Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Placi82 2020. 09. 06. 11:07
Előzmény: #120  Wisonka
#121
Röviden a problémát. Nem az a legnagyobb baj, hogy felmentek az árak, (az is), hanem hogy magas áron a szart akarják odaadni, nem jó minőséget, kapsz  sok pénzért. És ez üzletileg tarthatatlan állapot. Vevő nem vesz, így az eladó nem ad el. Legalábbis itt ahol én lakom ezt látom. Tulajdonképpen ez egy olyan játék ki bírja tovább idegekkel, és anyagiakkal. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 11:09
Törölt hozzászólás
#122
Placi82 2020. 09. 06. 11:34
#123
Úgy látom atjottek a minuszolok a másik topikbol, akik bevasaroltak lakaskból hitelel a nyakunkon, és most remegnek hogy nehogy essenek az árak, mert borul az üzleti terv, és úgy gondolják, hogy befolyasolhatjak az árakat, hogy védik a vedhetetlen. Mi itt csak a személyes, meglatasunkat beszéljük meg, egyedi elethelyzettel. Please ncsed és társai ezt a saját!!!  lakás, ház vásárlók forumanak, hadjatok meg nekünk. :))) 
valoigaz 2020. 09. 06. 11:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#124

Szerintem is a kivárás a legjobb most, de nem márciusig hanem bő egy évig.
A törlesztési moratórium lejárta után, úgy fognak dőlni be a hitelek mint a dominók, annyi eladó lakás lesz itt ár alatt, hogy mindenki válogathat kedvére.
Az emberek felelőtlenek, amit nem kellett törlesztésre költeniük azt a plusz jövedelmet is felélték.
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 11:53
Előzmény: #124  valoigaz
#125
Azt, hogy be fog-e dőlni nem tudom. Azt sem, hogy meredek összeomlás lesz-e.
Általában azért a ingatlanpaic nem szokott olyan hevesen mozogni, mint a pénzügyi piacok, igaz cserében a bear piaca elnyúlik időben.
Én inkább több éves áresésre számítok, először a panelek, aztán a téglalakások, és végül a családi házak.
Azt azért tegyük hozzá, hogy a befolyásoló tényező itt a kormány. Vagyis nem mindegy hogy mit találnak ki a buborék fenntartására. Mert valljuk be, amikor piacmanipulálásra kerül sor, akkor ők némi tapasztalati előnnyel rendelkeznek. :)
Azt ők is tudják, hogy maradásuk feltétele a pörgő ingatlanpiac.
Miért mondom ezt? Egyrészt a vagyon illúziója miatt, mert milyen gazdagnak tűnik az ember, ha azt látja, hogy az övéhez hasonló házakat 100 milláért hirdetnek. Egyből elkezd költekezni... De van ennél praktikusabb oka: a gazdasági hátország jó része az építőiparra és a beruházási szektorra épült rá. Amikor a pajtásoknál elapad a zsé, akkor hamar jönnek a puccsisták...
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 11:55
Törölt hozzászólás
#126
Placi82 2020. 09. 06. 12:09
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#127
Ezt tökéletesen megfogalmaztad!! Abszolút így van! Főleg az illúzió része, ha azt hiszed, hogy a házad 100 misiit ér akkor a gazdag ember illúziójaba ringatva a veszik fel a hitelt, és irány Maldív, és egyéb fogyasztas:)) És Matolcsy célja a hitelek duplazasa, hisz az előző is milyen jól sült el(2009):)) . De a gazdaságunk így is tulfutott, száll el a kgtshiany,. Szerinted tovább akarják nyomni a gázt a lejtőn a kormányunk, megérezve a bajt, vagy most visszafogjak a további stimulalast.? 
Placi82 2020. 09. 06. 12:12
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#128
Sarkalatos kérdés, hogy a moratóriumot fennmarad e jövőre? Mert ha igen az szerintem egy durva morál hazard lenne. 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 06. 12:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#129
ide azok írnak, akik saját célra vennének ingatlant. 
valoigaz 2020. 09. 06. 12:17
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#130

Meglátjuk. A lufi ki fog pukkadni, jelzi ezt a forint hatalmas értékvesztése is, na meg az, hogy az összes eu. ország közül a magyar gdp. esett szinte a legnagyobbat, csak a spanyolok előztek.. tettük ezt európa-bajnok inflációval, úgyhogy így még csúnyább az a 13.6%.. pedig mindenki a magyarok teljesítményét irigyelte az egész eu-ban.
Szerintem az egész lakástámogatási rendszerük szar, és ez egy kurva nagyot fog durranni amikor összeomlik.
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 12:24
Törölt hozzászólás
#131
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 12:33
Előzmény: #127  Placi82
#132
Csapdahelyzetben vannak. Ha nem stimulálnak, a választás könnyen elúszhat.
Ha stimulálnak, akkor néhány hedge fund rááll a forintra, és kész egy valutaválság. Ha én Soros lennék, akkor most kezdenék el telefonálgatni a hedge fundomba...
Vagy éppen ha költségvetési stimulussal próbálkoznak, meg az állampapír hozamok fognak emelkedni előbb utóbb és máris kész egy adósságválság.
Az, hogy mindenáron húzzák a víruskezelési lépéseket azt jelzi, hogy nagyon feszesnek érzik a húrt. Bármi áron el kell érniük, hogy működjön a gazdaság, még komoly emberáldozatok árán is. Mit gondolsz miért most lépték meg az index beszántását?
Na de szerintem térjünk vissza az ingatlan témához.
Placi82 2020. 09. 06. 12:45
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#133
Nagyon is az ingatlan témához kapcsolódik amiről beszélünk!! Mert egy tartós 400 as eur is befolyásolja az ingatlanpiacot, és egy kamat emelés is! Csak más iranyba
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 13:08
Törölt hozzászólás
#134
Placi82 2020. 09. 06. 13:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#135
Csak ehhez kellet egy nemzetközi konjunktúra, ami akkor szerencsésen bekovetkezett! Es ha most nem lesz?? 
Törölt felhasználó 2020. 09. 06. 13:29
Törölt hozzászólás
#136
Tésztavirág 2020. 09. 06. 16:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#137
Persze, a 2008-as válság magában nem borította volna a teljes ingatlanpiacot itthon, csak bizonyos szegmenseket, ha nem lett volna devizahitelezés és a CHF aranylövése, illetve az arra adott kormányzati reakció, lásd végtörlesztés fix árfolyamon. Főleg ez utóbbi indította meg nagy arányban a kényszerlikvidálást és a hatalmas méretű túlkínálat kialakulását, ami az árak igazi szakadásához vezetett. 
Ha lesz 2021 elejére vakcina, akkor a rövidtávú lakáskiadás visszaesése okozta sokkot hamar ki fogja heverni a piac, amennyiben az önkormányzatok nem tartanak majd be olyan nagyon (Balatonon nem fognak, Budapesten inkább jobban). Az építkezés eszméletlen magas ára és az újépítésű csökkenő kínálata és kereslete a használt felé hajtja a piacot.
Én sajnos végül ezért bántam meg rettenetesen hogy elb@sztam a házvásárlást most, mert csak az utcán sétálva látszik az én célterületemen, hogy milyen ingatlanok kerülhetnek majdan piacra. Nem jobbak mint a maradó túlárazott, beragadt kínálat. Rémes állapotban van a meglévő magyar ingatlanállomány. Egyszerűen tragédia.
Hosszabb távon majd az alapkamat emelése, és azon keresztül a hitelfelvételi lehetőségek szűkülése okozhat keresletcsökkenést, de az valószínűleg nem most lesz. 
Placi82 2020. 09. 06. 17:32
Előzmény: #137  Tésztavirág
#138
Moratórium vége, hidd el jobban borithatja a piacot, mint gondolnád. Vannak bankos ismerőseim, például a nővérem. :).  Minden a kormányon múlik, ha lesz még egy ilyen agyament támogatási rendszer, ami az építési valallkozokon és a spekulansokon kívül nem volt jó senkinek. Holnap hoznak egy döntést, hogy a babavaro 20 millió, minden ugrik meg 10 milliot:)). De ha már nem nyúl bele, a kormány, akkor lesz kinalat szépen. Már én se idegeskedem. 
gyula1971
gyula1971 2020. 09. 06. 17:39
Előzmény: #137  Tésztavirág
#139

Sajnos 2008-at megelőző 4-5 év,ami felpörgette a deviza hitelezést,ez komoly szabályozói és banki hibákat hozott magával. nem tudtak mindenkit kimenteni,kivéve az Önkormányzatokat, 100 milliárdba került ez 2011-ben az Államnak.
Önkormányzatok devizahitelét milyen árfolyamon vette át az Államadósság kezelő,hogy váltották át?
berlini
berlini 2020. 09. 06. 20:56
Előzmény: #113  Placi82
#140
80 milliós hitellel budaőrsön?
Ne haragudj de ez kamu.
Tudod mekkora jövedelem tartozik ehhez?
És ebből a havi milliós fizetésből nem tudnak spórolni?
Megint kamu.
Jó a topic.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek