Topiknyitó: Portfolio 2018. 05. 30. 13:44

Részletezték a radikális nyugdíjjavaslatot: két részbõl állna a nyugdíj  

Ugrás a cikkhez
Botos Katalin közgazdász, a gyerekszámtól függõ nyugdíjrendszer szószólója adott interjút a növekedés.hu portálnak. Szerinte a gyermekek által a társadalom számára hajtott hasznot is figyelembe kellene venni a nyugdíjrendszer
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 31. 17:00
Előzmény: #113  pampa
#161
Neked agyadra ment a pártpolitika és az ellenzékfóbia.
Kb. százezerre teszem azoknak a számát, akik odáig süllyedtek, hogy beléptek valamelyik pártba.
A nők nem úgy szülnek, ahogy abba a pártok beleugatnak.
Van valami mélyebb oka, hogy családügyileg nem örülsz a kétharmadnak?
A megoldás pofonegyszerű pártpolitikai szempontból. Orbán doktornak csak ki kell adnia az ukázt, direktívát, kérést, parancsot, óhajt, sóhajt a híveinek: szüljetek gyerekeket!
És akkor a kétharmad jól túlszülné az egyharmadot. Annyira, hogy pár ciklus alatt az egyharmad el is tűnne.
Van egy szavazás, ahol a fülkékben választunk.
És van egy másik szavazás, amikor az életünkben szavazunk a döntéseinkkel. Például azzal, hogy vállalunk-e gyereket vagy még egy gyereket.
A politikusok hajlamosak csak a négyévenként leadott ikszeinket összeszámlálni. Pedig hosszú távon azok a lényeges szavazások, amikor a tetteinkkel és a döntéseinkkel szavazunk.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 31. 15:56
Előzmény: #158  signal2
#160

Régebben nem volt divat a szerelmi házasság sem. A család sokkal inkább gazdasági szövetség volt.
Ha megnézed a fonákját, akkor kiderül az is, hogy a válásokat megsínyli a gyerek is.
Van olyan élettapasztalat, amit más kárán is megtanulhatunk. 
Íme egy bölcsesség: "Ha mindazt elnéztem volna az első férjemnek, amit a másodiknak elnéztem, akkor még mindig az első férjemmel élnék."
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 31. 15:48
#159
Ha király lennék és népesedési gondokat tapasztalnék a tartományomban és ilyeneket hallanék : "Ne szülj rabot, te szűz! anya Ne szoptass csecsemőt!...", akkor erősen elgondolkodnék, hogy vajon Edwardnak látszom-e vagy Edward vagyok-e.
http://magyar-irodalom.elte.hu/sulinet/igyjo/setup/portrek/arany/wales.htm
signal2
signal2 2018. 05. 31. 15:46
Előzmény: #157  Dehogynincs
#158
Régebben pontosan a társadalmi elvárás és vélelmezett harag miatt maradtak meg emberek az amúgy romlott házasságban. Nem tudom, az mennyire jó egy gyereknek. Félrelépő, veszekedő szülők, nyomott hangulat, nem egységes elvek a gyereknevelésben, stb.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 31. 15:41
Előzmény: #156  signal2
#157
Díjazom, a nyelvi leleményt: adódik.
Már puhul az állításod.
Nem állítottam, hogy minden  egyedülálló anya felelőtlenül vállalt gyereket.
Voltam olyan orvosnő esküvőjén, akinek a férje az esküvő után lett gyógyíthatatlan beteg és végül nem élte túl a tüdőátültetést. Végül hozzáment egy másik özvegyhez.
Az biztos, hogy nemzedékekkel ezelőtt lényegesen kevesebben váltak el és sokkal többet használtak efféle megbélyegző szavakat: leányanya, vadházasság, vénlány, aggszűz, zabigyerek, angyalcsinálás.
signal2
signal2 2018. 05. 31. 15:28
Előzmény: #155  Dehogynincs
#156
Sok olyan szituáció adódik, amikor a család minden tagjának az a legjobb, ha a szülők külön utakon folytatják. Ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy felelőtlenül vállaltak gyereket.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 31. 15:23
Előzmény: #141  signal2
#155

Díjazom a nyelvi leleményt. A felelőtlenségre, az átgondolatlanságra remek szó a sodródás.
Van aki nem irányítja az eseményeket, hanem csak történik vele mindenféle dolog.
Mondjuk, egy kicsit nem figyel oda és máris születik egy gyereke.
Akkor nem is azt kell ösztönözni, hogy a nők szüljenek, hanem azt, hogy minél többen sodródjanak.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 31. 15:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#154

Kitaláltam rá egy szót: véleménycsere.
Véleményt cseréltek és most mindkettejüket meggyőzték a másik érvei és már mindkettő a másik véleményét hangoztatja és védi.
-pny
-pny 2018. 05. 31. 12:07
Előzmény: #152  Peterbond
#153
Orbánék a 2010-es Jobbik programot hajtják végre (a lineáris adó az egyetlen kivétel). Hajmeresztő az egyezés, érdemes visszanézni, minden a szerint történik (még a lózungok is visszaköszönnek, az orosz imádat is szerepelt ott).
Peterbond 2018. 05. 31. 11:57
Előzmény: #142  pampa
#152
Ugye tudod hogy rz pl az LMP es a Jobbik programjanak resze volt amit pontosan TE is ezerrel fikaztal akkor mert a fidesz ugy adta elo hogy megszuntetnek a CSOK ot.
ts3 2018. 05. 31. 11:33
Előzmény: #142  pampa
#151
A végén úgy is stadion lesz belőle, a magyar meg ki fog halni orbány segítségével.
PusztaPutyin 2018. 05. 31. 11:21
Törölt hozzászólás
#150
Törölt felhasználó 2018. 05. 31. 10:52
Törölt hozzászólás
#149
signal2
signal2 2018. 05. 31. 10:50
Előzmény: #145  pampa
#148
Ja, tehát egy gyerek 3 - 10 éves korában a médiából tanul és tájékozódik? Én úgy gondolom, ez 99%-ban a szülő felelőssége.
signal2
signal2 2018. 05. 31. 10:49
Előzmény: #146  pampa
#147
" jelképes összegért kapnák használatra"
.
Pont ez a szociális bérlakás...
pampa 2018. 05. 31. 10:46
Előzmény: #143  signal2
#146
ÉN nem BÉRLAKÁSRÓL írtam.
.
Ezeket jelképes összegért kapnák használatra azok akik min. 4 gyermeket nevelnek és megfelelnek a feltételeknek.
pampa 2018. 05. 31. 10:44
Előzmény: #140  signal2
#145
és valóban az egyént helyezi középpontba csak éppen nem a családdal, hanem az állammal szemben."
.
Értelmezés kérdése..
.
A tizen éves gyermekeknek nem az "állammal" van konfliktusuk hanem a szülőkkel!
.
.ha nem engeded meg akkor 18 éves koromban úgy is megcsinálom....
csak addig parancsolgathatsz, kényszeríthetsz......
azután úgy is elmegyek X-Y-Z után Párizsba,Londonba,Madridba....stb....
Nem érdekel, hogy mi lesz nagyival, tatával, veled,apával.......csak az érdekel, hogy nekem mi a jó....stb....
.
Ezt a gondolkodásmódot szívják magukba a médiából....
csendben 2018. 05. 31. 10:44
Előzmény: #142  pampa
#144
"Működésképtelen elképzelése bárkinek lehet".Te sem vagy kivétel....
signal2
signal2 2018. 05. 31. 10:40
Előzmény: #142  pampa
#143
Ja, az összes ellenzéki párt programjában szerepel az állami bérlakásprogram. A fidesz az árak emelkedésében érdekelt, mivel sokuk érdekelt benne. 2011-2016 között a kb. 50 ezer budapesti önkormányzati lakás felét értékesítették. A kérdés, hogy kiknek és mennyiért...
pampa 2018. 05. 31. 10:35
Előzmény: #139  pampa
#142
Lehetne a gyermekvállalást lakhatással is ösztönözni.
.
Azokban a térségekben ahol megnövekedett a munkaerő igény lakásokat,házakat kellene építeni.
Átadni a családoknak jelképes összegért használtra.
4 vagy több gyermek vállalásakor.
min. feltétel hogy a HÁZASPÁROK legalább középiskolai végzettséggel és 3 év munkaviszonnyal rendelkezzenek. Felsőfokú végzettség esetén elég 1 év munkaviszony is.
Bérleti díj a forgalomba lévő "legkisebb" bankjegy összege.
Akár lakópark kivitelben is készülhetnének bekerítve.
 Helyben kialakítható egy "központi" gyermekfelügyelet. Iskolabusz, stb...
.
Lehetne ötletelni ezen a területen is.
signal2
signal2 2018. 05. 31. 10:33
Előzmény: #117  Dehogynincs
#141
Ez esetben szerintem helyes a logika, azaz azokra van tekintettel a rendszer, akik belesodródtak abba, hogy egyedül kénytelenek nevelni a gyermeküket. Tény, hogy ez kihasználható egy látszat-válással.
signal2
signal2 2018. 05. 31. 10:30
Előzmény: #116  pampa
#140
Ezek valóban "libbant" gondolatok, ugyanis olyan liberalista írást, amely az egyént a család elé helyezik, nem nagyon találni. A liberalizmus jelent politikai, kulturális, vallási szabadságot, és valóban az egyént helyezi középpontba csak éppen nem a családdal, hanem az állammal szemben.
.
Amiről írsz, az inkább az individualizmus. Viszont az nem úgy működik, hogy vaklaki kitalálja, hogy individualista lesz, és akkor azután csak magárra koncentrál, hanem az emberi agy úgymond jutalmazási rendszere működik úgy, hogy az egyre szélesebb körű önszórakoztatási lehetőségeket preferálja a tevékenységek által felszabadult boldogság-hormonom által, így kvázi a biológia tereli arrafelé az embereket, hogy elforduljanak a hagyományos családmodelltől. Ennek persze kiváltó oka valóban a fogyasztási és szórakozási lehetőségek bővülése, és relatív olcsóbbodása.
.
Olyan jelentős politikai irányzatot azonban nem ismerek Európában, amelyik vissza szeretné fogni az egyéb fogyasztási, szórakozási, vagy utazási lehetőségeit azért, hogy inkább a családra koncentrálhasson. Sok esetben ráadásul éppen a szülők viszik bele gyerekeiket már egészen fiatalon a mértéktelen fogyasztásba, amelyről később már valóban nehéz lemondani. Nehéz manapság nem elkényeztetni egy gyereket. Pedig azzal pont afelé visszük, hogy neki már kisebb kedve legyen gyereket vállalni.
.
Érdekesen alakulnak a dolgok, amelynek sok tényezője van. De ezt célzottan és kizárólag a liberalizmusra fogni is elég érdekes.
pampa 2018. 05. 31. 09:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#139
Nem azt írtam, hogy + költség nélkül!  :)
Arra utaltam, hogy a második gyermek már használhat nagyon sok mindent ami az elsőtől megmaradt.
Ahogyan az is könnyebbség, hogy már lesz "rutinjuk" nem kell minden folyamatot újból "saját bőrön" kitanulni.
csendben 2018. 05. 31. 09:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#138
Szerintem nem! Azoktól,akik nehéz körülmények között is vállaják a gyereknevelést,nem fogod hallani,hogy makkora áldozatot haznak... Ez csak annak tűnik "áldozatnak", akiknek a szemléletével és nem az anyagi helyzetével van baj...Remélem,így mér megérted,hogy mekkora a különbség pampa és az én álláspontom között? (ha nem,az nem az én bajom) 
PusztaPutyin 2018. 05. 31. 09:42
Törölt hozzászólás
#137
csendben 2018. 05. 31. 09:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#136
Remélem,nem rám gondoltál,mint  "kolléga" ... Mert ha így lenne,akkor több dolgot is nagyon benéztél! :-)
settevoltesette 2018. 05. 31. 09:13
Törölt hozzászólás
#135
PusztaPutyin 2018. 05. 31. 09:02
Törölt hozzászólás
#134
pampa 2018. 05. 31. 08:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#133
Nem tudom hol hallottam, de nagyon ott van!
.
" Az unoka az ajándék azért mert ANYA voltál " 
PusztaPutyin 2018. 05. 31. 08:53
Törölt hozzászólás
#132
pampa 2018. 05. 31. 08:49
Előzmény: #129  csendben
#131
ha zavar az "áldozat" cseréld "lemondásra".
pampa 2018. 05. 31. 08:48
Előzmény: #128  Sarpac
#130
Szerintem összesen több mint 1 millió.
csendben 2018. 05. 31. 08:46
Előzmény: #122  pampa
#129
Te használtad az "áldozat" kifejezést és nem én!Tehát Te szerinted áldozat a gyereknevelés....
Sarpac
Sarpac 2018. 05. 31. 08:42
Előzmény: #118  pampa
#128
Meg 4x-eződött! Nagyjából 800 000 kisebbségi van már a keleti országrészben.
pampa 2018. 05. 31. 08:35
Előzmény: #124  Dehogynincs
#127
Az a társadalmi réteg ugyanúgy reagál a változásra mint a többségi.
Némi időcsúszással!
Már a most 14-18 év közöttiek is csak max 1 gyermekben gondolkodnak!
PusztaPutyin 2018. 05. 31. 08:32
Törölt hozzászólás
#126
pampa 2018. 05. 31. 08:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#125
Nincs megoldás a problémára.... Az 1etlen jó megoldás, az állami nyugdíj rendszer megszüntetése, és 100% Piaci alapokon történő újraszervezése."
.
Ezt írom az elejétől!!!!!
Erre pedig egyedül 1990-ben lett volna lehetőség, akkor még volt rá fedezet !
Helyette az akkori politikusok mindent "elprivatizáltak" és kifizették munkanélküli segélyként meg emelt nyugdíjként....
.
"Megetették" az emberekkel a "jövőjüket" és megalapozták azt a helyzetet amiben most élünk!
Ebből pedig már nincsen kiút!
.
( az ukránokkal épp most csinálják ugyanezt)
.
szvsz
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 31. 08:29
Előzmény: #118  pampa
#124

Ez nem számítás, hanem tény.
Azon valóban lehet vitatkozni, hogy mennyire érvényes az a feltevés, hogy a következő harminc évben is megduplázódik a számuk, de ha magasabb a termékenységi rátájuk és korábban és többet szülnek, akkor megduplázódás nélkül is túlszülnek minket. Másfélszeres vagy akár 1.1-es szorzó mellett is.
Igénytelen, iskolázatlan gyerekből többet lehet vállalni.
PusztaPutyin 2018. 05. 31. 08:28
Törölt hozzászólás
#123
pampa 2018. 05. 31. 08:27
Előzmény: #119  csendben
#122
Attól függ nálad mi számít "áldozatnak"......
.
Nincsen sörözés a haverokkal....
Vége a du. nyugodt tv sorozatnézésnek....
.
A mai fiataloknál ez már "áldozat" ha erről le kell mondaniuk....
pampa 2018. 05. 31. 08:25
Előzmény: #115  csendben
#121
Amennyiben a szülők nem akarnak hiányozni a munkahelyről a nagyszülők már bátrabban megtehetik.
.
Kicsi régió!
Az egész Dunántúl...a Duna-Tisza köze több  része....
.
Már van munka, a munkaerő a hiánycikk.
Törölt felhasználó 2018. 05. 31. 08:24
Törölt hozzászólás
#120
csendben 2018. 05. 31. 08:21
Előzmény: #116  pampa
#119
"áldozatot követel a szülőktől": akinek "ÁLDOZAT" a gyereknevelés.az ne szűljön gyereket!
pampa 2018. 05. 31. 08:19
Előzmény: #114  Dehogynincs
#118
Egyszerűen túlszülnek minket. Az elmúlt harminc évben megkétszereződött a cigányság létszáma. "
.
Rossz a számításod!
Már  az előző beszélgetésnél is kiderült, hogy ez nem valósulhat meg.
Népesség fogyás mellett nem duplázódhat egy része a népességnek.
Arról nem beszélve, hogy egy főleg segélyből élő csoportról beszélünk.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 31. 08:18
#117
Az egyedülálló szülők gyermekei magasabb "családi" pótlékot kapnak.
Ha valaki elválik vagy úgy szül, hogy meg se házasodott, azt a családellenes támogatási rendszer jutalmazza.
Másokkal fizettetik meg azt, ha valaki átgondolatlanul vagy felelőtlenül vállalkozott szülésre és amit talán már meg is bánt.
pampa 2018. 05. 31. 08:15
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#116
Ahol szétszóródtak a gyermekek ott ez gondot jelent.
Így ezt nekik, mármint a szülőknek kell megoldani saját erőből.
Megoldható, de ez még több áldozatot követel a szülőktől! 
A szomszédomban így nevelnek több gyermeket.
.
.Itt jön a képbe a "libbant" eszme  gyöngyszemei......
.
Valósítsd meg önmagadat!
Csak te számítasz!
Ne törődjél semmivel, ha 1000-2000 km-re tudod megélni az álmodat indulj, hátra se nézz!
Nem a család, te vagy a fontos!
.
stb.....
.
Csodálkozunk, hogy fogy Európa "bennszülött" népessége?.
.
Az 1900 és 1945 után betelepülő népcsoportoknál nincsen ilyen gond. Ők nem fogynak ,ők növekednek....de nem is vallják ezeket az "eszméket" !
.
.Minden nagy történelmi birodalomnak vége szakadt ahol az "erkölcs" "tisztesség" "etika" "összefogás" helyett az önös érdek került előtérbe.
.
.Csak a CSALÁD mint alapegységre épített jövő az életképes megoldás! 
Ott nem az EGYÉN érdeke hanem a család érdeke az első számú szempont.
Lehet ezt vitatni, de az idő ezt igazolja vissza.
.
.szvsz
csendben 2018. 05. 31. 08:09
Előzmény: #86  pampa
#115
"megoldás a nagyszülőkkel együtt lakni vagy nagyon közel": tényleg?Akkor talán meg kellene nézni,hogy egy 6-14 éves gyerek nagyszülei sacc/kb milyen idősek lehetnek. Nagy valószínűséggel még aktív kereső korúak! Ezzel mit is oldottál meg?      "Szakmunkás férj és bet. munkás feleség brt. 600K BP-től nem  nagy távolságra lévő régióban!": az ország egész területéhez mérten ez egy roppant kicsi régió! A minimálbéresek száma ezzel pont fordítottan arányos....
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 31. 08:09
Előzmény: #113  pampa
#114
Hogy kerülök az előzményekbe? A választási esélyeket nem taglaltam.
Épp lényegét nem látod a hozzászólásomnak, a megoldatlan és megoldhatatlan cigánykérdést.
Egyszerűen túlszülnek minket. Az elmúlt harminc évben megkétszereződött a cigányság létszáma.
Most azt várod a pártoktól, hogy fölsorakozzanak a fidesz-lungodrom szövetség mellé?
Miért kívánatos az, hogy 5 ciklus múlva még jobban elcigányosodjék az ország?
Ha azzal mérjük az országban az elégedettséget, hogy kik szaporodnak, akkor azt látjuk ciklusoktól függetlenül, hogy a cigányoknak  és a mélyszegényeknek kedvez leginkább ez a katyvasz, amiben élünk.
pampa 2018. 05. 31. 07:56
Előzmény: #110  Dehogynincs
#113
Látod ez a topik is megmutatja,hogy miért szerepel úgy az ellenzék a választásokon....mint ahogy.....
.
Ennek egy olyan ügynek kell lennie minden országban ami mögé felsorakozik minden párt!
Ebből nem szabad pártpolitikát csinálni!
Mit látunk?
Az ellenzékhez köthető fiatal női aktivisták azzal kampányoltak már évekkel ezelőtt is, hogy 
ŐK NEM SZÜLNEK ENNEK A KORMÁNYNAK
.
Mintha annak szülnének.... nem a KORMÁNYNAK szülik a gyermekeket hanem maguknak, az ORSZÁGNAK!
A most meg nem születő gyermekekből kb.5 ciklus múlva lesz olyan felnőtt aki már bontogatja a szárnyát.
Ki tudja előre,hogy akkor milyen kormányunk lesz? 
Na ugye.......
Ahogyan akkor mi csinál, ha veszít a FIDESZ jön a csoda ellenzéki összeborulás....ők megszülik a gyermekeket....és a következő választást bukja a kormány és újra jön Orbán?
.
Visszaküldik?
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 17:39
Előzmény: #110  Dehogynincs
#112
Jó jó Még jó,hogy munkahelyhez kötik.. Gyerektámogatást..
Olyan illiberális országban élünk, amelyiket még a migránsok is csak tranzitországnak tekintenek.
 tekintenének..::)))::)))
-Dehát azonnal nem hívják be Őket.. Görögbe pár országot tudnék sorolni milyen
 sajátos körülmények között élnek!!
exmnbs1 2018. 05. 30. 17:26
Előzmény: #107  HPeter76
#111
Pl eladja a lakását és él abból egy otthonban
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 30. 17:20
Előzmény: #90  pampa
#110
"de NINCSEN más megoldás mint az, hogy bármivel ösztönzik a gyermekvállalást!"A cigányoknál nem kell különösebben ösztönözni a gyerekvállalást. Bővítetten újratermelődik a mélyszegény és iskolázatlan réteg. Harminc évenként megduplázódik a számuk.
Az előző két "elmúltnyolcévben" meg éppen azok mentek el nyugatra, akiknek maradniuk kellett volna.
Olyan illiberális országban élünk, amelyiket még a migránsok is csak tranzitországnak tekintenek.
-pny
-pny 2018. 05. 30. 17:17
Előzmény: #90  pampa
#109
Pampa, már kérdeztem, de neked hány gyereked van?
exmnbs1 2018. 05. 30. 17:13
Előzmény: #107  HPeter76
#108
Ami eddig is volt?
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 17:12
#107
Na tényleg nehéz vízekre eveztünk mi lesz azzal aki teljesen(gyerek nélkül) magára marad...
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 17:05
Előzmény: #104  exmnbs1
#106
mondjuk ez nem rossz felfogás épp most megy nyugdíba(annak minden megszerzett év jó jön) De jó lett volna az a Szülőtartás HISZEN ALIG VAN/lesz MEG 23 éve!! -Istenem jó volt  szülőkön lógni!!!
exmnbs1 2018. 05. 30. 17:02
Előzmény: #86  pampa
#105
Szerintem pedig ne mással pl nagyszülőkkel neveltessék a gyerekeiket.
exmnbs1 2018. 05. 30. 16:57
Előzmény: #93  signal2
#104
Én meg ismerek olyan korkedvezményeseket, akiknek nincs is unokájuk, illetve messze él
Eddig az volt hogy szülőtartást kaphat akinek van gyereke
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 30. 16:57
#103
A javaslat használja a család fogalmát. Két szülő, közös gyerek és gyerekek.
Ezzel szemben a gyakorlatban a családok fele szétmegy és vagy csonka családdá töpörödik vagy beolvad egy másik csonka családba.
Környezetemben ilyen esetek is vannak és egyáltalán nem ritkák:
- élettársi kapcsolat, kettő ... négy közös gyerekkel (több előfordulás)
- elvált anya fölnevelte a gyerekét, az alkoholista apa nem sokat segített, de leginkább csak elrettentő példának volt alkalmas (több előfordulás)
- anya három gyerekkel, mindhárom gyereknek más az apja
- házastársaknak nem lehet gyerekük, örökbe fogadtak (több előfordulás)
A honi családok jó része egyáltalán nem olyan, amilyennek a kereszténydemokrácia keresztényei látni szeretnék őket. Ha végignézünk azokon a padsorokon, amelyekben a magukat most kereszténydemokratáknak valló illiberális képviselők ülnek, akkor tele vannak elvált és újraházasodott díszpéldányokkal.
Van olyan kormányfő, aki újra nősült; van olyan kormányfő, akit vert az apja; van olyan jegybankelnök, akinek a családja elvesztette a család jellegét; vannak olyanok, akinek a családjai tele vannak féltestvérekkel.
A család jó modell. De nem feltétlenül írja le a valóságot. Még jó közelítéssel sem.
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 16:57
Előzmény: #101  HPeter76
#102
Mivel csak Ő dolgozik nyúgdíj kedvezmény még meg is állhat nála.. jó ezt nem tudom pontosan!!!
Ez képes még azt is elintézni!!!::))::))))
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 16:54
Előzmény: #100  HPeter76
#101
-mondtam is neki ÉLETEDBE NEM KAPTÁL ILYEN LEHETŐSÉGET..
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 16:48
#100
Haveromnak 3 gyerek a MÁV-nál(szép adóleírás)  aztán mekkora kétszínű (balos volt aztán Jobbiknál kötött ki)
Teljesen meg van keveredve a nép..::)))
Törölt felhasználó 2018. 05. 30. 16:46
Előzmény: #98  signal2
#99
Teljesen egyetértek. Elmúltam hatvan, de még nem vagyok nyugdíjas.
Egyetlen dolog miatt tudok néha segíteni, teljesen kötetlen munkaidőben dolgozok.
Ha nem így lenne semmit nem tudnék segíteni, hiába is akarok:((
signal2
signal2 2018. 05. 30. 16:44
Előzmény: #97  signal2
#98
Még kiegészítve: a dédnagyszülők már, a nagyszülők még nem tudnak érdemben segíteni.
signal2
signal2 2018. 05. 30. 16:43
Előzmény: #93  signal2
#97
Ez a probléma abból következik, hogy 1) kitolódik a nyugdíjkorhatár 65 évre, 2) kitolódik a gyerekvállalási kor 30 év körülre, míg egy generációval korábban még 25 körül volt. A kettő együtt azt adja, hogy átlagosan egy most 30 éves korában gyereket vállaló pár szülei 55 év körüliek, és még 10 évig dolgoznak, így usque 10 évig probléma a gyerekek napi szintű utaztatása, illetve a nyári elhelyezése.
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 16:42
Előzmény: #90  pampa
#96
Valahogy így, vagány az ember nem éli azt meg legalább is remélem(ezért lenézzék).. Persze nagyon vagánykodnak:
 Nekem CSALÁD AZ ELSŐ,MA EZ A SZOLGEN PESTEN IS)-aztán nem is Fideszes rengeteg csavar van ebbe is!!
Vortex 2018. 05. 30. 16:40
#95
Hetente egy este áramszünet és lesz gyerek :)
Törölt felhasználó 2018. 05. 30. 16:39
Előzmény: #92  pampa
#94
"Nem a rokonság, csak az a nagyszülő(K) aki ezt megérti!"
És melyik gyerekéhez, ha azok nem egy helyre költöztek?
Vagy ingázzanak a nagyszülők munka mellett?
Megírnád hány unokád van? Csak azért kérdezem hogy honnan a sok tapasztalat?
Nekem 2 van.
signal2
signal2 2018. 05. 30. 16:37
Előzmény: #86  pampa
#93
Nálunk speciel probléma, hogy az összes nagyszülő dolgozik még, nem is keveset, és nem is közel. 
pampa 2018. 05. 30. 16:37
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#92
Nem a rokonság, csak az a nagyszülő(K) aki ezt megérti!
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 16:36
#91
Nemzetünk ""csalogánya"" a Gyerekcsinálás nem kell ezt LEÍRNI MÉG!!
pampa 2018. 05. 30. 16:35
Előzmény: #80  Törölt felhasználó
#90
TÁRSADALOMRÓL  csak akkor beszéljél, ha születnek gyermekek!
.
Nem csak abban merül ki a "kötelezettséged" hogy befizeted az adókat és ezért a TÁRSADALOM majd gondoz öregkorodban....
.
Lehet ezt nem érteni és bírálni ezért a FIDESZ-t.....de NINCSEN más megoldás mint az, hogy bármivel ösztönzik a gyermekvállalást!
.
Amennyiben ezt hátrányos megkülönböztetés árán lehet elérni....akkor úgy kell!
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 16:34
Előzmény: #86  pampa
#89
Rám meg haragszik, nem is átkoztam egyáltalán,, (CSENDIKÉT)
Törölt felhasználó 2018. 05. 30. 16:34
Előzmény: #86  pampa
#88
"pl. megoldás a nagyszülőkkel együtt lakni vagy nagyon közel."
.
.
"Költözni kell a munka után!"
Most akkor melyik legyen?
Vagy költözzön a "teljes rokonság" ?
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 16:31
Előzmény: #85  HPeter76
#87
Nagyon is TUDJÁK RÓLUNK...
pampa 2018. 05. 30. 16:31
Előzmény: #78  csendben
#86
Ez az a "kényelem" amiről írtam!
pl. megoldás a nagyszülőkkel együtt lakni vagy nagyon közel.
.
Minden megoldva amit felsoroltál.
.
A min. bér pedig már nem kifogás!
.
Költözni kell a munka után!
Szakmunkás férj és bet. munkás feleség brt. 600K BP-től nem  nagy távolságra lévő régióban!
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 16:29
Előzmény: #84  HPeter76
#85
Na az a helyzet magyarság intenditás ERŐS..(még egyenlőre, azt nem szeretnék megbontani)
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 16:26
Előzmény: #81  Törölt felhasználó
#84
áhhhhhhh Gyerek-gyerek Majd az lesz a vége nem fogadol be ""Idegen"" gyerkőcöt Ezt és ezt az államot támogatod
 mert,hát ők reprodukálják a Migránsokat..Na oda jutunk eladják még a gyermektartást is másoknak
 Na ez lesz csak a nagy mútatvány!!
settevoltesette 2018. 05. 30. 16:24
Törölt hozzászólás
#83
sanka 2018. 05. 30. 16:23
Előzmény: #71  pampa
#82
Ja, ahol elfér egy, ott miért ne férne el akár 10 is, hehe!:))
Törölt felhasználó 2018. 05. 30. 16:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#81
van fehér macska és van fekete,az állatoknál és keverednek,van az embernél is ilyen és azok is keverednek,akkor ök is állatok?
Törölt felhasználó 2018. 05. 30. 16:19
Előzmény: #66  pampa
#80
és aki más gyerekét neveli fel pl., mert lett egy-két három gyerek papíron, de nem foglalkozik vele, a másik ember neveli fel.
Egyáltalán nem "vékony réteg" ismerek pl. aki egész életében szteroidot szed.
Meglepődnél ezen a "vékony" rétegen. A gyerekek "előállítása" a FIDESZ beteg elképzelése a társadalomról és egyébként sérti az emberi méltóságot, mert  hátrányosan különböztet meg, de hát ezt már megszoktuk.
Eljön szépen a pillanat amikor ledől a kártyavár és úgy érzem közel vagyunk.
A fidesz újfasiszta párt.
settevoltesette 2018. 05. 30. 16:18
Törölt hozzászólás
#79
csendben 2018. 05. 30. 16:18
Előzmény: #71  pampa
#78
Látom, egyke gyerek vagy...Mert ahogy én látom,a családban 2 gyereket nevelő szülők,azt se tudják,mikor-,hova tegyék a srácokt: először nem volt bölcsi,csak a város túlsó végén.Aztán egyik bölcsibe,másik suliba (ezzel délután különóra,szakkör,korrepetálás).Szünidóben tábort megfizetni nem tudnak (3 hónapra!). Úgyhogy ne osztd az észt,hanem nézz szét a családok között.... Az se lenne rossz,ha azt megmondanád,hogy minimál bérből (+ lakáshitel!) hogy lehet 3 gyereket felnevelni (segélyek nélkül!)....
settevoltesette 2018. 05. 30. 16:17
Törölt hozzászólás
#77
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 16:15
Előzmény: #72  csendben
#76
-mért céloztam volna erre.. Te dolgod kit támogatol.. Nálam magyarok az elsők..
settevoltesette 2018. 05. 30. 16:13
Törölt hozzászólás
#75
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 16:12
Előzmény: #70  HPeter76
#74
100X jobban támogatom a  Honi gyerekeket mintsem akit ide küldenének!!!
Majd,ha HOLLANDIÁBAN ÉLEK.. egyenlőre még ez a hazám..
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 05. 30. 16:10
Előzmény: #71  pampa
#73
Ezt komolyan kérdezed?
csendben 2018. 05. 30. 16:08
Előzmény: #64  HPeter76
#72
 (((nem vagyok én fasiszta..meg rasszista se..::)))Ha ezzel arra célzol.hogy én az vagyok,akkor nagyon gyorsan kikerülhetsz a topikból...Nagyon gondold meg,hogy mit csinálsz!Legközelebb a modiknak írok.
pampa 2018. 05. 30. 16:07
Előzmény: #67  csendben
#71
Ez tipikusan az a magyarázat amit a "kényelmet" szerető emberek használnak!
.
Ahol felnevelnek egy gyermeket arra a családra miért ró extra terhet egy második esetleg 3 gyermek felnevelése?
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 16:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#70
Édesek vagytok, megbocsátotok ÉN NAGYON SZERETEM A GYEREKEIMET.. Na meg annak is a gyyerekeit
 szóval minden magyar gyereket..
Törölt felhasználó 2018. 05. 30. 16:06
Előzmény: #66  pampa
#69
"A többség esetében pusztán "kényelmi" kérdés, hogy nem vállal vagy pedig csak egy esetleg kettő gyermeket."
És azt mivel magyarázod, hogy a külföldre költöző magyarok. lényegesen több gyereket vállalnak, mint akik itt maradnak??
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 16:04
Előzmény: #64  HPeter76
#68
Liberalisták megint fordítva ülnek a lóra..
Ennek nem szabadna kérdésnek lenni!!
Olyan természetes,mint a nap! :):)
csendben 2018. 05. 30. 16:03
Előzmény: #66  pampa
#67
"A többség esetében pusztán "kényelmi" kérdés, hogy nem vállal vagy pedig csak egy esetleg kettő gyermeket."Vagy csak egyszerűen annyit szül,amennyit fel tud nevelni (és nem a segélyből!)...Ezek aztán a felelőtlen,bűnös emberek!
pampa 2018. 05. 30. 16:01
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#66
Valaki keresi,de sohasem találja meg azt akitől születhetne gyermeke, valakinek van párja, de nem születhet gyermeke, vagy olyan örökletes betegsége van, amellyel nagyon nagy kockázatot kellene vállalni. "
.
,
Ez a réteg eléggé vékony.
.
A többség esetében pusztán "kényelmi" kérdés, hogy nem vállal vagy pedig csak egy esetleg kettő gyermeket.
settevoltesette 2018. 05. 30. 16:01
Törölt hozzászólás
#65
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 16:01
Előzmény: #62  csendben
#64
tudom, vagy támogatos a Gyerek Szaporulatott, vagy beimportálod!!ELŐBBIT SZÍVESEBBEN VÁLASZTOM
 Magamfajtákból.. Persze két véglet van... (((nem vagyok én fasiszta..meg rasszista se..::)))
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 15:58
#63
Mindenki ember az is aki természetes okok miatt nem tud szülni!!!
csendben 2018. 05. 30. 15:57
Előzmény: #50  HPeter76
#62
"Na na ez  Te fajtád,,,:::)))) "Tudd,hogy mit beszélsz!!!
HPeter76
HPeter76 2018. 05. 30. 15:56
Előzmény: #60  HPeter76
#61
Persze,hogy HIÁNYZIK A TÖBBGYEREKES MODEL ETTŐL NINCS IS RACIONÁLISABB LÉPÉS..

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek