Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
resone
resone 2021. 01. 20. 10:53
Előzmény: #99898  balentum
#99900
annál nagyobbat fog szólni. TA alapon nincs baj.
dönci88
dönci88 2021. 01. 20. 10:25
#99899
Én beálltam venni még 1440 en, én vagyok.
balentum
balentum 2021. 01. 20. 10:08
Előzmény: #99897  zeed77
#99898
Nagy a csend, se hír, se forgalom.
hellforceone 2021. 01. 18. 21:30
#99896
Nagyon sajnálom és részvétem! Jó látni azért, hogy ilyen mély kapcsolatok is kialakulnak a fórumon, habár ennek említése sajnos ilyen szomorú eseményhez kötődik. Nyugodjon békében!
dönci88
dönci88 2021. 01. 18. 21:20
#99895
Sajnos nem ismertem, őszinte részvétem, legyen könnyű neki a föld!🙁
Lastdeposit
Lastdeposit 2021. 01. 18. 21:08
Előzmény: #99891  Tibi0002
#99894
Egy medve piac és egy váratlan haláleset alapvetően új érték preferenciákat alakít ki az emberben. Amikor ezek egyszerre ütnek, teljesen új dimenziók nyílnak meg az ember gondolkodásában. Alázatosság, anyagi javakhoz való viszony, stresszkezelés... bármi. Egyszerűen rá kell jönni, hogy semmi nem természetes az életben. Nem természetes, hogy minden évben pénzt keresünk a tőzsdén, az sem az, hogy van munkánk, kocsink,  hogy van meleg étel minden nap az asztalon és az sem természetes, hogy élünk. Megrendítő felismerés ez számomra.
Wisy 2021. 01. 18. 20:54
Előzmény: #99887  Tibi0002
#99893
Watson pontosan tudta éles eszű emberként és jó elemzőként, hogy micsoda érték a Rába és az Enefi. Azon kevesek közé tartozott, akik képesek voltak szellemi játékként kezelni a tőzsdét. Az értéket és a jövőbeni lehetőségeket kutatta, elemezte. A megértés és megismerés vágya hajtotta, ahogy engem is. Az árfolyamra pusztán másodlagos tényezőként, mint az elméletek (egyik) igazolása tekintett. Igazi befektető volt, olyan, akiből alig akad a BÉT-en...
pancserlama.
pancserlama. 2021. 01. 18. 20:52
Előzmény: #99888  medve4444
#99892
Honnan ismerte a korcsma ?
Az első fórum  nyitó bejegyzést (2003. 02. 22-23.azóta sem találom ) kommentelte , anonim.
Majd pár év után egy közgyűlésen kérdezte, hogy nem e ismerjük egymást a “portfolióról”.
Kedves barát lett, volt hogy pertársak voltunk , de volt hogy perrel “fenyegetett”.
Az utóbbi években sok befektetési élményt , elképzelést cseréltünk.
Ingatlanban utazott, pl. sportpálya 
Sokat viccelődött vele a korcsma: “Watson nem kispályás”.
Örökké köztünk lesz egyedi személyisége.
Tibi0002 2021. 01. 18. 20:49
Előzmény: #99888  medve4444
#99891
Már a 90-es évek elején is tőzsdézett, ezért hívtam időnként a BÉT Doyen-jének (amin persze csak mosolygott). Egy csoport folytán ismertem meg először online, majd személyesen. Természetes, hogy a noname fórumok tagjai egy idő után személyesen is megismerik egymást. Fiatal volt, életerős, tervekkel teli,  Balatont úszott át nem tudom, hányszor...Charlie Munger jelenleg 97 éves, Watsontól  is minimum ennyire számítottam (Unicummal koccintani vele 80 évesen)...de nem így történt. Jogi területen dolgoztam, így becsülni tudtam, mit jelent, hogy saját maga jogi ügyekbe bocsátkozik, vagy simán pert indít az állam ellen. Számomra példakép volt az embertelen mértékű tőzsdei türelem szempontjából (kárpótlási jegy, Rába), pedig én is már majdnem 15 éve a piacon vagyok. Az élet megy tovább, de akik ismerték, biztos vagyok benne, nem fogják elfelejteni. Továbbra is nehéz elhinni, ami történt.
raus 2021. 01. 18. 20:07
Előzmény: #99869  tberki
#99890
Huu de szörnyű!! Nyugodjék békében!
Ej szegény szülei mit érezhetnek és ha volt a testvérei is  😩😓
Emlékszem talan már 2008 mikor jottem akkor már nyomta!
totoro
totoro 2021. 01. 18. 20:06
#99889
Nyugodj békében Watson! (én még a Karpot kapcsán ismertem meg)
medve4444
medve4444 2021. 01. 18. 20:00
Előzmény: #99887  Tibi0002
#99888
Meghatóak és meglepőek ezen emberi kapcsolatok itt egy részvény fórumán. A legnagyobb tisztelettel azt megkérdezhetem, hogy honnan ismertétek? Vagy, hogy hogyan is alakult ez ki, hogy egy fórumon belül ennyi személyes ismerettség van?
Tibi0002 2021. 01. 18. 19:43
#99887
Engem is lesújtott Watson eltávozása....nem is hittem el, amikor másnap meghallottam...hadd búcsúzzam el egy szép emlékkel:
Blokusban egyetlen egyszer győztem le, 4-en játszottunk. Nem hagyott volna nyerni, de szerintem nem figyelt ennél a meccsnél. Azóta is mosolyogva gondolok erre, de a mosoly azóta szomorúsággal vegyül. 
Sem a Rába, sem az Enefi nem ugyanaz, mint volt azelőtt. Az égi tőzsdéken talán figyeli, amit mi itt lenn. 
Ég veled!
Begin
Begin 2021. 01. 18. 19:38
Előzmény: #99884  sokmani
#99886
Gyártott sok minden mást is.
"A Messerschmitt Bf-109 típusú vadászrepülő, amely a II. világháború alatt a legnagyobb számban gyártott német vadászrepülőgép volt a Vagongyárban kooperációban készült. 1941-től Győrben a gép törzsét, az úgynevezett sárkányt készítették, amelybe a Csepelen gyártott motorokat építettek be. Összesen több mint 450 repülőgépet építettek a német és a magyar hadsereg számára."
https://www.gyorplusz.hu/gyor/egy-gyar-a-varos-szolgalataban/
 
Researcher
Researcher 2021. 01. 18. 18:57
Előzmény: #99884  sokmani
#99885
Igen , erről is szó van .....többek között ! 
sokmani
sokmani 2021. 01. 18. 18:53
Előzmény: #99883  Törölt felhasználó
#99884
Ne felejtsük el hogy a Rába eredetileg " Magyar Vagon és Gépgyár volt" Közben gyártott lövegtornyokat a szovjet harckocsikhoz. Traktor meg Teherautó csak később lett. Tehát a Rába mindenhol ott van a szeren!
Törölt felhasználó 2021. 01. 18. 18:29
Előzmény: #99882  Researcher
#99883
Lehetséges .Rába szállít kínába majd.
Researcher
Researcher 2021. 01. 18. 18:23
Előzmény: #99880  Törölt felhasználó
#99882
ilyen , már nincs hogy helyben ! Ahová kéri a Kedves Vevő a terméket , most már oda viszik ! Ha kell az USA-ba , akkor oda , ha Szolnokra akkor oda , ha Vuhanba akkor oda , ha Phenjánba akkor oda .... a pénz az pénz , mindegy , hogy ki adja !
dönci88
dönci88 2021. 01. 18. 18:23
Előzmény: #99879  Researcher
#99881
Itt a lényeg. várni kell még a bejelntésig de meg fogja érni.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek