAAS
SLW
a sort inkabb nem folytatnam...
nekem meg van beloluk...

esetleg mit irtam utoljara az EUR/GBP-rol az azsia mersekelt optimizmus topikban vagy az EUR/USD topikban...

esetleg mit irtam a cukorrol, platinarol,vagy az AUY-rol vagy a KGC-rol...

inkabb hagyjuk, sokkal konnyebb hangulatkelto hsz-kal felrevezetni embereket...

Azt inkabb meg se emlitsuk ki irt a pf foruman 1,5-2 eve a negativ kamatokrol ill. a Richmondi Fed tanulmanyrol...

Vegyunk mindenfele reszvenyt esz nelkul aztan bizzunk benne hogy a rv arak folyamatosan emelkedni fognak, mert ugye hosszutavon az indexek emelkednek...
;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

ha pedig elbukik 1 jelentosebb osszeget ilyen butasagok miatt akkor pedig a g...brokerek, meg benfenteseket lehet hibaztatni....

En azt hittem nem az oviban vagyunk, de a szinvonal neha meg az ovisat sem eri el....

Mindenkinek szep hetet es sok sikert!
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 11:15
Előzmény: #4490  Törölt felhasználó
#4491
:ÐÐ

A chartod jobb oldaláról véltlenül lemaradt a 100 dolláros ezüstár... :))

Tudom tudom, "nagy valószínűséggel" az is jönni fog. :Ð

Az is nyilvánvaló, hogy a róka 30 dolláros xagusd-nél már majdnem breakeven-ben lenne a többéves longjaival...

)
Törölt felhasználó 2016. 07. 17. 10:56
Előzmény: #3260  Törölt felhasználó
#4490
Törölt felhasználó 2016. 07. 16. 23:24
#4489
Sziasztok,

akik rendszeresen olvassak a forumot azok tudjak, hogy mennyire elkoteleztem magam a nemesfemek piacan, mind fizikai arany ill. ezustben es jo nehany banyasz cegben...
Az ausztral piacon kereskedheto nemesfem banyaszoknal az idozitesem kozel 6-12honappal koraibb volt, az eszak amerikai banyaszoknal viszont mar csak kozel 3 honappal tevedtem es jo nehany cegben ha nem is a minimumon,de kozel a minimumhoz sikerult vasarolni...
Ha a fizikai nemesfemeket nezzuk arany iden emelkedett (USD-ban) 24% folott, ezust pedig 44%-ot, ha a banyaszokat nezzuk jo nehany megduplazta az erteket nemelyik akar 300-400%-ot is emekedett...

Felmerul a kerdes, hogy ennyi volt benne veget ert-e ez a fantasztikus lehetoseg... ???

Teny ill. nagyon nagy valoszinuseggel a kovetkezo honapokban nem fog hasonlo emelkedest produkalni a szektor ill. a nemesfemek...
ettol fuggetlenul kozep es hosszutavon tovabbra is jo lehetosegnek tartom nem csak a nemesfemek vasarlasat,de a banyaszokat is, mert 2-5 eves idotavban, nagy valoszinuseggel jobban fognak teljesiteni mint a legjobban figyelt indexek...

Nem szabad figyelmen kivul hagyni, hogy jelenleg kozel 0,15-0.3% ill. ha privat vagyonkezelest nezzuk akkor is a nemesfemek aranya az atlagos portfolion belul kevesebb mint 0,5-0,8% alatt van...
ha foldrajzilag nezzuk, Svajc ill. Kina es India ez az arany sokkal magasabb...
Nem allitom hogy mindenkinek a portfoliojan belul kell, hogy legyen minimum 10% arany, de 5%-ot nagyon megfontolandonak tartok eletkortol es foldrajzi elhelyezkedestol fuggoen...
(ha valaki 5%-os fizikai arannyal rendelkezk es valami folytan az arany arfolyama 30%-os korrekciot szenvedne el az is csak 1,5%-os veszteseget jelentene a portfoliojan belul)...

Meg vagyok gyozodve rola hogy a befektetesi szakmaban egyre tobb szakember ill. intezmenyi befekteto fog a jovoben a nemesfemek fele fordulni megint...
( a piacon talalhato hozamsivatag, a kotvenyek es a legtobb ceg rv-nek arazasa eleg komoly kihivasok ele allitjak a szakmat),de szep lassan egyre tobb ember fog a piaci volatilitas es a kulonbozo problemak miatt ujra a nemesfem szektorba fektetni...
es nem kell rendkivuli arany valtozas a portfoliokon belul ami a banyaszokban ill. a nemesfemekben komoly tovabbi emelkedest tesz lehetove...

Szoval tovabbra is ovatosan es szep csondben kisebb korrekciokat erdemes kihasznalni vasarlasra...
aranynal 1260-80-nal velemenyem szerint komoly vasarlo ero jelenik meg ha esetleg ez esne, bar egyelore erre kicsi eselyt adok akkor a 1180-1220-as savban tovabbi komoly vasarlo erot latok...
Ezustben 18,75-os savban varakoznak nehanyan felugrani a robogo vonatra ill. 16,4-17$ lehet az utolso bastya ha esetleg kepes lenne az arfolyam a kovetkezo honapokba visszakorigalni, bar erre en tovabbra is eleg pici eselyt adok...

Vegezetul pedig hogyan valtozik ertelmes emberek velemenye latva a piaci folyamatokat:
link

Sok sikert mindenkinek es szep hetet kivanok!
Törölt felhasználó 2016. 07. 13. 11:18
Előzmény: #4446  eurocent
#4488
Hi. jó kép lementettem
Törölt felhasználó 2016. 07. 12. 00:31
Előzmény: #4484  Törölt felhasználó
#4487
koszi,

ilyen es ehez hasonlo elemzeseket meg a pf-n ill. a pf foruman is olvashatsz, az hogy szepen van csomagolva szamomra semmit nem ad hozza, sot tovabb megyek ha feliratkozol a :
link hirlevelere, ott is rengeteg ember kifejti a velemenyet.....
(szamomra fontosabb, hogy kinek a velemenye), mert nincs idom mindenkiet megvizsgalni es nem is szandekozom...

gyenge pontnak tartom az ugynevezett fundamentalis elemzesnel, hogy a COT reportnal csak a spekulativ long pozikrol beszel, egeszen veletlenul elfelejti megemliteni ill. nem foglalkozik a short poziciokkal....

Az elmult hetekben lathattuk mi tortent az ezustnel, pedig rekord meretu spekulativ long pozik voltak....
(az erem masik oldalan rekord meretu short pozik voltak), valoszinuleg ez is segitette az elmult napok, hetek emelkedeset...

es most jon a limonade, gicsbe csomagolva:

link

Keith Neumeyer-tol (AG) CEO-je

vagy

Ross Beaty:

link

(PAAS)

esetleg 1 velemeny Rob McEwen-tol:

link

(MUX)

Ezeknek az embereknek nem csak velemenyuk van, hanem a velemenyuk mogott eleg komoly indokok ill. toke...

En ugy gondolom ha 1 cegvezeto a legfobb reszvenyese 1 cegnek akkor valoszinuleg oda figyel hogy mi tortenik a cegben mert anyagilag erdekelt...(hasonloan mint 1 rv-es)...

Ha van kedved nezz utana ezeknek a neveknek ill. cegeknek ill. az o velemenyuknek...
(ill. ok mit ertek el az elmult evekben evtizedekben), majd gondold meg hogy figyelembe veszed a velemenyuket a jovoben vagy sem...

mar a wikipedian is erdekes dolgokat talalhatsz, esetleg a google-on...

Sok sikert!
Tibi0002 2016. 07. 11. 21:36
#4486
Vettem egy little goldot. Csak a szokásos játszó adagot. :)
Tibi0002 2016. 07. 11. 21:36
Előzmény: #4484  Törölt felhasználó
#4485
Mennyire megfontolandóak a korábbi elemzéseik eredményei alapján?

Törölt felhasználó 2016. 07. 11. 12:55
Előzmény: #4483  Törölt felhasználó
#4484
heti Gold elemzés
link
Törölt felhasználó 2016. 07. 11. 12:11
Előzmény: #4482  opandup
#4483
Szia,

RealvisionTv-n rajta van az interju...
erdemesnek tartom meghallgatni sokak szamara...

Nem annyira teoriarol van szo inkabb velemenynek neveznem ill. o hogyan latja jelenleg a vilagban, a piacon a dolgokat...

Hasonlo aggodalma van mint pl. Bill Gross-nak es meg nehany nagyobb nevnek ebben a szakmaban....

link

jobb felso sarokban megtalalod a logot es 1 hetig ingyen kiprobalhatod...
(en olyan hetet valasztanek a helyedben amikor sok idod van, mert rengeteg jo interju van)...
egyebkent a youtube-on is megtalalhatod a realvisiontv-t es idonkent nehany interjut par hetes ill. honapos kesessel megosztanak kedv csinalas es reklam miatt...
opandup 2016. 07. 10. 15:52
Előzmény: #4479  Törölt felhasználó
#4482
Szia Kisvuk!

Mesélnél, erről a Charles Gave féle teoriáról részletesebben? Azt tudom, hogy a 87-es crash egy gyors lefolyású dolog volt.

Előre is köszi!
Törölt felhasználó 2016. 07. 10. 13:33
Előzmény: #4480  pitcairn2
#4481
Nem Soros Gyorgy hanem a fiai vannak benne a cegben...
;)
Gyuri bacsi bevasarolt Barrickbol, meg a vegen kiderul, hogy osztalekkent aranyat fognak szallitani a fiuknak...
Ha sikerul nagyobb rv mennyiseget vasarolniuk, esetleg mar baratok bent vannak az igazgatosagi testuletben...konyen ertekesithetnek a gold money-nak (es a vegen mindenki jol jar).....
stb.stb.

akik ertik a dorgest a regi oregek kozul azoknak a pf-jein belul van arany ill. mas femek...( a kerdes inkabb csak az arany hogy milyen %-ban)

Marc Feber peldaul benne van ha jol emlekszem a Sprott igazgatosagi tanacsban...

Ahogy en elnezem ha nem is szemelyesen,de sok ismeros nev van es ha nem is ismer mindenki mindenkit szemelyesen de a nevek szektorban ismerosnek csengenek a tobbsegnek...

Persze ahogy a nepszerusodik a szektor ugy fognak ujabb es ujabb nevek megjelenni....

Korabban irtam roluk is, nekik is vannak podcast-jaik hetente...(es nemelyikben vannak nagyon hasznos infok)
McAlvany Financial

link

Legyen mindenkinek szep hete!

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek