Topiknyitó: HoStrucc 2019. 04. 26. 12:01

Set Szekta és trú ÚRRRRAKKKK fenklubja  

Szekta hívő topik. Trollok egyéni moderacio alapján felszólítás és indoklás nélkül repülnek :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
reszvenyes_zoli 2021. 08. 13. 21:56
Előzmény: #29657  Upactive

a háttérben :)
de ami mostanában (is) zajlik a BÉT-en az több mint elszomorító...
Az OTT-ONE-t is közelről nézem, nem szeretném, ha itt is oda futna ki a sztory
Csak itt annyiban (is) más a történet, hogy van egy-két nagytulaj, aki konkrétan azt csinál amit akar
De amilyen forgatókönyvek mennek, az magánban büntetőkategória
Ebben a cégben van/lehet érték ezt nem szabad veszni hagyni
szerintem.
boxer22
boxer22 2021. 08. 13. 21:51
Előzmény: #29657  Upactive
Ezt kérdezem én is. :D
boxer22
boxer22 2021. 08. 13. 21:50
Előzmény: #29656  53fok

Csináltam külön témát: Hungarian vizsla inu cryptocurrency
Ott tudunk beszélgetni
Upactive 2021. 08. 13. 21:43
Előzmény: #29654  reszvenyes_zoli
Ti hol a fészkes fenébe voltatok eddig?🤔
53fok 2021. 08. 13. 21:01
Előzmény: #29616  boxer22
Köszönöm.
Fidem
Fidem 2021. 08. 13. 21:00
Előzmény: #29653  Fox61
Feltételezed, hogy a korábbi szintek az elenséges kivásárlás következménye?
Akkor a kérdés: A mostani szint elég alacsony, hogy megegyezésre jussanak? 
A koronaékszert mindenki védi, így az nem lehet cél egy elterelés esetén. 
reszvenyes_zoli 2021. 08. 13. 20:58

Sziasztok!
Szerintem tulajdonosként az a kérdés, hogy amiket írtok forgatókönyveket a trimannal kapcsolatban, azt hogy lehet megakadályozni. Ha jól néztem az e-cégjegyzéket, a trimannál ez az egy végrehajtási bejegyzés van, amit a vitatott összeg befizetésével rendezni lehet és lekerül ez a záradék. Erre kell szerintem rávenni a céget a nálunk lévő eszközökkel (ez nagyjából a kapcsolattartó felé történő írásos kommunkáció, mert annak van nyoma) Szerintem ez a tulajdonosi érdek. Én egy levelet írtam a kérdéseimmel a kapcsolattartó felé, most ezt a kontrét kérést is megírom, szerintem akinek tulajdona van a cégben hallassa a hangját. Hogy ez segít-e azt nem tudom, de biztos többet mintha csak a fórumon írjuk a rosszabbnál-rosszabb forgatókönyveket.
befektetoikapcsolatok@setnyrt.com
Fox61
Fox61 2021. 08. 13. 20:39
Előzmény: #29647  Fidem
Ellenséges kivásárlásnál a költség - haszon elvet kell nézni. Meddig éri meg az ellenséges kivásárlóknak, hogy az árat felverje.  Egy ideig próbálja az ellenség a részvényeket mindenképp begyűjteni, olyan árat ad ami a mostani árfolyamnál kecsegtették, nő a részvény árfolyama, lehetőséget ad viszonylag kisebb veszteséggel kiszállni a kis részvényeseknek, intézményi befektetőknek,  hogy az ellenséges kivásárló egy közgyűlésen elérje amit akar és ehhez meglegyen a többsége a Közgyűlésen.  Egy adott szint felett már nem éri meg vásárolni és az ellenséges kivásárló kiszáll az ügyletből és beöntheti a részvényeket a piacra.  Bevont alapok vajon hogy és milyen áron szálltak ki és miért?  
Engem zavar, hogy Órbokék a SET-ben lévő cégeket eladták anélkül, hogy azokat Big Four-al felértékeltették volna. Felértékelte esetleg valaki más?  A részvényesek az eladáshoz, eszköz - forrás konverziókhoz hozzájárultak, tudtak róla?  Nem nagyon találtam előterjesztéseket, csak semmitmondó bejelentéseket,  hogy miért adták el/át leányokat és ezeknek az ügyleteknek mi a hozama, miből keletkeztek a hitelezői igények és miért az adott céget adták át.  Ezek eszköz - forrás konverziók. Speciális szaktudást követelnek meg, hogy ne legyenek támadhatóak. Vizsgálni kellene, hogy mire adtak a hitelezők forrást és az amire lett felhasználva. Kik a hitelezők tulajdonosai?  A kölcsönök mögött milyen fedezeti - biztosítéki szerződések voltak. Azt az üzletrészt kapta meg a kölcsönadó, amire biztosítéka volt? Olyan agyalágy kölcsönadót még nem láttam, aki a kölcsöne mögé nem köt ki fedezetet, vagy biztosítékot.  Melyik hitelező mit kapott mint eszközt az adott kölcsönéért - forrásért. Volt-e esetleg tiltott hitelezés? (az MNB szigorúan szabályozza a vállalatok egymás közötti hiteleit)
Megérne egy misét, hogy kik vették meg ezeket és miért nem fejeztek be jó és ígéretes fejlesztéseket.  A Vagyonvesztést egy rossz üzleti döntés, vagy szándékos károkozás, okozta-e?  Mi van a Mato-Stáb-al? Mi okozta, hogy egy cég amit jónak minősítettek, az tönkremegy amikor építésre van forrás?  Farm-mix Kft - mit gyártott és mi van vele?
Végrehajtói értékmegállapítás: a végrehajtó kiírta 1 500 000 Ft összegben mint becsértéket.  A végrehajtó nem csinál és nem csináltat DCF-et, hiszen egy ilyen cég esetében a DCF több millió Ft. (DCF-el állapítjuk meg egy cég üzletirészének és a cégnek az értékét) Az elektronikus liciten a licitálók döntenek az értékről.  Le is mehet, de fel is licitálhatják.  Ha a követelés összegétől több folyik be, azt majd a SET kapja meg.  Kap majd valamennyi pénzt, de eltűnik a SET-ből a korona gyémánt.   
Nekem ez úgy néz ki, hogy valaki ki akarja venni a SET-ből a még meglévő értékeket.  Ez szerintem egy belső ellenséges kivásárlás, ahol a többi cég üzletrészének a lefoglalása elterelés a Triman Építőipari Kft. megszerzése céljából.  
Szun-Ce mondja: "a támadás a megtévesztéssel kezdődik."     
Szun-Ce mondja: "Ezért jól támadni annyit jelent, hogy az ellenség nem tudja, hol védekezzék jól, védekezni pedig annyit, hogy az ellenség nem tudja, hol támadjon. Olyan rejtett, olyan titokzatos ez (a művészet), hogy nincs is testi alakja; s olyan isteni, olyan varázslatos, hogy nincs is hangja. Így válhatunk sors-istenné az ellenség felett. "
Zille 2021. 08. 13. 19:51
Előzmény: #29649  Upactive
Ebből kifolyólag van még tér lefelé.
Zille 2021. 08. 13. 19:40
Előzmény: #29644  The_Mandalorian
Ezt csinálja minden topikban.Aki komolyan veszi vessen magára.Fórum alapján NEM kereskedünk!
DonFisher1 2021. 08. 13. 19:24
Előzmény: #29645  Fox61
Ez az eszmefuttatas -ha jól ertelmezem- feltetelezi a SET/Triman "felelős" vezetése részéről a kooperációt, amelyről szerintem btk paragrafus is szól, így viszont nem is annyira ellenséges lépésről beszélünk, hacsak nem a kisrészvenyesekkel szemben történő ellenséges lépést ertünk alatta.
A vegrehajtó értekmegállapítasa, ha licitig jutna el a dolog, sok mindentől függ majd, pláne ha addigra elvész a banki finanszírozasa, eszközei és következésképp megrendelői is.
A SET nav vh-ja se teszi tisztábbá a képet
Upactive 2021. 08. 13. 19:08
Előzmény: #29648  kupec
Igen, és valaki olcsón hozzájut egy tőzsdei céghez🤔
kupec 2021. 08. 13. 19:04
Akár ez is állhat az egész mögött. Azzal a megjegyzéssel, hogy a BÉT-en a %-os esés megengedett legnagyobb mértéke éppen 100%. 🤔
Fidem
Fidem 2021. 08. 13. 18:05
Ebből milyen árfolyamra következtetnél? Csökkenő vagy nökevő? 
boxer22
boxer22 2021. 08. 13. 18:00
Ez igen egy hozzászólással, eddig hol voltál ?
Fox61
Fox61 2021. 08. 13. 17:45
Előzmény: #29639  DonFisher1
Egy részvény árfolyamát úgy lehet nagyon gyorsan az engedélyezett %-os esést maximálian kihasználva lecsökkenteni, hogy eladom a királyi gyémántot belőle.  Ez a SET Group Nyrt. esetén a Triman Építőipari Kft.  A Triman Építőipari Kft. jegyzett tőkéje 3 millió Ft. A végrehajtó ezt 1,5 m Ft-os kikiáltási áron teszi ingó árverésre. Ez első lépésben csökken 75%-ra, majd 50%-ra, majd 25%-ra, végül 1%-ra. A Végrehajtó nem a DCF cégértéket nézi, hiszen nincsenek adatai a Triman Építóipari Kft. 2021-es tevékenységéről, hanem a standardot a jegyzett tőke 50%-os árát veszi becsértéknek. Mit mutat egy Nyrt-nél az, hogy a királyi gyémánt 90%-os üzletrészét, amit az Equilor 3 mrd-ra értékelt, az Nyrt hagyja, hogy a végrehajtó lefoglalja, a lefoglalást hagyja bejegyezni a Triman Építőipari Kft. cégjegyzékébe 2021. Július 07-én és azóta sem fizeti meg az Nyrt. az végrehajtást indítónak a 3 millió Ft+ járuléka követelést.  Ezzel azt akarja elérni, hogy a banki szempontból a cégcsoport és a Triman csoport hitelezhetetlen legyen és majd valakik olcsón megvegyék a Triman 90%-át végrehajtásban.   Ez elég ellenséges kivásárlási konstrukciónak látszik.  Közben pedig valakik a negatív hírt kihasználva át akarják rendezni a részvényesek összetételét a következő rendkívüli közgyűlésig.  
The_Mandalorian
The_Mandalorian 2021. 08. 13. 17:32
Előzmény: #29602  Dexcar
Jól kibeszéltétek a sajtot a szájukból, szép összevont PR munkát végeztetek összehangoltan😀 Hogy érezhetik magukat azok akik bukóval dobták hála nektek🤔
Upactive 2021. 08. 13. 17:25
Előzmény: #29642  jofej
Van honnan, még a béka seggéből sem jöttünk ki 
jofej 2021. 08. 13. 17:18
Ma a gyakorlatilag a Set a nap nyertese. Az első négy szinte forgalom nélküli emelkedés.
jofej 2021. 08. 13. 17:10
Előzmény: #29602  Dexcar
Záró: 36,5 és volt egy szép 82 ezer darabos vétel a végén.

Topik gazda

HoStrucc
HoStrucc
2 5 4

aktív fórumozók

friss hírek További hírek