Topiknyitó: Portfolio 2010. 11. 25. 13:38

Selmeczi: nem államosítunk, van választási lehetőség  

Ugrás a cikkhez
Selmeczi Gabriella mai sajtótájékoztatóján megerősítette a szerdán ismertetett tényeket, ezek szerint, aki marad a nyugdíjpénztári szektorban, az kiszerződik az állami rendszerből. Aki már dolgozott, az megtarthatja a saját állami jogosultságát,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=141975
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
cscsb 2010. 11. 25. 19:01
Előzmény: #96  cscsb
#100
de ha akarják felőlem államosíthatják az mnypket, de akkor mondják ezt: kell a lóvé államosítunk! és nem a képünkbe hazudnak, hogy megadtuk a választás lehetőségét...
OKÉ ÁLLAMOSÍTSANAK, DE: szeretnék valódi strukturális reformokat (nem wishfull-thinking 1 millió munkahely ) látni!!!
-nyugdíjrendszer akkor legyen svéd modell de: 800ezer rokkantnyugdíjas???
-nem adó, hanem járulékcsökkentés, ergo olcsóbb munkaerő, talán több munkahely.
- kétkulcsos adó 20 és 30 %(évi 12 milla felett)
-vagy egykulcsos adó 17-20% ÉS vagyonadó..
-Vizitdíj

stb.
mondoka 2010. 11. 25. 18:59
#99
"2013-tól újra változik a nyugdíjszámítás. A jelenlegi számításban a legkorábbi szolgálati évek alacsonyabb jövedelmeit egy nagyobb szorzószámmal (ún. valorizációs szorzó) korrigálva veszik figyelembe, míg 2013-tól minden egyes év keresete 1,65-ös súllyal esik latba az nyugellátás kalkulációjakor. Ennek következtében a 2013-tól érvényes számítás az életkereset 60%-ának megfelelő nyugdíjat fog eredményezni, míg ugyanez az arány a 2005-ben érvényes számítási módszerrel 75%-os nyugdíjat adott."
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 18:57
Előzmény: #96  cscsb
#98
én úgy hallottam, hogy népszavazást a forradalom óta már nem lehet tartani, vagy lemaradtam valamiről?
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 18:56
Előzmény: #96  cscsb
#97
Ezt látta már valaki?
Szóval akkor ki is a hazug?
link
cscsb 2010. 11. 25. 18:53
Előzmény: #94  szivacs
#96
a baj az, hogy birkák vagyunk...
van 8 millió szavazó, ha netán sikerülne népszavazást csinálni, akkor is csak a 3 millió mnyp tag szavazna az államosítás ellen, a jelenlegi nyugdíjasoknak pedig hideg a téma ill. nekik jó a most befolyó lóvé.... siker csak akkor lenne, ha a választási részvétel alacsony lenne, amiben az mnyp tagok felülreprezentáltak lennének....
cscsb 2010. 11. 25. 18:53
Előzmény: #94  szivacs
#95
a baj az, hogy birkák vagyunk...
van 8 millió szavazó, ha netán sikerülne népszavazást csinálni, akkor is csak a 3 millió mnyp tag szavazna az államosítás ellen, a jelenlegi nyugdíjasoknak pedig hideg a téma ill. nekik jó a most befolyó lóvé.... siker csak akkor lenne, ha a választási részvétel alacsony lenne, amiben az mnyp tagok felülreprezentáltak lennének....
szivacs
szivacs 2010. 11. 25. 18:26
Előzmény: #92  ujonc
#94
Szia!
Kérdeztem és feltételeztem, hogy nem írtad akkor alá, mint ahogy akkor sokan mások sem, akik most már aláírnák.
De ha akkor aláírtad, akkor visszavonom és örülök, hogy eggyel kevesebb közömbös emberrel válthattam szót!

Sok lehülyézést kaptunk akkor, amikor a szabad mandátum helyett a programhoz kötöttet szorgalmaztuk. A választási kampányban minden jelöltet felkértünk egy a választókkal kötendő becsületszerződés aláírására, aminek része volt a visszahívhatóság és a kötött mandátum vállalása is. A jobbikos jelölt kivételével senki nem vállalta be :-(
Megmutatták, hogy viszonyulnak a pártpolitikusok a választóikhoz. Csak négyévente van ránk szükségük.
cscsb 2010. 11. 25. 18:26
Előzmény: #78  gilgalad
#93
Selmeczi: nem államosítunk, van választási lehetőség

Na Gabika én is felkínálok neked egy választási lehetőséget: dobj egy dobókockával, ha egytől ötig dobsz szét*szlak....és ha hatost dobok , dobhatsz újra...
Bocs, de pipa vagyok ezekre a selejt muppetshow gecikre:(
ujonc 2010. 11. 25. 18:15
Előzmény: #89  szivacs
#92
Szia!
Soha sem késő!
Végigfutottad az aláírók listáját és nem találtad ott, hogy "ujonc"?
Mit tudod te, hogy én mikor és mivel szemben viselkedtem közömbösen?
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 17:24
Előzmény: #89  szivacs
#91
Hát igen... Vagy mégsem... Az igazi kérdés, hogy meddig játszanak a felek demokratikus, és jogállami keretek között (illetve a fidesz már nem kérdés), mivel van a visszahívásnak egy igen elemi módja, amivel ilyen tétnél illik kalkulálni a balkánon. De ha nem is ilyen drasztikusak, akkor is nehezen hihető, hogy ne legyenek zsarolható kormánypárti képviselőkről kilószámra akták, fényképek, hangfelvételek néhány pénzügyi multinál végső esetre.
szivacs
szivacs 2010. 11. 25. 17:17
Előzmény: #38  pampa
#90
és a szövetségi politikájuk: kontroll alatt tartott, gyenge kirakatszövetségeseik vannak, a tényleges társadalmi lefedettséggel rendelkező, legalább nagyrészt önálló, valós, megegyezéses partnereket nem kerestek, pedig egyedül nem megy!
szivacs
szivacs 2010. 11. 25. 17:09
Előzmény: #36  ujonc
#89
Aláírtad a visszahívhatóságra és a kötött mandátumra vonatkozó népszavazási kezdeményezést még a választások előtt???
Én igen.
Most már elkéstél.
Akkor kellett volna nem közömbösnek lenni!
szivacs
szivacs 2010. 11. 25. 17:03
Előzmény: #25  pampa
#88
Na itt a gond, hogy legtöbben nem gondolkodnak alternatívákon. Pedig a probléma adott, amit meg kell oldani és ez mindannyiunk problémája (eladósítottság). Ha mi nem keressük a minél többünk számára elfogadható megoldásokat, járható kiutakat és nem tudunk ilyenekben kompromisszumokat kötni egymással, akkor majd választottjaink elintézik nélkülünk a maguk módján, a maguk érdekrendszere szerint, mi meg szidhatjuk őket, hogy mit műveltek velünk már megint!
Hogy is volt az a görög mondás: "Ha a tisztességes emberek nem vesznek részt közösségük ügyeinek intézésében, akkor ne csodálkozzanak, ha egy idő után csupa tisztességtelen fogja intézni ügyeiket!"
szivacs
szivacs 2010. 11. 25. 16:47
Előzmény: törölt hozzászólás
#87
Polkorrekt egy szalonban vagyunk, ugye?
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 16:35
Előzmény: #1  portfolio
#86
Vegyék figyelembe a nyugdíjaknál a szakmunkásképzőt a nőknél,mert keményen dolgoztak azok helyett akik most kígyót, békát kiabálnak az akkori szakmunkás tanulókra. Direkt elengedik őket nyugdíj előtt és hol helyezkedjen el az ember, az árokszélén. Felháborító amit az 55-ben született nőknek kell átélniük. azért csinálták a számításokat így mert egy része eltudna menni nyugdíjba. mi dolgoztunk nem csak iskolába jártunk.
brad09 2010. 11. 25. 15:51
Előzmény: #83  brad09
#85
Vagy lehet, hogy nekik csak a jobb kell :)
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 15:50
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#84
Vagy felakasztanak, vagy lelőnek. A döntés a Te kezedben van?!
brad09 2010. 11. 25. 15:49
Előzmény: #82  Törölt felhasználó
#83
A másféléves fiam Start-számláján van még 100.000 HUF. Esetleg ezt még fel tudom ajánlani az államnak. Aztán jöhet a bal vesém...
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 15:44
Előzmény: #1  Portfolio
#82
"nem államosítunk, van választási lehetőség"

Igaza van. Mint amikor fegyvert fognak a fejünkhöz és a pénzünket követelik. Akkor is van választási lehetőségünk...
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 15:31
Előzmény: #79  ujonc
#81
Erre csak igennel, mert jön a kötél.
Tudod, A nemzeti egység... :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek