Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 03:48
Előzmény: #13959  Törölt felhasználó
#13960
az idő zavar, nem kétlem, fog ez hármassal is kezdődni, az nem tetszene, ha fél évig kéne itt parkoltatnom a pénzem emiatt az 50 százalék miatt

részemről ennyit erről még sok is volt
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 03:44
Előzmény: #13958  Törölt felhasználó
#13959
megsértődöttek borigatására és nagypályások beszállására gyanakszom,ennyit a fejvállról.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 03:40
Előzmény: #13957  stoky
#13958
jól van szerintem meg mutyizás megy, óccsón megkapták egyesek, néhányan felháborodtak, kiszálltak, néhányan meg be,
pénz zsebbe, portéka "jó" áron eladva, aztán hajrá, lehet keresni
1700? na és? ott is veszek, még jól is fog hangzani, 2150-en kiszórni megérte
kik veszik ezt ennyire? ekkora mennyiségtől már 800-nak kéne lennie....
az FHB is elkelt... ezt is eladták
én meg megveszem, most kb annyiért átlag, mint az önkori adta,aztán belecsüccs
a cég él, létezik, termel, nem is akárhogy, ezt kivételesen megnéztem, csak a hulló kések okán érdekelt ....

stoky 2007. 10. 16. 02:19
Előzmény: #13956  Törölt felhasználó
#13957
ravaszabb - inkább óvatosabb
én magamnak hiszek. egyébiránt meg nem a céget szidtam ...
arra megyek amerre a piac.. nyugisan nem kapkodva. idő van
látod a mol 26100 vételi jelzés milyen szépen ült.. zárásra (és nem lent) ...aznap bele is vettem a napi tetőn 27100 - stop 28e..
azt mondod semmi haszna?
meglehet .. de idegileg jó érzés most a váralkozás. izgalmas dolog
mert tudom mi az végig ülni egy nagy bukót
mint sokan mások is.. és sajnálok másokat.

na joccakát-
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 01:59
Előzmény: #13955  stoky
#13956
"nem tudom hol az alja.. szintek vannak, jelzések... ennyi... ezt se tudod... "
erről beszélek , ezekről a hsz-eidben rejlő értékekről.......a szememben nem vagy különb gazdi és klónjainál, csak épp ravaszabbul adod elő .....semmi haszna

stoky 2007. 10. 16. 01:51
Előzmény: #13953  Törölt felhasználó
#13955
nem tudom hol az alja.. szintek vannak, jelzések... ennyi... ezt se tudod... D
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 01:41
Előzmény: #13951  stoky
#13954
Szemir, aludjunk, holnap már vidámabb napok jöhetnek.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 01:39
Előzmény: #13952  Törölt felhasználó
#13953
"midkettőben tickre találat, " ?
utólag...stoky ne bőszíts már .....
mondod hol az alja most a rábának, vagy hagyjuk? vagy majd miután a vak is látja beírod, hogy megmondtad?

hogy lesz ez a műsor? :D
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 01:36
Előzmény: #13950  Törölt felhasználó
#13952
pplast ? :)) ott olyan kevés a tétel, hogy még szégyenszemre tán én is le bírnám szövegelni az árfolyamot a menelküljetek és társai csatakiáltással....
stoky 2007. 10. 16. 01:36
Előzmény: #13949  Törölt felhasználó
#13951
midkettőben tickre találat,
"öreg" tőzsdések
üdvözöl Arsen Lupin
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 01:33
Előzmény: #13948  Törölt felhasználó
#13950
Ja , és budapesti a másik, az újabb Rábáról szóló totyikban. Az nagyon jó, profin összefoglalta, elismerésem, le a kalappal.
Ha megfeszülök sem tudtam volna fele ilyen értelmesen és jól leírni sem.
Az ilyeneket, és ehhez hasonlókat hiányolom erről a fórumról de egyre jobban, kedves fórumtársam, hogy értsd is pontosan, mire is gondolok, amikor üres fecsegésnek vélem a hsz-eid zömét, de leginkább azt, hogy miért is zavar ez..... azért, mert ezt ellensúlyozandó viszont egyre kevesebb értékes hsz-t találok ezen a fórumon.

Őszinte híved.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 01:30
Előzmény: #13948  Törölt felhasználó
#13949
Stoki az rsi-boy _:-) Beírásaival mélybe küldte a pplastot mint cameron a titanicot... _.-))
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 01:25
Előzmény: #13947  stoky
#13948
Nem érted mi? Most is beírsz szinteket. Utólag. Hol is várod? Előre leszel szíves.
Vagy sehogy. Nem gondolod jó Stoky?
Ki a nagyobb spiller játékot játszod te is. Mint oly sokan.
Neomodel ,Akpo és Ingcapán kívül itt értékes
gondolatot nem olvastam. Elnézést ha kihagytam valakit, aki nem tűnt fel.
Fretek aranyköpése az igazi : a nem relaizált bukó is bukó, a nem relaizált nyereseég meg nem nyereség :))
Ja meg hogy 1000 lesz ..valaki mástól (névérték) mert egyszer beírt 2800 fordulót, és bejött.
Izomman másokat kérdez mit tegyen.....

Ha valaki tényleg kereskedik a Rábával (akár short, akár long, akárr áttét akár nem), kívánom keresse szennyesre magát.

De ez a sok okosság semmit sem csináló emberektől....az biztonságos, tévedés kizárva. Ez így igaz. Aki tőzsdézik téved is.

De hogy te ezena fórumon utólag mindig tudod mi a frankó.....kicsit irritál.

Szép napot holnapra is.
stoky 2007. 10. 16. 01:07
Előzmény: #13945  Törölt felhasználó
#13947
Nézd érted ugyan én nem aggódtam...
mivel eddig egy értelmes, emberi hangon folytatot vita se volt
annyi volt hogy magasról lekezeltél
akkor meg minek...

(2300 klimax - le 2040 ig - 2300 vételi - 2800)
várom a vételit
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 01:01
Előzmény: #13943  stoky
#13946
Stoky ! minden harag nélkül, most komolyan....csak hadd reagáljak már itt erre a sok okosságra, meg aztán kend nagyon szeret nekem tanácsokat adni és velem kielemten foglalkozni....viszonoznám :))

Hsz-eid alapján nálam több sebből vérzel.
Egy olyan "régi " tőzsdésnek mint Neked, pontosan tudnia kéne, hogy jelen esetben egy 1 hete gyűjteni kezdett papír kapcsán "kárról" beszélni nem lehet.
Egy hónap múlva felelegesen lekötött pénzről talán, fél év múlva felesleges befektetésről talán, kárról csak akkor, ha realizálok. Addig nem kéne....

Ha tényleg olyan régi tőzsdés lennél, nem csak utólag jókat mondó, akkor tudhatnád...a poziméretezés az egyik legfontosabbb és az idő. Itt folyamatosan a fórum hsz írói (tisztelet 1-2 kivételnek), erről sosem ír, nem is gondol ilyesmire....ennyit rólatok, tőzsdésekről itt a fórumon.

Vagy valamelyik : fej-váll ...
most meg TA-ztok. Egy ilyen papírral. Ráadásul ilyenkor.Áhh....egyszerűen csak hűlök halok. Egy tegnap vett részvényt másnap már borítanátok ki. Nincs startégiátok sem.

Poziépítésről max dr-bubótól hallottatok valamit, egyszer szegényke megpróbálta pedzegetni mi is az, de süket fülekre lelt.
Szokás szerint minden, amit néha-néha mond.

Hogy legyen realitása és tömege annak amiről itt beszélek, álljon példa arra is, ami érték. Mindjárt kikeresem, van abból is.

Tőled sajnos nem hallok mást , mint drága, ne vegyetek már lúzerek, vagy ez optikailag nagyon olcsó, ne vegyetek lúzerek.
És sajnos továbbra sem tudom, hogy az utólagos bölcseleteiden kívül mit is csinálsz pontosan? Nézegettem, hátha írsz arról is valamit, de semmit. Csak kritizálsz másokat.

És orosz válságról beszélsz.... ez teccett :DDD
jó vagy na....jó a szöveg

mély tisztelettel :))
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 00:38
Előzmény: #13944  Monster
#13945
Stoky ne kábíts már.... D

2200 nél vételi klimax miatt "aggódtál" értem, hogy belevettem , aztán lett 2800 is , aztán közölted, hogy igazad lett

ismét aggódsz, temeted, pajtásaiddal együtt
most már 1000 forintra megy vissza....satöbbi

én meg közben tőzsdézem
bocs
Monster 2007. 10. 16. 00:25
Előzmény: #13941  neomodel
#13944
Neomodel, az biztos, hogy elég hülye az, aki gumimatracról nézegeti az örvényt:)
stoky 2007. 10. 16. 00:21
Előzmény: #13942  Törölt felhasználó
#13943
Jó DLPH

Igen azok vagyunk. elégedettek. De nem más kárán örülünk..Ugye érti?
Sértettsége tehát a piacnak szoljon.

öszinte híve
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 00:02
Előzmény: #13941  neomodel
#13942
nagyon elégedettek az óvatosok saját magukkal
akkor minek tőzsdézik egy spekuláns?
orosz válság van?
stokí már hallott róla... ez kedves..nekem meg richterem volt akkor

és? akkort mi van?
szórjak ki holnap mindent nyitóban mint egy lúzer? és örüljek hogy tovább esik, és jöjjek még ide tépni egy sorszámot és mondogatni : na ugye, nekem lett igazam?

most ennyit ér...1 hete gyűjtöm , az még spekulációnak is nagyon kevés

megvárnáma végét

tisztelettel, ti biszont magatokra hallgassatok,
se rám, se senki másra

csak a saját pénzemet akarom elbukni, másét nem terveztem :)
neomodel 2007. 10. 15. 23:35
Előzmény: #13940  Monster
#13941
De minek nézegeti gumimatracról közelről a kisspekuláns az örvényt? Aztán meg beleszédül. És no kapálózás, no ficergés, no para... No oxigén. Nem egy békaember típus, még csak nem is gyöngyhalász. Akkor mit keres a vízen?

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek