Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 03. 30. 10:37

SAJTÓ FIGYELEM! MI AZ ÚRISTEN FOLYIK A PHYLAXIA NYRT. CÉGNÉL???  





TISZTELT SAJTÓ KÉPVISELŐI!



Az "Erősödő Phylaxia" fórumban az elkeseredett, a cégban méltatlanul bízó, pénzüket elvesztő részvényesek tényfeltárásaiból rengeteg dolgot megtudhatnak, az alábbiakban néhány részlet:



A Phylaxia Nyrt. elnöke rádióinterjúkban évek óta olyan dogokat állít, olyan pozitív, nyereséges jövőképet fest, melyekkel ellenétes döntéseket hoz a cég testülete. (a mai napig visszahallgathatóak a Gazdasági Rádió honlapján)



Többek között az akvizíciós célpontok nyereségességét ígérték, melyek a mai napig hatalmas veszteségeket okoznak.



Évek óta az állatgyógyászati termékkel kapcsolatos mongol export beinításáról beszélnek, a szerződéskötést megelőző napokban azonban értékesítették az oltóanyag céget. A mai napig is ismeretlen értéken.



Tóth Péter a cég vezetője 13 év óta, melynek során a részvények értékük több mint 95 %-át elvesztették.



A legutóbbi, 200 Ft-os tőkeemelés óta a cég részvényeinek értéke töredékére esett.



Ha valósak ! az apportok értékei, akkor a leányvállalatok értéke (pl. önmagában az Gazdasági Rádió, és az N-Gene Researchban történt 1 mrd. forintos tőkeemelés) többet kell, hogy érjen, mint az egész Holding jelenlegui tőzsdei értéke.



A cég a saját tőke kevesebb mintegy 20 %-án forog a tőzsdén és így is zuhan az árfolyam.



A Napi Gazdaság újságírójának a fórumon közzétett levele alapján, aki olvassa a Napi Gazdaságot, messze elkerüli a céget. ("horror dolgokról" ír)



A KEG Nyrt. részvényeit a Phylaxia a bekerülési érékének törtedék részén értékesítette.



A cég honlapján jelenleg is a nyilvánosságot megtévesztő információ, hogy állatgyógyászati profillal is rendelkezik a cég, hiszen ezt ismeretlen áron értékesítették.



(Legyetek szívesek fórumozók inkább ide írni a másik fórumból, mert azt sokan meg sem nyitják.)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 03. 30. 11:08
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#20

A cég saját tőkéje alapján egy részvény 150 Ft ot ér, az árfolyam 32 Ft.

Nincs Magyarországon egy szerve, amely ezt kivizsgálja?

VAGY SZÁNDÉKOSAN LENYOMJÁK AZ ÁRFOLYAMOT, VAGY NEM VALÓSAK A KIMUTATÁSOK.

MIND A KETTŐ SZABADSÁGVESZTÉSSEL BÜNTETENDŐ BŰNCSELEKMÉNY.

SAJTÓ?

Miguel
Miguel 2011. 03. 30. 11:05
Előzmény: #18  Törölt felhasználó
#19
Remélem leszünk ott páran komplett hülyék!
:)
Törölt felhasználó 2011. 03. 30. 11:03
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#18
Ha el tudok szabadulni akkro elmegyek!
Mondjuk van egy sejtésem, hogy komplett hülyének fognak nézni és azt nem szeretem.
Miguel
Miguel 2011. 03. 30. 11:03
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#17
Nem baj ha mini pakk, csak menj el és ha kell szavazz!!
Én ott leszek!
Darabszámot meg ne írj!!!!!
A tegnapi vásárlások lehettek saját maguk közti átkötések is, ma meg megy vissza az egész!!!!
április 18(29-ig)-ig nem tudhatsz Te se semmi biztosat!!!
Törölt felhasználó 2011. 03. 30. 11:02
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#16

Tóth Péter kijelentései 2008. május:

link

A VALÓSÁGBAN:

(azóta kb. 70 %-ot zuhant az árfolyam, a cég ismét B kategóriás és veszteséges a gazdálkodás, nincs 15 cége a Phylaxia holdingnak, az oltóanyagtermelés leépült, az akvirált cégek nem valószínű hogy nyereségesek, mert 2010-ben a konsz. eredmény több száz millió minusz ... ...)

Tóth Péter:
"Lesznek még új fejlemények a terjeszkedésben - erről a holding struktúra kialakítása kapcsán beszélt a Gazdasági Rádió Üzleti Ebéd című műsorában Dr. Tóth Péter, a Phylaxia Pharma Nyrt. elnök-vezérigazgatója, aki szerint a "kemény átalakulás” eredményeképpen már nem egy területre koncentrál a cég, miután 8-15 vállalatot tervez maga mellé állítani. Tóth Péter azonban kiemelte, hogy az "alaptevékenység soha nem épül le”.

Az átalakulás folyamatát a diófaültetéshez hasonlította, amelynek "több év után lesz meg a gyümölcse”. Nem ígérek 2-300 százalékos árfolyamemelkedést, de kemény munkát igen - fogalmazott. Ugyanakkor a megcélzott „A” kategória környékén megjelennek óriási alapok, ezek hozzák meg a Phylaxiának a nyugodt árfolyamot - tette hozzá, utalva a „bizonytalan kezű kisrészvényesekre”. A Phylaxia-vezér szerint „hosszú távra kell tervezni, az a részvényes, aki megvárja, jól jár”.

Lakásvásárlás akár 0% önerővel, június 30-áig jelentősen csökkentett
egyszeri költséggekkel!
Tóth Péter szerint az alaptevékenységből a mai piaci viszonyok között nem tudna nyereséget termelni, „a marketinghálózat ma még gyenge”, emiatt egy olasz és az első számú hazai állatgyógyászati nagykereskedő céggel fognak együttműködni. A lényeg, hogy a Phylaxia nevet vigyük tovább, az alaptevékenység ne hozzon 2-300 millió forint veszteséget, és mivel az elmúlt időszakban akvirált cégek nyereségesek, a Phylaxia nagyon keményen nyereséges lesz - mondta, ennek időpontjára azonban nem utalt. Tóth szerint a korábbi elhatárolt veszteségek miatt kedvező adózási kép rajzolódik ki a cég előtt.

A részvényopciós programról azt mondta, az költségmegtakarítást jelent a cégnek. Eddig volt egy tiszteletdíjunk, több százezer forint havonta, erről most lemondtunk, de amennyiben a kitűzött célok megvalósulnak, sokkal több pénzt viszünk haza - fogalmazott. "
Törölt felhasználó 2011. 03. 30. 11:01
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
tessék elmenni a közgyűlésre
azért van
Törölt felhasználó 2011. 03. 30. 10:58
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#14
Tudod az itt anagyon nagy baj, hogy nem vagyunk lassan ütöképesek, sokan szeritnem dobták a pakkjukat, el lehet menni kötgyülésre, de lassan az én pakkom is minipakk (72e db)
Lehet a tegnapi bevásárló egy holdinghoz közeli meberke és leszavazza az egészet úgy ahogy van..
Ha egy emberhez/társasághoz ment a tegnapi adag akkor semmi seélyünk, ő itt annyit vett, hogy annyit mi nem tudunk összedobni, plussz gondolom volt is nekik még. Persze tudom nem jó ha eleve vert hadként állunk fel, de elnézve a többi rablócégben történteket (Humet, Genesis) ott azért sokkal nagyobb vagy legalább ekkora átverések voltak. Ott lett valami büntetés?? Postabank milliárdos csalás után mennyit is kapott Princz? Pár millió bírságot? Nincs több kérdésem.. Ezzel nem azt mondom, hogy ne csináljunk semmit, de tudomásul kell venni, hogy itt élünk és ezek a játékszabályok!
Miguel
Miguel 2011. 03. 30. 10:57
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#13
Szép összefoglalása a dolgoknak!
Ezzel+sajáttal+eximbivel meg az elmúlt napok kötéslistájával jövő héten szerdán feljelentést teszek a PSZÁF-nél ismeretlen tettes ellen bennfentes kereskedés gyanúja, részvények árának tisztességtelen befolyásolása miatt.
Javaslom tegyétek minél többen! Nagy valószínűséggel több száz kisbefektető hasonló akciójára lépni fog a PSZÁF
Törölt felhasználó 2011. 03. 30. 10:57
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#12
Nincs ilyen Magyarországon ,hogy kisbefektetők szövetsége?
Törölt felhasználó 2011. 03. 30. 10:56
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#11
"Egy biztos, aki évente az utóbbi 3 évben le akarta felezni a pénzét az elég ha ebbe fektetett...."

Aki meg 3-adolni akart 1 év alatt, a Humetbe tette a pénzét. Amúgy ne feledd, most úgy 32 a Phyl, hogy felszorozták 8-al...

A válságbeli 8 Ft-ja 64-nek felel meg, még ahhoz képest is feleződött. Pont mint a Humet, aminek 12-13 volt válsagbeli alja, most meg 6.

Törölt felhasználó 2011. 03. 30. 10:54
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#10
A napigazdaság cikket be kéne linkelni.
Én pl nem olvastam...
Miket írnak?
Törölt felhasználó 2011. 03. 30. 10:52
Előzmény: #7  sly36
#9

Nem Bábolna a kérdés, te is tudod.
mennyiért adták el a céget pár hete?
Törölt felhasználó 2011. 03. 30. 10:51
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#8
Én nekem nincs már régóta, de azért bennem van az ,hogy akár lehett is volna, mert sok hí amit beharangoztak sokkal kecsegtetőbben hangzottak, mint amit csináltak!És én nem értem ,hogy nincs rá módszer vagy törvény vagy valami ,ami kideríthetné azt ,hogy ténylegesen mi folyik itt a háttérben.És ezt komolya meg lehet csinálni??Ez már nem csak a Phylaxiára, hanem az egész BÉTRE!
sly36
sly36 2011. 03. 30. 10:50
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#7
Bábolna eladási ára nem ismeretlen, Móré több helyen is nyilatkozta, hogy 560 millióért vette:
"mintegy ötszázhatvanmillió forintért megvásárolta a Phylaxia holding takarmánypremixet és állatgyógyszereket előállító bábolnai üzemét"
link
Törölt felhasználó 2011. 03. 30. 10:50
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Törölt felhasználó 2011. 03. 30. 10:50
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
Én legutóbb 19en vettem,azt dobtam felszorzás után 110 lörül nem kis bukóban. Lassan megint 19 lesz,szép teljesítmény,na ezért kell megszavazni a tényleges életfogytot!
bronz 2011. 03. 30. 10:49
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#4
Ha valaki még többet akart veszíteni, akkor KEG-et vett.
Törölt felhasználó 2011. 03. 30. 10:48
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Törölt felhasználó 2011. 03. 30. 10:46
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Egy biztos, aki évente az utóbbi 3 évben le akarta felezni a pénzét az elég ha ebbe fektetett....

Topik gazda

outsider2
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek