Topiknyitó: Portfolio 2018. 09. 13. 20:08

Sargentini-jelentés: Varsó megvétózza a Magyarországgal szembeni uniós szankciókat  

Ugrás a cikkhez
Lengyelország vétót emel a Magyarországgal szembeni európai uniós szankciók ellen, ha az ügy a Tanács elé kerül - jelentette ki Jacek Czaputowicz lengyel külügyminiszter litván hivatali partnerével csütörtökön Vilniusban
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2019. 02. 12. 12:34
Előzmény: #387  euler
#388
a CEU is tényező az amerikai diplomáciában, az amerikai egyetemek hálózata a "soft power" része, így fogalmazott egy magyar diplomata. csak most épp otthon is megy a sorosozás. de hogy miről tárgyaltak azt nyilván nem fogják az orrunkra kötni, a hivatalos közlemények már régóta nulla hitelességgel bírnak.
euler 2019. 02. 12. 12:30
#387
"...nyolc év alatt halmozódott fel a legtöbb probléma, ami miatt Pompeo most Budapestre kényszerült jönni. Foglaljuk tehát össze, melyek is ezek: 
  • Túl baráti kapcsolatok Moszkvával és Pekinggel, annak minden politikai, gazdasági és titkosszolgálati vonatkozásával együtt.
  • A Védelmi Együttműködési Megállapodás aláírásának megtagadása.
  • Feltűnő tartózkodás attól, hogy a magyar honvédség amerikai fegyvereket szerezzen be.
  • NATO-ban történt bizalomvesztés.
  • Diverzifikáció a földgáz-vásárlásban, az Oroszországtól való függés csökkentése.
  • Az Orbán-kormányt jellemző példátlan korrupció.
  • A demokratikus intézményrendszer lebontása.
  • A civil szervezetek autonómiájának felszámolása orosz módra.

 Egy ideig a lista élén szerepelt a CEU ellehetetlenítése is, de ez láthatóan mára lekerült a washingtoni napirendről. A Trump-kormány első nagy kudarca épp a CEU volt, de csak idő kérdése, hogy a lista többi eleme is a kudarcok gyűjteményét gazdagítsa."
https://arakovacs.wixsite.com/jegyzet/single-post/2019/02/12/Pompeo-kudarca?fbclid=IwAR3bhwuTDlJ97uPqGhCAyzd370y4qFyNIH7WtZCzxBcKtF4oPMSDKZbZP_c
euler 2019. 02. 11. 21:31
#386

Itt van (volt) az amerikai külügyminiszter.
Futólag láttam valamelyik tv-ben, hogy lazán sétál Pesten, fényképeszkedik, háttérben a Parlamenttel.Eszembe jutott, hogy mikor láttam így kis országunk vezetőit ...
Pl. tegnap hogy került be olyan rejtélyes módon miniszterelnökünk a Várkert bazárba.
Aztán elém került egy írás. Tényleg itt tartunk már?
.
"... a vezető beszállt a kármelita kolostor mélyliftjébe, majd beült szolgálati autójába, mely a Vár alatti ALAGUTAK EGYIKÉN 47 MÁSODPERC ALATT ELVITTE A VÁRKERT BAZÁR ALATTI MÉLYGARÁZS páncélajtóval elzárt ki-bejáratához. A Bazár alatti nagy előadóterem már évekkel korábban elkészült, négy méteres betonfödém alatt, lényegében atombiztos bunker. A helyszínt napok óta hermetikusan lezárták, és kutyákkal, detektorokkal, spórakereső műszerekkel biztosították. A vezető biztonságos helyszínre érkezett meg.
Odakinn, a bunker előterében is meghozta a TEK a megfelelő biztonsági intézkedéseket.
A beszéd biodíszletéül szolgáló rendszerhű elit 500 fős közönségét egy állandóan frissített protocolle lista alapján hívták oda. Érkezés szigorúan csak a fekete drapériakordonon nyitva hagyott egyetlen bejáraton keresztül. Ott, a felállított sörsátrak alatt detektoros vizsgálat, röntgen ajtón való áthaladás, a meghívó lézeres ellenőrzése után léphettett be az "elit" a hermetikusan lezárt területre. Idén a veszélyeztetettség olyan magas fokúnak találtatott, ...
stb."
Lovas Zoltán12 órája ·
sanka 2019. 02. 11. 07:45
Előzmény: #384  euler
#385
Utoljára, meddig?
euler 2019. 02. 11. 07:27
Előzmény: #382  PusztaPutyin
#384

Lehet, hogy én beszéltem vele utoljára?
Akkor elmondhatom, hogy én még láttam Lenint.
sanka 2019. 02. 11. 07:23
Előzmény: #381  elemes
#383
A modi kettőt ütött egy csapással?))
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2019. 02. 11. 06:48
Előzmény: #381  elemes
#382
 néha a NER legjobb embereit is érheti baleset.
elemes
elemes 2019. 02. 11. 06:37
Előzmény: #379  euler
#381
uh, itt meg mi történt, míg én az igazhitűek álmát aludtam?
hatosa 2019. 02. 10. 23:43
Törölt hozzászólás
#380
euler 2019. 02. 10. 23:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#379

Csak el szeretnék köszönni.
Remélem jövő héten megkíméled legalább ezt az egy topikot (és szólhatsz 1-2 barátodnak is).
Valószínűleg Pompeo lesz a leggyakoribb téma itt.
hatosa 2019. 02. 10. 23:35
Törölt hozzászólás
#378
hatosa 2019. 02. 10. 23:34
Törölt hozzászólás
#377
euler 2019. 02. 10. 23:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#376
... pedig ha megértetted volna a két hozzászólása utolsó bekezdéseit ... :)
hatosa 2019. 02. 10. 23:32
Törölt hozzászólás
#375
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 02. 10. 23:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#374
“Az UNIOs BARAKK sokkal gazdagabb mint a kádári! Nem is csodálkozom, ha vidámabbak a benne tobzódók.”
 
Név szerint szaros Lőrincz, Orbán Rálehel, Tiborczfiam, Rogán Tóni és Cicília, Takony Árpád stb.
hatosa 2019. 02. 10. 23:26
Törölt hozzászólás
#373
elemes
elemes 2019. 02. 10. 23:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#372
a cementtörténet szomorú, a betonkeverőt sajnáltam mert végigcsinálta az építkezést, a szívemhez nőtt, mindig gondolsan kitakarítottam. de hát akkor már könnyen tudtam venni újat. a vödrök meg úgyis horpadtak voltak már.
.
a csapatot úgy fogadtam fel, hogy a lepattant zsigulival megálltak a ház előtt, hogy nem tudok-e valami munkát, három felnőtt férfi, kezükön látszott hogy tudnak dolgozni. namost kb egy hónapra való munkám volt nekik, szerintem elég jól fizetettem, de ők megelégedtek azzal, amit a lopott használt betonkeverőért és 6-8 zsák lopott cementért kaphattak -- maximum két-három napi bérük. egyszerűen nem tudtam felfogni.
.
szóval kellemetlen emlék. és ezért különösen rossz látni amikor ilyen szélhámosok a nagy dumájukkal egy csomó embert átvernek és meglopnak. és persze, akit a szélhámos becsapott, nehezen ismeri be, hogy hülye volt.
-pny
-pny 2019. 02. 10. 22:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#371
"A programomba nem fér bele a putyinőrület."
.
Ehhez képest egy másik topicban alig pár órája az oroszokat imádtad éppen... Pinokkió effektus?
hatosa 2019. 02. 10. 22:51
Törölt hozzászólás
#370
-pny
-pny 2019. 02. 10. 22:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#369
"Sajnos a putyinőrület engem még nem ért el!"
.
Lásd #357. Saját, 2-3 órával ezelőtt írt hozzászólásodra se emlékszel? Ti valamilyen Fidesz pártközpontbeli fórum trollrobot vagytok?
hatosa 2019. 02. 10. 22:38
Törölt hozzászólás
#368
hatosa 2019. 02. 10. 22:34
Törölt hozzászólás
#367
-pny
-pny 2019. 02. 10. 22:34
Előzmény: #362  signal2
#366
"Ellenben az oroszok legvidámabb barakkja lettünk..."
.
Ahogyan azok voltunk a '60-as évektől '89-ig is.
elemes
elemes 2019. 02. 10. 22:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#365
Tudod kik vagyunk mi az unióban...? Mesélek.
.
Építkeztem, jó rég, 95-96-ban épült fel a ház, már bent laktunk, kb 97 tavaszán felfogadtam egy brigádot, hogy csinálják meg a ház körüli betonjárdát, megegyeztünk a munkadíjban, aztán ha rendben van akkor beszélünk majd a kocsibeállóról, az utcai járdáról és a hátsó kerítés (támfal) betonozásáról is.
.
na elkezdték a munkát, első este mondom nekik, hogy ennél kicsit több cement kéne a betonba, mert fel fog fagyni. ŐŐŐŐK BELERAKTÁK AZ ÖSSZES CEMENTET AMIT MONDTAM. de hát a színén láttam, hogy gyenge a beton (rutinos építkező). erős aggodalommal hagyam ott őket hogy ha kilopják a cement felét, akkor tulajdonképp csinálhatom újra a betonjárdát. Szerencsére nem így történt: másnap estére a brigád sehol nem volt, elvitték az aznapi hat zsák cemenetet, a lapátokat, a vödröket, a talicskát, a betonkeverő gépet és a hosszabbítót.
.
namost orbán viktor kb ugyanezt csinálja: óriási gazdaságfejlesztési lehetőségeket kapott -- de ő ehelyett "carpe diem" ellopta a pénzt. és kb úgy fog járni mint ahogy az én brigádom is. az unió lassabban hozza meg a döntéseit meg valamiért elővigyázatlanabb, meg türelmesebb. de azért mostanra már bevésődött nekik, hogy ez a tetves gazember lop, hazudik, egymás ellen uszítja a tagokat és közben még áruló is mert miközben az uniótól kapja a pénzt, putyin érdekeit szolgálja.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 02. 10. 22:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#364
ha az hogy én röhögök rajtad azt jelenti hogy legvidámabb barakk lettünk, akkor az nem tudom, mennyire pozitív összességében. amúgy Ján Kádárnak is kurvavidám volt a barakkja, amíg igazodtál.
hatosa 2019. 02. 10. 20:06
Törölt hozzászólás
#363
signal2
signal2 2019. 02. 10. 19:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#362
Jó kérdés, hol vannak a menekültek. Én nem látom őket. Ha pedig nincsenek itt, nem tudnak hazamenni innen. 
Ellenben az oroszok legvidámabb barakkja lettünk az EU-ban, kb 10 évvel Orbán ellenkező tartalmú nyilatkozat ellenére.
hatosa 2019. 02. 10. 18:37
Törölt hozzászólás
#361

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek