Topiknyitó: Portfolio 2010. 11. 25. 13:38

Selmeczi: nem államosítunk, van választási lehetőség  

Ugrás a cikkhez
Selmeczi Gabriella mai sajtótájékoztatóján megerősítette a szerdán ismertetett tényeket, ezek szerint, aki marad a nyugdíjpénztári szektorban, az kiszerződik az állami rendszerből. Aki már dolgozott, az megtarthatja a saját állami jogosultságát,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=5&i=141975
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 15:10
Törölt hozzászólás
#60
buyandhold 2010. 11. 25. 15:08
Előzmény: #47  prmiklos
#59
lehet pont ez a celjuk, kiszerzodni Europabol. Ezt mar regen mondogatjak.

En csak azt nem tudom, meddig tur ez a bamba nep? Kivancsi leszek hol telik be a pohar, ha betelik...
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 15:05
Előzmény: #56  pampa
#58
Igen be lehet, legalábbis egy részét. A korkedvez. nyugdijat pedig visszamenőleg nem, de adott (közeli) időponttól igen
pampa 2010. 11. 25. 15:04
Előzmény: #54  ujonc
#57
Akkor ezekszerint a PÉNZBESZEDÉSRE van rendszerük és az ebből a SAJÁT MŰKÖDÉSÜKRE fordítható részre...
de a visszafizetésre nem DOLGOZTAK ki módot...

pampa 2010. 11. 25. 15:01
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#56
Szerinted az adócslóktól és más bűnözőktől be lehet hajtani a pénzt?
És a korkedvezményes nyugdíjasoknál a visszamenőlegesség ugyanúgy gond lenne ahogyan más területen is problémát okoz.

Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 15:01
Előzmény: #50  prmiklos
#55
Hát Miklós ez k. jó!!
Te kabarészerző vagy titokban , vagy poloskát tettél az irodájába ::)))
ujonc 2010. 11. 25. 14:58
Előzmény: #49  pampa
#54
Nem tudom! Nem hiszem, hogy lenne kidolgozott rendszer! Szerintem átveszik az átlépő emberek utáni egységeket. Attól függően mibe van fektetve. Nem kp. mozgást képzelek el, értékpapír mozgást.
prmiklos 2010. 11. 25. 14:53
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#53
Szerintem az már nekik is sok lenne, de nekem túl sok!
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 14:52
Előzmény: #48  pampa
#52
Ugye Pampa mnyp megtakarítás,és az százmillás adócsaló azért nem ugyanaz a kategória...
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 14:52
Előzmény: #47  prmiklos
#51
Szerinted ez számít nekik, amíg van 9 millió rabszolga?? ugyanmár..
prmiklos 2010. 11. 25. 14:51
#50
Elnök úr!

· Mondjad, Jánosom.

· Lenne rám néhány perce?

· Hát hogyne lenne, Jánosom! Te vagy a mi frakcióvezetőnk, hogy a bánatba ne lenne terád időm!

· Köszönöm, elnök úr!

· Hagyd már ezt az elnökurazást, Jánosom! Szólíts te is úgy, ahogyan a többiek.

· Köszönöm. Szóval, Viktátor...

· Viktátor? Hát ez meg mi a fene, Jánosom?

· Bocsánat, Viktort akartam mondani.

· Na, ki vele Jánosom, mi a pálya?

· A végkielégítések visszamenőleges megadóztatásáról lenne szó.

· Ez jó, Jánosom, nekem is tetszik. Láttad a kommancsok pofáját a parlamenti vita közben? Majd behaltam a röhögéstől, ahogy néztem a savanyú képüket.

· Tényleg nagyon mókás volt. Hanem lenne itt valami.

· Mondjad Jánosom, megoldjuk.

· Tegnap benn voltam az egyik kereskedelmi tévében, ott kérdezte a riporter, hogy miért éppen öt évre visszamenőleg kell a végkielégítések után adót fizetni. Amikor pedig, így a riporter, az első Orbán-kormány távozó miniszterei és államtitkárai is nagy végkielégítéseket vettek föl.

· És te? Mit mondtál annak a firkásznak Jánosom?

· Szó szerint azt, hogy senki nem tiltja meg nekik, hogy ezt visszafizessék. Én azt gondolom, hogy ez lelkiismeret kérdése is alapvetően. És, ezt mondtam a kamerák előtt, meg fogok keresni minden érintettet, és jelzem nekik, hogy a frakció álláspontja szerint ez helyes.

· Nagyon jól mondtad, Jánosom.

· Hát most itt vagyok, Viktor.

· Látom, Jánosom, hogy itt vagy. Elmondanád, hogy miben segíthetek? Tudod, sok a dolgom...

· Amikor 2002-ben távoztál a kormányfői székből...

· … és ellenzékbe került a haza...

· ..akkor te, Viktor, 5 597 000 ezer forintot vettél fel. Ebből 3 525 000 ezret kellene visszaadni.

· Három és fél milliót? Már miért kellene visszaadnom? Az a pénz nekem járt.

· A törvény szerint, Viktor, tényleg járt. A jó erkölcs szerint viszont...

· Tudom, Jánosom, hogy mi a jó erkölcs, a Szijjártó is mindig elmondja a tévében: visszaszerezzük a pofátlanul magas végkielégítéséket. Te, Jánosom, megfigyelted, hogy milyen mulatságosan mondja ezt a Szijjártó? Tőle tudom, hogy két napig gyakorolta a tükör előtt. Először mindig elröhögte magát, de végül sikerült neki. Ügyes fiú a Péter, lehet, valamikor őt nevezem ki utódomnak...De mondd, Jánosom, miről akartál velem beszélni?

· A három és félmillióról, Viktor. Hogy vissza kellene fizetned.

· A Fletó már visszaadta a pénzt? Vagy az a másik... a Bajnai.

· Ők egy forintért voltak miniszterelnökök, Viktor.

· De végkielégítést kaptak!

· Kaptak, de nem vették föl. Továbbutalták valamilyen gyerekeket segítő alapítványnak.

· Na, és azoktól nem lehet ezt a pénzt visszavenni?

· Viktor, nem tetszene az embereknek. Éhes és beteg gyerekektől visszavenni a pénzt...

· Jó, Jánosom, de áruld már el, tulajdonképpen mit akarsz te tőlem?

· Mondtam már, Viktor. Vissza kellene fizetned a 3 és félmilliót. Tudod, a jó erkölcs, amiről mindig papolunk.

· Miből, Jánosom, mondd meg nekem, miből fizessem vissza? Nagy a család, öt gyereket kell eltartani, tavaly Anikóval Mexikóban voltunk.

· Értem, Viktor. Tehát nem fizeted vissza a három és félmilliót?

· Most nézz meg alaposan Jánosom, madár vagyok én? Szőrös a hátam?

· Nem tudom Viktor, még sosem zuhanyoztunk együtt...

· Na, jól van, ezt megbeszéltük, Jánosom. Van még valami?

· Nincs más, Elnök úr. Ennyi lett volna.

· Szólíts csak nyugodtan Viktornak. Tudod, hogy nem szeretem a csendőrpertut.
pampa 2010. 11. 25. 14:51
Előzmény: #43  ujonc
#49
Csak egy kérdést.
Tudod,hogy a MNYP-ak hogyan fognak fizetni és mennyit? Van erre kidolgozott rendszer? Törvényben meghatározták?
pampa 2010. 11. 25. 14:49
Előzmény: #42  Oszo
#48
Akkor te is hasonlót csinálnál mint amit a kormány tesz,csak más réteg lenne a célterület.
prmiklos 2010. 11. 25. 14:48
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#47
Bankszámlához, önkéntes pénztárhoz nem fognak nyúlni, az kivitelezhetetlen, azzal kiírnák (vagy ha jobban tetszik, kiszerződik) magukat (és az országot) Európából.
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 14:47
Előzmény: #42  Oszo
#46
Igazad van Oszo, de az adócsökkentés volt a varázsszó a kampányban, a többi meg macerás. Ahhoz szakértelem kellene.
ujonc 2010. 11. 25. 14:47
Előzmény: #40  cintanyer
#45
A 10% menne a MNYP-be, ha ott maradsz. Ha nem, megy az államiba.
ujonc 2010. 11. 25. 14:45
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#44
"Engem inkább az izgat, hogy mennyi az esély, hogy a bankbetétekhez is hozzányúlnak? "
A tegnapi nap fényében? NAGY!

ujonc 2010. 11. 25. 14:44
Előzmény: #38  pampa
#43
"Nagyon kockázatos mert 19-re húznak lapot...."

Jó! Akkor igazi államférfihez méltóan rakja fel a saját vagyonát erre a "nagyon kockázatos" dologra! Mi neki ebben a kockázat? Hogy esetleg lógó orral elsomfordál és azt mondja, hogy bocs!
Még csak ezt sem tennék meg, ezeket a "szakértőket" ismerve. Olyan propagandát hozna ki belőle, hogy jelen helyzetben ez volt a legjobb lépés! Mekkora nyugdíjat kapnak majd ezek az úrak? Hogyan élnének, ha egy fillért sem kapnának holnaptól? Na ez a nem mindegy!!!
Oszo 2010. 11. 25. 14:43
Előzmény: #25  pampa
#42
Elősször is nem kezdtem volna fedezetlenül adócsökkentésbe!
Másodszor igen, megvonnám a jogtalan rokkant nyugdíjakat, csökkenteném vagy megszűntetném azon volt rendőrök, katonák korengedményes nyugdíját akik irodában töltötték az életüket, lépéseket tennék annak érdekében, hogy az adóhatóság is megtalálja azokat a kiemelt adósokat, akiket évek óta keres, és egy újságíró két nap alatt megtalál stb. Vagyis egyszerüen dolgozni kezdenék!
Törölt felhasználó 2010. 11. 25. 14:42
Törölt hozzászólás
#41

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek