Topiknyitó: Törölt felhasználó 2007. 03. 23. 10:54

Richter topik  

Egy kis reménysugár:-)



Az elemzők hosszabb távon vonzónak tartják a Richtert, ezért ajánlásukat felhalmozásra módosították. A célárfolyamot viszont a korábbi 47 580 forintról 46 310-ra rontották, azzal párhuzamosan, hogy a belföldi értékesítési előrejelzéseiket is lejjebb vitték.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gyula1971
gyula1971 2026. 02. 23. 11:48
#176760
-VG-Technikai:-Richter – erőgyűjtés egy újabb menethez?.-A Richter árfolyama a február eleji felpattanást követően pihenőt vett. Az MACD indikátor eladási jelzés közelében jár, ami rövid távon oldalazó vagy enyhén csökkenő pályát valószínűsít. A 11 600 forintos támasz alatti zárás lefelé nyithat teret, míg a 11 820 forint feletti kitörés esetén visszatérhet a pozitív technikai folytatás. Ha a dollár erősödése vagy a forint erővesztése megtörténik, akkor a gyógyszergyári részvény számára egyértelműen a további emelkedésnek lehet tere. A gyógyszerszektor nemzetközi szinten defenzív jellegű maradhat, de a hazai papír esetében egyelőre nem látható erős katalizátor. A következő két hét inkább a konszolidációról, semmint az impulzív mozgásról szólhat.
A pesti tőzsdének is kulcsfontosságú a jegybank keddi lépése - Világgazdaság
Törölt felhasználó 2026. 02. 23. 10:17
Előzmény: #176758  kovko
#176759
Azért veszik, mert olcsó.
kovko
kovko 2026. 02. 23. 09:43
#176758
Most az USA általános vám 15%-ra emelése miatt veszik? :)
BDIKO839 2026. 02. 23. 09:30
#176757
R: 11840
Csevszq 2026. 02. 23. 09:10
#176756
Gondolom a 100% USA vám itt is eltörlődik és csökken 15%ra? 
ferugio 2026. 02. 23. 07:10
Előzmény: #176754  Spiller
#176755
Másként látom….
A cariprazim cariprazimot valamikor 2000 körül fedezte fon a Richter és most hoz évi 4-5mrd USD bevételt. Az abbvie gyakorlatilag ebből el! Mármint az ilyen ígéretes projekteket felfuttat az USA-ban. 
Jó lenne ha minél több ilyen lenne a richternek is!
Spiller 2026. 02. 23. 01:25
Előzmény: #176752  ferugio
#176754
10ev qrva sok...foleg mire gyogyszer lesz. Gondolod jofejsegbol valasztották richtert?  10ev alatt kijöhet 10 jobb megoldás. Ezek az idok mar nem ezekről szólnak.
Spiller 2026. 02. 23. 01:21
Előzmény: #176749  severian
#176753
A karmara vigyazz. 
ferugio 2026. 02. 22. 22:16
Előzmény: #176751  gyula1971
#176752
Érdekesség hogy ez a svájci cég egy start Up (kb 10 orvost tömörít). Ugyanakkor felfedeztek egy molekulát amiért a nagy cégek (abbvie, Bayern, stb…) sorban álltak de Ők választottak végül a Richtert, aki ezzel rengeteg munkát “vett”. Viszont ha kb 10 év múlva készítmény lesz a molekulabol akkor royaltit fizetnek majd a svájci cégnek (kb úgy mint most az abbvie fizet a richternek) es a profit jelentős része a Richteré lesz!
gyula1971
gyula1971 2026. 02. 22. 20:19
Előzmény: #176750  gyula1971
#176751
-A hét eseményei között megemlítették, hogy a Richter kutatási együttműködési és opciós megállapodást kötött a svájci FimmCyte-tal. Az Equilor elemzői szerint a megállapodás illeszkedik a Richter stratégiájába a női betegségek piacán, és ezzel bővítheti endometriózis portfólióját. Értékelésük szerint a megállapodás rövid távú pénzügyi hatása minimális, azonban értékes opciós jogot biztosít a magyar gyógyszergyártónak egy ígéretes készítmény globális forgalmazására.-
https://www.penzcentrum.hu/megtakaritas/20260222/jo-lora-tett-aki-ebbe-a-magyar-papirba-fektetett-a-heten-elkepeszto-ami-a-budapesti-ertektozsden-tort
severian 2026. 02. 20. 21:28
Előzmény: #176744  palotai4
#176749
Pénteken pozit zárnak. Redneck Trump lehet megtámadja Iránt. Imádkozom hogy igazak legyenek a feltételezések a rossz egészségi állapotáról és visszamenjen a sárba még idén. 
Atak 2026. 02. 20. 19:14
#176748
De hiányzott ez az öntés a végére.Szinte már kezdtünk tőle elszokni.
Tujafa 2026. 02. 20. 17:49
Előzmény: #176744  palotai4
#176747
Biztos "szuper" a jelentés. Az is csoda hogy idáig feljött és tartotta magát.
Norbert99 2026. 02. 20. 17:44
Előzmény: #176744  palotai4
#176746
Szerintem Richter Turbo Long 52 certi kiütése miatt volt.
Csevszq 2026. 02. 20. 17:23
#176745
Az összes blue meg lett öntve
palotai4 2026. 02. 20. 16:59
#176744
Hát ez az öntés meg mi lehetett?
Freeshark 2026. 02. 20. 13:45
Előzmény: #176742  Törölt felhasználó
#176743
Tehát egészen biztosan meglesz hiszen nem omlik össze.
Törölt felhasználó 2026. 02. 20. 13:10
Előzmény: #176737  Freeshark
#176742
Ha a magyar gazdaság addig nem omlik össze, akkor szelvényvágásig meg kell hogy legyen. 
ddani77 2026. 02. 20. 11:12
Előzmény: #176740  Atak
#176741
Szerintem most nem a cég számai mozgatják az árfolyamot. Gyorsjelentéstől sem várok semmi kiugrót. Ebbe most beültek nagyobb szereplők, amíg ők bíznak benne, felfelé van az irány.
Atak 2026. 02. 20. 11:04
Előzmény: #176737  Freeshark
#176740
Sztem,ha jövőhéten jó lesz a gyorsjelentés,átvisszük a 12ezret!Első körben 12500-ig mehet,de lehet elszáguld 13ezerig is.
gyula1971
gyula1971 2026. 02. 20. 10:59
Előzmény: #176738  Adito
#176739
Jó napot! -2 új certi jött-TL-ból, de egyikből sem vett senki!
Nem is csoda a múlbeli volatilitások miatt!
Ilyenkor ha 0-a forgalom akkor a kibocsátó erste sem vásárol a papírból?
Nincs is benne forgalom ma, péntek van.
Adito 2026. 02. 20. 09:18
Előzmény: #176736  Adito
#176738
megjött a forgalom, 11800 és kint van az új certi (bár még nincs vele tranzakció)
Freeshark 2026. 02. 20. 09:17
Előzmény: #176732  lukskypoker
#176737
A 12k ellenállás áttörése tavasszal reális?
Adito 2026. 02. 20. 09:08
#176736
Ny: 11720, R:11750, forgalom nincs
mega70 2026. 02. 19. 14:58
#176735
R11820 
gyula1971
gyula1971 2026. 02. 19. 10:40
#176734
Jó napot! Nem kéne nagyon megpiszkálni a kitépéshez. Nincs eddig még forgalma.
bpp 2026. 02. 19. 09:46
#176733
simply wall street (IBKR-bol nyulva):
.
https://ibb.co/39BnjvpK
.
https://ibb.co/wZCh7dZM
lukskypoker
lukskypoker 2026. 02. 19. 09:39
#176732
10 óráig bele kellene harapni a 11900-be.
Aztán majd eldől.
r. 11860
ATH szagú
:))
kovko
kovko 2026. 02. 18. 20:43
#176731
A felmérhetetlen erő és csak a csúcs, ahogy csúcsokat dönt, lesz bőr a pofán a TS24-hez is, aztán előbb-utóbb csak lecsuknak valakit.
gyula1971
gyula1971 2026. 02. 18. 20:39
Előzmény: #176729  gyula1971
#176730
-Rácz Balázs, az MBH Bank szenior tőkepiaci elemzője a hazai részvénypiac két Prémium kategóriás tőzsdei társaságának kilátásairól összegezte véleményét a február végén esedékes gyorsjelentések előtt. Mind a Richter, mind a Masterplast részvényei továbbra is jó befektetési lehetőséget jelenthetnek, utóbbi esetében modell frissítés is várható a tényszámok publikálását követően.-
Új lendületet kaphat a Richter és a Masterplast szárnyalása? | Trend FM
gyula1971
gyula1971 2026. 02. 18. 17:38
Előzmény: #176728  csak-csaba
#176729
Nem túl magas -közepes forgalmú nap volt-végére felhúzással.
csak-csaba 2026. 02. 18. 17:08
#176728
Z: 11.820, nem rossz ez
mega70 2026. 02. 18. 15:41
Előzmény: #176725  Donqatto
#176727
tudom, akkor vásároltam (nem értem mit akartál ezzel mondani?)
Atak 2026. 02. 18. 15:36
Előzmény: #176724  mega70
#176726
Itt minden forint emelkedésért nagyon meg kell küzdeni.Ha a 12ezret átvisszük akkor fog begyorsulni sztem.
Donqatto
Donqatto 2026. 02. 18. 15:32
Előzmény: #176724  mega70
#176725
Nemrég még 9500 körül volt :D
mega70 2026. 02. 18. 15:20
Előzmény: #176723  mega70
#176724
r11820 (nagyon nehezen emelkedik, de hátha meglesz a11900)
mega70 2026. 02. 18. 14:27
#176723
r 11800
gyula1971
gyula1971 2026. 02. 18. 13:05
Előzmény: #176721  gyula1971
#176722
-Érkezik:-EBRCHTL51
Kötési árKorlát árTőkeáttétel
10 385.0000 HUF10 885.0000 HUF8.4444
AlaptermékTípusIránySzorzó / RateRollover
RICHTERTurbo certifikátLong1.0000nincs
KibocsátóISINBÉT bevezetésLejáratUtolsó ker. nap
Erste Group AGAT0000A3SG872026-02-202222-02-212222-02-20
gyula1971
gyula1971 2026. 02. 18. 13:02
Előzmény: #176720  gyula1971
#176721
-TL-23 kifogyóban,ma 64 millió ft a forgalma eddig és a TL-38 is fogy.
gyula1971
gyula1971 2026. 02. 18. 11:19
Előzmény: #176719  gyula1971
#176720
Nők százmilliói szabadulhatnak meg a fájdalomtól: endometriózis elleni gyógyszert fejleszt a Richter.
-2026. február 18. 11:17
https://mfor.hu/cikkek/vallalatok/nok-szazmillioi-szabadulhatnak-meg-a-fajdalomtol-endometriozis-elleni-gyogyszert-fejleszt-a-richter.html?fbclid=IwY2xjawQ
gyula1971
gyula1971 2026. 02. 18. 11:02
#176719
-Jó napot! Jöttek í jó hírek-hát következő 12 hónapban pöröghetnek fel igazán, potenciálisan új pályára állítva a Richtert.-Irány 14K lehet meglepetés egy év múlva.
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2026. 02. 18. 10:39
#176718
ERSTE:
A Richter kutatási együttműködési megállapodást kötött a FimmCyte-tal
A Richter stratégiai kutatási együttműködési és opciós licencmegállapodást írt alá a svájci FimmCyte biotechnológiai vállalattal. Az együttműködés célja a FimmCyte úttörőnek számító, „FMC2” jelű antitestjének közös fejlesztése az endometriózis kezelésére.A megállapodás értelmében a felek közös kutatás-fejlesztési tevékenységet folytatnak, amelyek célja az FMC2 antitestének klinikai fejlesztési fázisba történő juttatása. Az FMC2 egy potenciálisan betegségmódosító hatású antitest, ami az első, az endometriózis okát kezelő terápia lehet. A felek teljes körűen megtárgyaltak és véglegesítettek egy kizárólagos és globális licencmegállapodást, mely az antitest jövőbeni fejlesztésére és forgalombahozatalára irányul. A licencmegállapodás automatikusan hatályba lép, amennyiben a Richter a humán klinikai vizsgálatok megkezdését megelőzően bármely időpontban él kizárólagos opciós jogával.A FimmCyte jogosult lesz fejlesztési és kereskedelmi mérföldkő-fizetésekre, valamint a nettó értékesítésből származó, előre meghatározott mérsékelt jogdíjakra, az előre egyeztetett licencszerződés keretein belül.Figyelembe véve az FMC2 projekt viszonylag korai preklinikai szakaszát, a vállalat nem közölt pénzügyi részleteket az ügyletről. Számos potenciális akadály leküzdése szükséges (és a leendő termék legjobb esetben csak a következő évtized közepén léphet a piacra), így gyakorlatilag lehetetlen felmérni a Richter értékeléséhez való hozzájárulását. Mindazonáltal a hírt pozitívnak tekintjük, mivel bizonyítja a Richter következetes erőfeszítéseit, hogy megszilárdítsa pozícióját a női egészségügyi piacon.
Adito 2026. 02. 18. 09:30
#176717
Ny: 11680, R 11690
gemes.bp 2026. 02. 17. 14:43
Előzmény: #176714  kovko
#176715
Akkor ezért tart itt az árfolyam!
kovko
kovko 2026. 02. 17. 14:19
Előzmény: #176712  Uco1989
#176714
Szia, éppen az évértékelőn mondta el a főni, hogy átlag évi 1000mrd-ot szedtek be banki, energetikai és kereskedelmi közvetítőkön keresztül a magyaroktól az utóbbi 15 évben még a teljes adórendszeren felül, amiben eleve olyan világrekord dolgok vannak bevétel oldalon, mint a felfoghatatlan mértékű EU támogatás, ami sosem lesz többet. A világrekord 31,5% áfa (27+4,5) se semmi és akkor ezekkel a rekordbevételekkel együtt sikerült összehozni a legnagyobb költségvetési hiányt úgy, hogy arányosan kevesebbet költöttek EÜ-re és oktatásra, mint korábban. Persze rekord inflával. 
Szóval kétlem, hogy amikor szembe jön a matek érdekelni fog bárkit, hogy kinek mi a pártállása és a gazdasági szerkezet garantáltan hozza a matekot újra és újra. Az szembe fog jönni. A szerkezetváltással meg úgy vagyok, hogy hiszem, ha látom. Semmi jelét nem látom. 
Nem vagyok politológus, de most ha beveszik a buliba a Mi Hazánkat, mert tegyük fel meglesz nekik az 5% és elég sok szavazatot szerez a Tisza ahhoz, hogy be kelljen őket venni az megint egy új költséghely az adófizetőknek. Újabb éhes szájak. 
Ha tessék-lássék többet költenek egy kicsivel a rendőrségre miattuk, az a gazdaságszerkezetnek az olyan, mint halottnak a csók. 
Az én nézőpontomból van a gazdaságszerkezet és vannak a lózungok. Évek óta rendkívüli jogrend van, amiben kb. teljesen mindegy milyen színű bohócok milyen lózungokat kiabálnak az Országházban. Ha van egy frakciófegyelem, ami a rendkívüli állapotot végtelenítve hosszabbítja meg pláne mindegy. 
Értem, hogy majd biztosan bejut most a Tisza is, de most annak mi köze a gazdaságszerkezethez, ha elkezdenek ők is napirend szerint kiabálni? Röviden a kormányváltást azt lecarom, a gazdaságszerkezet váltás meg nem látszik. 
Egyelőre úgy vagyok vele, hogy leszavazok a kutyákra, mint legutóbb, hátha picit megkeverik a szamócát és inkább ők, mint az árpádsávos (vagy bármilyen sávos) gyűlölködés, de nem fogok az utcán tapsolni egyiknek sem. Szóval nekem aztán jónak mondod. Forradalmat napirend szerint szerintem nem lehet csinálni. Aki meg elhiszi, hogy a rendszerváltást azt majd most azért lehet itt szavazólappal, mert most van itt valami, ami '89-ben nem volt... az szegény menthetetlen optimista. Szerintem.
Törölt felhasználó 2026. 02. 17. 12:48
Előzmény: #176712  Uco1989
#176713
Nagyszerű, profi és hiánypótló a piaci elemzésed. Van esetleg egy bővített verzió, ahol konkrét számokkal alátámasztod a részvényárfolyamok és a kormányváltó hangulat közötti korrelációt? 
Uco1989 2026. 02. 17. 12:02
Előzmény: #176711  kovko
#176712
Sziasztok az azért remélem mindenki látja,hogy a kormányváltás közeledtével zuhannak a kormány közeli vállalatok,és céges papírok...Hajrá Tisza Párt,hajrá magyar emberek
kovko
kovko 2026. 02. 17. 10:24
Előzmény: #176708  Adito
#176711
BUX 133k=>123k, és ezalatt is van, aki vette a Ricsit történelmi maxon, tavaly meg a kutyának sem kellett sokkal olcsóbban sem. 
Kemény ez a BÉT. 
gyula1971
gyula1971 2026. 02. 17. 10:22
#176710
-Jó napot! Private Banking friss:-Richter.-A 11 875 lehet egy fontos ellenállás, eddig nem tudta ezt áttörni, és a túlvettség miatt már a trendszerűség is kezd megállni, így további longoknak csak korrekció után jönne el az ideje. Erős támasz csak a 10 625 környékén várná.Ellenállások: 11 875; 12 188; 12 500.
Támaszok: 10 625; 10 313; 10 000; 9688;  9065; 8750.
Adito 2026. 02. 17. 10:21
Előzmény: #176708  Adito
#176709
11650, a forgalom az átlag másfélszerese (561 m)
Adito 2026. 02. 17. 09:50
Előzmény: #176707  Adito
#176708
11630, kb egyedüliként zöld a BÉT-en
Adito 2026. 02. 17. 09:26
#176707
Ny: 11600, min: 11510, R: 11600 forgalom 204 m, kicsivel az átlag felett
eredmeny 2026. 02. 17. 08:10
#176706
Kiváncsi vagyok-- a tegnapi értékalapú elemzés után-- a grafikonon hogy állunk és talán még fontosabb az merre milyen ütemben tartunk.
Köszönöm a segítséget.
Jocek 2026. 02. 16. 19:14
#176704
eredmeny 2026. 02. 16. 16:32
#176703
Sorry nem ide tartozó téma, de az OTP single ( OTP mobil bróker rendszere) kissé furcsán mutatja az árfolyamcsökkenéseket a grafikonon, olyan mintha emelkedne.
Semmit nem állitottam át illetve be, de aki ebben hasznos tanácsot ad annak ezer köszönet jár!
gyula1971
gyula1971 2026. 02. 16. 16:27
#176702
-Erste:-A február eleji erőteljes felpattanás után lassabb fokozatra kapcsolt a Richter. Egy héttel ezelőtt még új történelmi csúcsra menetelt, de itt már túlvetté vált. A lendület alábbhagyott, és oldalazásra váltott az árfolyam. Az MACD indikátor hamarosan lefelé fordulhat, ami eladási jelzést hozhat, de ez egyelőre még nem történt meg.Támasz és ellenállás szintek
1. támasz2. támasz1. ellenállás
11.58011.26011.820
eredmeny 2026. 02. 16. 16:10
Előzmény: #176700  Adito
#176701
Ami a forgalmat illetve USA piacok zárva, részben ez lehet a magyarázata az alacsonyabb forgalomnak.

Topik gazda

kyra
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek